Live Football : Italy

Live football scores, Live league tables


 

11:03 (GMT+1)

14 February 2016

Italy – Serie A

Thursday, 11 February 2016
F
T
Lazio
5 - 2
Hellas Verona
Friday, 12 February 2016
F
T
Carpi
1 - 3
Roma
Saturday, 13 February 2016
F
T
Empoli
1 - 2
Frosinone
F
T
ChievoVerona
1 - 1
Sassuolo
F
T
Juventus
1 - 0
SSC Napoli
Sunday, 14 February 2016
12:30
AC Milan
v
Genoa
15:00
Palermo
v
Torino
15:00
Sampdoria
v
Atalanta
15:00
Udinese
v
Bologna
20:45
Fiorentina
v
Inter

Italy – Serie B

Friday, 12 February 2016
F
T
Pescara
1 - 1
Vicenza
Saturday, 13 February 2016
F
T
Avellino
1 - 1
Bari
F
T
Cesena
2 - 1
Perugia
F
T
Como
1 - 1
Novara
F
T
Crotone
1 - 1
Pro Vercelli
F
T
Entella
4 - 0
Trapani
F
T
Latina
1 - 3
Cagliari
F
T
Ternana
4 - 0
Salernitana
F
T
Virtus Lanciano
2 - 1
Modena
Sunday, 14 February 2016
17:30
Spezia
v
Livorno
Monday, 15 February 2016
20:30
Brescia
v
Ascoli Picchio FC 1898

Italy – Lega Pro:: group A

Saturday, 13 February 2016
F
T
Cuneo
2 - 2
Bassano Virtus
F
T
Lumezzane
1 - 3
Renate
F
T
Pordenone Calcio
3 - 0
Pro Patria
F
T
Sudtirol
0 - 0
Calcio Padova
F
T
Reggiana
1 - 1
Mantova
F
T
Pro Piacenza
1 - 1
Giana Erminio
Sunday, 14 February 2016
17:30
AlbinoLeffe
v
Alessandria
17:30
FeralpiSalo
v
Cremonese
Monday, 15 February 2016
20:30
Cittadella
v
Pavia

Italy – Lega Pro:: group B

Saturday, 13 February 2016
F
T
L'Aquila
0 - 0
SPAL 2013
F
T
Pistoiese
2 - 1
Lupa Roma
F
T
Arezzo
1 - 0
Savona
F
T
Prato
0 - 0
Lucchese
F
T
US Ancona 1905
0 - 0
Carrarese
F
T
Pisa
2 - 1
Santarcangelo
Sunday, 14 February 2016
C
a
n
c
Arezzo
v
Torres
15:00
Pontedera
v
Maceratese
15:00
Rimini
v
Robur Siena
17:30
Teramo
v
Tuttocuoio

Italy – Lega Pro:: group C

Saturday, 13 February 2016
F
T
Lupa Castelli Romani
0 - 3
Fidelis Andria
F
T
Catania
0 - 0
Lecce
Sunday, 14 February 2016
14:00
Akragas
v
Ischia Isolaverde
14:30
Cosenza
v
Catanzaro
15:00
Casertana
v
Juve Stabia
15:00
Martina
v
Monopoli
15:00
Messina
v
Paganese
C
a
n
c
Vigor Lamezia
v
Paganese
Monday, 15 February 2016
18:00
Benevento
v
Melfi
18:00
Foggia
v
Matera

Italy – Serie D:: group A

Wednesday, 10 February 2016
F
T
Argentina
1 - 0
Pro Settimo
F
T
Bra
1 - 0
Acqui
F
T
Caronnese
3 - 0
SCD Ligorna
F
T
Derthona
0 - 2
OltrepoVoghera
F
T
Lavagnese
0 - 0
Vado
F
T
Novese
0 - 2
USD Castellazzo
F
T
RapalloBogliasco
1 - 0
Sestri Levante
F
T
US Fezzanese
0 - 1
ASD Calcio Chieri 1955
F
T
Sporting Bellinzago
1 - 1
ASDC Gozzano
Sunday, 14 February 2016
14:30
ASD Calcio Chieri 1955
v
Sporting Bellinzago
14:30
ASDC Gozzano
v
Bra
14:30
Acqui
v
Argentina
14:30
OltrepoVoghera
v
Novese
14:30
Pinerolo
v
Caronnese
14:30
Pro Settimo
v
RapalloBogliasco
14:30
SCD Ligorna
v
US Fezzanese
14:30
Sestri Levante
v
Lavagnese
14:30
USD Castellazzo
v
Borgosesia
14:30
Vado
v
Derthona

Italy – Serie D:: group B

Wednesday, 10 February 2016
F
T
ASD Varesina
2 - 2
Pergolettese
F
T
Fiorenzuola
1 - 1
Virtus Bergamo Alzanoseriate
F
T
Grumellese
3 - 1
Seregno
F
T
MapelloBonate
0 - 0
Caravaggio
F
T
Olginatese
1 - 1
Piacenza
F
T
Pontisola
4 - 3
Inveruno
F
T
Sondrio Calcio
0 - 1
Ciserano
F
T
US Bustese
1 - 1
Folgore Caratese
F
T
Monza
1 - 3
Ciliverghe Mazzano
F
T
Pro Sesto
1 - 2
Lecco
Sunday, 14 February 2016
14:30
Caravaggio
v
Pro Sesto
14:30
Ciliverghe Mazzano
v
Grumellese
14:30
Ciserano
v
Olginatese
14:30
Folgore Caratese
v
Sondrio Calcio
14:30
Inveruno
v
US Bustese
14:30
Lecco
v
Fiorenzuola
14:30
Pergolettese
v
Monza
14:30
Piacenza
v
ASD Varesina
14:30
Seregno
v
MapelloBonate
14:30
Virtus Bergamo Alzanoseriate
v
Pontisola

Italy – Serie D:: group C

Wednesday, 10 February 2016
F
T
Abano
1 - 2
Luparense
F
T
Campodarsego
2 - 1
Fincantieri Monfalcone
F
T
Fontanafredda
2 - 2
Giorgione
F
T
Levico Terme
1 - 0
Sacilese
F
T
Mestre
5 - 0
Triestina
F
T
Montebelluna
0 - 2
Este
F
T
Tamai
1 - 1
Dro
F
T
ASD Liventina
1 - 2
Venezia
Sunday, 14 February 2016
14:30
Dro
v
Calvi Noale
14:30
Este
v
Belluno
14:30
Fincantieri Monfalcone
v
ASD Liventina
14:30
Giorgione
v
Levico Terme
14:30
Luparense
v
Montebelluna
14:30
Ripa Fenadora
v
Mestre
14:30
Sacilese
v
Tamai
14:30
Triestina
v
Fontanafredda
14:30
Venezia
v
Abano
14:30
Virtus Verona
v
Campodarsego

Italy – Serie D:: group D

Wednesday, 10 February 2016
F
T
Castelfranco
1 - 1
Bellaria Igea Marina
F
T
Forli
2 - 2
Altovicentino
F
T
Imolese Calcio
4 - 1
Sammaurese
F
T
Legnago Salus
1 - 0
Villafranca
F
T
Lentigione
1 - 0
ArzignanoChiampo
F
T
Ravenna
2 - 1
Correggese
F
T
Ribelle
1 - 0
Mezzolara
F
T
Romagna Centro
2 - 1
Fortis Juventus
F
T
SSD Parma
4 - 0
Clodiense
F
T
San Marino
1 - 1
Delta Calcio Rovigo
Sunday, 14 February 2016
14:30
Altovicentino
v
Lentigione
14:30
ArzignanoChiampo
v
Imolese Calcio
14:30
Bellaria Igea Marina
v
Ravenna
14:30
Clodiense
v
Romagna Centro
14:30
Correggese
v
Forli
14:30
Fortis Juventus
v
Castelfranco
14:30
Mezzolara
v
Legnago Salus
14:30
SSD Parma
v
Ribelle
14:30
Sammaurese
v
Delta Calcio Rovigo
14:30
Villafranca
v
San Marino

Italy – Serie D:: group E

Saturday, 13 February 2016
F
T
Gualdo Casacastalda
0 - 3
Foligno
Sunday, 14 February 2016
14:30
Massese
v
Sangiovannese
14:30
Montecatini
v
Citta' Di Castello
14:30
Pianese
v
Viareggio
14:30
Ponsacco
v
Colligiana
14:30
Scandicci
v
Poggibonsi
14:30
US Gavorrano
v
Jolly Montemurlo
14:30
Vivi Altotevere Sansepolcro
v
Gubbio
14:30
Voluntas Spoleto
v
Ghivizzano Borgoamozzano

Italy – Serie D:: group F

Saturday, 13 February 2016
F
T
San Nicolo
0 - 1
Matelica
Sunday, 14 February 2016
14:30
Amiternina
v
Folgore Veregra ASD
14:30
Avezzano
v
ASD Monticelli
14:30
Chieti
v
Vis Pesaro
14:30
Fermana
v
Campobasso
14:30
Jesina
v
Giulianova
14:30
Olympia Agnonese
v
Castelfidardo
14:30
Recanatese
v
Isernia
14:30
Sambenedettese
v
Alma Juventus Fano

Italy – Serie D:: group G

Sunday, 14 February 2016
14:30
Arzachena
v
ASD Trastevere
14:30
Astrea
v
San Cesareo
14:30
Budoni
v
Castiadas
14:30
Cynthia
v
Grosseto
14:30
Muravera
v
ASD Lanusei
14:30
Olbia
v
Rieti
14:30
Ostia Mare
v
Torres
14:30
SSD Albalonga
v
Flaminia
14:30
Viterbese
v
Nuorese

Italy – Serie D:: group H

Sunday, 14 February 2016
14:30
Aprilia
v
San Severo
14:30
Fondi
v
Gallipoli
14:30
Francavilla Calcio 1927
v
Bisceglie
14:30
Pomigliano
v
Manfredonia
14:30
Potenza
v
Isola Liri
14:30
Progreditur Marcianise
v
Virtus Francavilla
14:30
Taranto
v
Torrecuso
15:00
ACD Nardo
v
AP Turris
15:00
Serpentara Bellegra
v
AZ Picerno ASD

Italy – Serie D:: group I

Wednesday, 10 February 2016
F
T
Agropoli
1 - 0
Marsala
F
T
Aversa Normanna
1 - 0
Roccella
F
T
Due Torri
2 - 0
Leonfortese
F
T
Gelbison Cilento
1 - 2
Cavese
F
T
Gragnano
2 - 2
Nerostellati Frattese
F
T
Noto
1 - 2
Vigor Lamezia
F
T
Reggio Calabria
2 - 1
Rende
F
T
SSD Citta' Di Scordia
0 - 1
Vibonese
F
T
US Palmese
1 - 2
ASD Citta' Di Siracusa
Sunday, 14 February 2016
14:30
ASD Citta' Di Siracusa
v
Agropoli
14:30
Leonfortese
v
Aversa Normanna
14:30
Marsala
v
Reggio Calabria
14:30
Nerostellati Frattese
v
SSD Citta' Di Scordia
14:30
Rende
v
Noto
14:30
Roccella
v
Sarnese 1926
14:30
Vibonese
v
US Palmese
14:30
Vigor Lamezia
v
Gelbison Cilento
15:30
Cavese
v
Due Torri
Wednesday, 10 February 2016
A
E
T
Akragas
341 - 1
Foggia
F
T
Cremonese
2 - 1
Alessandria
Thursday, 11 February 2016
F
T
Siena
1 - 0
Teramo

Italy – Coppa Italia

Tuesday, 26 January 2016
F
T
Alessandria
0 - 1
AC Milan
Wednesday, 27 January 2016
F
T
Juventus
3 - 0
Inter
Monday, 31 August 2015
F
T
Albinoleffe
0 - 4
GIANA Erminio
Sunday, 30 August 2015
F
T
Lumezzane
1 - 1
Piacenza
Sunday, 30 August 2015
F
T
Padova
0 - 1
Pordenone
Sunday, 30 August 2015
F
T
Pistoiese
4 - 0
Savona
Sunday, 30 August 2015
F
T
Siena
3 - 2
Lupa Roma
Sunday, 30 August 2015
F
T
Santarcangelo
0 - 0
Maceratese
Friday, 28 August 2015
F
T
Lupa Castelli Romani
3 - 0
Torres
Wednesday, 26 August 2015
F
T
Ischia
2 - 3
Fidelis Andria
Sunday, 30 August 2015
F
T
Martina
1 - 3
Ischia
Sunday, 30 August 2015
F
T
Paganese
0 - 4
Akragas
Wednesday, 18 November 2015
F
T
Akragas
2 - 0
Catanzaro
F
T
Alessandria
3 - 1
Pavia
F
T
Reggiana
0 - 1
Spal

Italy – Super Cup

Saturday, 8 August 2015
F
T
Juventus
2 - 0
Lazio