Live Football : Portugal

Live football scores, Live league tables


 

23:30 (GMT+1)

9 February 2016

Portugal – Primeira Liga

Friday, 5 February 2016
F
T
Belenenses
0 - 5
Benfica
Saturday, 6 February 2016
F
T
Vitoria de Setubal
1 - 1
Maritimo
F
T
Tondela
1 - 1
Vitoria de Guimaraes
Sunday, 7 February 2016
F
T
Academica
2 - 2
Nacional
F
T
Uniao da Madeira
0 - 1
Moreirense
F
T
Pacos de Ferreira
0 - 1
Boavista
F
T
FC Porto
1 - 2
Arouca
Monday, 8 February 2016
F
T
Sporting CP
0 - 0
Rio Ave
F
T
Braga
2 - 0
Estoril

Portugal – Segunda Liga

Saturday, 6 February 2016
F
T
Portimonense
2 - 0
Sporting CP B
Sunday, 7 February 2016
F
T
Famalicao
2 - 2
Gil Vicente
F
T
Santa Clara
1 - 2
Aves
F
T
Braga B
2 - 2
Oliveirense
F
T
Farense
0 - 0
Mafra
F
T
Leixoes
1 - 2
Chaves
F
T
Olhanense
3 - 1
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Oriental
1 - 1
Viseu
F
T
Penafiel
1 - 1
Atletico
F
T
Sporting Covilha
0 - 2
Feirense
F
T
Benfica B
1 - 1
Varzim
F
T
Freamunde
1 - 2
FC Porto B

Portugal – League Cup

Wednesday, 10 February 2016
18:45
Maritimo
v
Portimonense
Thursday, 11 February 2016
P
o
s
t
Benfica
v
Braga

Portugal – Cup

Wednesday, 3 February 2016
F
T
Gil Vicente
0 - 3
FC Porto
Thursday, 4 February 2016
F
T
Braga
1 - 0
Rio Ave
Saturday, 23 January 2016
F
T
CCD Minas Argozelo
0 - 1
Braganca
F
T
Camacha
1 - 1
Maritimo B
F
T
Neves FC
0 - 5
SC Mirandela
F
T
Pedras Salgadas
1 - 0
AD Limianos
F
T
Vilaverdense FC
3 - 0
Vianense
Saturday, 23 January 2016
F
T
AD Fafe
1 - 1
Aroes
F
T
GDU Torcatense
4 - 3
ARS Martinho
F
T
Mondinense FC
1 - 2
AD Oliveirense
F
T
Varzim B
4 - 2
Trofense
F
T
Vizela
1 - 0
Felgueiras 1932
Saturday, 23 January 2016
F
T
Amarante FC
1 - 0
FC Pedras Rubras
F
T
Gondomar
1 - 2
Coimbroes
F
T
Salgueiros
2 - 0
Cinfaes
F
T
Sousense
2 - 0
Sobrado
F
T
Tirsense
1 - 0
Vila Real
Saturday, 23 January 2016
F
T
Anadia
7 - 1
CD Oliveira de Frades
F
T
FC Cesarense
2 - 0
SC Bustelo
F
T
Gafanha
1 - 1
Sanjoanense
F
T
Lusitano FC
1 - 3
Estarreja
F
T
Mortagua FC
2 - 0
Lusitania Lourosa
Saturday, 23 January 2016
F
T
AD Nogueirense
2 - 1
Praiense
F
T
Academica Coimbra SF
1 - 3
Operario
F
T
Oliveira Hospital
2 - 2
Sporting Ideal
F
T
SC Angrense
2 - 1
Pampilhosa
F
T
Tourizense
1 - 1
SC Sabugal
Saturday, 23 January 2016
F
T
Aguias Moradal
1 - 1
Caldas
F
T
Alcanenense
2 - 0
FC Crato
F
T
Benfica Castelo Branco
1 - 0
Uniao de Leiria
F
T
Sertanense
0 - 0
Naval
F
T
Vitoria de Sernache
1 - 2
GD Peniche
Saturday, 23 January 2016
F
T
Casa Pia
3 - 0
Atletico Malveira
F
T
Loures
2 - 1
Sintrense
F
T
Real SC
1 - 2
S.U. 1º de Dezembro
F
T
Sacavenense
3 - 2
GD Coruchense
F
T
Torreense
2 - 0
Electrico
Saturday, 23 January 2016
F
T
Atletico Sport Clube Reguengos
2 - 0
FC Castrense
F
T
Barreirense
0 - 2
Cova da Piedade
F
T
Juventude Evora
0 - 3
Louletano
F
T
Moura Atletico Clube
1 - 0
Lusitano VRSA
F
T
Pinhalnovense
3 - 0
SR Almancilense

Portugal – League Cup:: group A

Wednesday, 27 January 2016
F
T
Feirense
2 - 0
FC Porto
F
T
Maritimo
0 - 0
Famalicao

Portugal – League Cup:: group B

Tuesday, 26 January 2016
F
T
Nacional
1 - 0
Oriental
F
T
Moreirense
1 - 6
Benfica

Portugal – League Cup:: group C

Tuesday, 26 January 2016
F
T
Arouca
0 - 1
Sporting CP
F
T
Pacos de Ferreira
2 - 3
Portimonense

Portugal – League Cup:: group D

Wednesday, 27 January 2016
F
T
Belenenses
4 - 0
Leixoes
F
T
Rio Ave
0 - 0
Braga

Portugal – Super Cup

Sunday, 9 August 2015
F
T
Benfica
0 - 1
Sporting CP
Friday, 12 February 2016
16:00
AD Fafe
v
Gondomar
16:00
Braganca
v
Vizela
16:00
FC Pedras Rubras
v
Estarreja
16:00
Vilaverdense FC
v
Anadia
Friday, 12 February 2016
16:00
Cova da Piedade
v
Benfica Castelo Branco
16:00
Moura Atletico Clube
v
S.U. 1º de Dezembro
16:00
SC Angrense
v
Casa Pia
16:00
Uniao de Leiria
v
Praiense
Friday, 12 February 2016
16:00
AD Limianos
v
Neves FC
16:00
Camacha
v
CCD Minas Argozelo
16:00
Pedras Salgadas
v
Maritimo B
16:00
Vianense
v
SC Mirandela
Friday, 12 February 2016
16:00
Aroes
v
GDU Torcatense
16:00
Felgueiras 1932
v
AD Oliveirense
16:00
Mondinense FC
v
ARS Martinho
Sunday, 14 February 2016
16:00
Varzim B
v
Trofense
Friday, 12 February 2016
16:00
Coimbroes
v
Sobrado
16:00
Salgueiros
v
Vila Real
16:00
Sousense
v
Amarante FC
16:00
Tirsense
v
Cinfaes
Friday, 12 February 2016
16:00
Lusitania Lourosa
v
Lusitano FC
16:00
Mortagua FC
v
CD Oliveira de Frades
16:00
SC Bustelo
v
FC Cesarense
16:00
Sanjoanense
v
Gafanha
Friday, 12 February 2016
16:00
AD Nogueirense
v
Oliveira Hospital
16:00
Academica Coimbra SF
v
Tourizense
16:00
Operario
v
Sporting Ideal
16:00
SC Sabugal
v
Pampilhosa
Friday, 12 February 2016
16:00
Aguias Moradal
v
FC Crato
16:00
Alcanenense
v
Vitoria de Sernache
16:00
Naval
v
GD Peniche
16:00
Sertanense
v
Caldas
Friday, 12 February 2016
16:00
Atletico Malveira
v
Electrico
16:00
Real SC
v
Sintrense
16:00
Sacavenense
v
GD Coruchense
16:00
Torreense
v
Loures
Friday, 12 February 2016
16:00
FC Castrense
v
Atletico Sport Clube Reguengos
16:00
Louletano
v
Pinhalnovense
16:00
Lusitano VRSA
v
Barreirense
16:00
SR Almancilense
v
Juventude Evora