Live Football : Sweden

Live football scores, Live league tables


 

15:47 (GMT+1)

19 February 2020

Sweden – Cup:: group 2

Saturday, 15 February 2020
F
T
Malmoe FF
8 - 0
Syrianska

Sweden – Cup:: qualification

Saturday, 9 November 2019
F
T
Enskede IK
0 - 7
AIK
Sunday, 10 November 2019
F
T
IFK Vaernamo
0 - 2
Malmoe FF
Tuesday, 22 October 2019
F
T
Djurgarden U21
5 - 1
Brommapojkarna U21
Tuesday, 22 October 2019
F
T
Varnamo U21
2 - 2
IFK Goteborg U21
Tuesday, 15 October 2019
F
T
Jonkopings Sodra U21
3 - 0
Varbergs U21
F
T
Oster U21
1 - 0
Utsikten U21
Monday, 21 October 2019
F
T
GAIS U21
0 - 3
Helsingborgs U21

Sweden – Allsvenskan

Saturday, 4 April 2020
13:00
Oerebro
v
Djurgaarden
Sunday, 5 April 2020
14:30
Hammarby
v
Kalmar FF
14:30
Helsingborg
v
Varbergs BoIS FC
14:30
Oestersunds FK
v
Mjaellby
17:30
IFK Gothenburg
v
Elfsborg
17:30
Sirius
v
Falkenbergs FF
C
a
n
c
IK Brage
v
Mjaellby
Monday, 6 April 2020
19:00
Haecken
v
AIK
19:00
IFK Norrkoeping
v
Malmoe FF

Sweden – Superettan

Saturday, 4 April 2020
13:00
Oesters IF
v
IK Brage
15:00
AFC Eskilstuna
v
Joenkoepings Soedra
15:00
Akropolis IF
v
Degerfors
17:30
GAIS
v
Halmstads BK
17:30
Ljungskile
v
Norrby
Sunday, 5 April 2020
14:30
Trelleborgs FF
v
Oergryte FF
14:30
Umeaa
v
Dalkurd FF
C
a
n
c
Oesters IF
v
Oestersunds FK
Monday, 6 April 2020
19:00
GIF Sundsvall
v
Vaesteraas SK
Saturday, 4 April 2020
14:00
Oerebro Syrianska IF
v
Vasalunds IF
15:00
IFK Haninge BRB
v
IF Karlstad
15:00
Sandvikens IF
v
IF Sylvia
19:00
IK Frej Taeby
v
Brommapojkarna
Sunday, 5 April 2020
14:00
Syrianska
v
Team TG FF
16:00
Gefle
v
Sollentuna FF
16:00
Karlslunds IF HFK
v
Nykoepings BIS
16:30
IFK Luleaa
v
Taeby FK
Saturday, 4 April 2020
14:00
Eskilsminne IF
v
Qviding FIF
14:00
FK Karlskrona
v
Torns IF
14:00
Lindome GIF
v
Oskarshamns AIK
14:00
Lunds BK
v
Utsiktens BK
15:00
Skoevde AIK
v
Landskrona BoIS
15:00
Tvaaaakers IF
v
FC Linkoeping City
Sunday, 5 April 2020
16:00
Assyriska IK
v
FC Trollhaettan
16:00
IFK Vaernamo
v
Motala AIF FK

Sweden – Cup:: group 1

Saturday, 22 February 2020
12:30
Djurgaarden
v
Dalkurd FF
12:30
Sandvikens IF
v
Mjaellby

Sweden – Cup:: group 3

Monday, 24 February 2020
19:00
GIF Sundsvall
v
Brommapojkarna
19:00
Hammarby
v
Varbergs BoIS FC

Sweden – Cup:: group 4

Sunday, 23 February 2020
12:30
AIK
v
Joenkoepings Soedra
12:30
Kalmar FF
v
Oergryte FF

Sweden – Cup:: group 5

Sunday, 23 February 2020
14:30
IFK Norrkoeping
v
Halmstads BK
14:30
Tvaaaakers IF
v
Falkenbergs FF

Sweden – Cup:: group 6

Sunday, 23 February 2020
16:30
Eskilsminne IF
v
Oestersunds FK
16:30
Haecken
v
GAIS

Sweden – Cup:: group 7

Saturday, 22 February 2020
16:30
IFK Gothenburg
v
Vaesteraas SK
16:30
Sollentuna FF
v
Sirius

Sweden – Cup:: group 8

Saturday, 22 February 2020
14:30
Elfsborg
v
IK Brage
14:30
Oskarshamns AIK
v
Oerebro
Friday, 3 April 2020
19:00
Vaexjoe
v
Eskilstuna United DFF
Saturday, 4 April 2020
15:00
Kristianstads DFF
v
Djurgaarden
15:00
Linkoepings FC
v
KIF Oerebro
15:00
Umeaa IK
v
FC Rosengaard
16:00
IK Uppsala Fotboll
v
Piteaa IF
Sunday, 5 April 2020
15:00
Kopparbergs/Goeteborg
v
Vittsjoe GIK