Live Football : Russia

Premier League live scores, league table, football fixtures


 

09:14 (GMT+2)

29 June 2016

League Table

Russia – Premier League

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Amkar00000000
1Anzhi Makhachkala00000000
1Arsenal Tula00000000
1CSKA Moscow00000000
1FC Krasnodar00000000
1FC Rostov00000000
1FC Ufa00000000
1Gazovik Orenburg00000000
1Krylya Sovetov Samara00000000
1Lokomotiv Moscow00000000
1Rubin Kazan00000000
1Spartak Moscow00000000
1Terek Grozny00000000
1Tom Tomsk00000000
1Ural00000000
1Zenit St. Petersburg00000000

Fixtures

Russia – Premier League

Friday, 29 July 2016
18:00
Anzhi Makhachkala
v
CSKA Moscow
18:00
Gazovik Orenburg
v
FC Rostov
18:00
Rubin Kazan
v
Amkar
18:00
Spartak Moscow
v
Arsenal Tula
18:00
Terek Grozny
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Tom Tomsk
v
FC Krasnodar
18:00
Ural
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Zenit St. Petersburg
v
FC Ufa
Friday, 5 August 2016
18:00
Amkar
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Arsenal Tula
v
Rubin Kazan
18:00
CSKA Moscow
v
Gazovik Orenburg
18:00
FC Krasnodar
v
Terek Grozny
18:00
FC Rostov
v
Zenit St. Petersburg
18:00
FC Ufa
v
Ural
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Tom Tomsk
18:00
Spartak Moscow
v
Krylya Sovetov Samara
Friday, 12 August 2016
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Arsenal Tula
18:00
Gazovik Orenburg
v
Amkar
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Krasnodar
18:00
Rubin Kazan
v
Spartak Moscow
18:00
Terek Grozny
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Tom Tomsk
v
FC Ufa
18:00
Ural
v
FC Rostov
18:00
Zenit St. Petersburg
v
CSKA Moscow
Friday, 19 August 2016
18:00
Amkar
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Arsenal Tula
v
Gazovik Orenburg
18:00
CSKA Moscow
v
Ural
18:00
FC Rostov
v
Tom Tomsk
18:00
FC Ufa
v
Terek Grozny
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Rubin Kazan
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Spartak Moscow
v
FC Krasnodar
Friday, 26 August 2016
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Spartak Moscow
18:00
FC Krasnodar
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Gazovik Orenburg
v
Rubin Kazan
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Ufa
18:00
Terek Grozny
v
FC Rostov
18:00
Tom Tomsk
v
CSKA Moscow
18:00
Ural
v
Amkar
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Arsenal Tula
Friday, 9 September 2016
18:00
Amkar
v
Tom Tomsk
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Gazovik Orenburg
18:00
Arsenal Tula
v
Ural
18:00
CSKA Moscow
v
Terek Grozny
18:00
FC Rostov
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
FC Ufa
v
FC Krasnodar
18:00
Rubin Kazan
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Spartak Moscow
v
Lokomotiv Moscow
Friday, 16 September 2016
18:00
FC Krasnodar
v
FC Rostov
18:00
Gazovik Orenburg
v
Spartak Moscow
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
CSKA Moscow
18:00
Lokomotiv Moscow
v
FC Ufa
18:00
Terek Grozny
v
Amkar
18:00
Tom Tomsk
v
Arsenal Tula
18:00
Ural
v
Rubin Kazan
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Anzhi Makhachkala
Saturday, 24 September 2016
18:00
Amkar
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Ural
18:00
Arsenal Tula
v
Terek Grozny
18:00
CSKA Moscow
v
FC Krasnodar
18:00
FC Rostov
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Gazovik Orenburg
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Rubin Kazan
v
Tom Tomsk
18:00
Spartak Moscow
v
FC Ufa
Friday, 30 September 2016
18:00
FC Krasnodar
v
Amkar
18:00
FC Ufa
v
FC Rostov
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Arsenal Tula
18:00
Lokomotiv Moscow
v
CSKA Moscow
18:00
Terek Grozny
v
Rubin Kazan
18:00
Tom Tomsk
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Ural
v
Gazovik Orenburg
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Spartak Moscow
Friday, 14 October 2016
18:00
Amkar
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Terek Grozny
18:00
Arsenal Tula
v
FC Krasnodar
18:00
CSKA Moscow
v
FC Ufa
18:00
Gazovik Orenburg
v
Tom Tomsk
18:00
Rubin Kazan
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Spartak Moscow
v
FC Rostov
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Ural
Friday, 21 October 2016
18:00
FC Krasnodar
v
Rubin Kazan
18:00
FC Rostov
v
CSKA Moscow
18:00
FC Ufa
v
Amkar
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Arsenal Tula
18:00
Terek Grozny
v
Gazovik Orenburg
18:00
Tom Tomsk
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Ural
v
Spartak Moscow
Friday, 28 October 2016
18:00
Amkar
v
FC Rostov
18:00
Anzhi Makhachkala
v
FC Krasnodar
18:00
Arsenal Tula
v
FC Ufa
18:00
Gazovik Orenburg
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Rubin Kazan
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Spartak Moscow
v
CSKA Moscow
18:00
Ural
v
Tom Tomsk
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Terek Grozny
Friday, 4 November 2016
18:00
CSKA Moscow
v
Amkar
18:00
FC Krasnodar
v
Gazovik Orenburg
18:00
FC Rostov
v
Arsenal Tula
18:00
FC Ufa
v
Rubin Kazan
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Terek Grozny
v
Ural
18:00
Tom Tomsk
v
Spartak Moscow
Friday, 18 November 2016
18:00
Anzhi Makhachkala
v
FC Ufa
18:00
Arsenal Tula
v
CSKA Moscow
18:00
Gazovik Orenburg
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Rubin Kazan
v
FC Rostov
18:00
Spartak Moscow
v
Amkar
18:00
Tom Tomsk
v
Terek Grozny
18:00
Ural
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Zenit St. Petersburg
v
FC Krasnodar
Friday, 25 November 2016
18:00
Amkar
v
Arsenal Tula
18:00
CSKA Moscow
v
Rubin Kazan
18:00
FC Krasnodar
v
Ural
18:00
FC Rostov
v
Anzhi Makhachkala
18:00
FC Ufa
v
Gazovik Orenburg
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Tom Tomsk
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Terek Grozny
v
Spartak Moscow
Wednesday, 30 November 2016
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Amkar
18:00
Gazovik Orenburg
v
CSKA Moscow
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Spartak Moscow
18:00
Rubin Kazan
v
Arsenal Tula
18:00
Terek Grozny
v
FC Krasnodar
18:00
Tom Tomsk
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Ural
v
FC Ufa
18:00
Zenit St. Petersburg
v
FC Rostov
Friday, 2 December 2016
18:00
Amkar
v
Gazovik Orenburg
18:00
Arsenal Tula
v
Anzhi Makhachkala
18:00
CSKA Moscow
v
Zenit St. Petersburg
18:00
FC Krasnodar
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
FC Rostov
v
Ural
18:00
FC Ufa
v
Tom Tomsk
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Terek Grozny
18:00
Spartak Moscow
v
Rubin Kazan
Friday, 3 March 2017
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Rubin Kazan
18:00
FC Krasnodar
v
Spartak Moscow
18:00
Gazovik Orenburg
v
Arsenal Tula
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Terek Grozny
v
FC Ufa
18:00
Tom Tomsk
v
FC Rostov
18:00
Ural
v
CSKA Moscow
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Amkar
Friday, 10 March 2017
18:00
Amkar
v
Ural
18:00
Arsenal Tula
v
Zenit St. Petersburg
18:00
CSKA Moscow
v
Tom Tomsk
18:00
FC Rostov
v
Terek Grozny
18:00
FC Ufa
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Lokomotiv Moscow
v
FC Krasnodar
18:00
Rubin Kazan
v
Gazovik Orenburg
18:00
Spartak Moscow
v
Anzhi Makhachkala
Friday, 17 March 2017
18:00
FC Krasnodar
v
FC Ufa
18:00
Gazovik Orenburg
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Rostov
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Spartak Moscow
18:00
Terek Grozny
v
CSKA Moscow
18:00
Tom Tomsk
v
Amkar
18:00
Ural
v
Arsenal Tula
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Rubin Kazan
Friday, 31 March 2017
18:00
Amkar
v
Terek Grozny
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Arsenal Tula
v
Tom Tomsk
18:00
CSKA Moscow
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
FC Rostov
v
FC Krasnodar
18:00
FC Ufa
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Rubin Kazan
v
Ural
18:00
Spartak Moscow
v
Gazovik Orenburg
Friday, 7 April 2017
18:00
FC Krasnodar
v
CSKA Moscow
18:00
FC Ufa
v
Spartak Moscow
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Amkar
18:00
Lokomotiv Moscow
v
FC Rostov
18:00
Terek Grozny
v
Arsenal Tula
18:00
Tom Tomsk
v
Rubin Kazan
18:00
Ural
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Gazovik Orenburg
Friday, 14 April 2017
18:00
Amkar
v
FC Krasnodar
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Tom Tomsk
18:00
Arsenal Tula
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
CSKA Moscow
v
Lokomotiv Moscow
18:00
FC Rostov
v
FC Ufa
18:00
Gazovik Orenburg
v
Ural
18:00
Rubin Kazan
v
Terek Grozny
18:00
Spartak Moscow
v
Zenit St. Petersburg
Friday, 21 April 2017
18:00
FC Krasnodar
v
Arsenal Tula
18:00
FC Rostov
v
Spartak Moscow
18:00
FC Ufa
v
CSKA Moscow
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Rubin Kazan
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Amkar
18:00
Terek Grozny
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Tom Tomsk
v
Gazovik Orenburg
18:00
Ural
v
Zenit St. Petersburg
Wednesday, 26 April 2017
18:00
Amkar
v
FC Ufa
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Arsenal Tula
v
Lokomotiv Moscow
18:00
CSKA Moscow
v
FC Rostov
18:00
Gazovik Orenburg
v
Terek Grozny
18:00
Rubin Kazan
v
FC Krasnodar
18:00
Spartak Moscow
v
Ural
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Tom Tomsk
Saturday, 29 April 2017
18:00
CSKA Moscow
v
Spartak Moscow
18:00
FC Krasnodar
v
Anzhi Makhachkala
18:00
FC Rostov
v
Amkar
18:00
FC Ufa
v
Arsenal Tula
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Gazovik Orenburg
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Rubin Kazan
18:00
Terek Grozny
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Tom Tomsk
v
Ural
Friday, 5 May 2017
18:00
Amkar
v
CSKA Moscow
18:00
Anzhi Makhachkala
v
Lokomotiv Moscow
18:00
Arsenal Tula
v
FC Rostov
18:00
Gazovik Orenburg
v
FC Krasnodar
18:00
Rubin Kazan
v
FC Ufa
18:00
Spartak Moscow
v
Tom Tomsk
18:00
Ural
v
Terek Grozny
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Krylya Sovetov Samara
Friday, 12 May 2017
18:00
Amkar
v
Spartak Moscow
18:00
CSKA Moscow
v
Arsenal Tula
18:00
FC Krasnodar
v
Zenit St. Petersburg
18:00
FC Rostov
v
Rubin Kazan
18:00
FC Ufa
v
Anzhi Makhachkala
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Ural
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Gazovik Orenburg
18:00
Terek Grozny
v
Tom Tomsk
Wednesday, 17 May 2017
18:00
Anzhi Makhachkala
v
FC Rostov
18:00
Arsenal Tula
v
Amkar
18:00
Gazovik Orenburg
v
FC Ufa
18:00
Rubin Kazan
v
CSKA Moscow
18:00
Spartak Moscow
v
Terek Grozny
18:00
Tom Tomsk
v
Krylya Sovetov Samara
18:00
Ural
v
FC Krasnodar
18:00
Zenit St. Petersburg
v
Lokomotiv Moscow
Sunday, 21 May 2017
18:00
Amkar
v
Rubin Kazan
18:00
Arsenal Tula
v
Spartak Moscow
18:00
CSKA Moscow
v
Anzhi Makhachkala
18:00
FC Krasnodar
v
Tom Tomsk
18:00
FC Rostov
v
Gazovik Orenburg
18:00
FC Ufa
v
Zenit St. Petersburg
18:00
Krylya Sovetov Samara
v
Terek Grozny
18:00
Lokomotiv Moscow
v
Ural