Live Football : More countries

Live football scores, Live league tables


 

19:58 (GMT+2)

4 July 2020

F
T
Norwich City
0 - 1
Brighton & Hove Albion
F
T
Leicester City
3 - 0
Crystal Palace
F
T
Manchester United
5 - 2
AFC Bournemouth
71'
Wolverhampton Wanderers
0 - 1
Arsenal
21:00
Chelsea
v
Watford
F
T
Derby County
1 - 1
Nottingham Forest
F
T
Blackburn Rovers
1 - 3
Leeds United
F
T
Brentford
3 - 0
Wigan Athletic
F
T
Bristol City
0 - 1
Cardiff City
F
T
Fulham
1 - 0
Birmingham City
F
T
Huddersfield Town
0 - 0
Preston North End
F
T
Luton Town
0 - 5
Reading
F
T
Stoke City
4 - 0
Barnsley
F
T
Celta Vigo
1 - 1
Real Betis
28'
Real Valladolid
0 - 0
Deportivo Alaves
22:00
Granada
v
Valencia
F
T
Numancia
1 - 0
Extremadura
F
T
Racing Santander
1 - 2
Elche
28'
Almeria
1 - 0
Tenerife
21:45
Cadiz
v
Real Oviedo
21:45
Fuenlabrada
v
Mirandes
F
T
Juventus
4 - 1
Torino
29'
Sassuolo
1 - 1
Lecce
21:45
Lazio
v
AC Milan
F
T
1860 Muenchen
0 - 2
Ingolstadt
F
T
Carl Zeiss Jena
1 - 0
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Chemnitzer FC
4 - 2
Hansa Rostock
F
T
Duisburg
4 - 0
Unterhaching
F
T
KFC Uerdingen
1 - 1
Viktoria Koeln 1904
F
T
Kaiserslautern
1 - 0
Bayern Munich II
F
T
Magdeburg
2 - 2
Preussen Muenster
F
T
Meppen
4 - 3
Eintracht Braunschweig
F
T
Waldhof Mannheim
0 - 0
FSV Zwickau
F
T
Wuerzburger Kickers
2 - 2
Hallescher FC
20:00
Bayer Leverkusen
v
Bayern Munich
90+3'
Vitoria de Setubal
2 - 3
Pacos de Ferreira
20:15
Portimonense
v
Vitoria de Guimaraes
22:15
Benfica
v
Boavista
22:30
Braga
v
Aves
n
i
Anderlecht
v
Sporting Charleroi
C
a
n
c
KV Mechelen
v
Waasland-Beveren
F
T
Saint-Etienne
4 - 1
Rumilly Albanai
F
T
Royal Excel Mouscron
4 - 1
Royal Dottignies Sport
n
i
Varsenare
v
Oostende
F
T
Standard Liege
3 - 2
Kortrijk
n
i
Zulte Waregem
v
Cercle Brugge
90+7'
Club Brugge
3 - 1
Oud-Heverlee
66'
Lyon
1 - 0
Nice
F
T
Silkeborg
2 - 0
Lyngby
F
T
SoenderjyskE
1 - 1
OB
F
T
Vendsyssel FF
0 - 1
Fremad Amager
F
T
Middelfart
5 - 0
Broenshoej
F
T
AB
1 - 1
HIK
F
T
Aarhus Fremad
7 - 0
Frem
F
T
Brabrand
1 - 0
Vanloese
F
T
Jammerbugt FC
0 - 0
FC Helsingoer
F
T
VSK Aarhus
0 - 3
B 93
F
T
FC Sydvest 05
0 - 1
Hilleroed
F
T
Ringkoebing
2 - 4
Holbaek
F
T
Vejgaard
2 - 4
FA 2000
F
T
Naesby
1 - 2
Skovshoved
F
T
Dalum
1 - 1
Slagelse
F
T
Start
1 - 1
Viking
20:30
Vaalerenga
v
Aalesund
F
T
Roea
0 - 1
Arna-Bjoernar
F
T
Avaldsnes
5 - 2
Lyn Fotball
F
T
Sandviken
3 - 2
Vaalerenga
F
T
Dalkurd FF
1 - 2
Degerfors
F
T
Umeaa
0 - 0
Oesters IF
F
T
IK Brage
0 - 0
Halmstads BK
F
T
Norrby
2 - 2
Ljungskile
F
T
Oergryte FF
2 - 1
AFC Eskilstuna
F
T
Eskilstuna United DFF
1 - 1
Kopparbergs/Goeteborg
F
T
Vaexjoe
1 - 1
IK Uppsala Fotboll
F
T
Kristianstads DFF
0 - 1
FC Rosengaard
F
T
Djurgaarden
1 - 1
Umeaa IK
F
T
EIF
0 - 0
VPS
F
T
MYPA
1 - 2
AC Oulu
F
T
Musan Salama
0 - 2
AC Kajaani
F
T
SJK Akatemia
0 - 3
FC KTP
F
T
PK-35 Vantaa
4 - 0
NJS
F
T
JaePS
4 - 0
Honka (A)
F
T
PK Keski-Uusimaa
2 - 1
FC Reipas
F
T
EPS
2 - 2
FC Viikingit
F
T
FC Kiffen
1 - 0
Kultsu
F
T
Ilves II
2 - 0
HJS Akatemia
F
T
Pallo-Iirot
1 - 4
SalPa
F
T
JS Hercules
1 - 2
JIPPO
F
T
JBK
4 - 3
RoPS II
F
T
Kemi City FC
4 - 1
VIFK
F
T
TiPS (w)
1 - 1
PK-35 (w)
F
T
KuPS (w)
1 - 3
FC Honka (w)
F
T
TPS (w)
0 - 1
JyPK (w)
F
T
Aland United (w)
0 - 1
Ilves (w)
F
T
Austria Wien
1 - 0
Mattersburg
F
T
SKN St. Poelten
2 - 0
Altach
F
T
WSG Swarovski Tirol
0 - 0
Admira Moedling
F
T
Dornbirn
0 - 3
SV Lafnitz
20:25
SK Austria Klagenfurt
v
FC Juniors OOe
81'
Basel
1 - 0
Xamax
20:30
FC Zuerich
v
Servette
86'
Chiasso
1 - 1
Schaffhausen
20:30
Wil
v
Kriens
20:30
OFI Crete
v
PAOK Thessaloniki FC
83'
Asteras Tripolis
4 - 0
NFC Volos
F
T
Ankaragucu
1 - 4
Alanyaspor
F
T
Yeni Malatyaspor
0 - 0
Genclerbirligi
20:00
Antalyaspor
v
Istanbul Basaksehir
20:00
Fenerbahce
v
Goztepe
H
T
Bursaspor
0 - 0
Altinordu
H
T
Menemenspor
2 - 1
Adanaspor
F
T
Fjoelnir
1 - 2
Fylkir
F
T
Grotta
4 - 4
HK Kopavogs
H
T
KR Reykjavik
0 - 0
Vikingur Reykjavik
F
T
Vestri
2 - 3
Grindavik
20:00
Mlada Boleslav
v
Bohemians 1905
F
T
FK Slavoj Vysehrad
2 - 7
FC Zbrojovka Brno
F
T
Hradec Kralove
1 - 0
Usti nad Labem
F
T
SK Lisen
2 - 3
Dukla Praha
F
T
Vysocina Jihlava
3 - 2
SK Prostejov
F
T
Zizkov
0 - 1
FC Vlasim
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
2 - 0
Zilina
F
T
Slovan Bratislava
4 - 0
Zemplin Michalovce
F
T
Spartak Trnava
2 - 0
Ruzomberok
F
T
FK Senica
0 - 0
Zlate Moravce
F
T
Nitra
0 - 2
FK Pohronie
F
T
Trencin
3 - 2
SKF Sered
19:00
Skalica
v
Dubnica
F
T
Dinamo Moscow
0 - 1
Arsenal Tula
F
T
Krylya Sovetov Samara
0 - 0
FC Rostov
F
T
Spartak Moscow
2 - 3
FC Tambov
28'
FK Akhmat
0 - 0
CSKA Moscow
27'
Lokomotiv Moscow
0 - 0
PFC Sochi
68'
Dynamo Kyiv
2 - 2
Shakhtar Donetsk
F
T
FC Balkany
1 - 2
FC Minaj
F
T
Ahrobiznes Volochysk
1 - 0
Cherkashchyna
F
T
Inhulets Petrove
3 - 2
FC Avanhard Kramatorsk
n
i
FC Kremin Kremenchuk
v
Volyn
n
i
Metalist 1925
v
FC Hirnyk-Sport
F
T
Lech Poznan
2 - 1
Legia Warszawa
20:00
Lechia Gdansk
v
Cracovia
F
T
Rakow Czestochowa
1 - 2
Zaglebie Lubin
F
T
Miedz Legnica
2 - 2
GKS Tychy 71
F
T
Stal Mielec
1 - 1
Odra Opole
F
T
Warta Poznan
1 - 2
Puszcza Niepolomice
F
T
KS Legionovia Legionowo
5 - 2
Gryf Wejherowo
F
T
Stal Stalowa Wola
3 - 0
Polkowice
20:08
Elana Torun
v
GKS Katowice
H
T
NK Istra 1961
1 - 0
HNK Gorica
21:05
NK Lokomotiva
v
Inter Zapresic
21:05
NK Varazdin
v
Slaven
20:00
Rudar Velenje
v
Aluminij
H
T
FC FCSB
1 - 1
Botosani
F
T
BATE Borisov
0 - 1
Energetik-BGU
F
T
FK Gorodeya
2 - 2
FK Vitebsk
H
T
Neman Grodno
0 - 0
Isloch
F
T
FC Smorgon
1 - 2
Lokomotiv Gomel
F
T
Volna
1 - 2
Naftan Novopolotsk
F
T
FC Oshmyany
1 - 1
Gomel
F
T
FK Orsha
0 - 0
Sputnik Rechitsa
17:30
Torpedo Zhodino Reserve
v
Shakhtyor Reserve
F
T
Ventspils
2 - 1
FK Liepaja
F
T
Riga FC
3 - 1
BFC Daugavpils
H
T
RFS
0 - 0
FK Jelgava
F
T
Suduva
1 - 0
Riteriai
F
T
Vilnius Vytis
4 - 2
BFA
F
T
FK Kauno Zalgiris B
2 - 5
Zalgiris Vilnius B
F
T
FK Panevezys B
0 - 0
FK Atmosfera

Estonia – Cup

F
T
Flora Tallinn
2 - 1
Narva Trans
F
T
FC Sfintul Gheorghe
5 - 1
Codru
29'
FC Milsami Orhei
0 - 0
CS Petrocub
18:30
FK Bokelj
v
FK Drezga
18:30
FK Lovcen
v
Decic Tuzi
18:30
Ibar
v
FK Arsenal Tivat
18:30
Otrant
v
Mornar
19:00
Jedinstvo BP
v
Jezero
12'
Beitar Jerusalem
1 - 0
Hapoel Tel Aviv
13'
Hapoel Beer Sheva
0 - 0
Hapoel Haifa
20:00
Maccabi Haifa
v
Maccabi Tel Aviv
F
T
Fuglafjoerdur
1 - 2
HB Torshavn
F
T
AB Argir
0 - 4
B36 Torshavn
F
T
Skala
0 - 4
Vikingur
71'
Klaksvik
1 - 1
TB Tvoeroyri
20:00
NSI Runavik
v
EB/Streymur
F
T
Skala II
1 - 0
Undrid FF
F
T
NSI Runavik III
3 - 1
Vikingur III
F
T
TB Tvoeroyri II
2 - 1
B68 Toftir II
F
T
Klaksvik III
1 - 3
FC Suduroy
n
i
Royn
v
EB/Streymur II
F
T
Dukagjini
1 - 5
Ballkani
F
T
Feronikeli
0 - 2
Gjilani
20:00
America RJ
v
Nova Iguacu
Saturday, 4 July 2020
62'
Utah Royals
1 - 0
Sky Blue FC
Sunday, 5 July 2020
4:00
Houston Dash
v
OL Reign
F
T
Gamba Osaka
1 - 2
Cerezo Osaka
F
T
Shimizu S-Pulse
1 - 2
Nagoya Grampus Eight
F
T
Yokohama FC
1 - 2
Consadole Sapporo
F
T
Oita Trinita
2 - 0
Sagan Tosu
F
T
Kashiwa Reysol
0 - 1
FC Tokyo
F
T
Kawasaki Frontale
2 - 1
Kashima Antlers
F
T
Shonan Bellmare
0 - 1
Vegalta Sendai
F
T
Urawa Red Diamonds
0 - 0
Yokohama F.Marinos
F
T
Vissel Kobe
0 - 3
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Albirex Niigata
3 - 5
Zweigen Kanazawa
F
T
Matsumoto Yamaga
1 - 1
Ventforet Kofu
F
T
Avispa Fukuoka
1 - 2
V-Varen Nagasaki
F
T
Giravanz Kitakyushu
4 - 0
FC Ryukyu
F
T
Machida Zelvia
0 - 0
Montedio Yamagata
F
T
Mito Hollyhock
0 - 3
JEF United Chiba
F
T
Omiya Ardija
2 - 0
Thespakusatsu Gunma
F
T
Tokushima Vortis
1 - 1
Kyoto Sanga FC
Saturday, 4 July 2020
F
T
Blaublitz Akita
2 - 0
Fukushima United
F
T
Imabari FC
0 - 1
Roasso Kumamoto
F
T
Fujieda MYFC
2 - 3
SC Sagamihara
Sunday, 5 July 2020
6:00
Vanraure Hachinohe
v
Grulla Morioka
F
T
Ulsan Hyundai
4 - 1
Incheon United
F
T
Gangwon FC
2 - 4
Busan I'Park
F
T
Suwon Bluewings
3 - 3
FC Seoul
F
T
Jeonnam Dragons
4 - 0
Ansan Greeners
F
T
Seoul E-Land FC
0 - 3
Suwon FC
P
o
s
t
Chuncheon FC
v
Cheonan City
F
T
Gyeongju H & N
7 - 0
Yangju Citizens
F
T
Pyeongtaek Citizen
1 - 0
Gyeongju Citizen FC
F
T
Busan Transport Corp
0 - 1
Hwaseong
F
T
Changwon City
0 - 0
Gimpo Citizen
F
T
Cheongju FC
1 - 0
Jeonju Citizen
F
T
Gimhae
2 - 1
Mokpo City
C
a
n
c
Aragats
v
Pyunik II
F
T
Boeung Ket
3 - 0
Soltilo Angkor FC
F
T
National Police Commissary FC
1 - 4
Kirivong Sok Sen Chey FC
F
T
National Sports Academy
0 - 10
Svay Rieng
Saturday, 4 July 2020
C
a
n
c
Dinamo Batumi
v
Saburtalo
C
a
n
c
Dinamo Tbilisi
v
Lokomotivi Tbilisi
C
a
n
c
Merani
v
Torpedo Kutaisi
F
T
Chikhura
0 - 2
Dila Gori
H
T
Kakheti Telavi
2 - 1
Samtredia
F
T
Tractor FC
2 - 0
Sanat Naft Abadan
84'
Zob Ahan
1 - 2
Paykan
66'
Persepolis
1 - 0
Shahin
F
T
Dushanbe 83
3 - 3
Istaravshan
F
T
Faizkand
0 - 4
FC Istiklol
F
T
Lokomotiv Pamir
0 - 2
FK Khujand
F
T
Port Darwin
2 - 3
Mindil Aces
F
T
Darwin Hearts FC
0 - 2
Casuarina
F
T
Balcatta
1 - 1
Perth Glory Youth
F
T
ECU Joondalup
2 - 0
Cockburn City
F
T
Floreat Athena
3 - 1
Armadale
F
T
Gwelup Croatia
1 - 1
Inglewood United
F
T
Rockingham City FC
1 - 6
Sorrento
F
T
Adelaide City
2 - 1
Para Hills Knights
F
T
Cumberland United
4 - 3
Adelaide United Youth
F
T
Adelaide Olympic
5 - 2
Campbelltown City
F
T
Kagera Sugar
1 - 1
Ruvu Shooting
F
T
Kinondoni MC
3 - 2
Mwadui
F
T
Mbao
2 - 0
Lipuli
F
T
Namungo FC
1 - 0
JKT Tanzania
F
T
Tanzania Prisons
0 - 0
Polisi Tanzania FC
16:45
Wolfsburg (w)
v
SGS Essen (w)
17:00
Dinamo BGU (w)
v
Dnepr Mogilev (w)