Live Football : Japan

Live football scores, Live league tables


 

08:07 (GMT+2)

29 March 2015

Japan – J. League 2

Sunday, 29 March 2015
F
T
FC Gifu
0 - 2
Zweigen Kanazawa
F
T
Jubilo Iwata
2 - 1
Oita Trinita
F
T
Mito Hollyhock
3 - 1
Ehime FC
F
T
Tochigi SC
2 - 1
Tokushima Vortis
F
T
V-Varen Nagasaki
1 - 1
Tokyo Verdy
F
T
Avispa Fukuoka
1 - 0
Roasso Kumamoto
52'
Kyoto Sanga FC
0 - 0
Kamatamare Sanuki
7'
Giravanz Kitakyushu
0 - 0
Thespakusatsu Gunma
9:00
Cerezo Osaka
v
Yokohama FC
9:00
JEF United Chiba
v
Fagiano Okayama FC
9:00
Omiya Ardija
v
Consadole Sapporo

Japan – J. League 3

Sunday, 29 March 2015
6:00
F.C. Ryukyu
v
J. League U22
6:00
Fujieda MYFC
v
Nagano Parceiro
6:00
Grulla Morioka
v
Kataller Toyama
6:00
SC Sagamihara
v
Gainare Tottori
F
T
YSCC
0 - 1
Fukushima United
7:00
Machida Zelvia
v
Blaublitz Akita
Saturday, 28 March 2015
F
T
Albirex Niigata
0 - 0
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Matsumoto Yamaga
1 - 1
FC Tokyo
F
T
Sagan Tosu
0 - 0
Shonan Bellmare
Saturday, 28 March 2015
F
T
Nagoya Grampus Eight
3 - 2
Vegalta Sendai
F
T
Yokohama F.Marinos
2 - 0
Shimizu S-Pulse
F
T
Vissel Kobe
3 - 1
Montedio Yamagata
Sunday, 22 March 2015
F
T
Albirex Niigata
3 - 2
Kashiwa Reysol
F
T
Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Urawa Red Diamonds
F
T
Shimizu S-Pulse
0 - 1
Matsumoto Yamaga
F
T
Ventforet Kofu
0 - 2
Gamba Osaka
F
T
Yokohama F.Marinos
1 - 0
Sagan Tosu
F
T
Shonan Bellmare
0 - 0
Vegalta Sendai
F
T
Nagoya Grampus Eight
1 - 1
Kashima Antlers
F
T
Vissel Kobe
0 - 2
FC Tokyo
F
T
Montedio Yamagata
1 - 0
Kawasaki Frontale

Japan – Cup

Wednesday, 26 November 2014
F
T
Gamba Osaka
5 - 2
Shimizu S-Pulse
F
T
JEF United Chiba
2 - 3
Montedio Yamagata
Saturday, 13 December 2014
F
T
Gamba Osaka
3 - 1
Montedio Yamagata

Japan – League Cup

Sunday, 12 October 2014
F
T
Kashiwa Reysol
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Kawasaki Frontale
3 - 2
Gamba Osaka
Saturday, 8 November 2014
F
T
Sanfrecce Hiroshima
2 - 3
Gamba Osaka

Japan – Super Cup

Saturday, 28 February 2015
F
T
Gamba Osaka
2 - 0
Urawa Red Diamonds
Saturday, 11 July 2015
7:00
Albirex Niigata
v
Kashima Antlers
7:00
Gamba Osaka
v
Ventforet Kofu
7:00
Kashiwa Reysol
v
Sagan Tosu
7:00
Kawasaki Frontale
v
FC Tokyo
7:00
Matsumoto Yamaga
v
Urawa Red Diamonds
7:00
Shimizu S-Pulse
v
Vissel Kobe
7:00
Shonan Bellmare
v
Nagoya Grampus Eight
7:00
Vegalta Sendai
v
Sanfrecce Hiroshima
7:00
Yokohama F.Marinos
v
Montedio Yamagata