Live Football : Russia

Cup live scores, league table, football fixtures


 

01:19 (GMT+2)

18 August 2017

Fixtures

Russia – Cup

Wednesday, 23 August 2017
15:00
Ararat Moscow
v
Baltika
15:00
Chertanovo Moskva
v
FC Dynamo Saint Petersburg
15:00
Dynamo Bryansk
v
Avangard Kursk
15:00
Energomash Belgorod
v
Tambov FK
15:00
FC Chita
v
Yenisey Krasnoyarsk
15:00
FK Armavir
v
Kuban Krasnodar
15:00
Irtysh Omsk
v
Tomsk
15:00
Rotor Volgograd
v
Volgar Astrakhan
15:00
Smena
v
Luch Energiya Vladivostok
15:00
Sokol Saratov
v
Gazovik Orenburg
15:00
Spartak Nalchik
v
FK Chernomorets Novorossiysk
15:00
Syzran 2003
v
Krylya Sovetov
15:00
Torpedo Vladimir
v
FC Olimpiyets NV
15:00
Tyumen
v
Sibir Novosibirsk
15:00
Znamya Truda
v
Fakel
18:00
FK Khimki
v
Shinnik Yaroslavl

Results

Russia – Cup

Tuesday, 8 August 2017
A
E
T
Angusht
2 - 3
Spartak Nalchik
F
T
FK Armavir
4 - 0
Dinamo GTS Stavropol
A
E
T
FK Chernomorets Novorossiysk
2 - 0
FK Afips Afipsky
Monday, 7 August 2017
A
E
T
Volga Ulyanovsk
131 - 1
Syzran 2003
F
T
Znamya Truda
2 - 1
Krasnogorsk
F
T
Kaluga
1 - 2
Energomash Belgorod
A
E
T
Sokol Saratov
532 - 2
Zenit Izhevsk
F
T
Dynamo Bryansk
2 - 0
Pskov-747
A
E
T
Tekstilshchik Ivanovo
340 - 0
Torpedo Vladimir
F
T
Torpedo Moskva
1 - 2
Chertanovo Moskva
F
T
Ararat Moscow
1 - 0
Saturn Ramenskoye
Tuesday, 1 August 2017
F
T
Smena
1 - 0
Sakhalin
F
T
Zenit Irkutsk
1 - 5
FC Chita
F
T
Irtysh Omsk
3 - 2
Dynamo Barnaul
Monday, 24 July 2017
F
T
Belogorsk
0 - 2
Smena
F
T
Angusht
2 - 0
Legion Dynamo
F
T
FK Chayka
0 - 1
FK Afips Afipsky
F
T
SKA Rostov na Donu
0 - 5
FK Armavir
F
T
Rotor Volgograd II
0 - 1
Dinamo GTS Stavropol
F
T
Druzhba Maikop
2 - 4
FK Chernomorets Novorossiysk
F
T
Spartak Nalchik
1 - 0
Mashuk KMV
F
T
Dinamo Kostroma
2 - 3
Torpedo Vladimir
Sunday, 23 July 2017
A
E
T
Znamya Truda
431 - 1
FK Murom
F
T
Krasnogorsk
2 - 0
FK Ryazan
F
T
Dolgie Prudy
1 - 3
Ararat Moscow
F
T
Dynamo Bryansk
2 - 1
FK CRFSO Smolensk
A
E
T
KAMAZ
1 - 2
Volga Ulyanovsk
A
E
T
Metallurg Asha
1 - 3
Zenit Izhevsk
F
T
Pskov-747
2 - 0
Zvezda St. Petersburg
F
T
Spartak Kostroma
1 - 5
Tekstilshchik Ivanovo
F
T
Syzran 2003
4 - 2
Delin Izhevsk
F
T
Chertanovo Moskva
2 - 1
Strogino Moskva
F
T
Khimik Novomoskovsk
0 - 3
Kaluga
F
T
Kolomna
0 - 1
Saturn Ramenskoye
F
T
Veles Moskva
0 - 1
Torpedo Moskva
F
T
Lada Tolyatti
1 - 3
Sokol Saratov
F
T
Energomash Belgorod
1 - 0
Metallurg Lipetsk