Live Football : Serbia

Prva Liga live scores, league table, football fixtures


 

22:12 (GMT+1)

9 December 2016

League Table

Serbia – Prva Liga

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Macva Sabac151113229+1334
2FK Sloboda Uzice158522011+929
3Radnicki Pirot15825159+626
4CSK Pivara Celarevo156631813+524
5Proleter156631410+424
6FK Zemun15582147+723
7Buducnost Dobanovci156451720–322
8Indija156361212021
9FK Sindjelic Beograd154651213–118
10Bezanija1538499017
11BSK Borca155281319–617
12Dinamo Vranje154471321–816
13Jagodina154381822–415
14Kolubara152851213–114
15OFK Odzaci15357813–514
16OFK Beograd151591127–168

Fixtures

Serbia – Prva Liga

Sunday, 5 March 2017
14:00
BSK Borca
v
FK Sindjelic Beograd
14:00
Buducnost Dobanovci
v
Kolubara
14:00
FK Sloboda Uzice
v
Macva Sabac
14:00
FK Zemun
v
Bezanija
14:00
Indija
v
CSK Pivara Celarevo
14:00
OFK Odzaci
v
OFK Beograd
14:00
Proleter
v
Dinamo Vranje
14:00
Radnicki Pirot
v
Jagodina
Saturday, 11 March 2017
14:00
Bezanija
v
Proleter
14:00
Buducnost Dobanovci
v
OFK Odzaci
14:00
Dinamo Vranje
v
Radnicki Pirot
14:00
FK Sindjelic Beograd
v
CSK Pivara Celarevo
14:00
FK Sloboda Uzice
v
Indija
14:00
Jagodina
v
Kolubara
14:00
Macva Sabac
v
FK Zemun
14:00
OFK Beograd
v
BSK Borca
Saturday, 18 March 2017
14:30
BSK Borca
v
Buducnost Dobanovci
14:30
CSK Pivara Celarevo
v
OFK Beograd
14:30
FK Zemun
v
FK Sloboda Uzice
14:30
Indija
v
FK Sindjelic Beograd
14:30
Kolubara
v
Dinamo Vranje
14:30
OFK Odzaci
v
Jagodina
14:30
Proleter
v
Macva Sabac
14:30
Radnicki Pirot
v
Bezanija
Saturday, 25 March 2017
14:30
Bezanija
v
Kolubara
14:30
Buducnost Dobanovci
v
CSK Pivara Celarevo
14:30
Dinamo Vranje
v
OFK Odzaci
14:30
FK Sloboda Uzice
v
Proleter
14:30
FK Zemun
v
Indija
14:30
Jagodina
v
BSK Borca
14:30
Macva Sabac
v
Radnicki Pirot
14:30
OFK Beograd
v
FK Sindjelic Beograd
Saturday, 1 April 2017
15:30
BSK Borca
v
Dinamo Vranje
15:30
CSK Pivara Celarevo
v
Jagodina
15:30
FK Sindjelic Beograd
v
Buducnost Dobanovci
15:30
Indija
v
OFK Beograd
15:30
Kolubara
v
Macva Sabac
15:30
OFK Odzaci
v
Bezanija
15:30
Proleter
v
FK Zemun
15:30
Radnicki Pirot
v
FK Sloboda Uzice
Sunday, 9 April 2017
15:30
Bezanija
v
BSK Borca
15:30
Buducnost Dobanovci
v
OFK Beograd
15:30
Dinamo Vranje
v
CSK Pivara Celarevo
15:30
FK Sloboda Uzice
v
Kolubara
15:30
FK Zemun
v
Radnicki Pirot
15:30
Jagodina
v
FK Sindjelic Beograd
15:30
Macva Sabac
v
OFK Odzaci
15:30
Proleter
v
Indija
Saturday, 15 April 2017
15:30
BSK Borca
v
Macva Sabac
15:30
CSK Pivara Celarevo
v
Bezanija
15:30
FK Sindjelic Beograd
v
Dinamo Vranje
15:30
Indija
v
Buducnost Dobanovci
15:30
Kolubara
v
FK Zemun
15:30
OFK Beograd
v
Jagodina
15:30
OFK Odzaci
v
FK Sloboda Uzice
15:30
Radnicki Pirot
v
Proleter
Saturday, 22 April 2017
16:00
Bezanija
v
FK Sindjelic Beograd
16:00
Dinamo Vranje
v
OFK Beograd
16:00
FK Sloboda Uzice
v
BSK Borca
16:00
FK Zemun
v
OFK Odzaci
16:00
Jagodina
v
Buducnost Dobanovci
16:00
Macva Sabac
v
CSK Pivara Celarevo
16:00
Proleter
v
Kolubara
16:00
Radnicki Pirot
v
Indija
Saturday, 29 April 2017
15:30
BSK Borca
v
FK Zemun
15:30
Buducnost Dobanovci
v
Dinamo Vranje
15:30
CSK Pivara Celarevo
v
FK Sloboda Uzice
15:30
FK Sindjelic Beograd
v
Macva Sabac
15:30
Indija
v
Jagodina
15:30
Kolubara
v
Radnicki Pirot
15:30
OFK Beograd
v
Bezanija
15:30
OFK Odzaci
v
Proleter
Wednesday, 3 May 2017
17:00
Bezanija
v
Buducnost Dobanovci
17:00
Dinamo Vranje
v
Jagodina
17:00
FK Sloboda Uzice
v
FK Sindjelic Beograd
17:00
FK Zemun
v
CSK Pivara Celarevo
17:00
Kolubara
v
Indija
17:00
Macva Sabac
v
OFK Beograd
17:00
Proleter
v
BSK Borca
17:00
Radnicki Pirot
v
OFK Odzaci
Sunday, 7 May 2017
17:00
BSK Borca
v
Radnicki Pirot
17:00
Buducnost Dobanovci
v
Macva Sabac
17:00
CSK Pivara Celarevo
v
Proleter
17:00
FK Sindjelic Beograd
v
FK Zemun
17:00
Indija
v
Dinamo Vranje
17:00
Jagodina
v
Bezanija
17:00
OFK Beograd
v
FK Sloboda Uzice
17:00
OFK Odzaci
v
Kolubara
Saturday, 13 May 2017
17:00
Bezanija
v
Dinamo Vranje
17:00
FK Sloboda Uzice
v
Buducnost Dobanovci
17:00
FK Zemun
v
OFK Beograd
17:00
Kolubara
v
BSK Borca
17:00
Macva Sabac
v
Jagodina
17:00
OFK Odzaci
v
Indija
17:00
Proleter
v
FK Sindjelic Beograd
17:00
Radnicki Pirot
v
CSK Pivara Celarevo
Wednesday, 17 May 2017
17:00
BSK Borca
v
OFK Odzaci
17:00
Buducnost Dobanovci
v
FK Zemun
17:00
CSK Pivara Celarevo
v
Kolubara
17:00
Dinamo Vranje
v
Macva Sabac
17:00
FK Sindjelic Beograd
v
Radnicki Pirot
17:00
Indija
v
Bezanija
17:00
Jagodina
v
FK Sloboda Uzice
17:00
OFK Beograd
v
Proleter
Sunday, 21 May 2017
17:00
BSK Borca
v
Indija
17:00
FK Sloboda Uzice
v
Dinamo Vranje
17:00
FK Zemun
v
Jagodina
17:00
Kolubara
v
FK Sindjelic Beograd
17:00
Macva Sabac
v
Bezanija
17:00
OFK Odzaci
v
CSK Pivara Celarevo
17:00
Proleter
v
Buducnost Dobanovci
17:00
Radnicki Pirot
v
OFK Beograd
Sunday, 28 May 2017
17:00
Bezanija
v
FK Sloboda Uzice
17:00
Buducnost Dobanovci
v
Radnicki Pirot
17:00
CSK Pivara Celarevo
v
BSK Borca
17:00
Dinamo Vranje
v
FK Zemun
17:00
FK Sindjelic Beograd
v
OFK Odzaci
17:00
Indija
v
Macva Sabac
17:00
Jagodina
v
Proleter
17:00
OFK Beograd
v
Kolubara

Results

Serbia – Prva Liga

Sunday, 20 November 2016
F
T
Radnicki Pirot
1 - 2
Buducnost Dobanovci
Saturday, 19 November 2016
F
T
BSK Borca
3 - 2
CSK Pivara Celarevo
F
T
FK Sloboda Uzice
2 - 2
Bezanija
F
T
FK Zemun
3 - 0
Dinamo Vranje
F
T
Kolubara
3 - 3
OFK Beograd
F
T
Macva Sabac
1 - 2
Indija
F
T
OFK Odzaci
1 - 2
FK Sindjelic Beograd
F
T
Proleter
2 - 1
Jagodina
Sunday, 13 November 2016
F
T
Bezanija
2 - 0
Macva Sabac
F
T
Buducnost Dobanovci
1 - 1
Proleter
F
T
Dinamo Vranje
1 - 0
FK Sloboda Uzice
F
T
FK Sindjelic Beograd
1 - 1
Kolubara
Saturday, 12 November 2016
F
T
CSK Pivara Celarevo
2 - 1
OFK Odzaci
F
T
Indija
3 - 1
BSK Borca
F
T
Jagodina
1 - 2
FK Zemun
F
T
OFK Beograd
0 - 1
Radnicki Pirot