Live Football : Russia

1st Division live scores, league table, football fixtures


 

15:55 (GMT+1)

16 December 2017

League Table

Russia – 1st Division

#Team NamePWDLFAGDPTS
1FC Yenisey Krasnoyarsk2517534920+2956
2FC Orenburg2517353820+1854
3Krylya Sovetov Samara2516363917+2251
4FC Tambov2514384126+1545
5Dinamo St Petersburg2511953730+742
6Baltika2512493328+540
7Sibir Novosibirsk2511682721+639
8FC Volgar2510692925+436
9Shinnik Yaroslavl25105103131035
10Kuban Krasnodar258893535032
11Spartak Moscow II2594123444–1031
12Olimpiec Nizhny2586112633–730
13Khimki2586112432–830
14Avangard Kursk2561092533–828
15Luch Energiya Vladivostok2569102633–727
16Tyumen2568112937–826
17Tom Tomsk2566132038–1824
18Zenit St. Petersburg II2557133342–922
19Fakel2556141436–2221
20FC Rotor Volgograd2548132534–920

Fixtures

Russia – 1st Division

Sunday, 4 March 2018
13:00
Baltika
v
Zenit St. Petersburg II
13:00
Dinamo St Petersburg
v
Krylya Sovetov Samara
13:00
FC Orenburg
v
Kuban Krasnodar
13:00
FC Rotor Volgograd
v
FC Tambov
13:00
FC Volgar
v
Khimki
13:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Avangard Kursk
13:00
Shinnik Yaroslavl
v
Tom Tomsk
13:00
Sibir Novosibirsk
v
Luch Energiya Vladivostok
13:00
Spartak Moscow II
v
Fakel
13:00
Tyumen
v
Olimpiec Nizhny
Saturday, 10 March 2018
13:00
Avangard Kursk
v
FC Volgar
13:00
FC Rotor Volgograd
v
Spartak Moscow II
13:00
Fakel
v
Baltika
13:00
Krylya Sovetov Samara
v
Tyumen
13:00
Kuban Krasnodar
v
FC Tambov
13:00
Luch Energiya Vladivostok
v
FC Orenburg
13:00
Olimpiec Nizhny
v
Sibir Novosibirsk
13:00
Shinnik Yaroslavl
v
Khimki
13:00
Tom Tomsk
v
Dinamo St Petersburg
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
Saturday, 17 March 2018
13:00
Baltika
v
FC Rotor Volgograd
13:00
Dinamo St Petersburg
v
Khimki
13:00
FC Orenburg
v
Olimpiec Nizhny
13:00
FC Tambov
v
Luch Energiya Vladivostok
13:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Fakel
13:00
Shinnik Yaroslavl
v
FC Volgar
13:00
Sibir Novosibirsk
v
Krylya Sovetov Samara
13:00
Spartak Moscow II
v
Kuban Krasnodar
13:00
Tyumen
v
Tom Tomsk
13:00
Zenit St. Petersburg II
v
Avangard Kursk
Saturday, 24 March 2018
13:00
Avangard Kursk
v
Shinnik Yaroslavl
13:00
FC Rotor Volgograd
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
13:00
FC Volgar
v
Dinamo St Petersburg
13:00
Fakel
v
Zenit St. Petersburg II
13:00
Khimki
v
Tyumen
13:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Orenburg
13:00
Kuban Krasnodar
v
Baltika
13:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Spartak Moscow II
13:00
Olimpiec Nizhny
v
FC Tambov
13:00
Tom Tomsk
v
Sibir Novosibirsk
Saturday, 31 March 2018
14:00
Dinamo St Petersburg
v
Shinnik Yaroslavl
14:00
FC Orenburg
v
Tom Tomsk
14:00
FC Tambov
v
Krylya Sovetov Samara
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Kuban Krasnodar
14:00
Fakel
v
Avangard Kursk
14:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Baltika
14:00
Sibir Novosibirsk
v
Khimki
14:00
Spartak Moscow II
v
Olimpiec Nizhny
14:00
Tyumen
v
FC Volgar
14:00
Zenit St. Petersburg II
v
FC Rotor Volgograd
Saturday, 7 April 2018
14:00
Avangard Kursk
v
Dinamo St Petersburg
14:00
FC Rotor Volgograd
v
Fakel
14:00
FC Volgar
v
Sibir Novosibirsk
14:00
Khimki
v
FC Orenburg
14:00
Krylya Sovetov Samara
v
Spartak Moscow II
14:00
Kuban Krasnodar
v
Zenit St. Petersburg II
14:00
Luch Energiya Vladivostok
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
14:00
Olimpiec Nizhny
v
Baltika
14:00
Shinnik Yaroslavl
v
Tyumen
14:00
Tom Tomsk
v
FC Tambov
Wednesday, 11 April 2018
14:00
Baltika
v
Krylya Sovetov Samara
14:00
FC Orenburg
v
FC Volgar
14:00
FC Rotor Volgograd
v
Avangard Kursk
14:00
FC Tambov
v
Khimki
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Olimpiec Nizhny
14:00
Fakel
v
Kuban Krasnodar
14:00
Sibir Novosibirsk
v
Shinnik Yaroslavl
14:00
Spartak Moscow II
v
Tom Tomsk
14:00
Tyumen
v
Dinamo St Petersburg
14:00
Zenit St. Petersburg II
v
Luch Energiya Vladivostok
Sunday, 15 April 2018
14:00
Avangard Kursk
v
Tyumen
14:00
Dinamo St Petersburg
v
Sibir Novosibirsk
14:00
FC Volgar
v
FC Tambov
14:00
Fakel
v
Luch Energiya Vladivostok
14:00
Khimki
v
Spartak Moscow II
14:00
Krylya Sovetov Samara
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
14:00
Kuban Krasnodar
v
FC Rotor Volgograd
14:00
Olimpiec Nizhny
v
Zenit St. Petersburg II
14:00
Shinnik Yaroslavl
v
FC Orenburg
14:00
Tom Tomsk
v
Baltika
Saturday, 21 April 2018
14:00
Baltika
v
Khimki
14:00
FC Orenburg
v
Dinamo St Petersburg
14:00
FC Rotor Volgograd
v
Luch Energiya Vladivostok
14:00
FC Tambov
v
Shinnik Yaroslavl
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Tom Tomsk
14:00
Fakel
v
Olimpiec Nizhny
14:00
Kuban Krasnodar
v
Avangard Kursk
14:00
Sibir Novosibirsk
v
Tyumen
14:00
Spartak Moscow II
v
FC Volgar
14:00
Zenit St. Petersburg II
v
Krylya Sovetov Samara
Saturday, 28 April 2018
14:00
Avangard Kursk
v
Sibir Novosibirsk
14:00
Dinamo St Petersburg
v
FC Tambov
14:00
FC Volgar
v
Baltika
14:00
Khimki
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
14:00
Krylya Sovetov Samara
v
Fakel
14:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Kuban Krasnodar
14:00
Olimpiec Nizhny
v
FC Rotor Volgograd
14:00
Shinnik Yaroslavl
v
Spartak Moscow II
14:00
Tom Tomsk
v
Zenit St. Petersburg II
14:00
Tyumen
v
FC Orenburg
Wednesday, 2 May 2018
14:00
Baltika
v
Shinnik Yaroslavl
14:00
FC Orenburg
v
Sibir Novosibirsk
14:00
FC Rotor Volgograd
v
Krylya Sovetov Samara
14:00
FC Tambov
v
Tyumen
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
FC Volgar
14:00
Fakel
v
Tom Tomsk
14:00
Kuban Krasnodar
v
Olimpiec Nizhny
14:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Avangard Kursk
14:00
Spartak Moscow II
v
Dinamo St Petersburg
14:00
Zenit St. Petersburg II
v
Khimki
Sunday, 6 May 2018
14:00
Avangard Kursk
v
FC Orenburg
14:00
Dinamo St Petersburg
v
Baltika
14:00
FC Volgar
v
Zenit St. Petersburg II
14:00
Khimki
v
Fakel
14:00
Krylya Sovetov Samara
v
Kuban Krasnodar
14:00
Olimpiec Nizhny
v
Luch Energiya Vladivostok
14:00
Shinnik Yaroslavl
v
FC Yenisey Krasnoyarsk
14:00
Sibir Novosibirsk
v
FC Tambov
14:00
Tom Tomsk
v
FC Rotor Volgograd
14:00
Tyumen
v
Spartak Moscow II
Saturday, 12 May 2018
14:00
Avangard Kursk
v
Olimpiec Nizhny
14:00
Baltika
v
Tyumen
14:00
FC Rotor Volgograd
v
Khimki
14:00
FC Tambov
v
FC Orenburg
14:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
v
Dinamo St Petersburg
14:00
Fakel
v
FC Volgar
14:00
Kuban Krasnodar
v
Tom Tomsk
14:00
Luch Energiya Vladivostok
v
Krylya Sovetov Samara
14:00
Spartak Moscow II
v
Sibir Novosibirsk
14:00
Zenit St. Petersburg II
v
Shinnik Yaroslavl

Results

Russia – 1st Division

Saturday, 25 November 2017
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 1
Baltika
F
T
Olimpiec Nizhny
2 - 2
Dinamo St Petersburg
F
T
Avangard Kursk
0 - 0
Khimki
F
T
FC Rotor Volgograd
0 - 2
FC Orenburg
F
T
FC Volgar
2 - 0
Tom Tomsk
F
T
Krylya Sovetov Samara
3 - 3
Shinnik Yaroslavl
F
T
Fakel
1 - 2
FC Tambov
F
T
Kuban Krasnodar
1 - 0
Sibir Novosibirsk
Friday, 24 November 2017
F
T
Zenit St. Petersburg II
1 - 1
Spartak Moscow II
Wednesday, 22 November 2017
F
T
Luch Energiya Vladivostok
4 - 2
Tyumen
Sunday, 19 November 2017
F
T
FC Tambov
3 - 1
Zenit St. Petersburg II
Saturday, 18 November 2017
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
2 - 1
Spartak Moscow II
F
T
Shinnik Yaroslavl
1 - 2
Olimpiec Nizhny
F
T
Sibir Novosibirsk
1 - 0
FC Rotor Volgograd
F
T
FC Orenburg
5 - 0
Fakel
F
T
FC Volgar
0 - 1
Krylya Sovetov Samara
F
T
Baltika
1 - 0
Avangard Kursk
F
T
Dinamo St Petersburg
3 - 2
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Khimki
3 - 1
Tom Tomsk
F
T
Kuban Krasnodar
3 - 1
Tyumen