Live Football : Italy

Serie D:: group G live scores, league table, football fixtures


 

13:04 (GMT+2)

14 July 2020

League Table

Italy – Serie D:: group G

#Team NamePWDLFAGDPTS
1AP Turris2618716524+4161
2Ostia Mare2617634621+2557
3Torres2614934425+1951
4ASD Trastevere2613674633+1345
5Latte Dolce2614394029+1145
6Latina2610974030+1039
7Cassino2610972730–339
8Vis Artena269893538–335
9Muravera2681083332+134
10Team Nuova Florida 20052696113335–233
11ASD Lanusei2661372325–231
12Portici2679103141–1030
13Aprilia2661192530–529
14Arzachena2669113139–827
15Citta di Anagni2667133244–1225
16Pro Calcio Tor Sapienza2647152355–3219
17Ladispoli2653182542–1718
18Budoni2644182349–2616

Results

Italy – Serie D:: group G

Sunday, 3 May 2020
C
a
n
c
ASD Lanusei
v
Pro Calcio Tor Sapienza
C
a
n
c
ASD Trastevere
v
Team Nuova Florida 2005
C
a
n
c
Aprilia
v
Latina
C
a
n
c
Budoni
v
Muravera
C
a
n
c
Cassino
v
AP Turris
C
a
n
c
Ladispoli
v
Torres
C
a
n
c
Latte Dolce
v
Portici
C
a
n
c
Ostia Mare
v
Citta di Anagni
C
a
n
c
Vis Artena
v
Arzachena
Sunday, 26 April 2020
C
a
n
c
AP Turris
v
ASD Trastevere
C
a
n
c
Arzachena
v
Ladispoli
C
a
n
c
Citta di Anagni
v
ASD Lanusei
C
a
n
c
Latina
v
Budoni
C
a
n
c
Muravera
v
Latte Dolce
C
a
n
c
Portici
v
Ostia Mare
C
a
n
c
Pro Calcio Tor Sapienza
v
Cassino
C
a
n
c
Team Nuova Florida 2005
v
Vis Artena
C
a
n
c
Torres
v
Aprilia
Sunday, 19 April 2020
C
a
n
c
AP Turris
v
Team Nuova Florida 2005
C
a
n
c
ASD Lanusei
v
Cassino
C
a
n
c
ASD Trastevere
v
Arzachena
C
a
n
c
Aprilia
v
Muravera
C
a
n
c
Budoni
v
Portici
C
a
n
c
Ladispoli
v
Latina
C
a
n
c
Latte Dolce
v
Citta di Anagni
C
a
n
c
Ostia Mare
v
Pro Calcio Tor Sapienza
C
a
n
c
Vis Artena
v
Torres
Thursday, 9 April 2020
C
a
n
c
ASD Lanusei
v
Ostia Mare
C
a
n
c
Arzachena
v
AP Turris
C
a
n
c
Cassino
v
Latte Dolce
C
a
n
c
Citta di Anagni
v
Aprilia
C
a
n
c
Latina
v
ASD Trastevere
C
a
n
c
Muravera
v
Vis Artena
C
a
n
c
Portici
v
Ladispoli
C
a
n
c
Pro Calcio Tor Sapienza
v
Budoni
C
a
n
c
Torres
v
Team Nuova Florida 2005
Sunday, 5 April 2020
C
a
n
c
AP Turris
v
ASD Lanusei
C
a
n
c
ASD Trastevere
v
Torres
C
a
n
c
Aprilia
v
Portici
C
a
n
c
Budoni
v
Citta di Anagni
C
a
n
c
Ladispoli
v
Muravera
C
a
n
c
Latte Dolce
v
Pro Calcio Tor Sapienza
C
a
n
c
Ostia Mare
v
Cassino
C
a
n
c
Team Nuova Florida 2005
v
Arzachena
C
a
n
c
Vis Artena
v
Latina
Sunday, 29 March 2020
C
a
n
c
ASD Lanusei
v
Budoni
C
a
n
c
Cassino
v
Aprilia
C
a
n
c
Citta di Anagni
v
Vis Artena
C
a
n
c
Latina
v
Arzachena
C
a
n
c
Muravera
v
Team Nuova Florida 2005
C
a
n
c
Ostia Mare
v
Latte Dolce
C
a
n
c
Portici
v
ASD Trastevere
C
a
n
c
Pro Calcio Tor Sapienza
v
Ladispoli
C
a
n
c
Torres
v
AP Turris
Sunday, 22 March 2020
C
a
n
c
AP Turris
v
Ostia Mare
C
a
n
c
ASD Trastevere
v
Muravera
C
a
n
c
Aprilia
v
Pro Calcio Tor Sapienza
C
a
n
c
Arzachena
v
Torres
C
a
n
c
Budoni
v
Cassino
C
a
n
c
Ladispoli
v
Citta di Anagni
C
a
n
c
Latte Dolce
v
ASD Lanusei
C
a
n
c
Team Nuova Florida 2005
v
Latina
C
a
n
c
Vis Artena
v
Portici
Sunday, 8 March 2020
C
a
n
c
ASD Lanusei
v
Ladispoli
C
a
n
c
Cassino
v
Vis Artena
C
a
n
c
Citta di Anagni
v
Team Nuova Florida 2005
C
a
n
c
Latina
v
AP Turris
C
a
n
c
Muravera
v
Torres
C
a
n
c
Ostia Mare
v
Aprilia
C
a
n
c
Portici
v
Arzachena
C
a
n
c
Pro Calcio Tor Sapienza
v
ASD Trastevere
Saturday, 7 March 2020
C
a
n
c
Latte Dolce
v
Budoni
Sunday, 1 March 2020
F
T
Budoni
0 - 2
Ostia Mare
F
T
AP Turris
1 - 2
Latte Dolce
F
T
ASD Trastevere
3 - 1
Citta di Anagni
F
T
Aprilia
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Arzachena
1 - 2
Muravera
F
T
Ladispoli
0 - 1
Cassino
F
T
Team Nuova Florida 2005
5 - 0
Portici
F
T
Torres
1 - 0
Latina
F
T
Vis Artena
1 - 1
Pro Calcio Tor Sapienza
Wednesday, 26 February 2020
F
T
ASD Trastevere
3 - 1
Cassino
Sunday, 23 February 2020
F
T
Budoni
0 - 0
Aprilia
F
T
ASD Lanusei
0 - 0
ASD Trastevere
F
T
Cassino
2 - 1
Team Nuova Florida 2005
F
T
Citta di Anagni
2 - 2
Torres
F
T
Latte Dolce
2 - 0
Ladispoli
F
T
Muravera
0 - 3
AP Turris
F
T
Ostia Mare
2 - 0
Vis Artena
F
T
Portici
1 - 1
Latina
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
2 - 0
Arzachena
Sunday, 16 February 2020
F
T
AP Turris
6 - 1
Budoni
F
T
Aprilia
0 - 0
Latte Dolce
F
T
Arzachena
2 - 4
Citta di Anagni
F
T
Ladispoli
1 - 2
Ostia Mare
F
T
Latina
2 - 2
Muravera
F
T
Team Nuova Florida 2005
3 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Torres
1 - 1
Portici
F
T
Vis Artena
0 - 0
ASD Lanusei
Sunday, 9 February 2020
F
T
ASD Lanusei
3 - 0
Arzachena
F
T
Aprilia
1 - 2
Ladispoli
F
T
Budoni
0 - 2
Vis Artena
F
T
Cassino
0 - 0
Torres
F
T
Citta di Anagni
1 - 3
Muravera
F
T
Latte Dolce
1 - 3
ASD Trastevere
F
T
Ostia Mare
4 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Portici
2 - 3
AP Turris
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 3
Latina
Sunday, 2 February 2020
F
T
AP Turris
3 - 1
Aprilia
F
T
ASD Trastevere
2 - 2
Ostia Mare
F
T
Arzachena
4 - 0
Cassino
F
T
Ladispoli
2 - 0
Budoni
F
T
Latina
0 - 0
Citta di Anagni
F
T
Muravera
1 - 1
Portici
F
T
Team Nuova Florida 2005
1 - 0
ASD Lanusei
F
T
Torres
4 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Vis Artena
3 - 2
Latte Dolce
Sunday, 26 January 2020
F
T
ASD Lanusei
2 - 1
Latina
F
T
Aprilia
0 - 0
ASD Trastevere
F
T
Budoni
0 - 2
Team Nuova Florida 2005
F
T
Cassino
2 - 1
Muravera
F
T
Citta di Anagni
0 - 0
AP Turris
F
T
Ladispoli
1 - 2
Vis Artena
F
T
Ostia Mare
1 - 1
Torres
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
0 - 1
Portici
F
T
Latte Dolce
2 - 1
Arzachena
Sunday, 19 January 2020
F
T
AP Turris
4 - 1
Ladispoli
F
T
ASD Trastevere
3 - 3
Budoni
F
T
Arzachena
2 - 4
Ostia Mare
F
T
Latina
2 - 0
Cassino
F
T
Muravera
1 - 1
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Portici
0 - 2
Citta di Anagni
F
T
Team Nuova Florida 2005
2 - 3
Latte Dolce
F
T
Vis Artena
3 - 0
Aprilia
F
T
Torres
0 - 1
ASD Lanusei
Sunday, 12 January 2020
F
T
ASD Lanusei
1 - 2
Portici
F
T
Aprilia
1 - 1
Arzachena
F
T
Budoni
1 - 2
Torres
F
T
Cassino
1 - 0
Citta di Anagni
F
T
Ladispoli
0 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Latte Dolce
0 - 1
Latina
F
T
Ostia Mare
1 - 0
Muravera
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
0 - 1
AP Turris
F
T
Vis Artena
1 - 1
ASD Trastevere
Wednesday, 8 January 2020
F
T
Latina
0 - 0
Aprilia
Sunday, 5 January 2020
F
T
AP Turris
3 - 2
Vis Artena
F
T
ASD Trastevere
1 - 0
Ladispoli
F
T
Arzachena
2 - 1
Budoni
F
T
Latina
1 - 2
Ostia Mare
F
T
Muravera
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Portici
1 - 1
Cassino
F
T
Team Nuova Florida 2005
1 - 1
Aprilia
F
T
Torres
1 - 0
Latte Dolce
F
T
Citta di Anagni
0 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
Sunday, 29 December 2019
F
T
Muravera
3 - 1
Budoni
Sunday, 22 December 2019
F
T
AP Turris
2 - 2
Cassino
F
T
Arzachena
1 - 1
Vis Artena
F
T
Citta di Anagni
1 - 0
Ostia Mare
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Team Nuova Florida 2005
2 - 2
ASD Trastevere
F
T
Torres
2 - 1
Ladispoli
Saturday, 21 December 2019
F
T
Portici
3 - 2
Latte Dolce
Sunday, 15 December 2019
F
T
ASD Lanusei
1 - 2
Citta di Anagni
F
T
ASD Trastevere
1 - 2
AP Turris
F
T
Aprilia
1 - 3
Torres
F
T
Budoni
1 - 3
Latina
F
T
Cassino
1 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Ladispoli
0 - 1
Arzachena
F
T
Ostia Mare
2 - 0
Portici
F
T
Vis Artena
0 - 2
Team Nuova Florida 2005
F
T
Latte Dolce
0 - 0
Muravera
Sunday, 8 December 2019
F
T
Arzachena
2 - 1
ASD Trastevere
F
T
Cassino
0 - 1
ASD Lanusei
F
T
Citta di Anagni
1 - 2
Latte Dolce
F
T
Latina
4 - 0
Ladispoli
F
T
Muravera
1 - 1
Aprilia
F
T
Portici
2 - 1
Budoni
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 4
Ostia Mare
F
T
Torres
3 - 2
Vis Artena
Saturday, 7 December 2019
F
T
Team Nuova Florida 2005
0 - 3
AP Turris
Sunday, 1 December 2019
F
T
AP Turris
1 - 1
Arzachena
F
T
ASD Trastevere
3 - 1
Latina
F
T
Aprilia
1 - 3
Citta di Anagni
F
T
Budoni
1 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Ladispoli
1 - 1
Portici
F
T
Latte Dolce
2 - 0
Cassino
F
T
Ostia Mare
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Vis Artena
2 - 2
Muravera
Saturday, 30 November 2019
F
T
Team Nuova Florida 2005
0 - 1
Torres
Sunday, 24 November 2019
F
T
ASD Lanusei
0 - 2
AP Turris
F
T
Arzachena
3 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Cassino
0 - 0
Ostia Mare
F
T
Citta di Anagni
0 - 2
Budoni
F
T
Latina
1 - 1
Vis Artena
F
T
Muravera
2 - 0
Ladispoli
F
T
Portici
2 - 1
Aprilia
F
T
Torres
2 - 1
ASD Trastevere
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 0
Latte Dolce
Sunday, 17 November 2019
F
T
AP Turris
3 - 2
Torres
F
T
ASD Trastevere
2 - 0
Portici
F
T
Aprilia
0 - 0
Cassino
F
T
Arzachena
0 - 3
Latina
F
T
Ladispoli
4 - 1
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Team Nuova Florida 2005
0 - 0
Muravera
F
T
Vis Artena
2 - 1
Citta di Anagni
Saturday, 16 November 2019
F
T
Budoni
0 - 0
ASD Lanusei
F
T
Latte Dolce
0 - 1
Ostia Mare
Sunday, 10 November 2019
F
T
Cassino
1 - 0
Budoni
F
T
Citta di Anagni
2 - 3
Ladispoli
F
T
Latina
2 - 1
Team Nuova Florida 2005
F
T
Muravera
2 - 0
ASD Trastevere
F
T
Ostia Mare
1 - 3
AP Turris
F
T
Portici
2 - 2
Vis Artena
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
0 - 3
Aprilia
F
T
Torres
2 - 2
Arzachena
Saturday, 9 November 2019
F
T
ASD Lanusei
3 - 2
Latte Dolce
Sunday, 3 November 2019
F
T
AP Turris
2 - 2
Latina
F
T
ASD Trastevere
5 - 2
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Aprilia
1 - 2
Ostia Mare
F
T
Arzachena
0 - 0
Portici
F
T
Ladispoli
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Team Nuova Florida 2005
4 - 0
Citta di Anagni
F
T
Torres
2 - 1
Muravera
F
T
Vis Artena
1 - 1
Cassino
Saturday, 2 November 2019
F
T
Budoni
2 - 4
Latte Dolce
Sunday, 27 October 2019
F
T
ASD Lanusei
0 - 0
Aprilia
F
T
Cassino
1 - 0
Ladispoli
F
T
Citta di Anagni
0 - 1
ASD Trastevere
F
T
Latina
0 - 1
Torres
F
T
Latte Dolce
0 - 0
AP Turris
F
T
Muravera
2 - 1
Arzachena
F
T
Ostia Mare
3 - 1
Budoni
F
T
Portici
2 - 2
Team Nuova Florida 2005
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 3
Vis Artena
Sunday, 20 October 2019
F
T
AP Turris
4 - 0
Muravera
F
T
ASD Trastevere
2 - 1
ASD Lanusei
F
T
Aprilia
1 - 0
Budoni
F
T
Arzachena
1 - 1
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Ladispoli
0 - 1
Latte Dolce
F
T
Latina
2 - 0
Portici
F
T
Team Nuova Florida 2005
2 - 1
Cassino
F
T
Torres
3 - 3
Citta di Anagni
F
T
Vis Artena
0 - 1
Ostia Mare
Sunday, 13 October 2019
F
T
ASD Lanusei
0 - 1
Vis Artena
F
T
Budoni
2 - 2
AP Turris
F
T
Cassino
1 - 3
ASD Trastevere
F
T
Citta di Anagni
2 - 2
Arzachena
F
T
Latte Dolce
3 - 1
Aprilia
F
T
Muravera
2 - 0
Latina
F
T
Ostia Mare
1 - 0
Ladispoli
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
1 - 1
Team Nuova Florida 2005
Saturday, 12 October 2019
F
T
Portici
0 - 2
Torres
Sunday, 6 October 2019
F
T
AP Turris
1 - 0
Portici
F
T
Arzachena
0 - 0
ASD Lanusei
F
T
Ladispoli
1 - 2
Aprilia
F
T
Latina
1 - 1
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Muravera
1 - 1
Citta di Anagni
F
T
Torres
1 - 1
Cassino
F
T
Vis Artena
0 - 3
Budoni
Saturday, 5 October 2019
F
T
ASD Trastevere
0 - 1
Latte Dolce
F
T
Team Nuova Florida 2005
1 - 3
Ostia Mare
Sunday, 29 September 2019
F
T
ASD Lanusei
2 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Portici
1 - 0
Muravera
F
T
Aprilia
2 - 2
AP Turris
F
T
Budoni
0 - 2
Ladispoli
F
T
Cassino
1 - 1
Arzachena
F
T
Citta di Anagni
2 - 3
Latina
F
T
Latte Dolce
2 - 1
Vis Artena
F
T
Ostia Mare
2 - 0
ASD Trastevere
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
0 - 3
Torres
Sunday, 22 September 2019
F
T
AP Turris
2 - 0
Citta di Anagni
F
T
ASD Trastevere
2 - 1
Aprilia
F
T
Latina
1 - 1
ASD Lanusei
F
T
Muravera
0 - 2
Cassino
F
T
Portici
2 - 3
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Team Nuova Florida 2005
2 - 1
Budoni
F
T
Torres
2 - 2
Ostia Mare
F
T
Vis Artena
3 - 1
Ladispoli
F
T
Arzachena
2 - 4
Latte Dolce
Wednesday, 18 September 2019
F
T
Arzachena
0 - 1
Aprilia
Sunday, 15 September 2019
F
T
Aprilia
3 - 0
Vis Artena
F
T
Budoni
1 - 3
ASD Trastevere
F
T
Cassino
3 - 2
Latina
F
T
Citta di Anagni
3 - 1
Portici
F
T
Ladispoli
2 - 3
AP Turris
F
T
Latte Dolce
3 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Ostia Mare
0 - 1
Arzachena
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
2 - 5
Muravera
F
T
ASD Lanusei
1 - 1
Torres
Sunday, 8 September 2019
F
T
ASD Trastevere
1 - 2
Vis Artena
F
T
Portici
4 - 0
ASD Lanusei
F
T
Team Nuova Florida 2005
1 - 0
Ladispoli
F
T
Torres
2 - 0
Budoni
F
T
Muravera
0 - 1
Ostia Mare
F
T
AP Turris
6 - 0
Pro Calcio Tor Sapienza
F
T
Citta di Anagni
1 - 2
Cassino
Saturday, 7 September 2019
F
T
Latina
2 - 1
Latte Dolce
Sunday, 1 September 2019
F
T
Aprilia
1 - 0
Team Nuova Florida 2005
F
T
Cassino
2 - 2
Portici
F
T
Ladispoli
2 - 3
ASD Trastevere
F
T
Ostia Mare
2 - 2
Latina
F
T
Pro Calcio Tor Sapienza
3 - 0
Citta di Anagni
F
T
Vis Artena
0 - 3
AP Turris
F
T
ASD Lanusei
1 - 1
Muravera
F
T
Budoni
1 - 0
Arzachena
F
T
Latte Dolce
1 - 0
Torres