Live Football : North Macedonia

Prva Liga live scores, league table, football fixtures


 

03:14 (GMT+2)

23 July 2019

League Table

North Macedonia – Prva Liga

#Team NamePWDLFAGDPTS
1KF Shkendija3624758029+5179
2FK Vardar Skopje36171364523+2264
3FC Academy Pandev36177124535+1058
4Shkupi36139144042–248
5Makedonija GjP361211134550–547
6Renova361211135349+447
7Rabotnicki36137164349–646
8FK Sileks361111142739–1244
9Belasica36911163749–1238
10Pobeda3665252676–5023

Results

North Macedonia – Prva Liga

Sunday, 26 May 2019
F
T
FC Academy Pandev
1 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
FK Sileks
2 - 1
Belasica
F
T
Pobeda
1 - 3
Makedonija GjP
F
T
Rabotnicki
1 - 2
Shkupi
F
T
Renova
3 - 2
KF Shkendija
Sunday, 19 May 2019
F
T
Belasica
0 - 1
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
6 - 0
Pobeda
F
T
KF Shkendija
4 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Makedonija GjP
2 - 0
FK Sileks
F
T
Shkupi
2 - 2
Renova
Sunday, 12 May 2019
F
T
FK Sileks
1 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
Pobeda
1 - 4
KF Shkendija
F
T
Rabotnicki
2 - 0
Makedonija GjP
F
T
Renova
1 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Shkupi
2 - 2
Belasica
Wednesday, 8 May 2019
F
T
Belasica
3 - 2
Renova
F
T
FC Academy Pandev
4 - 0
Pobeda
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 1
Rabotnicki
F
T
KF Shkendija
0 - 0
FK Sileks
F
T
Makedonija GjP
1 - 0
Shkupi
Saturday, 4 May 2019
F
T
Belasica
3 - 1
Makedonija GjP
F
T
FK Sileks
3 - 0
FC Academy Pandev
F
T
Rabotnicki
0 - 1
KF Shkendija
F
T
Renova
9 - 1
Pobeda
F
T
Shkupi
2 - 2
FK Vardar Skopje
Tuesday, 30 April 2019
F
T
Pobeda
1 - 3
FC Academy Pandev
Saturday, 27 April 2019
F
T
FC Academy Pandev
3 - 1
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 1
Belasica
F
T
KF Shkendija
5 - 1
Shkupi
F
T
Makedonija GjP
3 - 1
Renova
F
T
Pobeda
0 - 1
FK Sileks
Wednesday, 24 April 2019
F
T
Belasica
2 - 1
KF Shkendija
F
T
Makedonija GjP
0 - 2
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
1 - 2
Pobeda
F
T
Renova
1 - 0
FK Sileks
F
T
Shkupi
1 - 0
FC Academy Pandev
Saturday, 20 April 2019
F
T
FC Academy Pandev
0 - 2
Belasica
F
T
FK Sileks
1 - 0
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
2 - 0
Renova
F
T
KF Shkendija
4 - 2
Makedonija GjP
F
T
Pobeda
0 - 3
Shkupi
Sunday, 14 April 2019
F
T
Belasica
1 - 1
Pobeda
F
T
FK Vardar Skopje
0 - 0
KF Shkendija
F
T
Makedonija GjP
1 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Renova
1 - 2
Rabotnicki
F
T
Shkupi
2 - 1
FK Sileks
Sunday, 7 April 2019
F
T
Belasica
0 - 1
FK Sileks
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 1
FC Academy Pandev
F
T
KF Shkendija
2 - 1
Renova
F
T
Makedonija GjP
3 - 0
Pobeda
F
T
Shkupi
1 - 2
Rabotnicki
Wednesday, 3 April 2019
F
T
FC Academy Pandev
0 - 1
KF Shkendija
F
T
FK Sileks
1 - 1
Makedonija GjP
F
T
Pobeda
0 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
1 - 1
Belasica
F
T
Renova
1 - 0
Shkupi
Sunday, 31 March 2019
F
T
Belasica
2 - 0
Shkupi
F
T
FC Academy Pandev
2 - 1
Renova
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
FK Sileks
F
T
KF Shkendija
5 - 2
Pobeda
F
T
Makedonija GjP
1 - 1
Rabotnicki
Thursday, 28 March 2019
F
T
FK Sileks
0 - 3
KF Shkendija
F
T
Rabotnicki
0 - 2
FK Vardar Skopje
F
T
Renova
3 - 2
Belasica
F
T
Shkupi
0 - 1
Makedonija GjP
Saturday, 16 March 2019
F
T
FC Academy Pandev
2 - 0
FK Sileks
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
Shkupi
F
T
KF Shkendija
1 - 0
Rabotnicki
F
T
Makedonija GjP
2 - 1
Belasica
F
T
Pobeda
2 - 3
Renova
Sunday, 10 March 2019
F
T
Belasica
0 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
FK Sileks
1 - 0
Pobeda
F
T
Rabotnicki
1 - 2
FC Academy Pandev
F
T
Renova
0 - 0
Makedonija GjP
F
T
Shkupi
1 - 0
KF Shkendija
Sunday, 3 March 2019
F
T
FC Academy Pandev
0 - 2
Shkupi
F
T
FK Sileks
0 - 0
Renova
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 1
Makedonija GjP
F
T
KF Shkendija
3 - 0
Belasica
F
T
Pobeda
0 - 1
Rabotnicki
Sunday, 24 February 2019
F
T
Belasica
0 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Makedonija GjP
1 - 1
KF Shkendija
F
T
Rabotnicki
1 - 1
FK Sileks
F
T
Renova
4 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
Shkupi
3 - 0
Pobeda
Sunday, 17 February 2019
F
T
FC Academy Pandev
3 - 0
Makedonija GjP
F
T
FK Sileks
2 - 2
Shkupi
F
T
KF Shkendija
1 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
Pobeda
1 - 1
Belasica
F
T
Rabotnicki
1 - 1
Renova
Sunday, 2 December 2018
F
T
FC Academy Pandev
0 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
FK Sileks
1 - 0
Belasica
F
T
Pobeda
0 - 2
Makedonija GjP
F
T
Rabotnicki
0 - 2
Shkupi
F
T
Renova
0 - 3
KF Shkendija
Wednesday, 28 November 2018
F
T
Belasica
1 - 2
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 0
Pobeda
F
T
KF Shkendija
0 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Makedonija GjP
1 - 1
FK Sileks
F
T
Shkupi
1 - 1
Renova
Sunday, 25 November 2018
F
T
FK Sileks
0 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
Pobeda
0 - 2
KF Shkendija
F
T
Rabotnicki
5 - 1
Makedonija GjP
F
T
Renova
1 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Shkupi
1 - 0
Belasica
Thursday, 22 November 2018
F
T
Belasica
3 - 1
Renova
F
T
FC Academy Pandev
2 - 1
Pobeda
F
T
FK Vardar Skopje
0 - 1
Rabotnicki
F
T
KF Shkendija
5 - 0
FK Sileks
F
T
Makedonija GjP
2 - 2
Shkupi
Saturday, 10 November 2018
F
T
Belasica
1 - 4
Makedonija GjP
F
T
FK Sileks
1 - 0
FC Academy Pandev
F
T
Rabotnicki
1 - 2
KF Shkendija
F
T
Renova
2 - 1
Pobeda
F
T
Shkupi
1 - 0
FK Vardar Skopje
Sunday, 4 November 2018
F
T
FC Academy Pandev
1 - 0
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 1
Belasica
F
T
KF Shkendija
3 - 0
Shkupi
F
T
Makedonija GjP
1 - 2
Renova
F
T
Pobeda
2 - 0
FK Sileks
Wednesday, 31 October 2018
F
T
Belasica
0 - 2
KF Shkendija
F
T
Makedonija GjP
1 - 3
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
3 - 1
Pobeda
F
T
Renova
1 - 1
FK Sileks
F
T
Shkupi
1 - 0
FC Academy Pandev
Sunday, 28 October 2018
F
T
FC Academy Pandev
3 - 0
Belasica
F
T
FK Sileks
2 - 0
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
0 - 0
Renova
F
T
KF Shkendija
5 - 1
Makedonija GjP
F
T
Pobeda
2 - 0
Shkupi
Sunday, 21 October 2018
F
T
Belasica
2 - 1
Pobeda
F
T
FK Vardar Skopje
0 - 2
KF Shkendija
F
T
Makedonija GjP
1 - 0
FC Academy Pandev
F
T
Renova
0 - 2
Rabotnicki
F
T
Shkupi
2 - 0
FK Sileks
Saturday, 6 October 2018
F
T
Belasica
1 - 1
FK Sileks
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 0
FC Academy Pandev
F
T
KF Shkendija
2 - 2
Renova
F
T
Makedonija GjP
1 - 0
Pobeda
F
T
Shkupi
1 - 1
Rabotnicki
Saturday, 29 September 2018
F
T
FC Academy Pandev
0 - 0
KF Shkendija
F
T
FK Sileks
1 - 1
Makedonija GjP
F
T
Pobeda
0 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
1 - 1
Belasica
F
T
Renova
2 - 0
Shkupi
Wednesday, 26 September 2018
F
T
Belasica
1 - 0
Shkupi
F
T
FC Academy Pandev
0 - 2
Renova
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
FK Sileks
F
T
KF Shkendija
0 - 2
Pobeda
F
T
Makedonija GjP
3 - 0
Rabotnicki
Sunday, 23 September 2018
F
T
FK Sileks
1 - 2
KF Shkendija
F
T
Pobeda
2 - 4
FC Academy Pandev
F
T
Renova
0 - 2
Belasica
F
T
Shkupi
2 - 1
Makedonija GjP
Saturday, 22 September 2018
F
T
Rabotnicki
0 - 2
FK Vardar Skopje
Sunday, 16 September 2018
F
T
FC Academy Pandev
3 - 0
FK Sileks
F
T
FK Vardar Skopje
2 - 1
Shkupi
F
T
KF Shkendija
6 - 2
Rabotnicki
F
T
Makedonija GjP
0 - 0
Belasica
F
T
Pobeda
1 - 0
Renova
Sunday, 2 September 2018
F
T
Shkupi
1 - 2
KF Shkendija
Saturday, 1 September 2018
F
T
Belasica
1 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
FK Sileks
0 - 0
Pobeda
F
T
Renova
1 - 1
Makedonija GjP
F
T
Rabotnicki
1 - 0
FC Academy Pandev
Monday, 27 August 2018
F
T
KF Shkendija
4 - 1
Belasica
Sunday, 26 August 2018
F
T
FC Academy Pandev
1 - 0
Shkupi
F
T
FK Sileks
1 - 0
Renova
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
Makedonija GjP
F
T
Pobeda
0 - 2
Rabotnicki
Sunday, 19 August 2018
F
T
Belasica
0 - 2
FC Academy Pandev
F
T
Makedonija GjP
0 - 0
KF Shkendija
F
T
Renova
0 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
Shkupi
0 - 0
Pobeda
Saturday, 18 August 2018
F
T
Rabotnicki
2 - 1
FK Sileks
Sunday, 12 August 2018
F
T
FC Academy Pandev
2 - 1
Makedonija GjP
F
T
FK Sileks
1 - 1
Shkupi
F
T
Pobeda
1 - 0
Belasica
Saturday, 11 August 2018
F
T
KF Shkendija
2 - 2
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
3 - 4
Renova