Live Football : Romania

Liga II live scores, league table, football fixtures


 

23:46 (GMT+1)

14 December 2019

League Table

Romania – Liga II

#Team NamePWDLFAGDPTS
1UTA Arad2012533713+2441
2CS Mioveni2010733519+1637
3Rapid Bucuresti2010553219+1335
4FC Arges Pitesti209652823+533
5Turris-Oltul199553324+932
6ASU Politehnica Timisoara208751910+931
7FC Metaloglobus Bucuresti208752316+731
8Petrolul Ploiesti208751919031
9Farul Constanta208572418+629
10Gloria Buzau208483025+528
11FC Dunarea Calarasi207672626027
12Viitorul Pandurii Targu Jiu207672627–127
13Universitatea Cluj2051052521+425
14Ripensia Timisoara205962430–624
15Miercurea Ciuc205781523–822
16Concordia Chiajna195681624–821
17CSM Resita2046102534–918
18CS Sportul Snagov2023151852–349
19Pandurii201514941–328

Fixtures

Romania – Liga II

Saturday, 22 February 2020
C
a
n
c
CS Mioveni
v
Luceafarul Oradea
10:00
CS Mioveni
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
CS Sportul Snagov
v
Gloria Buzau
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
ASU Politehnica Timisoara
10:00
Farul Constanta
v
Concordia Chiajna
10:00
Miercurea Ciuc
v
UTA Arad
10:00
Pandurii
v
CSM Resita
10:00
Petrolul Ploiesti
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Rapid Bucuresti
v
Turris-Oltul
10:00
Ripensia Timisoara
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Universitatea Cluj
v
FC Arges Pitesti
Friday, 28 February 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Rapid Bucuresti
C
a
n
c
CSM Resita
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
FC Arges Pitesti
v
CS Mioveni
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
Miercurea Ciuc
10:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
CS Sportul Snagov
10:00
Gloria Buzau
v
Universitatea Cluj
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Pandurii
10:00
Petrolul Ploiesti
v
Farul Constanta
10:00
Turris-Oltul
v
Concordia Chiajna
10:00
UTA Arad
v
Ripensia Timisoara
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Pandurii
Saturday, 7 March 2020
10:00
CS Mioveni
v
Gloria Buzau
10:00
CS Sportul Snagov
v
UTA Arad
10:00
Concordia Chiajna
v
ASU Politehnica Timisoara
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Luceafarul Oradea
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
Farul Constanta
v
Turris-Oltul
10:00
Miercurea Ciuc
v
Petrolul Ploiesti
10:00
Pandurii
v
FC Arges Pitesti
10:00
Rapid Bucuresti
v
CSM Resita
10:00
Ripensia Timisoara
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Universitatea Cluj
v
FC Metaloglobus Bucuresti
Saturday, 14 March 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Turris-Oltul
10:00
CSM Resita
v
Concordia Chiajna
C
a
n
c
FC Arges Pitesti
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
CS Sportul Snagov
10:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
CS Mioveni
10:00
Gloria Buzau
v
Pandurii
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Rapid Bucuresti
10:00
Miercurea Ciuc
v
Farul Constanta
10:00
Petrolul Ploiesti
v
Ripensia Timisoara
10:00
UTA Arad
v
Universitatea Cluj
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Rapid Bucuresti
Saturday, 21 March 2020
10:00
CS Mioveni
v
UTA Arad
10:00
CS Sportul Snagov
v
Petrolul Ploiesti
C
a
n
c
Concordia Chiajna
v
Luceafarul Oradea
10:00
Concordia Chiajna
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Gloria Buzau
10:00
Farul Constanta
v
ASU Politehnica Timisoara
10:00
Pandurii
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Rapid Bucuresti
v
FC Arges Pitesti
10:00
Ripensia Timisoara
v
Miercurea Ciuc
10:00
Turris-Oltul
v
CSM Resita
10:00
Universitatea Cluj
v
FC Dunarea Calarasi
Saturday, 28 March 2020
10:00
CSM Resita
v
ASU Politehnica Timisoara
10:00
FC Arges Pitesti
v
Concordia Chiajna
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
CS Mioveni
C
a
n
c
FC Metaloglobus Bucuresti
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
Gloria Buzau
v
Rapid Bucuresti
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Turris-Oltul
10:00
Miercurea Ciuc
v
CS Sportul Snagov
10:00
Petrolul Ploiesti
v
Universitatea Cluj
10:00
Ripensia Timisoara
v
Farul Constanta
10:00
UTA Arad
v
Pandurii
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Turris-Oltul
Saturday, 4 April 2020
C
a
n
c
ASU Politehnica Timisoara
v
Luceafarul Oradea
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
CS Mioveni
v
Petrolul Ploiesti
10:00
CS Sportul Snagov
v
Ripensia Timisoara
10:00
Concordia Chiajna
v
Gloria Buzau
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
UTA Arad
10:00
Farul Constanta
v
CSM Resita
10:00
Pandurii
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Rapid Bucuresti
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Turris-Oltul
v
FC Arges Pitesti
10:00
Universitatea Cluj
v
Miercurea Ciuc
Wednesday, 8 April 2020
16:00
CS Sportul Snagov
v
Farul Constanta
16:00
FC Arges Pitesti
v
ASU Politehnica Timisoara
C
a
n
c
FC Dunarea Calarasi
v
Daco-Getica Bucuresti
16:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
Concordia Chiajna
16:00
Gloria Buzau
v
Turris-Oltul
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
CSM Resita
16:00
Miercurea Ciuc
v
CS Mioveni
16:00
Petrolul Ploiesti
v
Pandurii
16:00
Ripensia Timisoara
v
Universitatea Cluj
16:00
UTA Arad
v
Rapid Bucuresti
16:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
CSM Resita
Saturday, 11 April 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Gloria Buzau
10:00
CS Mioveni
v
Ripensia Timisoara
10:00
CSM Resita
v
FC Arges Pitesti
10:00
Concordia Chiajna
v
UTA Arad
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Petrolul Ploiesti
C
a
n
c
Farul Constanta
v
Luceafarul Oradea
10:00
Farul Constanta
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
Pandurii
v
Miercurea Ciuc
10:00
Rapid Bucuresti
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Turris-Oltul
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Universitatea Cluj
v
CS Sportul Snagov
Friday, 17 April 2020
10:00
CS Sportul Snagov
v
CS Mioveni
C
a
n
c
FC Arges Pitesti
v
Luceafarul Oradea
10:00
FC Arges Pitesti
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
Concordia Chiajna
10:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
ASU Politehnica Timisoara
10:00
Gloria Buzau
v
CSM Resita
C
a
n
c
Miercurea Ciuc
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
Petrolul Ploiesti
v
Rapid Bucuresti
10:00
Ripensia Timisoara
v
Pandurii
10:00
UTA Arad
v
Turris-Oltul
10:00
Universitatea Cluj
v
Farul Constanta
Saturday, 25 April 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
UTA Arad
10:00
CS Mioveni
v
Universitatea Cluj
10:00
CSM Resita
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Concordia Chiajna
v
Petrolul Ploiesti
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Ripensia Timisoara
10:00
Farul Constanta
v
FC Arges Pitesti
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Gloria Buzau
10:00
Pandurii
v
CS Sportul Snagov
10:00
Rapid Bucuresti
v
Miercurea Ciuc
10:00
Turris-Oltul
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Gloria Buzau
Saturday, 2 May 2020
10:00
CS Mioveni
v
Farul Constanta
C
a
n
c
CS Sportul Snagov
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
ASU Politehnica Timisoara
C
a
n
c
FC Metaloglobus Bucuresti
v
Luceafarul Oradea
10:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
Gloria Buzau
v
FC Arges Pitesti
10:00
Miercurea Ciuc
v
Concordia Chiajna
10:00
Petrolul Ploiesti
v
Turris-Oltul
10:00
Ripensia Timisoara
v
Rapid Bucuresti
10:00
UTA Arad
v
CSM Resita
10:00
Universitatea Cluj
v
Pandurii
Saturday, 9 May 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Petrolul Ploiesti
10:00
CSM Resita
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Concordia Chiajna
v
Ripensia Timisoara
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Universitatea Cluj
10:00
FC Arges Pitesti
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Farul Constanta
v
Gloria Buzau
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
UTA Arad
10:00
Pandurii
v
CS Mioveni
10:00
Rapid Bucuresti
v
CS Sportul Snagov
10:00
Turris-Oltul
v
Miercurea Ciuc
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
UTA Arad
Wednesday, 13 May 2020
C
a
n
c
CS Mioveni
v
Daco-Getica Bucuresti
17:00
CS Sportul Snagov
v
Concordia Chiajna
C
a
n
c
FC Dunarea Calarasi
v
Luceafarul Oradea
17:00
FC Dunarea Calarasi
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
17:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
Gloria Buzau
17:00
Miercurea Ciuc
v
ASU Politehnica Timisoara
17:00
Pandurii
v
Farul Constanta
17:00
Petrolul Ploiesti
v
CSM Resita
17:00
Ripensia Timisoara
v
Turris-Oltul
17:00
UTA Arad
v
FC Arges Pitesti
17:00
Universitatea Cluj
v
Rapid Bucuresti
Saturday, 16 May 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Ripensia Timisoara
10:00
CSM Resita
v
Miercurea Ciuc
10:00
Concordia Chiajna
v
Universitatea Cluj
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Pandurii
10:00
FC Arges Pitesti
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Farul Constanta
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Gloria Buzau
v
UTA Arad
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Petrolul Ploiesti
10:00
Rapid Bucuresti
v
CS Mioveni
10:00
Turris-Oltul
v
CS Sportul Snagov
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Petrolul Ploiesti
Saturday, 23 May 2020
10:00
CS Mioveni
v
Concordia Chiajna
10:00
CS Sportul Snagov
v
ASU Politehnica Timisoara
C
a
n
c
Daco-Getica Bucuresti
v
Farul Constanta
10:00
FC Dunarea Calarasi
v
Gloria Buzau
C
a
n
c
Miercurea Ciuc
v
Luceafarul Oradea
10:00
Miercurea Ciuc
v
Viitorul Pandurii Targu Jiu
10:00
Pandurii
v
Rapid Bucuresti
10:00
Petrolul Ploiesti
v
FC Arges Pitesti
10:00
Ripensia Timisoara
v
CSM Resita
10:00
UTA Arad
v
FC Metaloglobus Bucuresti
10:00
Universitatea Cluj
v
Turris-Oltul
Saturday, 30 May 2020
10:00
ASU Politehnica Timisoara
v
Universitatea Cluj
10:00
CSM Resita
v
CS Sportul Snagov
10:00
Concordia Chiajna
v
Pandurii
10:00
FC Arges Pitesti
v
Miercurea Ciuc
10:00
FC Metaloglobus Bucuresti
v
FC Dunarea Calarasi
10:00
Farul Constanta
v
UTA Arad
10:00
Gloria Buzau
v
Petrolul Ploiesti
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Ripensia Timisoara
C
a
n
c
Rapid Bucuresti
v
Daco-Getica Bucuresti
10:00
Turris-Oltul
v
CS Mioveni
10:00
Viitorul Pandurii Targu Jiu
v
Ripensia Timisoara

Results

Romania – Liga II

Sunday, 8 December 2019
F
T
UTA Arad
3 - 0
Petrolul Ploiesti
F
T
Viitorul Pandurii Targu Jiu
1 - 1
Universitatea Cluj
Saturday, 7 December 2019
F
T
CSM Resita
0 - 1
CS Mioveni
F
T
FC Metaloglobus Bucuresti
3 - 0
Miercurea Ciuc
F
T
Gloria Buzau
3 - 3
Ripensia Timisoara
C
a
n
c
Luceafarul Oradea
v
Universitatea Cluj
C
a
n
c
Turris-Oltul
v
Daco-Getica Bucuresti
F
T
FC Dunarea Calarasi
1 - 1
Farul Constanta
F
T
ASU Politehnica Timisoara
1 - 0
Pandurii
F
T
Concordia Chiajna
1 - 3
Rapid Bucuresti