Live Football : Paraguay

Division Intermedia live scores, league table, football fixtures


 

00:26 (GMT+1)

24 January 2018

League Table

Paraguay – Division Intermedia

#Team NamePWDLFAGDPTS
12 de Mayo00000000
1Club Martin Ledesma00000000
1Club River Plate00000000
1Deportivo Caaguazu00000000
1Deportivo Liberacion00000000
1Fernando de la Mora00000000
1Fulgencio Yegros00000000
1General Caballero00000000
1Guairena00000000
1Ovetense00000000
1Resistencia00000000
1RI 3 Corrales00000000
1Rubio Nu00000000
1Sportivo Iteno00000000
1Sportivo San Lorenzo00000000
1Sportivo Trinidense00000000

Fixtures

Paraguay – Division Intermedia

Sunday, 18 March 2018
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Sportivo Iteno
20:00
Deportivo Liberacion
v
Rubio Nu
20:00
Fulgencio Yegros
v
General Caballero
20:00
Guairena
v
Club Martin Ledesma
20:00
Ovetense
v
Fernando de la Mora
20:00
Resistencia
v
RI 3 Corrales
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Club River Plate
20:00
Sportivo Trinidense
v
2 de Mayo
Sunday, 25 March 2018
20:00
2 de Mayo
v
Deportivo Caaguazu
20:00
Club Martin Ledesma
v
Resistencia
20:00
Club River Plate
v
Ovetense
20:00
Fernando de la Mora
v
Fulgencio Yegros
20:00
General Caballero
v
Sportivo Trinidense
20:00
RI 3 Corrales
v
Rubio Nu
20:00
Sportivo Iteno
v
Guairena
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Deportivo Liberacion
Sunday, 1 April 2018
20:00
Deportivo Caaguazu
v
General Caballero
20:00
Deportivo Liberacion
v
RI 3 Corrales
20:00
Fulgencio Yegros
v
Club River Plate
20:00
Guairena
v
2 de Mayo
20:00
Ovetense
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
Resistencia
v
Sportivo Iteno
20:00
Rubio Nu
v
Club Martin Ledesma
20:00
Sportivo Trinidense
v
Fernando de la Mora
Sunday, 8 April 2018
20:00
2 de Mayo
v
Resistencia
20:00
Club Martin Ledesma
v
RI 3 Corrales
20:00
Club River Plate
v
Sportivo Trinidense
20:00
Fernando de la Mora
v
Deportivo Caaguazu
20:00
General Caballero
v
Guairena
20:00
Ovetense
v
Deportivo Liberacion
20:00
Sportivo Iteno
v
Rubio Nu
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Fulgencio Yegros
Sunday, 15 April 2018
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Club River Plate
20:00
Deportivo Liberacion
v
Club Martin Ledesma
20:00
Fulgencio Yegros
v
Ovetense
20:00
Guairena
v
Fernando de la Mora
20:00
RI 3 Corrales
v
Sportivo Iteno
20:00
Resistencia
v
General Caballero
20:00
Rubio Nu
v
2 de Mayo
20:00
Sportivo Trinidense
v
Sportivo San Lorenzo
Sunday, 22 April 2018
20:00
2 de Mayo
v
RI 3 Corrales
20:00
Club River Plate
v
Guairena
20:00
Fernando de la Mora
v
Resistencia
20:00
Fulgencio Yegros
v
Deportivo Liberacion
20:00
General Caballero
v
Rubio Nu
20:00
Ovetense
v
Sportivo Trinidense
20:00
Sportivo Iteno
v
Club Martin Ledesma
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Deportivo Caaguazu
Sunday, 29 April 2018
20:00
Club Martin Ledesma
v
2 de Mayo
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Ovetense
20:00
Deportivo Liberacion
v
Sportivo Iteno
20:00
Guairena
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
RI 3 Corrales
v
General Caballero
20:00
Resistencia
v
Club River Plate
20:00
Rubio Nu
v
Fernando de la Mora
20:00
Sportivo Trinidense
v
Fulgencio Yegros
Sunday, 6 May 2018
20:00
2 de Mayo
v
Sportivo Iteno
20:00
Club River Plate
v
Rubio Nu
20:00
Fernando de la Mora
v
RI 3 Corrales
20:00
Fulgencio Yegros
v
Deportivo Caaguazu
20:00
General Caballero
v
Club Martin Ledesma
20:00
Ovetense
v
Guairena
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Resistencia
20:00
Sportivo Trinidense
v
Deportivo Liberacion
Sunday, 13 May 2018
20:00
Club Martin Ledesma
v
Fernando de la Mora
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Sportivo Trinidense
20:00
Deportivo Liberacion
v
2 de Mayo
20:00
Guairena
v
Fulgencio Yegros
20:00
RI 3 Corrales
v
Club River Plate
20:00
Resistencia
v
Ovetense
20:00
Rubio Nu
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
Sportivo Iteno
v
General Caballero
Sunday, 20 May 2018
20:00
Club River Plate
v
Club Martin Ledesma
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Deportivo Liberacion
20:00
Fernando de la Mora
v
Sportivo Iteno
20:00
Fulgencio Yegros
v
Resistencia
20:00
General Caballero
v
2 de Mayo
20:00
Ovetense
v
Rubio Nu
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
RI 3 Corrales
20:00
Sportivo Trinidense
v
Guairena
Sunday, 27 May 2018
20:00
2 de Mayo
v
Fernando de la Mora
20:00
Club Martin Ledesma
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
Deportivo Liberacion
v
General Caballero
20:00
Guairena
v
Deportivo Caaguazu
20:00
RI 3 Corrales
v
Ovetense
20:00
Resistencia
v
Sportivo Trinidense
20:00
Rubio Nu
v
Fulgencio Yegros
20:00
Sportivo Iteno
v
Club River Plate
Sunday, 3 June 2018
20:00
Club River Plate
v
2 de Mayo
20:00
Deportivo Caaguazu
v
Resistencia
20:00
Fernando de la Mora
v
General Caballero
20:00
Fulgencio Yegros
v
RI 3 Corrales
20:00
Guairena
v
Deportivo Liberacion
20:00
Ovetense
v
Club Martin Ledesma
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
Sportivo Iteno
20:00
Sportivo Trinidense
v
Rubio Nu
Sunday, 10 June 2018
20:00
2 de Mayo
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
Club Martin Ledesma
v
Fulgencio Yegros
20:00
Deportivo Liberacion
v
Fernando de la Mora
20:00
General Caballero
v
Club River Plate
20:00
RI 3 Corrales
v
Sportivo Trinidense
20:00
Resistencia
v
Guairena
20:00
Rubio Nu
v
Deportivo Caaguazu
20:00
Sportivo Iteno
v
Ovetense
Sunday, 17 June 2018
20:00
Club River Plate
v
Fernando de la Mora
20:00
Deportivo Caaguazu
v
RI 3 Corrales
20:00
Fulgencio Yegros
v
Sportivo Iteno
20:00
Guairena
v
Rubio Nu
20:00
Ovetense
v
2 de Mayo
20:00
Resistencia
v
Deportivo Liberacion
20:00
Sportivo San Lorenzo
v
General Caballero
20:00
Sportivo Trinidense
v
Club Martin Ledesma
Sunday, 24 June 2018
20:00
2 de Mayo
v
Fulgencio Yegros
20:00
Club Martin Ledesma
v
Deportivo Caaguazu
20:00
Deportivo Liberacion
v
Club River Plate
20:00
Fernando de la Mora
v
Sportivo San Lorenzo
20:00
General Caballero
v
Ovetense
20:00
RI 3 Corrales
v
Guairena
20:00
Rubio Nu
v
Resistencia
20:00
Sportivo Iteno
v
Sportivo Trinidense