Live Football : Portugal

Live football scores, Live league tables


 

03:50 (GMT+2)

1 September 2015

Portugal – Primeira Liga

Saturday, 29 August 2015
F
T
Vitoria de Setubal
2 - 2
Rio Ave
F
T
FC Porto
2 - 0
Estoril
F
T
Benfica
3 - 2
Moreirense
Sunday, 30 August 2015
F
T
Tondela
1 - 0
Nacional
F
T
Braga
4 - 0
Boavista
F
T
Pacos de Ferreira
1 - 1
Arouca
F
T
Academica
1 - 3
Sporting CP
Monday, 31 August 2015
F
T
Belenenses
1 - 1
Maritimo
F
T
Uniao da Madeira
0 - 0
Vitoria de Guimaraes

Portugal – Segunda Liga

Sunday, 30 August 2015
F
T
Oliveirense
0 - 1
Braga B
F
T
Varzim
2 - 1
Benfica B
F
T
Feirense
1 - 1
Sporting Covilha
F
T
Mafra
1 - 2
Farense
F
T
Sporting CP B
1 - 1
Portimonense
F
T
Atletico
1 - 2
Penafiel
F
T
Chaves
3 - 0
Leixoes
F
T
FC Porto B
2 - 1
Freamunde
F
T
Gil Vicente
1 - 1
Famalicao
F
T
Viseu
0 - 2
Oriental
F
T
Vitoria de Guimaraes B
1 - 0
Olhanense
Monday, 31 August 2015
F
T
Aves
1 - 3
Santa Clara
Sunday, 30 August 2015
F
T
Camacha
0 - 0
Neves FC
F
T
Maritimo B
0 - 0
Vilaverdense FC
F
T
AD Limianos
2 - 0
CCD Minas Argozelo
F
T
SC Mirandela
2 - 1
Pedras Salgadas
F
T
Vianense
1 - 1
Braganca
Sunday, 30 August 2015
F
T
AD Fafe
6 - 1
Mondinense FC
F
T
AD Oliveirense
2 - 0
GDU Torcatense
F
T
ARS Martinho
0 - 1
Vizela
F
T
Aroes
3 - 1
Varzim B
F
T
Trofense
1 - 2
Felgueiras 1932
Sunday, 30 August 2015
F
T
Cinfaes
2 - 1
Amarante FC
F
T
Coimbroes
1 - 0
Salgueiros
F
T
Sobrado
0 - 4
FC Pedras Rubras
F
T
Tirsense
0 - 1
Gondomar
F
T
Vila Real
2 - 0
Sousense
Sunday, 30 August 2015
F
T
CD Oliveira de Frades
1 - 2
Sanjoanense
F
T
Estarreja
1 - 1
Mortagua FC
F
T
FC Cesarense
1 - 1
Lusitano FC
F
T
Lourosa
0 - 0
Gafanha
F
T
SC Bustelo
0 - 1
Anadia
Sunday, 30 August 2015
F
T
Operario
1 - 3
Praiense
F
T
Sporting Ideal
5 - 0
Academica Coimbra SF
P
o
s
t
Oliveira Hospital
v
SC Angrense
F
T
Pampilhosa
2 - 1
Tourizense
F
T
SC Sabugal
0 - 2
AD Nogueirense
Sunday, 30 August 2015
F
T
Benfica Castelo Branco
2 - 1
Aguias Moradal
F
T
Caldas
3 - 0
Alcanenense
F
T
FC Crato
1 - 1
Vitoria de Sernache
F
T
Naval
2 - 1
GD Peniche
F
T
Uniao de Leiria
1 - 0
Sertanense
Sunday, 30 August 2015
F
T
Atletico Malveira
1 - 1
Sacavenense
F
T
Electrico
1 - 0
GD Coruchense
F
T
Real SC
0 - 1
Loures
F
T
S.U. 1ยบ de Dezembro
3 - 0
Torreense
F
T
Sintrense
1 - 1
Casa Pia
Sunday, 30 August 2015
F
T
FC Castrense
1 - 0
Cova da Piedade
F
T
Louletano
2 - 1
Barreirense
F
T
Lusitano VRSA
0 - 0
Atletico Sport Clube Reguengos
F
T
Moura Atletico Clube
2 - 1
Pinhalnovense
F
T
SR Almancilense
1 - 1
Juventude Evora

Portugal – League Cup

Saturday, 1 August 2015
A
E
T
Oliveirense
531 - 1
Farense
Sunday, 2 August 2015
F
T
Feirense
2 - 1
Sporting Covilha
A
E
T
Gil Vicente
451 - 1
Viseu
F
T
Mafra
0 - 2
Leixoes
F
T
Chaves
0 - 2
Varzim
A
E
T
Oriental
421 - 1
Freamunde
F
T
Penafiel
2 - 0
Olhanense
F
T
Portimonense
3 - 0
Aves
A
E
T
Santa Clara
561 - 1
Atletico

Portugal – Super Cup

Sunday, 9 August 2015
F
T
Benfica
0 - 1
Sporting CP

Portugal – Cup

Sunday, 6 September 2015
17:00
Aguias do Moradal
v
Fayal
17:00
Alcochetense
v
Loures
17:00
Almancilense
v
Moura
17:00
Angrense
v
Academica Coimbra
17:00
Atletico Arcos
v
Limianos
17:00
Bustelo
v
Lusitania
17:00
Camacha
v
Pedras Salgadas
17:00
Casa Pia
v
Vilafranquense
17:00
Cinfaes
v
Salgueiros
17:00
Cova da Piedade
v
Torreense
17:00
Estarreja
v
Carregal do Sal
17:00
Fafe
v
Vizela
17:00
Gondomar
v
Coimbroes
17:00
Lusitano FCV
v
Gafanha
17:00
Mondinense
v
Mirandela
17:00
Montalegre
v
Vitorino de Piaes
17:00
Nogueirense
v
Associacao Naval
17:00
Oliveira de Frades
v
Manteigas
17:00
Pampilhosa
v
Estacao
17:00
Penalva Castelo
v
Mortagua
17:00
Pinhalnovense
v
Atletico Reguengos
17:00
Pontassolense
v
Minas de Argozelo
17:00
Praiense
v
Mira Mar
17:00
Rabo Peixe
v
Uniao Penacova
17:00
Real Sport
v
Sintrense
17:00
Regua
v
Rio Tanto
17:00
Sanjoanense
v
Sousense
17:00
Sao Roque
v
Torre de Moncorvo
17:00
Tirsense
v
Felgueiras
17:00
Torcatense
v
Maria da Fonte
17:00
Tourizense
v
Oliv. Hospital
17:00
Vianense
v
Neves
17:00
Vila Real
v
Amarante
17:00
Vilaverdense
v
Braganca
17:00
Vitoria de Sernache
v
Crato
18:00
Agueda RD
v
Trancoso
18:00
Aguia FC Vimioso
v
Amares
18:00
Alcains
v
Operario
18:00
Alcanenense
v
Electrico
18:00
Anadia
v
Sabugal
18:00
Atletico Malveira
v
Barreirense
18:00
Benfica Castelo Branco
v
Amiense
18:00
Castrense
v
Vasco Gama Vidigueira
18:00
Coruchense
v
Atletico Povoense
18:00
Ideal
v
Vigor Mocidade
18:00
Juv. Evora
v
Louletano
18:00
Lagoa
v
Amora
18:00
Leiria e Marrazes
v
Ginasio de Alcobaca
18:00
Lusitano VRSA
v
Moncarapachense
18:00
Mosteirense
v
1.Dezembro
18:00
Oliveira Douro
v
Cesarense
18:00
Pedras Rubras
v
Oliveirense AD
18:00
Peniche
v
Caldas
18:00
Praia Milfontes
v
Viana Alentejo
18:00
Redondense
v
Sacavenense
18:00
Sertanense
v
Gavionenses
18:00
Trofense
v
Sobrado
18:00
Uniao de Tomar
v
Uniao Leiria