Live Football : Russia

2nd Division:: Ural/Povolzhye live scores, league table, football fixtures


 

21:17 (GMT+1)

18 December 2017

League Table

Russia – 2nd Division:: Ural/Povolzhye

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Mordovya151230253+2239
2Volga Ulyanovsk161042258+1734
3Syzran-20031610332516+933
4Zenit Izhevsk169161612+428
5NoSta168353020+1027
6KamAZ167542213+926
7FC Chelyabinsk156632417+724
8Neftekhimik156542214+823
9Anzhi-Junior Zelenodolsk164481817+116
10Lada Togliati1641111236–2413
11FC Orenburg II1624101128–1710
12Krylya Sovetov Samara II1622121040–308
13Ural II151113723–164

Fixtures

Russia – 2nd Division:: Ural/Povolzhye

Tuesday, 10 April 2018
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
KamAZ
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Lada Togliati
14:00
FC Chelyabinsk
v
Neftekhimik
14:00
FC Orenburg II
v
Zenit Izhevsk
14:00
Krylya Sovetov Samara II
v
KamAZ
14:00
Mordovya
v
Volga Ulyanovsk
14:00
Syzran-2003
v
NoSta
14:00
Ural II
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
Sunday, 15 April 2018
14:00
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Mordovya
14:00
KamAZ
v
Syzran-2003
14:00
Lada Togliati
v
FC Chelyabinsk
C
a
n
c
Neftekhimik
v
Akademiya Togliati
14:00
Neftekhimik
v
Krylya Sovetov Samara II
14:00
NoSta
v
FC Orenburg II
C
a
n
c
Volga Ulyanovsk
v
Dinamo Kirov
14:00
Zenit Izhevsk
v
Ural II
Friday, 20 April 2018
14:00
FC Orenburg II
v
KamAZ
14:00
Lada Togliati
v
Neftekhimik
Saturday, 21 April 2018
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
14:00
FC Chelyabinsk
v
Volga Ulyanovsk
14:00
Mordovya
v
Zenit Izhevsk
C
a
n
c
Syzran-2003
v
Akademiya Togliati
14:00
Syzran-2003
v
Krylya Sovetov Samara II
14:00
Ural II
v
NoSta
Saturday, 28 April 2018
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
FC Orenburg II
14:00
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
FC Chelyabinsk
14:00
KamAZ
v
Ural II
14:00
Krylya Sovetov Samara II
v
FC Orenburg II
14:00
Neftekhimik
v
Syzran-2003
14:00
NoSta
v
Mordovya
14:00
Volga Ulyanovsk
v
Lada Togliati
C
a
n
c
Zenit Izhevsk
v
Dinamo Kirov
Friday, 4 May 2018
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
NoSta
14:00
FC Chelyabinsk
v
Zenit Izhevsk
14:00
FC Orenburg II
v
Syzran-2003
14:00
Lada Togliati
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
14:00
Mordovya
v
KamAZ
C
a
n
c
Ural II
v
Akademiya Togliati
14:00
Ural II
v
Krylya Sovetov Samara II
14:00
Volga Ulyanovsk
v
Neftekhimik
Friday, 11 May 2018
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Mordovya
14:00
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Volga Ulyanovsk
C
a
n
c
KamAZ
v
Dinamo Kirov
14:00
Krylya Sovetov Samara II
v
Mordovya
14:00
Neftekhimik
v
FC Orenburg II
14:00
NoSta
v
FC Chelyabinsk
14:00
Syzran-2003
v
Ural II
14:00
Zenit Izhevsk
v
Lada Togliati
Wednesday, 16 May 2018
14:00
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Neftekhimik
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Akademiya Togliati
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Krylya Sovetov Samara II
14:00
FC Chelyabinsk
v
KamAZ
14:00
Lada Togliati
v
NoSta
14:00
Mordovya
v
Syzran-2003
14:00
Ural II
v
FC Orenburg II
14:00
Volga Ulyanovsk
v
Zenit Izhevsk
Sunday, 20 May 2018
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
FC Chelyabinsk
14:00
FC Orenburg II
v
Mordovya
14:00
KamAZ
v
Lada Togliati
14:00
Krylya Sovetov Samara II
v
FC Chelyabinsk
14:00
NoSta
v
Volga Ulyanovsk
C
a
n
c
Syzran-2003
v
Dinamo Kirov
14:00
Ural II
v
Neftekhimik
14:00
Zenit Izhevsk
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
Sunday, 27 May 2018
14:00
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
NoSta
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
FC Orenburg II
14:00
FC Chelyabinsk
v
Syzran-2003
C
a
n
c
Lada Togliati
v
Akademiya Togliati
14:00
Lada Togliati
v
Krylya Sovetov Samara II
14:00
Mordovya
v
Ural II
14:00
Neftekhimik
v
Zenit Izhevsk
14:00
Volga Ulyanovsk
v
KamAZ

Results

Russia – 2nd Division:: Ural/Povolzhye

Saturday, 4 November 2017
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 0
FC Orenburg II
F
T
Neftekhimik
2 - 3
KamAZ
F
T
NoSta
5 - 0
Krylya Sovetov Samara II
C
a
n
c
FC Chelyabinsk
v
Dinamo Kirov
C
a
n
c
NoSta
v
Akademiya Togliati
F
T
Syzran-2003
2 - 0
Zenit Izhevsk
F
T
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Ural II
Friday, 3 November 2017
F
T
Lada Togliati
0 - 4
Mordovya
Saturday, 28 October 2017
F
T
FC Orenburg II
0 - 1
Volga Ulyanovsk
F
T
Ural II
2 - 3
Lada Togliati
F
T
Krylya Sovetov Samara II
0 - 2
Zenit Izhevsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Zenit Izhevsk
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Neftekhimik
F
T
KamAZ
1 - 0
NoSta
F
T
Mordovya
3 - 0
FC Chelyabinsk
F
T
Syzran-2003
2 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
Saturday, 21 October 2017
F
T
FC Chelyabinsk
2 - 0
Ural II
F
T
Krylya Sovetov Samara II
1 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Neftekhimik
0 - 1
NoSta
F
T
Zenit Izhevsk
1 - 0
KamAZ
C
a
n
c
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Akademiya Togliati
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Mordovya
F
T
Volga Ulyanovsk
0 - 0
Syzran-2003
Friday, 20 October 2017
F
T
Lada Togliati
0 - 0
FC Orenburg II
Saturday, 14 October 2017
F
T
FC Orenburg II
2 - 2
FC Chelyabinsk
F
T
NoSta
0 - 1
Zenit Izhevsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Volga Ulyanovsk
C
a
n
c
Ural II
v
Dinamo Kirov
F
T
KamAZ
1 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Lada Togliati
0 - 2
Syzran-2003
F
T
Mordovya
0 - 0
Neftekhimik
Friday, 13 October 2017
F
T
Krylya Sovetov Samara II
0 - 3
Volga Ulyanovsk
Saturday, 7 October 2017
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 1
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 1
Zenit Izhevsk
F
T
Neftekhimik
2 - 0
Ural II
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Syzran-2003
C
a
n
c
FC Chelyabinsk
v
Akademiya Togliati
F
T
Mordovya
3 - 0
FC Orenburg II
F
T
Volga Ulyanovsk
3 - 2
NoSta
Friday, 6 October 2017
F
T
Lada Togliati
0 - 3
KamAZ
Sunday, 1 October 2017
F
T
FC Orenburg II
1 - 0
Ural II
F
T
Zenit Izhevsk
0 - 1
Volga Ulyanovsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Dinamo Kirov
C
a
n
c
Krylya Sovetov Samara II
v
Dinamo Kirov
F
T
Neftekhimik
2 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
KamAZ
1 - 2
FC Chelyabinsk
F
T
NoSta
3 - 0
Lada Togliati
F
T
Syzran-2003
0 - 1
Mordovya
Monday, 25 September 2017
F
T
Ural II
0 - 2
Syzran-2003
Sunday, 24 September 2017
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 3
NoSta
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
KamAZ
C
a
n
c
Mordovya
v
Akademiya Togliati
F
T
Lada Togliati
0 - 2
Zenit Izhevsk
F
T
Mordovya
1 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
Saturday, 23 September 2017
F
T
FC Orenburg II
1 - 3
Neftekhimik
Sunday, 17 September 2017
F
T
Krylya Sovetov Samara II
2 - 1
Ural II
F
T
Zenit Izhevsk
1 - 0
FC Chelyabinsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Ural II
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
3 - 0
Lada Togliati
C
a
n
c
NoSta
v
Dinamo Kirov
F
T
KamAZ
0 - 1
Mordovya
F
T
Neftekhimik
0 - 0
Volga Ulyanovsk
F
T
Syzran-2003
1 - 0
FC Orenburg II
Wednesday, 13 September 2017
F
T
Ural II
1 - 1
KamAZ
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Zenit Izhevsk
F
T
FC Chelyabinsk
2 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
C
a
n
c
FC Orenburg II
v
Akademiya Togliati
F
T
FC Orenburg II
2 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Lada Togliati
1 - 2
Volga Ulyanovsk
F
T
Mordovya
2 - 0
NoSta
F
T
Syzran-2003
0 - 3
Neftekhimik
Friday, 8 September 2017
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Syzran-2003
C
a
n
c
Anzhi-Junior Zelenodolsk
v
Dinamo Kirov
F
T
NoSta
1 - 0
Ural II
F
T
Krylya Sovetov Samara II
0 - 1
Syzran-2003
F
T
Neftekhimik
4 - 0
Lada Togliati
F
T
Volga Ulyanovsk
0 - 0
FC Chelyabinsk
F
T
Zenit Izhevsk
0 - 2
Mordovya
F
T
KamAZ
2 - 1
FC Orenburg II
Tuesday, 5 September 2017
F
T
Krylya Sovetov Samara II
0 - 2
Lada Togliati
Friday, 1 September 2017
F
T
Ural II
1 - 2
Zenit Izhevsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Neftekhimik
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Volga Ulyanovsk
F
T
FC Chelyabinsk
5 - 1
Lada Togliati
F
T
FC Orenburg II
2 - 2
NoSta
F
T
Krylya Sovetov Samara II
2 - 3
Neftekhimik
F
T
Mordovya
2 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Syzran-2003
2 - 1
KamAZ
Sunday, 27 August 2017
F
T
NoSta
3 - 3
Syzran-2003
Friday, 25 August 2017
C
a
n
c
KamAZ
v
Akademiya Togliati
C
a
n
c
Lada Togliati
v
Dinamo Kirov
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 1
Ural II
F
T
Volga Ulyanovsk
0 - 1
Mordovya
F
T
Zenit Izhevsk
2 - 0
FC Orenburg II
F
T
Neftekhimik
2 - 2
FC Chelyabinsk
F
T
KamAZ
4 - 1
Krylya Sovetov Samara II
Friday, 18 August 2017
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
NoSta
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
FC Chelyabinsk
F
T
FC Orenburg II
0 - 2
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Krylya Sovetov Samara II
2 - 4
NoSta
F
T
Zenit Izhevsk
3 - 1
Syzran-2003
F
T
Mordovya
2 - 1
Lada Togliati
F
T
KamAZ
2 - 0
Neftekhimik
Thursday, 17 August 2017
F
T
Ural II
0 - 1
Volga Ulyanovsk
Friday, 11 August 2017
C
a
n
c
Neftekhimik
v
Dinamo Kirov
C
a
n
c
Zenit Izhevsk
v
Akademiya Togliati
F
T
NoSta
1 - 1
KamAZ
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 1
Mordovya
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
1 - 3
Syzran-2003
F
T
Volga Ulyanovsk
6 - 2
FC Orenburg II
F
T
Zenit Izhevsk
0 - 1
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Lada Togliati
1 - 0
Ural II
Thursday, 3 August 2017
F
T
Ural II
1 - 3
FC Chelyabinsk
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Anzhi-Junior Zelenodolsk
C
a
n
c
Mordovya
v
Dinamo Kirov
F
T
FC Orenburg II
0 - 1
Lada Togliati
F
T
NoSta
2 - 0
Neftekhimik
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
5 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Syzran-2003
2 - 1
Volga Ulyanovsk
F
T
KamAZ
2 - 0
Zenit Izhevsk
Thursday, 27 July 2017
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Ural II
C
a
n
c
Volga Ulyanovsk
v
Akademiya Togliati
F
T
FC Chelyabinsk
3 - 0
FC Orenburg II
F
T
Volga Ulyanovsk
5 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Zenit Izhevsk
1 - 2
NoSta
F
T
Syzran-2003
4 - 2
Lada Togliati
F
T
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 0
KamAZ
F
T
Neftekhimik
1 - 1
Mordovya
Wednesday, 19 July 2017
F
T
Ural II
0 - 1
Mordovya
C
a
n
c
Akademiya Togliati
v
Lada Togliati
C
a
n
c
FC Orenburg II
v
Dinamo Kirov
F
T
NoSta
1 - 3
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Zenit Izhevsk
0 - 0
Neftekhimik
F
T
Syzran-2003
0 - 0
FC Chelyabinsk
F
T
KamAZ
0 - 0
Volga Ulyanovsk