Live Football : Russia

2nd Division:: center live scores, league table, football fixtures


 

09:15 (GMT+1)

20 November 2018

League Table

Russia – 2nd Division:: center

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Torpedo Moscow171340255+2043
2Sokol Saratov161132329+2336
3Metalurg Lypetsk1710433014+1634
4Zorky Krasnogorsk169343014+1630
5Dinamo Briansk177372116+524
6Khimik Novomoskovsk177281922–323
7FC Rotor Volgograd II176291930–1120
8FC Ryazan175571517–220
9Salyut Belgorod174851316–320
10Kaluga175481523–819
11Kvant Obninsk174761821–319
12Strogino1742111127–1614
13Khimki 2171881435–2111
14Saturn Ramenskoye171791023–1310

Fixtures

Russia – 2nd Division:: center

Saturday, 30 March 2019
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
Sokol Saratov
Saturday, 6 April 2019
17:00
Dinamo Briansk
v
Khimki 2
17:00
FC Ryazan
v
Salyut Belgorod
17:00
Kaluga
v
Saturn Ramenskoye
17:00
Khimik Novomoskovsk
v
Zorky Krasnogorsk
17:00
Kvant Obninsk
v
Torpedo Moscow
17:00
Metalurg Lypetsk
v
FC Rotor Volgograd II
17:00
Sokol Saratov
v
Strogino
Saturday, 13 April 2019
15:00
Kaluga
v
Torpedo Moscow
17:00
FC Rotor Volgograd II
v
Dinamo Briansk
17:00
Khimki 2
v
FC Ryazan
17:00
Salyut Belgorod
v
Sokol Saratov
17:00
Saturn Ramenskoye
v
Khimik Novomoskovsk
17:00
Strogino
v
Kvant Obninsk
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
Metalurg Lypetsk
Saturday, 20 April 2019
17:00
Dinamo Briansk
v
Zorky Krasnogorsk
17:00
FC Rotor Volgograd II
v
Khimki 2
17:00
Kaluga
v
Strogino
17:00
Khimik Novomoskovsk
v
Torpedo Moscow
17:00
Kvant Obninsk
v
Salyut Belgorod
17:00
Metalurg Lypetsk
v
Saturn Ramenskoye
17:00
Sokol Saratov
v
FC Ryazan
Saturday, 27 April 2019
17:00
FC Ryazan
v
Kvant Obninsk
17:00
Khimki 2
v
Sokol Saratov
17:00
Salyut Belgorod
v
Kaluga
17:00
Saturn Ramenskoye
v
Dinamo Briansk
17:00
Strogino
v
Khimik Novomoskovsk
17:00
Torpedo Moscow
v
Metalurg Lypetsk
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
FC Rotor Volgograd II
Saturday, 4 May 2019
17:00
Dinamo Briansk
v
Torpedo Moscow
17:00
FC Rotor Volgograd II
v
Saturn Ramenskoye
17:00
Kaluga
v
FC Ryazan
17:00
Khimik Novomoskovsk
v
Salyut Belgorod
17:00
Kvant Obninsk
v
Sokol Saratov
17:00
Metalurg Lypetsk
v
Strogino
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
Khimki 2
Saturday, 11 May 2019
17:00
FC Ryazan
v
Khimik Novomoskovsk
17:00
Khimki 2
v
Kvant Obninsk
17:00
Salyut Belgorod
v
Metalurg Lypetsk
17:00
Saturn Ramenskoye
v
Zorky Krasnogorsk
17:00
Sokol Saratov
v
Kaluga
17:00
Strogino
v
Dinamo Briansk
17:00
Torpedo Moscow
v
FC Rotor Volgograd II
Saturday, 18 May 2019
17:00
Kaluga
v
Kvant Obninsk
Sunday, 19 May 2019
17:00
Dinamo Briansk
v
Salyut Belgorod
17:00
FC Rotor Volgograd II
v
Strogino
17:00
Khimik Novomoskovsk
v
Sokol Saratov
17:00
Metalurg Lypetsk
v
FC Ryazan
17:00
Saturn Ramenskoye
v
Khimki 2
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
Torpedo Moscow
Sunday, 26 May 2019
17:00
FC Ryazan
v
Dinamo Briansk
17:00
Kaluga
v
Khimki 2
17:00
Kvant Obninsk
v
Khimik Novomoskovsk
17:00
Salyut Belgorod
v
FC Rotor Volgograd II
17:00
Sokol Saratov
v
Metalurg Lypetsk
17:00
Strogino
v
Zorky Krasnogorsk
17:00
Torpedo Moscow
v
Saturn Ramenskoye
Sunday, 2 June 2019
17:00
Dinamo Briansk
v
Sokol Saratov
17:00
FC Rotor Volgograd II
v
FC Ryazan
17:00
Kaluga
v
Khimik Novomoskovsk
17:00
Khimki 2
v
Torpedo Moscow
17:00
Metalurg Lypetsk
v
Kvant Obninsk
17:00
Saturn Ramenskoye
v
Strogino
17:00
Zorky Krasnogorsk
v
Salyut Belgorod

Results

Russia – 2nd Division:: center

Sunday, 11 November 2018
F
T
FC Rotor Volgograd II
5 - 2
Khimik Novomoskovsk
Saturday, 10 November 2018
F
T
Dinamo Briansk
1 - 1
Metalurg Lypetsk
F
T
Saturn Ramenskoye
0 - 0
Kvant Obninsk
F
T
Strogino
1 - 0
FC Ryazan
F
T
Torpedo Moscow
1 - 1
Sokol Saratov
Tuesday, 6 November 2018
F
T
Khimki 2
1 - 1
Salyut Belgorod
Saturday, 3 November 2018
F
T
Kaluga
2 - 1
FC Rotor Volgograd II
F
T
Khimik Novomoskovsk
0 - 2
Dinamo Briansk
F
T
Kvant Obninsk
1 - 1
Zorky Krasnogorsk
F
T
Metalurg Lypetsk
2 - 1
Khimki 2
F
T
Salyut Belgorod
0 - 1
Strogino
F
T
Sokol Saratov
5 - 0
Saturn Ramenskoye
F
T
FC Ryazan
0 - 2
Torpedo Moscow
Monday, 29 October 2018
F
T
FC Rotor Volgograd II
1 - 0
Kvant Obninsk
Saturday, 27 October 2018
F
T
Khimki 2
1 - 1
Strogino
F
T
Dinamo Briansk
2 - 0
Kaluga
F
T
Metalurg Lypetsk
1 - 0
Khimik Novomoskovsk
F
T
Saturn Ramenskoye
1 - 1
FC Ryazan
F
T
Torpedo Moscow
1 - 1
Salyut Belgorod
Sunday, 21 October 2018
F
T
Khimik Novomoskovsk
1 - 0
Khimki 2