Live Football : Russia

2nd Division:: west live scores, league table, football fixtures


 

12:56 (GMT+1)

19 November 2019

League Table

Russia – 2nd Division:: west

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Veles Moscow1611323413+2136
2FC Dolgoprudny1711242916+1335
3Zenit St. Petersburg II179533014+1632
4Torpedo Vladimir178632317+630
5Leningradets177732720+728
6Olimp Khimki167541815+326
7Murom167363123+824
8Rodina176472731–422
9Pskov 747166371526–1121
10Lokomotiv-Kazanka Moscow164572627–117
11Kolomna1743101524–915
12Znamya173681423–915
13Luki-Energiya163491529–1413
14Zvezda Saint Petersburg172015935–266

Fixtures

Russia – 2nd Division:: west

Sunday, 29 March 2020
13:00
Luki-Energiya
v
Veles Moscow
13:00
Olimp Khimki
v
Murom
Sunday, 5 April 2020
13:00
FC Dolgoprudny
v
Olimp Khimki
13:00
Murom
v
Leningradets
13:00
Torpedo Vladimir
v
Rodina
13:00
Veles Moscow
v
Kolomna
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Pskov 747
13:00
Znamya
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
13:00
Zvezda Saint Petersburg
v
Luki-Energiya
Sunday, 12 April 2020
13:00
Kolomna
v
Zvezda Saint Petersburg
13:00
Leningradets
v
FC Dolgoprudny
13:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
v
Murom
13:00
Luki-Energiya
v
Zenit St. Petersburg II
13:00
Olimp Khimki
v
Torpedo Vladimir
13:00
Pskov 747
v
Znamya
13:00
Rodina
v
Veles Moscow
Sunday, 19 April 2020
13:00
FC Dolgoprudny
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
13:00
Luki-Energiya
v
Pskov 747
13:00
Murom
v
Znamya
13:00
Torpedo Vladimir
v
Leningradets
13:00
Veles Moscow
v
Olimp Khimki
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Kolomna
13:00
Zvezda Saint Petersburg
v
Rodina
Wednesday, 22 April 2020
13:00
Pskov 747
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
Sunday, 26 April 2020
13:00
Kolomna
v
Luki-Energiya
13:00
Leningradets
v
Veles Moscow
13:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
v
Torpedo Vladimir
13:00
Olimp Khimki
v
Zvezda Saint Petersburg
13:00
Pskov 747
v
Murom
13:00
Rodina
v
Zenit St. Petersburg II
13:00
Znamya
v
FC Dolgoprudny
Monday, 4 May 2020
13:00
FC Dolgoprudny
v
Murom
13:00
Kolomna
v
Pskov 747
13:00
Luki-Energiya
v
Rodina
13:00
Torpedo Vladimir
v
Znamya
13:00
Veles Moscow
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Olimp Khimki
13:00
Zvezda Saint Petersburg
v
Leningradets
Monday, 11 May 2020
13:00
Leningradets
v
Zenit St. Petersburg II
13:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
v
Zvezda Saint Petersburg
13:00
Murom
v
Torpedo Vladimir
13:00
Olimp Khimki
v
Luki-Energiya
13:00
Pskov 747
v
FC Dolgoprudny
13:00
Rodina
v
Kolomna
13:00
Znamya
v
Veles Moscow
Monday, 18 May 2020
13:00
Kolomna
v
Olimp Khimki
13:00
Luki-Energiya
v
Leningradets
13:00
Rodina
v
Pskov 747
13:00
Torpedo Vladimir
v
FC Dolgoprudny
13:00
Veles Moscow
v
Murom
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
13:00
Zvezda Saint Petersburg
v
Znamya
Sunday, 24 May 2020
13:00
FC Dolgoprudny
v
Veles Moscow
13:00
Leningradets
v
Kolomna
13:00
Lokomotiv-Kazanka Moscow
v
Luki-Energiya
13:00
Murom
v
Zvezda Saint Petersburg
13:00
Olimp Khimki
v
Rodina
13:00
Torpedo Vladimir
v
Pskov 747
13:00
Znamya
v
Zenit St. Petersburg II
Saturday, 30 May 2020
13:00
Kolomna
v
Lokomotiv-Kazanka Moscow
13:00
Luki-Energiya
v
Znamya
13:00
Pskov 747
v
Olimp Khimki
13:00
Rodina
v
Leningradets
13:00
Veles Moscow
v
Torpedo Vladimir
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Murom
13:00
Zvezda Saint Petersburg
v
FC Dolgoprudny

Results

Russia – 2nd Division:: west

Saturday, 9 November 2019
F
T
Kolomna
1 - 0
Torpedo Vladimir
F
T
Zenit St. Petersburg II
2 - 0
Zvezda Saint Petersburg
F
T
Leningradets
0 - 0
Znamya
F
T
Rodina
1 - 2
FC Dolgoprudny
Saturday, 2 November 2019
F
T
Znamya
1 - 2
Olimp Khimki
F
T
Lokomotiv-Kazanka Moscow
4 - 5
Leningradets
F
T
Veles Moscow
1 - 0
Zenit St. Petersburg II
F
T
Zvezda Saint Petersburg
0 - 1
Pskov 747
F
T
FC Dolgoprudny
1 - 1
Kolomna
F
T
Torpedo Vladimir
2 - 0
Luki-Energiya
F
T
Murom
3 - 4
Rodina
Saturday, 26 October 2019
F
T
Zenit St. Petersburg II
1 - 1
Torpedo Vladimir
F
T
Zvezda Saint Petersburg
0 - 3
Veles Moscow
F
T
Kolomna
3 - 4
Murom
F
T
Rodina
2 - 1
Znamya
F
T
Pskov 747
0 - 2
Leningradets
F
T
Luki-Energiya
0 - 2
FC Dolgoprudny
F
T
Olimp Khimki
1 - 1
Lokomotiv-Kazanka Moscow