Live Football : Italy

Serie C:: group A live scores, league table, football fixtures


 

13:55 (GMT+2)

13 July 2020

League Table

Italy – Serie C:: group A

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Monza2718725318+3561
2Carrarese2712964736+1145
3Renate27111063422+1243
4Pontedera2711973835+342
5Alessandria27101073430+440
6Robur Siena27101073230+239
7AlbinoLeffe2710982924+539
8Novara2610883529+638
9S.S. Arezzo2781363328+537
10Juventus U232781273034–436
11Pistoiese2761562422+233
12Como2671182825+332
13Pro Patria2671183230+232
14Pro Vercelli2671092728–131
15Lecco2677122742–1528
16Pergolettese2769122136–1527
17Giana Erminio2668122844–1626
18Olbia27510122844–1625
19Pianese27412112330–724
20ASDC Gozzano27410132238–1622

Results

Italy – Serie C:: group A

Sunday, 26 April 2020
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
Como
C
a
n
c
Juventus U23
v
Olbia
C
a
n
c
Lecco
v
Pistoiese
C
a
n
c
Monza
v
Pontedera
C
a
n
c
Pergolettese
v
ASDC Gozzano
C
a
n
c
Pianese
v
Carrarese
C
a
n
c
Pro Patria
v
Giana Erminio
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Alessandria
C
a
n
c
Robur Siena
v
Novara
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Renate
Saturday, 18 April 2020
C
a
n
c
ASDC Gozzano
v
S.S. Arezzo
C
a
n
c
Alessandria
v
Pergolettese
C
a
n
c
Carrarese
v
Juventus U23
C
a
n
c
Como
v
Robur Siena
C
a
n
c
Giana Erminio
v
Monza
C
a
n
c
Novara
v
Pro Patria
C
a
n
c
Olbia
v
Lecco
C
a
n
c
Pistoiese
v
Pro Vercelli
C
a
n
c
Pontedera
v
Pianese
C
a
n
c
Renate
v
AlbinoLeffe
Tuesday, 14 April 2020
C
a
n
c
ASDC Gozzano
v
Monza
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
Olbia
C
a
n
c
Como
v
Carrarese
C
a
n
c
Juventus U23
v
Lecco
C
a
n
c
Novara
v
Renate
C
a
n
c
Pergolettese
v
Giana Erminio
C
a
n
c
Pianese
v
Robur Siena
C
a
n
c
Pistoiese
v
Alessandria
C
a
n
c
Pro Patria
v
Pontedera
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Pro Vercelli
Saturday, 11 April 2020
C
a
n
c
Juventus U23
v
Como
C
a
n
c
Monza
v
Olbia
C
a
n
c
Pergolettese
v
Pontedera
C
a
n
c
Pianese
v
Novara
C
a
n
c
Robur Siena
v
Alessandria
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
Giana Erminio
C
a
n
c
Pro Patria
v
Renate
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Pistoiese
Thursday, 9 April 2020
C
a
n
c
Lecco
v
ASDC Gozzano
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Carrarese
Sunday, 5 April 2020
C
a
n
c
Carrarese
v
AlbinoLeffe
C
a
n
c
Como
v
Pianese
C
a
n
c
Olbia
v
Pergolettese
C
a
n
c
Pistoiese
v
Pro Patria
C
a
n
c
Renate
v
Pro Vercelli
C
a
n
c
ASDC Gozzano
v
Juventus U23
C
a
n
c
Alessandria
v
Monza
C
a
n
c
Giana Erminio
v
Lecco
C
a
n
c
Pontedera
v
Robur Siena
Saturday, 4 April 2020
C
a
n
c
Novara
v
S.S. Arezzo
Wednesday, 1 April 2020
C
a
n
c
Giana Erminio
v
Pistoiese
C
a
n
c
Alessandria
v
S.S. Arezzo
C
a
n
c
Monza
v
Pianese
C
a
n
c
Olbia
v
ASDC Gozzano
C
a
n
c
Pontedera
v
Como
C
a
n
c
Robur Siena
v
Pergolettese
C
a
n
c
Carrarese
v
Novara
C
a
n
c
Lecco
v
AlbinoLeffe
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Pro Patria
C
a
n
c
Renate
v
Juventus U23
Sunday, 29 March 2020
C
a
n
c
Lecco
v
Pontedera
C
a
n
c
Monza
v
Pistoiese
C
a
n
c
Novara
v
Olbia
C
a
n
c
Pianese
v
Renate
C
a
n
c
Robur Siena
v
Giana Erminio
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
Pergolettese
C
a
n
c
Juventus U23
v
Alessandria
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Como
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Carrarese
Saturday, 28 March 2020
C
a
n
c
Pro Patria
v
ASDC Gozzano
Wednesday, 25 March 2020
C
a
n
c
ASDC Gozzano
v
Robur Siena
C
a
n
c
Olbia
v
S.S. Arezzo
C
a
n
c
Pergolettese
v
Pianese
C
a
n
c
Pistoiese
v
Juventus U23
C
a
n
c
Pontedera
v
AlbinoLeffe
C
a
n
c
Alessandria
v
Pro Patria
C
a
n
c
Carrarese
v
Monza
C
a
n
c
Como
v
Novara
C
a
n
c
Giana Erminio
v
Pro Vercelli
C
a
n
c
Renate
v
Lecco
Sunday, 22 March 2020
C
a
n
c
Lecco
v
Carrarese
C
a
n
c
Monza
v
Pergolettese
C
a
n
c
Pro Patria
v
Como
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Olbia
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
ASDC Gozzano
C
a
n
c
Juventus U23
v
Giana Erminio
C
a
n
c
Novara
v
Alessandria
C
a
n
c
Pianese
v
Pistoiese
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Pontedera
Saturday, 21 March 2020
C
a
n
c
Robur Siena
v
Renate
Thursday, 19 March 2020
C
a
n
c
Juventus U23
v
Pro Vercelli
C
a
n
c
S.S. Arezzo
v
Robur Siena
Wednesday, 18 March 2020
C
a
n
c
Pianese
v
Lecco
C
a
n
c
Pro Patria
v
Olbia
C
a
n
c
ASDC Gozzano
v
Renate
C
a
n
c
Pergolettese
v
Carrarese
C
a
n
c
AlbinoLeffe
v
Monza
C
a
n
c
Como
v
Alessandria
C
a
n
c
Novara
v
Giana Erminio
C
a
n
c
Pistoiese
v
Pontedera
Monday, 16 March 2020
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Robur Siena
Sunday, 15 March 2020
C
a
n
c
Carrarese
v
Pro Patria
C
a
n
c
Giana Erminio
v
S.S. Arezzo
C
a
n
c
Lecco
v
Como
C
a
n
c
Olbia
v
Pianese
C
a
n
c
Pistoiese
v
Novara
C
a
n
c
Pergolettese
v
Juventus U23
C
a
n
c
Pontedera
v
ASDC Gozzano
Saturday, 14 March 2020
C
a
n
c
Alessandria
v
AlbinoLeffe
C
a
n
c
Renate
v
Monza
Wednesday, 11 March 2020
C
a
n
c
Lecco
v
Pro Patria
C
a
n
c
Giana Erminio
v
Como
C
a
n
c
Pro Vercelli
v
Novara
Sunday, 23 February 2020
F
T
Juventus U23
1 - 0
Pianese
F
T
Olbia
1 - 0
Pistoiese
F
T
Pontedera
0 - 1
Alessandria
Saturday, 22 February 2020
F
T
Carrarese
3 - 0
ASDC Gozzano
F
T
Renate
1 - 2
Pergolettese
F
T
Monza
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Robur Siena
1 - 1
AlbinoLeffe
Monday, 17 February 2020
F
T
Carrarese
2 - 1
Renate
Sunday, 16 February 2020
F
T
Como
0 - 1
Olbia
F
T
Monza
1 - 2
Juventus U23
F
T
Pro Patria
0 - 1
S.S. Arezzo
F
T
AlbinoLeffe
1 - 0
Novara
F
T
Alessandria
2 - 1
Lecco
F
T
Pergolettese
2 - 1
Pro Vercelli
F
T
Pistoiese
1 - 1
Robur Siena
F
T
Pontedera
0 - 2
Giana Erminio
Saturday, 15 February 2020
F
T
ASDC Gozzano
1 - 0
Pianese
Sunday, 9 February 2020
F
T
Juventus U23
1 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Novara
4 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Olbia
2 - 1
Carrarese
F
T
Pianese
1 - 1
Pro Patria
F
T
Renate
1 - 0
Pistoiese
F
T
Giana Erminio
2 - 1
Alessandria
F
T
Lecco
3 - 1
Pergolettese
F
T
Robur Siena
2 - 2
Monza
F
T
S.S. Arezzo
1 - 1
Como
Saturday, 8 February 2020
F
T
Pro Vercelli
3 - 1
Pontedera
Sunday, 2 February 2020
F
T
Alessandria
0 - 0
Pianese
F
T
Carrarese
1 - 4
Giana Erminio
F
T
Olbia
0 - 0
Renate
F
T
Pro Patria
0 - 0
Robur Siena
F
T
ASDC Gozzano
0 - 1
Pro Vercelli
F
T
AlbinoLeffe
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Como
1 - 2
Pistoiese
F
T
Pergolettese
2 - 2
Novara
F
T
Pontedera
0 - 0
Juventus U23
Saturday, 1 February 2020
F
T
Monza
4 - 0
Lecco
Sunday, 26 January 2020
F
T
Alessandria
3 - 3
Olbia
F
T
Novara
1 - 1
Pontedera
F
T
Pro Vercelli
1 - 2
Monza
F
T
Robur Siena
1 - 1
Lecco
F
T
S.S. Arezzo
3 - 0
Pergolettese
F
T
Como
2 - 0
Renate
F
T
Giana Erminio
1 - 0
ASDC Gozzano
F
T
Pianese
2 - 2
AlbinoLeffe
Saturday, 25 January 2020
F
T
Pro Patria
3 - 2
Juventus U23
F
T
Pistoiese
1 - 1
Carrarese
Wednesday, 22 January 2020
F
T
ASDC Gozzano
0 - 1
Alessandria
F
T
Juventus U23
2 - 2
Novara
F
T
Pianese
0 - 0
Pro Vercelli
F
T
Renate
2 - 1
Giana Erminio
F
T
AlbinoLeffe
0 - 1
Pistoiese
F
T
Olbia
1 - 2
Robur Siena
F
T
Lecco
2 - 2
S.S. Arezzo
F
T
Pergolettese
0 - 0
Como
F
T
Carrarese
2 - 1
Pontedera
F
T
Monza
2 - 0
Pro Patria
Sunday, 19 January 2020
F
T
Juventus U23
1 - 0
S.S. Arezzo
F
T
Monza
1 - 1
Como
F
T
Olbia
1 - 1
Pontedera
F
T
Pergolettese
0 - 3
Pro Patria
F
T
Carrarese
3 - 1
Robur Siena
F
T
Lecco
3 - 2
Novara
Saturday, 18 January 2020
F
T
ASDC Gozzano
1 - 1
Pistoiese
F
T
AlbinoLeffe
2 - 0
Pro Vercelli
F
T
Pianese
1 - 2
Giana Erminio
F
T
Renate
1 - 0
Alessandria
Monday, 13 January 2020
F
T
Robur Siena
1 - 1
Juventus U23
Sunday, 12 January 2020
F
T
Alessandria
2 - 2
Carrarese
F
T
Giana Erminio
2 - 2
Olbia
F
T
Como
3 - 2
ASDC Gozzano
F
T
Novara
0 - 3
Monza
F
T
Pistoiese
0 - 0
Pergolettese
F
T
Pontedera
2 - 1
Renate
F
T
Pro Vercelli
1 - 1
Lecco
F
T
S.S. Arezzo
0 - 0
Pianese
Saturday, 11 January 2020
F
T
Pro Patria
2 - 3
AlbinoLeffe
Sunday, 15 December 2019
F
T
Alessandria
2 - 1
Pro Vercelli
F
T
Giana Erminio
0 - 3
Pro Patria
F
T
Novara
4 - 0
Robur Siena
F
T
Olbia
1 - 1
Juventus U23
F
T
Renate
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
ASDC Gozzano
0 - 1
Pergolettese
F
T
Como
0 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Pistoiese
0 - 0
Lecco
F
T
Pontedera
2 - 2
Monza
Saturday, 14 December 2019
F
T
Carrarese
1 - 1
Pianese
Wednesday, 11 December 2019
F
T
Juventus U23
0 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Pontedera
4 - 1
Lecco
Sunday, 8 December 2019
F
T
Juventus U23
1 - 3
Carrarese
F
T
Lecco
2 - 0
Olbia
F
T
Pro Patria
1 - 2
Novara
F
T
S.S. Arezzo
1 - 0
ASDC Gozzano
F
T
AlbinoLeffe
1 - 2
Renate
F
T
Monza
3 - 0
Giana Erminio
F
T
Pergolettese
2 - 1
Alessandria
Saturday, 7 December 2019
F
T
Pianese
1 - 2
Pontedera
F
T
Pro Vercelli
0 - 0
Pistoiese
F
T
Robur Siena
1 - 0
Como
Wednesday, 4 December 2019
F
T
Alessandria
1 - 1
Juventus U23
Sunday, 1 December 2019
F
T
Alessandria
1 - 3
Robur Siena
F
T
Novara
1 - 1
Pianese
F
T
Olbia
0 - 3
Monza
F
T
Pontedera
2 - 2
Pergolettese
F
T
ASDC Gozzano
0 - 2
Lecco
F
T
Carrarese
3 - 2
Pro Vercelli
F
T
Giana Erminio
1 - 2
AlbinoLeffe
F
T
Pistoiese
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Renate
1 - 1
Pro Patria
Saturday, 30 November 2019
F
T
Como
1 - 1
Juventus U23
Monday, 25 November 2019
F
T
AlbinoLeffe
1 - 0
Carrarese
F
T
S.S. Arezzo
3 - 1
Novara
Sunday, 24 November 2019
F
T
Monza
2 - 0
Alessandria
F
T
Pergolettese
3 - 0
Olbia
F
T
Pianese
1 - 4
Como
F
T
Pro Patria
1 - 1
Pistoiese
F
T
Robur Siena
0 - 1
Pontedera
Saturday, 23 November 2019
F
T
Pro Vercelli
2 - 2
Renate
F
T
Lecco
1 - 1
Giana Erminio
Sunday, 17 November 2019
F
T
Como
1 - 3
Pro Vercelli
F
T
Olbia
1 - 2
Novara
F
T
Pistoiese
0 - 1
Monza
F
T
Renate
1 - 1
Pianese
F
T
ASDC Gozzano
2 - 2
Pro Patria
F
T
Carrarese
2 - 2
S.S. Arezzo
F
T
Giana Erminio
1 - 2
Robur Siena
Saturday, 16 November 2019
F
T
Pergolettese
2 - 1
AlbinoLeffe
Sunday, 10 November 2019
F
T
AlbinoLeffe
1 - 0
Pontedera
F
T
Juventus U23
0 - 2
Pistoiese
F
T
Lecco
0 - 2
Renate
F
T
Pianese
2 - 0
Pergolettese
F
T
S.S. Arezzo
2 - 1
Olbia
F
T
Novara
2 - 1
Como
F
T
Pro Patria
0 - 0
Alessandria
F
T
Pro Vercelli
1 - 1
Giana Erminio
F
T
Robur Siena
1 - 1
ASDC Gozzano
Saturday, 9 November 2019
F
T
Monza
2 - 2
Carrarese
Sunday, 3 November 2019
F
T
ASDC Gozzano
2 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Olbia
1 - 1
Pro Vercelli
F
T
Renate
0 - 0
Robur Siena
F
T
Carrarese
0 - 2
Lecco
F
T
Como
0 - 0
Pro Patria
F
T
Giana Erminio
1 - 1
Juventus U23
F
T
Pergolettese
0 - 2
Monza
F
T
Pistoiese
1 - 0
Pianese
F
T
Pontedera
2 - 1
S.S. Arezzo
Saturday, 2 November 2019
F
T
Alessandria
1 - 0
Novara
Wednesday, 30 October 2019
F
T
Pro Vercelli
0 - 1
Juventus U23
Sunday, 27 October 2019
F
T
ASDC Gozzano
2 - 2
Pontedera
F
T
Pianese
2 - 2
Olbia
F
T
Pro Patria
2 - 3
Carrarese
F
T
Robur Siena
1 - 2
Pro Vercelli
F
T
S.S. Arezzo
2 - 0
Giana Erminio
F
T
AlbinoLeffe
4 - 1
Alessandria
F
T
Como
1 - 1
Lecco
F
T
Juventus U23
1 - 0
Pergolettese
F
T
Novara
0 - 0
Pistoiese
Saturday, 26 October 2019
F
T
Monza
2 - 2
Renate
Wednesday, 23 October 2019
F
T
Olbia
1 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Carrarese
2 - 0
Como
F
T
Giana Erminio
1 - 1
Pergolettese
F
T
Lecco
1 - 1
Juventus U23
F
T
Pontedera
2 - 1
Pro Patria
F
T
Renate
1 - 1
Novara
F
T
Alessandria
1 - 1
Pistoiese
F
T
Monza
1 - 0
ASDC Gozzano
F
T
Pro Vercelli
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Robur Siena
2 - 0
Pianese
Sunday, 20 October 2019
F
T
ASDC Gozzano
0 - 0
Olbia
F
T
Como
2 - 0
Pontedera
F
T
Novara
2 - 1
Carrarese
F
T
Pergolettese
0 - 1
Robur Siena
F
T
Pistoiese
1 - 1
Giana Erminio
F
T
AlbinoLeffe
2 - 0
Lecco
F
T
Juventus U23
2 - 1
Renate
Saturday, 19 October 2019
F
T
Pianese
1 - 1
Monza
F
T
Pro Patria
1 - 1
Pro Vercelli
F
T
S.S. Arezzo
1 - 1
Alessandria
Monday, 14 October 2019
F
T
Pontedera
2 - 1
Pistoiese
Sunday, 13 October 2019
F
T
Carrarese
3 - 0
Pergolettese
F
T
Lecco
1 - 3
Pianese
F
T
Olbia
0 - 1
Pro Patria
F
T
Alessandria
1 - 1
Como
F
T
Giana Erminio
2 - 1
Novara
F
T
Monza
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Renate
3 - 0
ASDC Gozzano
F
T
Robur Siena
1 - 1
S.S. Arezzo
Sunday, 6 October 2019
F
T
ASDC Gozzano
1 - 1
Carrarese
F
T
AlbinoLeffe
0 - 1
Robur Siena
F
T
Pianese
0 - 1
Juventus U23
F
T
Pistoiese
2 - 1
Olbia
F
T
Pro Patria
1 - 0
Lecco
F
T
Alessandria
0 - 2
Pontedera
F
T
Pergolettese
0 - 1
Renate
F
T
S.S. Arezzo
0 - 4
Monza
Saturday, 5 October 2019
F
T
Como
2 - 1
Giana Erminio
F
T
Novara
0 - 1
Pro Vercelli
Monday, 30 September 2019
F
T
Juventus U23
1 - 4
Monza
Sunday, 29 September 2019
F
T
Olbia
1 - 1
Como
F
T
Pianese
1 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Pro Vercelli
0 - 0
Pergolettese
F
T
Giana Erminio
1 - 3
Pontedera
F
T
Lecco
0 - 2
Alessandria
F
T
Novara
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Renate
0 - 0
Carrarese
F
T
S.S. Arezzo
3 - 1
Pro Patria
Saturday, 28 September 2019
F
T
Robur Siena
2 - 2
Pistoiese
Thursday, 26 September 2019
F
T
Carrarese
4 - 2
Olbia
F
T
Alessandria
4 - 0
Giana Erminio
Wednesday, 25 September 2019
F
T
ASDC Gozzano
1 - 2
Novara
F
T
Como
0 - 0
S.S. Arezzo
F
T
Pistoiese
0 - 0
Renate
F
T
Pro Patria
2 - 0
Pianese
F
T
AlbinoLeffe
1 - 1
Juventus U23
F
T
Monza
0 - 2
Robur Siena
F
T
Pergolettese
1 - 2
Lecco
F
T
Pontedera
1 - 1
Pro Vercelli
Monday, 23 September 2019
F
T
Giana Erminio
1 - 1
Carrarese
Sunday, 22 September 2019
F
T
Pianese
0 - 1
Alessandria
F
T
Renate
2 - 0
Olbia
F
T
Robur Siena
0 - 1
Pro Patria
F
T
S.S. Arezzo
0 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Juventus U23
1 - 1
Pontedera
F
T
Lecco
0 - 3
Monza
F
T
Novara
0 - 0
Pergolettese
Saturday, 21 September 2019
F
T
Pro Vercelli
1 - 2
ASDC Gozzano
F
T
Pistoiese
1 - 1
Como
Wednesday, 18 September 2019
F
T
S.S. Arezzo
1 - 2
Juventus U23
Sunday, 15 September 2019
F
T
AlbinoLeffe
0 - 0
Pianese
F
T
Carrarese
2 - 1
Pistoiese
F
T
Lecco
0 - 2
Robur Siena
F
T
Olbia
0 - 3
Alessandria
F
T
Pontedera
0 - 0
Novara
F
T
ASDC Gozzano
1 - 1
Giana Erminio
F
T
Juventus U23
2 - 2
Pro Patria
F
T
Pergolettese
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Renate
2 - 1
Como
Saturday, 14 September 2019
F
T
Monza
1 - 0
Pro Vercelli
Sunday, 8 September 2019
F
T
Giana Erminio
0 - 4
Pianese
F
T
Pontedera
3 - 2
Olbia
F
T
Pro Patria
1 - 1
Pergolettese
F
T
Alessandria
1 - 0
Renate
F
T
Como
0 - 1
Monza
F
T
Pistoiese
1 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Pro Vercelli
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Robur Siena
0 - 2
Carrarese
Saturday, 7 September 2019
F
T
Novara
3 - 0
Lecco
Sunday, 1 September 2019
F
T
ASDC Gozzano
0 - 2
Como
F
T
Carrarese
1 - 1
Alessandria
F
T
Juventus U23
2 - 3
Robur Siena
F
T
Olbia
2 - 1
Giana Erminio
F
T
Pergolettese
0 - 2
Pistoiese
F
T
Renate
4 - 0
Pontedera
F
T
AlbinoLeffe
1 - 1
Pro Patria
F
T
Lecco
2 - 0
Pro Vercelli
F
T
Monza
2 - 0
Novara
Saturday, 31 August 2019
F
T
Pianese
1 - 0
S.S. Arezzo
Monday, 26 August 2019
F
T
Novara
2 - 0
Juventus U23
Sunday, 25 August 2019
F
T
Pistoiese
1 - 2
AlbinoLeffe
F
T
Pro Vercelli
2 - 0
Pianese
F
T
Robur Siena
1 - 2
Olbia
F
T
Alessandria
2 - 2
ASDC Gozzano
F
T
Como
2 - 0
Pergolettese
F
T
Giana Erminio
0 - 2
Renate
F
T
Pro Patria
1 - 2
Monza
F
T
S.S. Arezzo
3 - 1
Lecco
Saturday, 24 August 2019
F
T
Pontedera
3 - 1
Carrarese