Live Football : Russia

2nd Division:: south live scores, league table, football fixtures


 

03:19 (GMT+1)

18 December 2014

League Table

Russia – 2nd Division:: south – Group A

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Chernomorets Novorossiysk1812513416+1841
2Afips Afipsky1812152914+1537
3Torpedo Armavir1710343418+1633
4Vityaz Krymsk1710252420+432
5TSK Simferopol189362316+730
6Biolog Novokubansk176382021–121
7Druzhba1752101822–417
8FC Krasnodar II1751112331–816
9Sochi173681423–915
10FC SKCHF Sevastopol173591023–1314
11FC Zhemchuzhyna Yalta1733111136–2512

League Table

Russia – 2nd Division:: south – Group B

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Mitos17962289+1933
2Dinamo Stavropol189541911+832
3Mashuk-KMV178542117+429
4Spartak Nalchik177552414+1026
5FK Taganrog167541712+526
6FC Rotor Volgograd176562320+323
7Anzhi Makhachkala II185581321–820
8Angusht Nazran175571222–1020
9FC Alania Vladikavkaz174581730–1317
10Terek Grozny II17377914–516
11Astrakhan1733111528–1312

Fixtures

Russia – 2nd Division:: south

Sunday, 22 March 2015
15:00
Astrakhan
v
FC Alania Vladikavkaz
15:00
Biolog Novokubansk
v
Druzhba
15:00
Chernomorets Novorossiysk
v
Sochi
15:00
Dinamo Stavropol
v
FC Rotor Volgograd
15:00
FC Zhemchuzhyna Yalta
v
FC Krasnodar II
15:00
FK Taganrog
v
Anzhi Makhachkala II
15:00
Mashuk-KMV
v
Terek Grozny II
15:00
Mitos
v
Spartak Nalchik
15:00
Torpedo Armavir
v
Afips Afipsky
15:00
Vityaz Krymsk
v
FC SKCHF Sevastopol
Wednesday, 25 March 2015
15:00
Angusht Nazran
v
FK Taganrog
Saturday, 28 March 2015
15:00
Afips Afipsky
v
TSK Simferopol
15:00
Anzhi Makhachkala II
v
Angusht Nazran
15:00
Druzhba
v
FC Zhemchuzhyna Yalta
15:00
FC Alania Vladikavkaz
v
FK Taganrog
15:00
FC Krasnodar II
v
Torpedo Armavir
15:00
FC Rotor Volgograd
v
Mashuk-KMV
15:00
FC SKCHF Sevastopol
v
Biolog Novokubansk
15:00
Sochi
v
Vityaz Krymsk
15:00
Spartak Nalchik
v
Astrakhan
15:00
Terek Grozny II
v
Mitos
Friday, 3 April 2015
16:00
Angusht Nazran
v
FC Alania Vladikavkaz
16:00
Astrakhan
v
Terek Grozny II
16:00
Biolog Novokubansk
v
Sochi
16:00
Druzhba
v
Torpedo Armavir
16:00
FC Zhemchuzhyna Yalta
v
FC SKCHF Sevastopol
16:00
FK Taganrog
v
Spartak Nalchik
16:00
Mashuk-KMV
v
Dinamo Stavropol
16:00
Mitos
v
FC Rotor Volgograd
16:00
TSK Simferopol
v
FC Krasnodar II
16:00
Vityaz Krymsk
v
Chernomorets Novorossiysk

Results

Russia – 2nd Division:: south

Sunday, 30 November 2014
F
T
FC Krasnodar II
2 - 0
TSK Simferopol
Monday, 24 November 2014
F
T
Terek Grozny II
1 - 0
Dinamo Stavropol
F
T
Anzhi Makhachkala II
2 - 1
Astrakhan
F
T
Druzhba
0 - 1
Vityaz Krymsk
F
T
FC Alania Vladikavkaz
0 - 3
Mitos
F
T
Spartak Nalchik
0 - 3
Mashuk-KMV
F
T
FC Krasnodar II
0 - 2
Biolog Novokubansk
F
T
TSK Simferopol
2 - 1
Torpedo Armavir
F
T
Afips Afipsky
6 - 0
FC Zhemchuzhyna Yalta
F
T
FC SKCHF Sevastopol
1 - 2
Chernomorets Novorossiysk
Tuesday, 18 November 2014
F
T
Astrakhan
0 - 0
Angusht Nazran
F
T
FC Rotor Volgograd
1 - 1
Terek Grozny II
F
T
FC Zhemchuzhyna Yalta
1 - 3
TSK Simferopol
F
T
Mitos
4 - 1
Anzhi Makhachkala II
F
T
Sochi
0 - 0
FC SKCHF Sevastopol
F
T
Vityaz Krymsk
2 - 1
FC Krasnodar II
F
T
Biolog Novokubansk
1 - 2
Afips Afipsky
F
T
Mashuk-KMV
1 - 1
FC Alania Vladikavkaz
F
T
Chernomorets Novorossiysk
3 - 1
Druzhba
F
T
Dinamo Stavropol
1 - 0
Spartak Nalchik