LiveFootball : Hockey

LiveFootball, Live Hockey Scores, Livescore


 

10:32 (GMT+1)

14 November 2018

Wednesday, 14 November 2018
F
T
Los Angeles Kings
Toronto Maple Leafs
 1 
1
0
0
 5 
2
3
0
F
T
San Jose Sharks
Nashville Predators
 5 
3
0
2
 4 
0
3
1
Thursday, 15 November 2018
2:00
Chicago Blackhawks
St. Louis Blues
2:00
Winnipeg Jets
Washington Capitals
4:00
Colorado Avalanche
Boston Bruins
4:30
Vegas Golden Knights
Anaheim Ducks
13:30
Sibir Novosibirsk
HC Red Star Kunlun
14:30
Barys Astana
Amur Khabarovsk
17:30
Avangard Omsk
HC Dynamo Moscow
17:30
Dinamo Minsk
Metallurg Magnitogorsk
17:30
HC Sochi
Lokomotiv Yaroslavl
17:30
Jokerit
Severstal Cherepovets
17:30
SKA St. Petersburg
Admiral Vladivostok
17:30
Spartak Moscow
Avtomobilist Yekaterinburg
17:30
Vityaz
Traktor
19:15
HK Olimpija
EC Die Adler Kitzbuehel
19:30
Bregenzerwald
Val Pusteria
17:30
HIFK
Aessaet
17:30
HPK
JYP
17:30
Ilves
Lukko
17:30
KalPa
Pelicans
17:30
TPS
Sport
17:20
Liberec
Zlin
17:30
Litvinov
Karlovy Vary
18:00
Kometa
Dynamo Pardubice
18:30
Sparta Prague
Mlada Boleslav
17:00
Poprad
Liptovsky Mikulas
18:00
DVTK Jegesmedvek
Dukla Trencin
18:00
Detva
MAC Ujbuda
18:00
Zvolen
Nitra
18:30
Nove Zamky
Banska Bystrica

Germany – DEL

19:30
Koelner Haie
Augsburger Panther

Canada – OHL

Wednesday, 14 November 2018
16:30
Hamilton Bulldogs
Barrie Colts
17:00
Erie Otters
Kitchener Rangers
17:00
Mississauga Steelheads
Guelph Storm
Thursday, 15 November 2018
1:00
Flint Firebirds
Saginaw Spirit
1:00
Owen Sound Attack
Sarnia Sting

Canada – WHL

Thursday, 15 November 2018
2:00
Prince Albert Raiders
Medicine Hat Tigers
2:00
Swift Current Broncos
Tri-City Americans
4:00
Prince George Cougars
Kelowna Rockets
4:05
Everett Silvertips
Portland Winterhawks

Poland – PHL

18:00
GKS Tychy
Zaglebie Sosnowiec
18:00
MMKS Podhale Nowy Targ
Kadra PZHL U23
18:00
Ujpesti TE
DEAC
18:30
Fehervar AV19 II
Vienna Capitals II
18:40
KMH Budapest
Ferencvaros
18:40
Vasas SC
Dunaujvarosi Acelbikak
20:30
Milton Keynes Lightning
Glasgow Clan

Russia – VHL

14:30
Chelmet Chelyabinsk
Saryarka Karaganda
14:30
Gornyak Uchaly
Khimik Voskresensk
14:30
Yuzhny Ural Orsk
Zvezda Chekhov
14:30
Zauralye Kurgan
Torpedo
15:00
Rubin Tyumen
Dizel Penza
15:00
Ugra Khanty-Mansiysk
Bars Kazan
17:00
SKA-Neva
VVS Samara
17:30
Dynamo St. Petersburg
Lada Togliatti
19:00
Bjoerkloeven
Almtuna
19:00
HC Vita Haesten
Tingsryd
19:00
Karlskrona HK
Soedertaelje
19:00
MoDo
BIK Karlskoga
19:00
Oskarshamn
Leksands
19:00
Pantern
AIK
19:00
Vaesterviks IK
Vaesteraas
17:30
Hermes
IPK
17:30
Ketterae
TuTo
17:30
KeuPa HT
Koovee
17:30
LeKi
K-Vantaa
17:30
Peliitat
SaPKo
17:30
RoKi
Jokipojat
17:30
Horacka Slavia Trebic
Dukla Jihlava
18:00
AZ Havirov 2010
HC Zubr Prerov
18:00
Frydek Mistek
Vsetin
18:00
HC Kladno
Motor Ceske Budejovice
18:00
HC Slovan Usti nad Labem
Slavia Prague
18:00
HC Stadion Litomerice
Benatky nad Jizerou
18:00
Kadan
Jestrabi Prostejov
19:45
Ajoie
Visp