Live Football : Portugal

Live football scores, Live league tables


 

23:56 (GMT+2)

25 August 2016

Portugal – Primeira Liga

Friday, 26 August 2016
21:30
Vitoria de Guimaraes
v
Pacos de Ferreira
Saturday, 27 August 2016
17:00
Tondela
v
Belenenses
19:15
Estoril
v
Braga
21:30
Nacional
v
Benfica
Sunday, 28 August 2016
17:00
Boavista
v
Chaves
17:00
Moreirense
v
Maritimo
19:00
Sporting CP
v
FC Porto
21:00
Vitoria de Setubal
v
Arouca
21:15
Rio Ave
v
Feirense

Portugal – Segunda Liga

Wednesday, 24 August 2016
F
T
Uniao da Madeira
0 - 0
Penafiel
F
T
Academica
0 - 0
Portimonense
F
T
FC Porto B
2 - 1
Olhanense
F
T
Gil Vicente
0 - 0
Viseu
F
T
Vizela
1 - 2
Benfica B
F
T
Sporting Covilha
1 - 3
Braga B
F
T
Famalicao
1 - 1
Sporting CP B
Sunday, 28 August 2016
12:15
Aves
v
Benfica B
17:00
Academica
v
Uniao da Madeira
17:00
Freamunde
v
FC Porto B
17:00
Olhanense
v
AD Fafe
17:00
Portimonense
v
Sporting Covilha
17:00
Viseu
v
Vitoria de Guimaraes B
18:00
Braga B
v
Famalicao
18:00
Leixoes
v
Varzim
18:00
Penafiel
v
Cova da Piedade
21:00
Santa Clara
v
Gil Vicente
Monday, 29 August 2016
17:00
Sporting CP B
v
Vizela
Sunday, 28 August 2016
18:00
AD Limianos
v
AD Oliveirense
18:00
Merelinense
v
GDU Torcatense
18:00
Ponte da Barca
v
CDC Montalegre
18:00
SC Mirandela
v
Braganca
18:00
Vilaverdense FC
v
Pedras Salgadas
Sunday, 28 August 2016
18:00
ARS Martinho
v
Maritimo B
18:00
Camacha
v
Torre de Moncorvo
18:00
Canical
v
Amarante FC
18:00
Felgueiras 1932
v
Alianca de Gandra
18:00
Trofense
v
FC Pedras Rubras
Sunday, 28 August 2016
18:00
Coimbroes
v
Cinfaes
18:00
Gondomar
v
Estarreja
18:00
Moimenta da Beira
v
Sanjoanense
18:00
Oliveirense
v
FC Cesarense
18:00
Salgueiros
v
Sousense
Sunday, 28 August 2016
18:00
Academica Coimbra SF
v
Pampilhosa
18:00
CD Gouveia
v
AD Nogueirense
18:00
Gafanha
v
Anadia
18:00
Lusitano FC
v
Tourizense
18:00
Mortagua FC
v
RD Agueda
Sunday, 28 August 2016
18:00
Benfica Castelo Branco
v
Carapinheirense
18:00
Fatima
v
ARC Oleiros
18:00
Sertanense
v
Sporting Ideal
18:00
Uniao de Leiria
v
Operario
18:00
Vitoria de Sernache
v
Naval
Sunday, 28 August 2016
16:00
SC Angrense
v
Torreense
18:00
Alcanenense
v
Ginasio de Alcobaca
18:00
Caldas
v
Lusitania Lourosa
18:00
Gafetense
v
Mafra
18:00
Vilafranquense
v
Praiense
Sunday, 28 August 2016
18:00
Atletico Malveira
v
Atletico
18:00
Casa Pia
v
Barreirense
18:00
Real SC
v
Loures
18:00
Sacavenense
v
Oriental
18:00
Sintrense
v
S.U. 1º de Dezembro
Sunday, 28 August 2016
18:00
Aljustrelense
v
Moura Atletico Clube
18:00
Armacenenses
v
Louletano
18:00
Lusitano VRSA
v
Sporting Viana
18:00
Pinhalnovense
v
Farense
18:00
SR Almancilense
v
Desportivo Fabril Barreiro

Portugal – League Cup

Saturday, 30 July 2016
A
E
T
Gil Vicente
540 - 0
Academica
F
T
Portimonense
0 - 1
Santa Clara
Sunday, 31 July 2016
F
T
AD Fafe
0 - 1
Vizela
A
E
T
Cova da Piedade
431 - 1
Leixoes
F
T
Olhanense
1 - 2
Varzim
A
E
T
Aves
451 - 1
Sporting Covilha
F
T
Famalicao
0 - 3
Penafiel
F
T
Freamunde
0 - 1
Uniao da Madeira
Sunday, 5 June 2016
A
E
T
Vizela
020 - 0
Cova da Piedade
Saturday, 4 June 2016
F
T
AD Fafe
0 - 0
Casa Pia
Friday, 10 June 2016
A
E
T
AD Nogueirense
540 - 0
Aroes
F
T
Aguias Moradal
0 - 3
Sacavenense

Portugal – Super Cup

Sunday, 7 August 2016
F
T
Benfica
3 - 0
Braga

Portugal – Cup

Sunday, 4 September 2016
18:00
AD Oliveirense
v
GD Sendim
18:00
AR Sao Martinho
v
Raimonda
18:00
Academico do Fundao
v
Vitoria de Sernache
18:00
Aguia FC Vimioso
v
Os Limianos
18:00
Alcains
v
ARC Oleiros
18:00
Alianca Gandra
v
Santa Eulalia
18:00
Almancilense
v
Amora
18:00
Angrense
v
Sao Roque
18:00
Atletico Arcos
v
Torcatense
18:00
Barreirense
v
Operario
18:00
Benfica Castelo Branco
v
Associacao Naval 1º de Maio
18:00
CF Santa Iria
v
Atletico Malveira
18:00
Camacha
v
Felgueiras
18:00
Cartaxo
v
Mosteirense
18:00
Casa Pia
v
Fabril Barreiro
18:00
Cesarense
v
Moimenta da Beira
18:00
Cinfaes
v
Espinho
18:00
Coimbroes
v
Gondomar
18:00
Cruzado Canicense
v
Pedras Rubras
18:00
Estarreja
v
Pampilhosa
18:00
FC Armacenenses
v
Redondense
18:00
Fatima
v
Carapinheirense
18:00
Fazendense
v
Caldas
18:00
Flamengos
v
Oriental
18:00
GD Cerva
v
Amarante
18:00
GD Trancoso
v
Oliveirense
18:00
Gafanha
v
Anadia
18:00
Ginasio Clube de Alcobaca
v
Sourense
18:00
Gouveia
v
Beira Mar
18:00
Ideal
v
Praiense
18:00
Joane
v
Barrosas
18:00
Loures
v
Vilafranquense
18:00
Lusitania
v
1.Dezembro
18:00
Lusitano Evora
v
SC Farense
18:00
Lusitano FCV
v
AD Satao
18:00
Lusitano VRSA
v
Louletano
18:00
Merelinense
v
Cerveira
18:00
Mirandela
v
Maria da Fonte
18:00
Mortagua
v
Nogueirense
18:00
Moura
v
Beira Mar Almada
18:00
Pedras Salgadas
v
Braganca
18:00
Penalva Castelo
v
ACD Coimbra - Seccao de Futebol
18:00
Pinhalnovense
v
Lagoa
18:00
Ponte da Barca
v
Montalegre
18:00
Praia Milfontes
v
Aljustrelense
18:00
RD Agueda
v
Tourizense
18:00
Real SC Queluz
v
Rabo Peixe
18:00
Sacavenense
v
Atletico CP
18:00
Sanjoanense
v
Salgueiros AC
18:00
Sertanense
v
Marinhense
18:00
Sintrense
v
Gafetense
18:00
Sporting de Lourel
v
Beneditense
18:00
Torre de Moncorvo
v
Aguiar da Beira
18:00
Torreense
v
Mafra
18:00
Trofense
v
CF Canical
18:00
Uniao Leiria
v
Gavionenses
18:00
Valadares Gaia
v
Sousense
18:00
Viana Alentejo
v
Quarteirense
18:00
Vilar Perdizes
v
Vilaverdense
18:00
Vinha Rainha
v
Alcanenense