Live Football : Japan

J. League 3 live scores, league table, football fixtures


 

13:58 (GMT+1)

11 February 2016

League Table

Japan – J. League 3

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Blaublitz Akita00000000
1Cerezo Osaka U2300000000
1FC Ryukyu00000000
1FC Tokyo U2300000000
1Fujieda MYFC00000000
1Fukushima United00000000
1Gainare Tottori00000000
1Gamba Osaka U2300000000
1Grulla Morioka00000000
1Kagoshima United00000000
1Kataller Toyama00000000
1Nagano Parceiro00000000
1Oita Trinita00000000
1SC Sagamihara00000000
1Tochigi SC00000000
1YSCC00000000

Fixtures

Japan – J. League 3

Sunday, 13 March 2016
5:00
Fukushima United
v
Blaublitz Akita
5:00
SC Sagamihara
v
FC Tokyo U23
5:00
Tochigi SC
v
Gainare Tottori
5:30
Kagoshima United
v
Kataller Toyama
6:00
Cerezo Osaka U23
v
Grulla Morioka
6:00
Gamba Osaka U23
v
YSCC
6:00
Oita Trinita
v
Nagano Parceiro
8:00
FC Ryukyu
v
Fujieda MYFC
Saturday, 19 March 2016
5:00
Kagoshima United
v
Oita Trinita
Sunday, 20 March 2016
5:00
Fujieda MYFC
v
Cerezo Osaka U23
5:00
Gainare Tottori
v
Blaublitz Akita
5:00
Kataller Toyama
v
Fukushima United
5:00
Nagano Parceiro
v
Tochigi SC
5:00
SC Sagamihara
v
YSCC
6:00
FC Tokyo U23
v
FC Ryukyu
6:00
Gamba Osaka U23
v
Grulla Morioka
Saturday, 2 April 2016
7:00
Cerezo Osaka U23
v
FC Ryukyu
Sunday, 3 April 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
FC Tokyo U23
6:00
Fukushima United
v
SC Sagamihara
6:00
Grulla Morioka
v
Nagano Parceiro
6:00
Kataller Toyama
v
Gamba Osaka U23
6:00
Tochigi SC
v
Fujieda MYFC
6:00
YSCC
v
Kagoshima United
7:00
Oita Trinita
v
Gainare Tottori
Sunday, 10 April 2016
6:00
Fukushima United
v
Tochigi SC
6:00
Gainare Tottori
v
Kagoshima United
6:00
Nagano Parceiro
v
Fujieda MYFC
6:00
SC Sagamihara
v
Grulla Morioka
6:00
YSCC
v
Blaublitz Akita
7:00
FC Tokyo U23
v
Kataller Toyama
7:00
Gamba Osaka U23
v
Cerezo Osaka U23
9:00
FC Ryukyu
v
Oita Trinita
Saturday, 16 April 2016
7:00
Cerezo Osaka U23
v
Nagano Parceiro
Sunday, 17 April 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Tochigi SC
6:00
Fujieda MYFC
v
YSCC
6:00
Grulla Morioka
v
FC Ryukyu
6:00
Kagoshima United
v
SC Sagamihara
6:00
Kataller Toyama
v
Gainare Tottori
7:00
FC Tokyo U23
v
Gamba Osaka U23
7:00
Oita Trinita
v
Fukushima United
Saturday, 23 April 2016
7:00
Gamba Osaka U23
v
Oita Trinita
Sunday, 24 April 2016
6:00
Fukushima United
v
Fujieda MYFC
6:00
Gainare Tottori
v
FC Tokyo U23
6:00
Grulla Morioka
v
Blaublitz Akita
6:00
SC Sagamihara
v
Cerezo Osaka U23
6:00
Tochigi SC
v
Kagoshima United
6:00
YSCC
v
Nagano Parceiro
9:00
FC Ryukyu
v
Kataller Toyama
Sunday, 1 May 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Gamba Osaka U23
6:00
Fujieda MYFC
v
Grulla Morioka
7:00
Cerezo Osaka U23
v
YSCC
7:00
FC Tokyo U23
v
Tochigi SC
7:00
Kagoshima United
v
Fukushima United
7:00
Nagano Parceiro
v
Gainare Tottori
7:00
Oita Trinita
v
Kataller Toyama
9:00
FC Ryukyu
v
SC Sagamihara
Sunday, 8 May 2016
6:00
Fukushima United
v
Cerezo Osaka U23
6:00
Gainare Tottori
v
FC Ryukyu
6:00
Grulla Morioka
v
Kagoshima United
6:00
Kataller Toyama
v
Nagano Parceiro
6:00
SC Sagamihara
v
Blaublitz Akita
6:00
Tochigi SC
v
Oita Trinita
6:00
YSCC
v
FC Tokyo U23
7:00
Gamba Osaka U23
v
Fujieda MYFC
Sunday, 15 May 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Kataller Toyama
6:00
Fujieda MYFC
v
SC Sagamihara
6:00
Kagoshima United
v
Cerezo Osaka U23
6:00
Tochigi SC
v
Grulla Morioka
6:00
YSCC
v
Gainare Tottori
7:00
Oita Trinita
v
FC Tokyo U23
11:00
FC Ryukyu
v
Gamba Osaka U23
11:00
Nagano Parceiro
v
Fukushima United
Sunday, 22 May 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Nagano Parceiro
6:00
Gainare Tottori
v
Fujieda MYFC
6:00
Grulla Morioka
v
YSCC
6:00
Kataller Toyama
v
Tochigi SC
7:00
Cerezo Osaka U23
v
Oita Trinita
7:00
Fukushima United
v
FC Ryukyu
7:00
Gamba Osaka U23
v
SC Sagamihara
8:30
FC Tokyo U23
v
Kagoshima United
Sunday, 29 May 2016
6:00
Fujieda MYFC
v
Oita Trinita
6:00
Kagoshima United
v
Gamba Osaka U23
6:00
Nagano Parceiro
v
FC Tokyo U23
6:00
SC Sagamihara
v
Gainare Tottori
6:00
Tochigi SC
v
Cerezo Osaka U23
6:00
YSCC
v
Fukushima United
8:00
Grulla Morioka
v
Kataller Toyama
12:30
FC Ryukyu
v
Blaublitz Akita
Sunday, 12 June 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Kagoshima United
6:00
Gainare Tottori
v
Gamba Osaka U23
6:00
Kataller Toyama
v
Cerezo Osaka U23
6:00
Nagano Parceiro
v
FC Ryukyu
6:00
YSCC
v
Tochigi SC
6:05
Fukushima United
v
Grulla Morioka
7:00
FC Tokyo U23
v
Fujieda MYFC
7:00
Oita Trinita
v
SC Sagamihara
Saturday, 18 June 2016
10:00
Kagoshima United
v
Nagano Parceiro
12:00
Cerezo Osaka U23
v
FC Tokyo U23
Sunday, 19 June 2016
6:00
Grulla Morioka
v
Oita Trinita
8:00
Fujieda MYFC
v
Blaublitz Akita
8:00
Gainare Tottori
v
Fukushima United
8:00
SC Sagamihara
v
Kataller Toyama
10:00
FC Ryukyu
v
YSCC
10:00
Gamba Osaka U23
v
Tochigi SC
Saturday, 25 June 2016
12:00
Cerezo Osaka U23
v
Gainare Tottori
Sunday, 26 June 2016
6:00
Nagano Parceiro
v
SC Sagamihara
8:00
Fukushima United
v
Gamba Osaka U23
10:00
FC Tokyo U23
v
Grulla Morioka
10:00
Kagoshima United
v
Fujieda MYFC
10:00
Kataller Toyama
v
YSCC
10:00
Tochigi SC
v
FC Ryukyu
11:00
Oita Trinita
v
Blaublitz Akita
Sunday, 3 July 2016
6:00
Blaublitz Akita
v
Cerezo Osaka U23
8:00
Fujieda MYFC
v
Kataller Toyama
8:00
Grulla Morioka
v
Gainare Tottori
8:00
SC Sagamihara
v
Tochigi SC
10:00
FC Ryukyu
v
Kagoshima United
10:00
Gamba Osaka U23
v
Nagano Parceiro
10:00
YSCC
v
Oita Trinita
Sunday, 10 July 2016
8:00
Fujieda MYFC
v
FC Tokyo U23
8:00
Fukushima United
v
Kagoshima United
10:00
Cerezo Osaka U23
v
Gamba Osaka U23
10:00
Gainare Tottori
v
SC Sagamihara
10:00
Nagano Parceiro
v
Blaublitz Akita
10:00
Tochigi SC
v
YSCC
11:00
Oita Trinita
v
FC Ryukyu
12:30
Kataller Toyama
v
Grulla Morioka
Saturday, 16 July 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
Gainare Tottori
8:00
Fukushima United
v
Kataller Toyama
8:00
Grulla Morioka
v
Cerezo Osaka U23
8:00
SC Sagamihara
v
Gamba Osaka U23
10:00
FC Ryukyu
v
FC Tokyo U23
10:00
Kagoshima United
v
Tochigi SC
10:00
Nagano Parceiro
v
YSCC
11:00
Oita Trinita
v
Fujieda MYFC
Saturday, 23 July 2016
11:00
YSCC
v
Grulla Morioka
Sunday, 24 July 2016
8:00
FC Tokyo U23
v
Oita Trinita
8:00
Fujieda MYFC
v
FC Ryukyu
10:00
Cerezo Osaka U23
v
SC Sagamihara
10:00
Gainare Tottori
v
Nagano Parceiro
10:00
Gamba Osaka U23
v
Fukushima United
10:00
Tochigi SC
v
Blaublitz Akita
12:30
Kataller Toyama
v
Kagoshima United
Sunday, 31 July 2016
8:00
Grulla Morioka
v
Gamba Osaka U23
8:00
SC Sagamihara
v
Fukushima United
9:00
Blaublitz Akita
v
Fujieda MYFC
10:00
FC Ryukyu
v
Cerezo Osaka U23
10:00
FC Tokyo U23
v
Gainare Tottori
10:00
Kagoshima United
v
YSCC
10:00
Nagano Parceiro
v
Kataller Toyama
11:00
Oita Trinita
v
Tochigi SC
Saturday, 6 August 2016
12:00
Cerezo Osaka U23
v
Kagoshima United
Sunday, 7 August 2016
8:00
Fujieda MYFC
v
Nagano Parceiro
8:00
Fukushima United
v
Oita Trinita
10:00
Gainare Tottori
v
Grulla Morioka
10:00
Gamba Osaka U23
v
FC Ryukyu
10:00
Kataller Toyama
v
Blaublitz Akita
10:00
Tochigi SC
v
FC Tokyo U23
10:00
YSCC
v
SC Sagamihara
Saturday, 10 September 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
YSCC
8:00
Cerezo Osaka U23
v
Tochigi SC
Sunday, 11 September 2016
8:00
FC Ryukyu
v
Fukushima United
8:00
Grulla Morioka
v
FC Tokyo U23
8:00
Kagoshima United
v
Gainare Tottori
8:00
Kataller Toyama
v
Fujieda MYFC
8:00
Nagano Parceiro
v
Gamba Osaka U23
8:00
SC Sagamihara
v
Oita Trinita
Saturday, 17 September 2016
8:00
YSCC
v
Kataller Toyama
Sunday, 18 September 2016
8:00
Fujieda MYFC
v
Gainare Tottori
8:00
Fukushima United
v
Nagano Parceiro
8:00
Gamba Osaka U23
v
Kagoshima United
8:00
Tochigi SC
v
SC Sagamihara
Monday, 19 September 2016
8:00
FC Ryukyu
v
Grulla Morioka
8:00
Oita Trinita
v
Cerezo Osaka U23
Saturday, 24 September 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
Fukushima United
Sunday, 25 September 2016
8:00
Gainare Tottori
v
YSCC
8:00
Grulla Morioka
v
Fujieda MYFC
8:00
Kagoshima United
v
FC Tokyo U23
8:00
Kataller Toyama
v
Oita Trinita
8:00
Nagano Parceiro
v
Cerezo Osaka U23
8:00
SC Sagamihara
v
FC Ryukyu
8:00
Tochigi SC
v
Gamba Osaka U23
Saturday, 1 October 2016
8:00
Cerezo Osaka U23
v
Fujieda MYFC
Sunday, 2 October 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
Grulla Morioka
8:00
FC Ryukyu
v
Tochigi SC
8:00
FC Tokyo U23
v
YSCC
8:00
Fukushima United
v
Gainare Tottori
8:00
Gamba Osaka U23
v
Kataller Toyama
8:00
Oita Trinita
v
Kagoshima United
8:00
SC Sagamihara
v
Nagano Parceiro
Sunday, 16 October 2016
8:00
Fujieda MYFC
v
Gamba Osaka U23
8:00
Gainare Tottori
v
Cerezo Osaka U23
8:00
Grulla Morioka
v
SC Sagamihara
8:00
Kagoshima United
v
Blaublitz Akita
8:00
Kataller Toyama
v
FC Tokyo U23
8:00
Nagano Parceiro
v
Oita Trinita
8:00
Tochigi SC
v
Fukushima United
8:00
YSCC
v
FC Ryukyu
Saturday, 22 October 2016
8:00
Cerezo Osaka U23
v
Blaublitz Akita
Sunday, 23 October 2016
8:00
FC Ryukyu
v
Nagano Parceiro
8:00
Fujieda MYFC
v
Tochigi SC
8:00
Fukushima United
v
YSCC
8:00
Gainare Tottori
v
Kataller Toyama
8:00
Oita Trinita
v
Grulla Morioka
8:00
SC Sagamihara
v
Kagoshima United
Saturday, 29 October 2016
8:00
Cerezo Osaka U23
v
Fukushima United
Sunday, 30 October 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
Oita Trinita
8:00
FC Tokyo U23
v
SC Sagamihara
8:00
Gamba Osaka U23
v
Gainare Tottori
8:00
Kagoshima United
v
FC Ryukyu
8:00
Nagano Parceiro
v
Grulla Morioka
8:00
Tochigi SC
v
Kataller Toyama
8:00
YSCC
v
Fujieda MYFC
Saturday, 5 November 2016
8:00
Gainare Tottori
v
Tochigi SC
8:00
Grulla Morioka
v
Fukushima United
Sunday, 6 November 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
SC Sagamihara
8:00
Fujieda MYFC
v
Kagoshima United
8:00
Kataller Toyama
v
FC Ryukyu
8:00
Oita Trinita
v
Gamba Osaka U23
8:00
YSCC
v
Cerezo Osaka U23
Sunday, 13 November 2016
8:00
Cerezo Osaka U23
v
Kataller Toyama
8:00
FC Ryukyu
v
Gainare Tottori
8:00
Fukushima United
v
FC Tokyo U23
8:00
Gamba Osaka U23
v
Blaublitz Akita
8:00
Kagoshima United
v
Grulla Morioka
8:00
Oita Trinita
v
YSCC
8:00
SC Sagamihara
v
Fujieda MYFC
8:00
Tochigi SC
v
Nagano Parceiro
Sunday, 20 November 2016
8:00
Blaublitz Akita
v
FC Ryukyu
8:00
FC Tokyo U23
v
Cerezo Osaka U23
8:00
Fujieda MYFC
v
Fukushima United
8:00
Gainare Tottori
v
Oita Trinita
8:00
Grulla Morioka
v
Tochigi SC
8:00
Kataller Toyama
v
SC Sagamihara
8:00
Nagano Parceiro
v
Kagoshima United
8:00
YSCC
v
Gamba Osaka U23