Live Football : Italy

Live football scores, Live league tables


 

10:39 (GMT+2)

7 May 2015

Italy – Serie A

Wednesday, 6 May 2015
F
T
Torino
0 - 1
Empoli
Saturday, 9 May 2015
18:00
Juventus
v
Cagliari
20:45
AC Milan
v
Roma
Sunday, 10 May 2015
12:30
ChievoVerona
v
Hellas Verona
15:00
Cesena
v
Sassuolo
15:00
Palermo
v
Atalanta
15:00
Udinese
v
Sampdoria
18:00
Empoli
v
Fiorentina
18:00
Parma
v
SSC Napoli
20:45
Lazio
v
Inter
Monday, 11 May 2015
20:45
Genoa
v
Torino

Italy – Serie B

Friday, 8 May 2015
20:30
Livorno
v
Entella
Saturday, 9 May 2015
15:00
Bologna
v
Avellino
15:00
Brescia
v
Catania
15:00
Carpi
v
Virtus Lanciano
15:00
Cittadella
v
Frosinone
15:00
Latina
v
Bari
15:00
Pescara
v
Perugia
15:00
Spezia
v
Vicenza
15:00
Ternana
v
Pro Vercelli
15:00
Trapani
v
Modena
Sunday, 10 May 2015
18:00
Crotone
v
Varese

Italy – Lega Pro:: group A

Sunday, 10 May 2015
15:00
Alessandria
v
Venezia
15:00
Arezzo
v
Sudtirol
15:00
Bassano Virtus
v
Feralpisalo
15:00
Giana Erminio
v
Cremonese
15:00
Lumezzane
v
Novara
15:00
Mantova
v
Como
15:00
Pavia
v
Real Vicenza
15:00
Pordenone Calcio
v
AlbinoLeffe
15:00
Pro Patria
v
Monza
15:00
Sassari Torres
v
Renate
C
a
n
c
Vicenza
v
Sudtirol

Italy – Lega Pro:: group B

Saturday, 9 May 2015
14:30
Carrarese
v
Prato
14:30
Forli
v
Pisa
14:30
Grosseto
v
Gubbio
14:30
Pistoiese
v
Savona
14:30
Pro Piacenza
v
Lucchese
14:30
Reggiana
v
SPAL 2013
14:30
Santarcangelo
v
Pontedera
14:30
Teramo
v
Ascoli Picchio FC 1898
14:30
Tuttocuoio
v
San Marino
14:30
US Ancona 1905
v
L'Aquila

Italy – Lega Pro:: group C

Saturday, 9 May 2015
17:30
Aversa
v
Matera
17:30
Benevento
v
Juve Stabia
17:30
Catanzaro
v
Lupa Roma
17:30
Foggia
v
Paganese
17:30
Ischia Isolaverde
v
Barletta
17:30
Martina
v
Reggina
17:30
Melfi
v
Cosenza
17:30
Salernitana
v
Casertana
17:30
Savoia
v
Messina
17:30
Vigor Lamezia
v
Lecce

Italy – Serie D:: group A

Sunday, 10 May 2015
14:30
ASD Calcio Chieri 1955
v
RapalloBogliasco
14:30
Acqui
v
Vallee d'Aoste Charvensod
14:30
Asti
v
Pro Settimo
14:30
Borgosesia
v
Bra
14:30
Cuneo
v
Caronnese
14:30
Derthona
v
Novese
14:30
Lavagnese
v
Oltrepo Voghera
14:30
Sancolombano
v
Sestri Levante
14:30
Sporting Bellinzago
v
Argentina
14:30
Vado
v
Borgomanero

Italy – Serie D:: group B

Sunday, 10 May 2015
15:00
A.C. Montichiari
v
Folgore Caratese
15:00
Aurora Seriate
v
Olginatese
15:00
Caravaggio
v
MapelloBonate
15:00
Castellana
v
Villafranca
15:00
Lecco
v
Ciserano
15:00
Pontisola
v
Ciliverghe Mazzano
15:00
Seregno
v
Pro Sesto
15:00
Sondrio Calcio
v
Inveruno
15:00
Virtus Verona
v
Pergolettese

Italy – Serie D:: group C

Sunday, 10 May 2015
15:00
ArzignanoChiampo
v
Union Pro
15:00
Belluno
v
Montebelluna
15:00
Biancoscudati Padova
v
Altovicentino
15:00
Clodiense
v
Kras
15:00
Dro
v
Sacilese
15:00
Fontanafredda
v
Mori
15:00
Giorgione
v
Ripa Fenadora
15:00
Legnago Salus
v
Triestina
15:00
Mezzocorona
v
Tamai

Italy – Serie D:: group D

Sunday, 10 May 2015
15:00
Abano
v
S.P. Padova
15:00
Bellaria Igea M.
v
Castelfranco
15:00
Correggese
v
Thermal Abano
15:00
Este
v
Piacenza
15:00
Fidenza
v
Fortis Juventus
15:00
Fiorenzuola
v
Romagna Centro
15:00
Formigine
v
Rimini
15:00
Imolese Calcio
v
Montemurlo
15:00
Mezzolara
v
Delta Porto Tolle
15:00
Scandicci
v
Ribelle

Italy – Serie D:: group E

Sunday, 10 May 2015
15:00
Colligiana
v
Poggibonsi
15:00
Flaminia
v
Rieti
15:00
Foligno
v
Gualdo Casacastalda
15:00
Massese
v
Siena
15:00
Sangiovannese
v
Ponsacco
15:00
Sansepolcro
v
Bastia Calcio
15:00
U.S. Gavorrano
v
Pianese
15:00
Villabiagio
v
San Donato
15:00
Voluntas Spoleto
v
Trestina

Italy – Serie D:: group F

Sunday, 10 May 2015
15:00
Agnonese
v
Chieti
15:00
Amiternina
v
Fermana
15:00
Celano
v
Vis Pesaro
15:00
Civitanovese
v
San Nicolo
15:00
Fano Alma J.
v
Matelica
15:00
Giulianova
v
Maceratese
15:00
Jesina
v
Recanatese
15:00
Sambenedettese
v
Castelfidardo
15:00
Termoli Calcio
v
Campobasso

Italy – Serie D:: group G

Sunday, 10 May 2015
15:00
Anziolavinio
v
Terracina
15:00
Aprilia
v
Sora
15:00
Fondi
v
Arzachena
15:00
Isola Liri
v
Selargius
15:00
Nuorese
v
Viterbese
15:00
Olbia
v
Castelli Romani
15:00
Ostia Mare
v
Astrea
15:00
Palestrina
v
Budoni
15:00
San Cesareo
v
Cynthia

Italy – Serie D:: group H

Sunday, 10 May 2015
15:00
Bisceglie
v
Sarnese 1926
15:00
Brindisi
v
Monopoli
15:00
Cavese
v
Grottaglie
15:00
Francavilla
v
Gallipoli
15:00
Gelbison Cilento
v
Fidelis Andria
15:00
Manfredonia
v
Taranto
15:00
Pomigliano
v
San Severo
15:00
Puteolana
v
Potenza
15:00
Scafatese
v
Arzanese

Italy – Serie D:: group I

Sunday, 10 May 2015
15:00
Agropoli
v
Noto
15:00
Gioiese
v
Montalto Uffugo
15:00
Hinterreggio
v
Due Torri
15:00
Nerostellati Frattese
v
Turris Neapolis
15:00
Orlandina
v
Battipagliese
15:00
Progreditur Marcianise
v
Leonfortese
15:00
Rende
v
Akragas
15:00
Tiger Brolo
v
Sorrento
15:00
Torrecuso
v
Roccella

Italy – Coppa Italia

Tuesday, 7 April 2015
F
T
Fiorentina
0 - 3
Juventus
Wednesday, 8 April 2015
F
T
SSC Napoli
0 - 1
Lazio

Italy – Serie C Super Cup

Sunday, 11 May 2014
F
T
Virtus Entella
1 - 1
Perugia
Thursday, 15 May 2014
F
T
Perugia
3 - 1
Virtus Entella
Wednesday, 8 April 2015
F
T
Como
1 - 4
Nuova Cosenza
Wednesday, 22 April 2015
F
T
Nuova Cosenza
1 - 0
Como
Wednesday, 29 October 2014
A
E
T
Lecce
341 - 1
Matera
F
T
Bassano
1 - 0
Mantova
A
E
T
Nuova Cosenza
420 - 0
Reggina
F
T
Pisa
4 - 0
Sassari Torres
F
T
Salernitana
2 - 0
Messina
F
T
Feralpisalo
1 - 0
Lumezzane
F
T
Alessandria
5 - 1
Pavia
F
T
Casertana
2 - 1
Benevento

Italy – Super Cup

Monday, 22 December 2014
A
E
T
Juventus
562 - 2
SSC Napoli