Live Football : Moldova

Division A live scores, league table, football fixtures


 

04:16 (GMT+1)

9 February 2016

League Table

Moldova – Division A

#Team NamePWDLFAGDPTS
1FC Spicul Chiscareni1312014312+3136
2FC Sheriff II1312014414+3036
3FC Dacia 2 Buiucani137242020023
4Zimbru II136432810+1822
5CF Ungheni136252623+320
6FC Victoria Bardar136162519+619
7Codru135352324–118
8FC Edinet134452427–316
9FC Sfintul Gheorghe134272732–514
10Gagauziya134272330–714
11Intersport Aroma133551422–814
12FC Prut Leova133281841–2311
13Iskra-Stal Rybnitsa132382238–169
14Real Succes1320111338–256

Fixtures

Moldova – Division A

Saturday, 12 March 2016
13:00
FC Spicul Chiscareni
v
Zimbru II
13:00
FC Victoria Bardar
v
Intersport Aroma
Sunday, 13 March 2016
13:00
Codru
v
CF Ungheni
13:00
FC Sheriff II
v
FC Dacia 2 Buiucani
13:00
Gagauziya
v
FC Sfintul Gheorghe
13:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
FC Edinet
13:00
Real Succes
v
FC Prut Leova
Saturday, 19 March 2016
13:00
CF Ungheni
v
Gagauziya
13:00
FC Prut Leova
v
FC Victoria Bardar
13:00
Intersport Aroma
v
FC Spicul Chiscareni
13:00
Real Succes
v
Iskra-Stal Rybnitsa
Sunday, 20 March 2016
13:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
FC Edinet
13:00
FC Sfintul Gheorghe
v
FC Sheriff II
13:00
Zimbru II
v
Codru
Saturday, 26 March 2016
13:00
Codru
v
Intersport Aroma
13:00
FC Edinet
v
FC Sfintul Gheorghe
13:00
FC Sheriff II
v
CF Ungheni
13:00
FC Spicul Chiscareni
v
FC Prut Leova
13:00
FC Victoria Bardar
v
Real Succes
13:00
Gagauziya
v
Zimbru II
13:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
FC Dacia 2 Buiucani
Saturday, 2 April 2016
15:00
CF Ungheni
v
FC Edinet
15:00
FC Prut Leova
v
Codru
15:00
FC Victoria Bardar
v
Iskra-Stal Rybnitsa
15:00
Intersport Aroma
v
Gagauziya
15:00
Real Succes
v
FC Spicul Chiscareni
Sunday, 3 April 2016
15:00
FC Sfintul Gheorghe
v
FC Dacia 2 Buiucani
15:00
Zimbru II
v
FC Sheriff II
Saturday, 9 April 2016
15:00
Codru
v
Real Succes
15:00
FC Spicul Chiscareni
v
FC Victoria Bardar
15:00
Gagauziya
v
FC Prut Leova
15:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
FC Sfintul Gheorghe
Sunday, 10 April 2016
15:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
CF Ungheni
15:00
FC Edinet
v
Zimbru II
15:00
FC Sheriff II
v
Intersport Aroma
Friday, 15 April 2016
15:00
CF Ungheni
v
FC Sfintul Gheorghe
15:00
FC Spicul Chiscareni
v
Iskra-Stal Rybnitsa
15:00
FC Victoria Bardar
v
Codru
15:00
Intersport Aroma
v
FC Edinet
15:00
Real Succes
v
Gagauziya
Saturday, 16 April 2016
15:00
FC Prut Leova
v
FC Sheriff II
15:00
Zimbru II
v
FC Dacia 2 Buiucani
Saturday, 23 April 2016
15:00
Codru
v
FC Spicul Chiscareni
15:00
FC Edinet
v
FC Prut Leova
15:00
Gagauziya
v
FC Victoria Bardar
15:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
CF Ungheni
Sunday, 24 April 2016
15:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
Intersport Aroma
15:00
FC Sfintul Gheorghe
v
Zimbru II
15:00
FC Sheriff II
v
Real Succes
Friday, 29 April 2016
15:00
Codru
v
Iskra-Stal Rybnitsa
15:00
FC Spicul Chiscareni
v
Gagauziya
15:00
Intersport Aroma
v
FC Sfintul Gheorghe
15:00
Real Succes
v
FC Edinet
Saturday, 30 April 2016
15:00
FC Prut Leova
v
FC Dacia 2 Buiucani
15:00
FC Victoria Bardar
v
FC Sheriff II
15:00
Zimbru II
v
CF Ungheni
Friday, 6 May 2016
16:00
CF Ungheni
v
Intersport Aroma
16:00
FC Edinet
v
FC Victoria Bardar
16:00
FC Sfintul Gheorghe
v
FC Prut Leova
16:00
Gagauziya
v
Codru
Saturday, 7 May 2016
16:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
Real Succes
16:00
FC Sheriff II
v
FC Spicul Chiscareni
16:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
Zimbru II
Saturday, 14 May 2016
16:00
Codru
v
FC Sheriff II
16:00
FC Prut Leova
v
CF Ungheni
16:00
FC Spicul Chiscareni
v
FC Edinet
16:00
FC Victoria Bardar
v
FC Dacia 2 Buiucani
16:00
Gagauziya
v
Iskra-Stal Rybnitsa
16:00
Intersport Aroma
v
Zimbru II
16:00
Real Succes
v
FC Sfintul Gheorghe
Thursday, 19 May 2016
16:00
CF Ungheni
v
Real Succes
16:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
FC Spicul Chiscareni
16:00
FC Edinet
v
Codru
16:00
FC Sfintul Gheorghe
v
FC Victoria Bardar
16:00
FC Sheriff II
v
Gagauziya
16:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
Intersport Aroma
16:00
Zimbru II
v
FC Prut Leova
Tuesday, 24 May 2016
17:00
Codru
v
FC Dacia 2 Buiucani
17:00
FC Prut Leova
v
Intersport Aroma
17:00
FC Sheriff II
v
Iskra-Stal Rybnitsa
17:00
FC Spicul Chiscareni
v
FC Sfintul Gheorghe
17:00
FC Victoria Bardar
v
CF Ungheni
17:00
Gagauziya
v
FC Edinet
17:00
Real Succes
v
Zimbru II
Sunday, 29 May 2016
17:00
CF Ungheni
v
FC Spicul Chiscareni
17:00
FC Dacia 2 Buiucani
v
Gagauziya
17:00
FC Edinet
v
FC Sheriff II
17:00
FC Sfintul Gheorghe
v
Codru
17:00
Intersport Aroma
v
Real Succes
17:00
Iskra-Stal Rybnitsa
v
FC Prut Leova
17:00
Zimbru II
v
FC Victoria Bardar

Results

Moldova – Division A

Monday, 30 November 2015
F
T
FC Spicul Chiscareni
4 - 3
CF Ungheni
Sunday, 29 November 2015
F
T
Codru
4 - 3
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FC Prut Leova
2 - 2
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
FC Sheriff II
6 - 2
FC Edinet
F
T
Real Succes
3 - 0
Intersport Aroma
Saturday, 28 November 2015
F
T
FC Victoria Bardar
0 - 3
Zimbru II
F
T
Gagauziya
0 - 2
FC Dacia 2 Buiucani
Wednesday, 25 November 2015
F
T
CF Ungheni
2 - 2
FC Victoria Bardar
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
0 - 3
Codru
F
T
FC Edinet
3 - 0
Gagauziya
F
T
FC Sfintul Gheorghe
2 - 3
FC Spicul Chiscareni
F
T
Intersport Aroma
0 - 1
FC Prut Leova
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
0 - 2
FC Sheriff II
F
T
Zimbru II
4 - 0
Real Succes
Sunday, 22 November 2015
F
T
Codru
1 - 1
FC Edinet
F
T
Intersport Aroma
1 - 1
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
Real Succes
0 - 3
CF Ungheni
Saturday, 21 November 2015
F
T
FC Prut Leova
0 - 3
Zimbru II
F
T
Gagauziya
1 - 3
FC Sheriff II
A
A
W
FC Victoria Bardar
3 - 0
FC Sfintul Gheorghe
Friday, 20 November 2015
F
T
FC Spicul Chiscareni
3 - 1
FC Dacia 2 Buiucani
Tuesday, 3 November 2015
F
T
CF Ungheni
3 - 1
FC Prut Leova
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
0 - 5
FC Victoria Bardar
F
T
FC Edinet
1 - 4
FC Spicul Chiscareni
F
T
FC Sfintul Gheorghe
0 - 1
Real Succes
F
T
FC Sheriff II
4 - 1
Codru
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
3 - 2
Gagauziya
F
T
Zimbru II
1 - 1
Intersport Aroma
Sunday, 25 October 2015
F
T
Zimbru II
5 - 0
Iskra-Stal Rybnitsa
Wednesday, 21 October 2015
F
T
Codru
3 - 3
Gagauziya
F
T
FC Prut Leova
3 - 5
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FC Spicul Chiscareni
1 - 2
FC Sheriff II
F
T
FC Victoria Bardar
1 - 0
FC Edinet
F
T
Intersport Aroma
5 - 2
CF Ungheni
F
T
Real Succes
1 - 3
FC Dacia 2 Buiucani
Wednesday, 14 October 2015
F
T
FC Sfintul Gheorghe
1 - 1
Intersport Aroma
Saturday, 10 October 2015
F
T
Zimbru II
4 - 1
FC Sfintul Gheorghe
Sunday, 4 October 2015
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
4 - 2
FC Prut Leova
F
T
CF Ungheni
2 - 2
Zimbru II
F
T
FC Edinet
5 - 3
Real Succes
F
T
FC Sheriff II
4 - 3
FC Victoria Bardar
F
T
Gagauziya
1 - 2
FC Spicul Chiscareni
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
2 - 6
Codru
Thursday, 1 October 2015
F
T
CF Ungheni
3 - 2
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
FC Prut Leova
1 - 3
FC Edinet
F
T
FC Spicul Chiscareni
4 - 0
Codru
F
T
FC Victoria Bardar
2 - 3
Gagauziya
F
T
Intersport Aroma
2 - 2
FC Dacia 2 Buiucani
F
T
Real Succes
1 - 3
FC Sheriff II
Sunday, 27 September 2015
F
T
FC Sheriff II
10 - 1
FC Prut Leova
Saturday, 26 September 2015
F
T
Codru
1 - 2
FC Victoria Bardar
F
T
FC Edinet
1 - 1
Intersport Aroma
F
T
FC Sfintul Gheorghe
2 - 3
CF Ungheni
F
T
Gagauziya
3 - 0
Real Succes
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
1 - 7
FC Spicul Chiscareni
Friday, 25 September 2015
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
1 - 0
Zimbru II
Wednesday, 9 September 2015
F
T
CF Ungheni
1 - 0
FC Dacia 2 Buiucani
F
T
FC Prut Leova
3 - 3
Gagauziya
F
T
FC Sfintul Gheorghe
3 - 2
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
FC Victoria Bardar
0 - 1
FC Spicul Chiscareni
F
T
Intersport Aroma
0 - 2
FC Sheriff II
F
T
Real Succes
1 - 2
Codru
F
T
Zimbru II
1 - 1
FC Edinet
Friday, 4 September 2015
F
T
FC Prut Leova
0 - 5
FC Spicul Chiscareni
Monday, 31 August 2015
F
T
FC Spicul Chiscareni
5 - 1
Real Succes
Saturday, 29 August 2015
F
T
Codru
1 - 0
FC Prut Leova
F
T
FC Edinet
2 - 1
CF Ungheni
F
T
Gagauziya
4 - 0
Intersport Aroma
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
1 - 3
FC Victoria Bardar
Friday, 28 August 2015
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FC Sheriff II
2 - 0
Zimbru II
Monday, 24 August 2015
F
T
CF Ungheni
1 - 2
FC Sheriff II
Saturday, 22 August 2015
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
1 - 0
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
FC Sfintul Gheorghe
3 - 2
FC Edinet
F
T
Intersport Aroma
1 - 0
Codru
F
T
Real Succes
0 - 2
FC Victoria Bardar
F
T
Zimbru II
4 - 0
Gagauziya
Sunday, 16 August 2015
F
T
Codru
1 - 1
Zimbru II
F
T
FC Edinet
1 - 3
FC Dacia 2 Buiucani
F
T
FC Sheriff II
3 - 1
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FC Spicul Chiscareni
3 - 0
Intersport Aroma
F
T
FC Victoria Bardar
1 - 2
FC Prut Leova
F
T
Gagauziya
1 - 0
CF Ungheni
F
T
Iskra-Stal Rybnitsa
6 - 1
Real Succes
Saturday, 8 August 2015
F
T
CF Ungheni
2 - 0
Codru
F
T
FC Dacia 2 Buiucani
2 - 1
FC Sheriff II
F
T
FC Edinet
2 - 2
Iskra-Stal Rybnitsa
F
T
FC Prut Leova
2 - 1
Real Succes
F
T
FC Sfintul Gheorghe
5 - 2
Gagauziya
F
T
Intersport Aroma
2 - 1
FC Victoria Bardar
F
T
Zimbru II
0 - 1
FC Spicul Chiscareni