Live Football : Japan

J. League 2 football fixtures


 

23:22 (GMT+2)

22 July 2019

Fixtures

Japan – J. League 2

Saturday, 27 July 2019
11:00
JEF United Chiba
v
Yokohama FC
11:00
Tochigi SC
v
Kashiwa Reysol
11:00
Ventforet Kofu
v
Fagiano Okayama FC
12:00
Albirex Niigata
v
FC Ryukyu
12:00
Avispa Fukuoka
v
Mito Hollyhock
12:00
Ehime FC
v
Zweigen Kanazawa
12:00
Kagoshima United
v
V-Varen Nagasaki
12:00
Kyoto Sanga FC
v
FC Gifu
12:00
Montedio Yamagata
v
Tokushima Vortis
12:00
Omiya Ardija
v
Renofa Yamaguchi
12:00
Tokyo Verdy
v
Machida Zelvia
Wednesday, 31 July 2019
12:00
FC Gifu
v
Omiya Ardija
12:00
FC Ryukyu
v
JEF United Chiba
12:00
Fagiano Okayama FC
v
Kashiwa Reysol
12:00
Machida Zelvia
v
Albirex Niigata
12:00
Mito Hollyhock
v
Ventforet Kofu
12:00
Tochigi SC
v
Tokyo Verdy
12:00
Tokushima Vortis
v
Kagoshima United
12:00
V-Varen Nagasaki
v
Ehime FC
12:00
Zweigen Kanazawa
v
Kyoto Sanga FC
12:30
Montedio Yamagata
v
Avispa Fukuoka
12:30
Yokohama FC
v
Renofa Yamaguchi
Sunday, 4 August 2019
11:00
Albirex Niigata
v
Tokushima Vortis
11:00
Avispa Fukuoka
v
Yokohama FC
11:00
Kyoto Sanga FC
v
Tokyo Verdy
11:00
V-Varen Nagasaki
v
FC Gifu
11:00
Ventforet Kofu
v
Machida Zelvia
11:00
Zweigen Kanazawa
v
Tochigi SC
12:00
Ehime FC
v
Fagiano Okayama FC
12:00
Kagoshima United
v
JEF United Chiba
12:00
Kashiwa Reysol
v
FC Ryukyu
12:00
Omiya Ardija
v
Montedio Yamagata
12:00
Renofa Yamaguchi
v
Mito Hollyhock
Saturday, 10 August 2019
11:00
JEF United Chiba
v
Ehime FC
11:00
Yokohama FC
v
Mito Hollyhock
12:00
FC Ryukyu
v
V-Varen Nagasaki
12:00
Fagiano Okayama FC
v
Omiya Ardija
12:00
Kashiwa Reysol
v
Renofa Yamaguchi
12:00
Kyoto Sanga FC
v
Tochigi SC
12:00
Machida Zelvia
v
Zweigen Kanazawa
12:00
Tokushima Vortis
v
Ventforet Kofu
Sunday, 11 August 2019
11:00
FC Gifu
v
Avispa Fukuoka
12:00
Montedio Yamagata
v
Albirex Niigata
12:00
Tokyo Verdy
v
Kagoshima United
Saturday, 17 August 2019
11:00
Mito Hollyhock
v
Kyoto Sanga FC
11:00
Tochigi SC
v
Machida Zelvia
11:00
V-Varen Nagasaki
v
Kashiwa Reysol
11:00
Ventforet Kofu
v
Renofa Yamaguchi
11:00
Zweigen Kanazawa
v
FC Gifu
12:00
Albirex Niigata
v
Fagiano Okayama FC
12:00
Avispa Fukuoka
v
Tokushima Vortis
12:00
FC Ryukyu
v
Yokohama FC
12:00
Kagoshima United
v
Ehime FC
Sunday, 18 August 2019
12:00
Omiya Ardija
v
JEF United Chiba
12:00
Tokyo Verdy
v
Montedio Yamagata
Saturday, 24 August 2019
11:00
JEF United Chiba
v
Ventforet Kofu
11:00
Mito Hollyhock
v
Tokyo Verdy
11:00
Yokohama FC
v
Kagoshima United
12:00
Albirex Niigata
v
Zweigen Kanazawa
12:00
Kyoto Sanga FC
v
Avispa Fukuoka
12:00
Montedio Yamagata
v
Tochigi SC
12:00
Renofa Yamaguchi
v
V-Varen Nagasaki
12:00
Tokushima Vortis
v
FC Ryukyu
Sunday, 25 August 2019
11:00
FC Gifu
v
Kashiwa Reysol
12:00
Ehime FC
v
Omiya Ardija
12:00
Fagiano Okayama FC
v
Machida Zelvia
Saturday, 31 August 2019
11:00
V-Varen Nagasaki
v
Tokyo Verdy
11:00
Ventforet Kofu
v
Omiya Ardija
12:00
Avispa Fukuoka
v
Ehime FC
12:00
FC Ryukyu
v
FC Gifu
12:00
Kashiwa Reysol
v
Albirex Niigata
12:00
Montedio Yamagata
v
Yokohama FC
12:00
Tokushima Vortis
v
Kyoto Sanga FC
12:00
Zweigen Kanazawa
v
Kagoshima United
Sunday, 1 September 2019
11:00
Machida Zelvia
v
JEF United Chiba
11:00
Tochigi SC
v
Mito Hollyhock
12:00
Renofa Yamaguchi
v
Fagiano Okayama FC
Saturday, 7 September 2019
11:00
V-Varen Nagasaki
v
Avispa Fukuoka
11:00
Yokohama FC
v
Ventforet Kofu
12:00
Albirex Niigata
v
JEF United Chiba
12:00
FC Gifu
v
Tochigi SC
12:00
FC Ryukyu
v
Kagoshima United
12:00
Kashiwa Reysol
v
Montedio Yamagata
12:00
Omiya Ardija
v
Machida Zelvia
Sunday, 8 September 2019
11:00
Mito Hollyhock
v
Zweigen Kanazawa
12:00
Ehime FC
v
Tokushima Vortis
12:00
Fagiano Okayama FC
v
Kyoto Sanga FC
12:00
Tokyo Verdy
v
Renofa Yamaguchi
Saturday, 14 September 2019
8:00
Albirex Niigata
v
Tokyo Verdy
8:00
Fagiano Okayama FC
v
FC Gifu
8:00
JEF United Chiba
v
Mito Hollyhock
8:00
Kyoto Sanga FC
v
Machida Zelvia
8:00
Renofa Yamaguchi
v
Ehime FC
8:00
Tochigi SC
v
Avispa Fukuoka
8:00
Tokushima Vortis
v
V-Varen Nagasaki
8:00
Ventforet Kofu
v
Kashiwa Reysol
8:00
Zweigen Kanazawa
v
FC Ryukyu
Sunday, 15 September 2019
8:00
Kagoshima United
v
Montedio Yamagata
8:00
Yokohama FC
v
Omiya Ardija
Saturday, 21 September 2019
8:00
Avispa Fukuoka
v
Fagiano Okayama FC
8:00
FC Ryukyu
v
Montedio Yamagata
8:00
V-Varen Nagasaki
v
Kyoto Sanga FC
8:00
Ventforet Kofu
v
Albirex Niigata
8:00
Zweigen Kanazawa
v
Renofa Yamaguchi
Sunday, 22 September 2019
8:00
JEF United Chiba
v
Tokushima Vortis
8:00
Kashiwa Reysol
v
Ehime FC
8:00
Machida Zelvia
v
Yokohama FC
8:00
Mito Hollyhock
v
FC Gifu
8:00
Omiya Ardija
v
Tokyo Verdy
8:00
Tochigi SC
v
Kagoshima United
Saturday, 28 September 2019
8:00
Albirex Niigata
v
Mito Hollyhock
8:00
Ehime FC
v
Tochigi SC
8:00
Kagoshima United
v
Kyoto Sanga FC
8:00
Kashiwa Reysol
v
Tokyo Verdy
8:00
Omiya Ardija
v
V-Varen Nagasaki
8:00
Renofa Yamaguchi
v
Avispa Fukuoka
8:00
Tokushima Vortis
v
Zweigen Kanazawa
Sunday, 29 September 2019
8:00
FC Gifu
v
Yokohama FC
8:00
Fagiano Okayama FC
v
JEF United Chiba
8:00
Machida Zelvia
v
FC Ryukyu
8:00
Montedio Yamagata
v
Ventforet Kofu
Saturday, 5 October 2019
8:00
Albirex Niigata
v
Kagoshima United
8:00
Avispa Fukuoka
v
FC Ryukyu
8:00
Tokyo Verdy
v
Fagiano Okayama FC
8:00
V-Varen Nagasaki
v
Machida Zelvia
Sunday, 6 October 2019
8:00
FC Gifu
v
Renofa Yamaguchi
8:00
JEF United Chiba
v
Montedio Yamagata
8:00
Kyoto Sanga FC
v
Ehime FC
8:00
Mito Hollyhock
v
Omiya Ardija
8:00
Tochigi SC
v
Tokushima Vortis
8:00
Yokohama FC
v
Kashiwa Reysol
8:00
Zweigen Kanazawa
v
Ventforet Kofu
Friday, 11 October 2019
17:00
Kashiwa Reysol
v
Mito Hollyhock
17:00
V-Varen Nagasaki
v
JEF United Chiba
Saturday, 12 October 2019
8:00
FC Ryukyu
v
Tokyo Verdy
8:00
Omiya Ardija
v
Avispa Fukuoka
8:00
Renofa Yamaguchi
v
Kyoto Sanga FC
8:00
Yokohama FC
v
Zweigen Kanazawa
Sunday, 13 October 2019
8:00
Ehime FC
v
Albirex Niigata
8:00
Machida Zelvia
v
Kagoshima United
8:00
Montedio Yamagata
v
FC Gifu
8:00
Tokushima Vortis
v
Fagiano Okayama FC
8:00
Ventforet Kofu
v
Tochigi SC
Saturday, 19 October 2019
8:00
Avispa Fukuoka
v
Albirex Niigata
8:00
Kyoto Sanga FC
v
Yokohama FC
8:00
Omiya Ardija
v
Tokushima Vortis
8:00
Tokyo Verdy
v
Ventforet Kofu
Sunday, 20 October 2019
8:00
FC Gifu
v
Ehime FC
8:00
Fagiano Okayama FC
v
V-Varen Nagasaki
8:00
JEF United Chiba
v
Kashiwa Reysol
8:00
Kagoshima United
v
Renofa Yamaguchi
8:00
Mito Hollyhock
v
Machida Zelvia
8:00
Tochigi SC
v
FC Ryukyu
8:00
Zweigen Kanazawa
v
Montedio Yamagata
Saturday, 26 October 2019
17:00
Kashiwa Reysol
v
Avispa Fukuoka
17:00
V-Varen Nagasaki
v
Zweigen Kanazawa
Sunday, 27 October 2019
6:00
Fagiano Okayama FC
v
Tochigi SC
8:00
Albirex Niigata
v
Kyoto Sanga FC
8:00
FC Ryukyu
v
Omiya Ardija
8:00
Machida Zelvia
v
FC Gifu
8:00
Montedio Yamagata
v
Ehime FC
8:00
Renofa Yamaguchi
v
JEF United Chiba
8:00
Tokushima Vortis
v
Mito Hollyhock
8:00
Ventforet Kofu
v
Kagoshima United
8:00
Yokohama FC
v
Tokyo Verdy
Saturday, 2 November 2019
8:00
Avispa Fukuoka
v
Tokyo Verdy
8:00
FC Gifu
v
Tokushima Vortis
8:00
Kagoshima United
v
Fagiano Okayama FC
8:00
Mito Hollyhock
v
Montedio Yamagata
8:00
Omiya Ardija
v
Kashiwa Reysol
Sunday, 3 November 2019
8:00
Ehime FC
v
Machida Zelvia
8:00
JEF United Chiba
v
Zweigen Kanazawa
8:00
Renofa Yamaguchi
v
FC Ryukyu
8:00
Tochigi SC
v
Albirex Niigata
8:00
Yokohama FC
v
V-Varen Nagasaki
Monday, 4 November 2019
8:00
Kyoto Sanga FC
v
Ventforet Kofu
Saturday, 9 November 2019
8:00
Albirex Niigata
v
FC Gifu
8:00
Kashiwa Reysol
v
Kagoshima United
Sunday, 10 November 2019
8:00
FC Ryukyu
v
Kyoto Sanga FC
8:00
JEF United Chiba
v
Tokyo Verdy
8:00
Machida Zelvia
v
Renofa Yamaguchi
8:00
Mito Hollyhock
v
Ehime FC
8:00
Montedio Yamagata
v
V-Varen Nagasaki
8:00
Tochigi SC
v
Omiya Ardija
8:00
Tokushima Vortis
v
Yokohama FC
8:00
Ventforet Kofu
v
Avispa Fukuoka
8:00
Zweigen Kanazawa
v
Fagiano Okayama FC
Saturday, 16 November 2019
8:00
Avispa Fukuoka
v
Zweigen Kanazawa
8:00
Ehime FC
v
FC Ryukyu
8:00
FC Gifu
v
Ventforet Kofu
8:00
Fagiano Okayama FC
v
Yokohama FC
8:00
Kagoshima United
v
Mito Hollyhock
8:00
Kyoto Sanga FC
v
JEF United Chiba
8:00
Machida Zelvia
v
Kashiwa Reysol
8:00
Omiya Ardija
v
Albirex Niigata
8:00
Renofa Yamaguchi
v
Montedio Yamagata
8:00
Tokyo Verdy
v
Tokushima Vortis
8:00
V-Varen Nagasaki
v
Tochigi SC
Sunday, 24 November 2019
8:00
Albirex Niigata
v
V-Varen Nagasaki
8:00
Avispa Fukuoka
v
Kagoshima United
8:00
JEF United Chiba
v
Tochigi SC
8:00
Kashiwa Reysol
v
Kyoto Sanga FC
8:00
Mito Hollyhock
v
Fagiano Okayama FC
8:00
Montedio Yamagata
v
Machida Zelvia
8:00
Tokushima Vortis
v
Renofa Yamaguchi
8:00
Tokyo Verdy
v
FC Gifu
8:00
Ventforet Kofu
v
FC Ryukyu
8:00
Yokohama FC
v
Ehime FC
8:00
Zweigen Kanazawa
v
Omiya Ardija