Live Football : Italy

Live football scores, Live league tables


 

00:37 (GMT+2)

7 May 2016

Italy – Serie A

Saturday, 7 May 2016
18:00
Inter
v
Empoli
20:45
Bologna
v
AC Milan
Sunday, 8 May 2016
12:30
Roma
v
ChievoVerona
15:00
Atalanta
v
Udinese
15:00
Carpi
v
Lazio
15:00
Fiorentina
v
Palermo
15:00
Frosinone
v
Sassuolo
15:00
Sampdoria
v
Genoa
20:45
Hellas Verona
v
Juventus
20:45
Torino
v
SSC Napoli

Italy – Serie B

Friday, 6 May 2016
F
T
Bari
0 - 3
Cagliari
Saturday, 7 May 2016
15:00
Avellino
v
Como
15:00
Crotone
v
Latina
15:00
Livorno
v
Perugia
15:00
Novara
v
Ascoli Picchio FC 1898
15:00
Pro Vercelli
v
Trapani
15:00
Salernitana
v
Modena
15:00
Ternana
v
Cesena
15:00
Vicenza
v
Entella
Sunday, 8 May 2016
17:30
Pescara
v
Virtus Lanciano
Monday, 9 May 2016
20:30
Spezia
v
Brescia

Italy – Lega Pro:: group A

Sunday, 8 May 2016
15:00
Calcio Padova
v
Alessandria
15:00
Cremonese
v
Cuneo
15:00
FeralpiSalo
v
Pavia
15:00
Lumezzane
v
Pro Piacenza
15:00
Mantova
v
AlbinoLeffe
15:00
Pordenone Calcio
v
Giana Erminio
15:00
Reggiana
v
Bassano Virtus
15:00
Renate
v
Pro Patria
15:00
Sudtirol
v
Cittadella

Italy – Lega Pro:: group B

Sunday, 8 May 2016
C
a
n
c
Prato
v
Torres
18:00
Lucchese
v
Carrarese
18:00
Lupa Roma
v
L'Aquila
18:00
Maceratese
v
Santarcangelo
18:00
Pistoiese
v
Pisa
18:00
Pontedera
v
Teramo
18:00
Prato
v
Savona
18:00
Rimini
v
Arezzo
18:00
Robur Siena
v
US Ancona 1905
18:00
SPAL 2013
v
Tuttocuoio

Italy – Lega Pro:: group C

Saturday, 7 May 2016
16:00
Akragas
v
Benevento
16:00
Casertana
v
Paganese
16:00
Catania
v
Fidelis Andria
16:00
Catanzaro
v
Melfi
16:00
Cosenza
v
Ischia Isolaverde
16:00
Juve Stabia
v
Foggia
16:00
Lecce
v
Lupa Castelli Romani
16:00
Martina
v
Messina
16:00
Matera
v
Monopoli
Sunday, 8 May 2016
C
a
n
c
Martina
v
Vigor Lamezia

Italy – Serie D:: group A

Saturday, 7 May 2016
15:00
Sestri Levante
v
OltrepoVoghera
Sunday, 8 May 2016
15:00
ASD Calcio Chieri 1955
v
Caronnese
15:00
ASDC Gozzano
v
SCD Ligorna
15:00
Acqui
v
Pinerolo
15:00
Argentina
v
Derthona
15:00
Bra
v
Novese
15:00
Pro Settimo
v
USD Castellazzo
15:00
RapalloBogliasco
v
Lavagnese
15:00
Sporting Bellinzago
v
Borgosesia
15:00
Vado
v
US Fezzanese

Italy – Serie D:: group B

Sunday, 8 May 2016
15:00
Caravaggio
v
Ciliverghe Mazzano
15:00
Fiorenzuola
v
Sondrio Calcio
15:00
Folgore Caratese
v
Grumellese
15:00
Inveruno
v
Ciserano
15:00
Lecco
v
Pergolettese
15:00
MapelloBonate
v
ASD Varesina
15:00
Pontisola
v
US Bustese
15:00
Pro Sesto
v
Olginatese
15:00
Seregno
v
Monza
15:00
Virtus Bergamo Alzanoseriate
v
Piacenza

Italy – Serie D:: group C

Sunday, 8 May 2016
15:00
Belluno
v
ASD Liventina
15:00
Dro
v
Montebelluna
15:00
Este
v
Abano
15:00
Fontanafredda
v
Calvi Noale
15:00
Giorgione
v
Fincantieri Monfalcone
15:00
Levico Terme
v
Tamai
15:00
Mestre
v
Campodarsego
15:00
Ripa Fenadora
v
Luparense
15:00
Sacilese
v
Virtus Verona
15:00
Triestina
v
Venezia

Italy – Serie D:: group D

Sunday, 8 May 2016
15:00
ArzignanoChiampo
v
Mezzolara
15:00
Bellaria Igea Marina
v
Clodiense
15:00
Castelfranco
v
Legnago Salus
15:00
Delta Calcio Rovigo
v
Forli
15:00
Fortis Juventus
v
Correggese
15:00
Imolese Calcio
v
Lentigione
15:00
Ravenna
v
Ribelle
15:00
Sammaurese
v
SSD Parma
15:00
San Marino
v
Romagna Centro
15:00
Villafranca
v
Altovicentino

Italy – Serie D:: group E

Sunday, 8 May 2016
15:00
Foligno
v
Voluntas Spoleto
15:00
Ghivizzano Borgoamozzano
v
Colligiana
15:00
Gualdo Casacastalda
v
Pianese
15:00
Gubbio
v
Viareggio
15:00
Massese
v
US Gavorrano
15:00
Poggibonsi
v
Jolly Montemurlo
15:00
Sangiovannese
v
Citta' Di Castello
15:00
Scandicci
v
Ponsacco
15:00
Vivi Altotevere Sansepolcro
v
Montecatini

Italy – Serie D:: group F

Sunday, 8 May 2016
15:00
ASD Monticelli
v
Giulianova
15:00
Avezzano
v
Recanatese
15:00
Campobasso
v
Isernia
15:00
Castelfidardo
v
Folgore Veregra ASD
15:00
Chieti
v
Jesina
15:00
Fermana
v
Amiternina
15:00
Matelica
v
Olympia Agnonese
15:00
San Nicolo
v
Sambenedettese
15:00
Vis Pesaro
v
Alma Juventus Fano

Italy – Serie D:: group G

Sunday, 8 May 2016
15:00
Budoni
v
Olbia
15:00
Castiadas
v
ASD Lanusei
15:00
Flaminia
v
ASD Trastevere
15:00
Nuorese
v
Astrea
15:00
Ostia Mare
v
Muravera
15:00
SSD Albalonga
v
Cynthia
15:00
San Cesareo
v
Rieti
15:00
Torres
v
Grosseto
15:00
Viterbese
v
Arzachena

Italy – Serie D:: group H

Sunday, 8 May 2016
15:00
AZ Picerno ASD
v
AP Turris
15:00
Bisceglie
v
San Severo
15:00
Fondi
v
ACD Nardo
15:00
Francavilla Calcio 1927
v
Taranto
15:00
Manfredonia
v
Aprilia
15:00
Pomigliano
v
Potenza
15:00
Serpentara Bellegra
v
Progreditur Marcianise
15:00
Torrecuso
v
Gallipoli
15:00
Virtus Francavilla
v
Isola Liri

Italy – Serie D:: group I

Sunday, 8 May 2016
15:00
Aversa Normanna
v
Agropoli
15:00
Cavese
v
Nerostellati Frattese
15:00
Due Torri
v
Reggio Calabria
15:00
Gelbison Cilento
v
Noto
15:00
Leonfortese
v
Gragnano
15:00
Rende
v
ASD Citta' Di Siracusa
15:00
Roccella
v
SSD Citta' Di Scordia
15:00
Sarnese 1926
v
US Palmese
15:00
Vigor Lamezia
v
Vibonese

Italy – Coppa Italia

Tuesday, 1 March 2016
F
T
AC Milan
5 - 0
Alessandria
Wednesday, 2 March 2016
A
E
T
Inter
353 - 0
Juventus
Thursday, 14 April 2016
F
T
Cittadella
4 - 4
Foggia
Monday, 31 August 2015
F
T
Albinoleffe
0 - 4
GIANA Erminio
Sunday, 30 August 2015
F
T
Lumezzane
1 - 1
Piacenza
Sunday, 30 August 2015
F
T
Padova
0 - 1
Pordenone
Sunday, 30 August 2015
F
T
Pistoiese
4 - 0
Savona
Sunday, 30 August 2015
F
T
Siena
3 - 2
Lupa Roma
Sunday, 30 August 2015
F
T
Santarcangelo
0 - 0
Maceratese
Friday, 28 August 2015
F
T
Lupa Castelli Romani
3 - 0
Torres
Wednesday, 26 August 2015
F
T
Ischia
2 - 3
Fidelis Andria
Sunday, 30 August 2015
F
T
Martina
1 - 3
Ischia
Sunday, 30 August 2015
F
T
Paganese
0 - 4
Akragas
Wednesday, 18 November 2015
F
T
Akragas
2 - 0
Catanzaro
F
T
Alessandria
3 - 1
Pavia
F
T
Reggiana
0 - 1
Spal

Italy – Super Cup

Saturday, 8 August 2015
F
T
Juventus
2 - 0
Lazio
Sunday, 15 May 2016
20:45
SPAL 2013
v
Benevento