Live Football : Italy

Live football scores, Live league tables


 

14:07 (GMT+2)

21 August 2017

Italy – Serie A

Saturday, 19 August 2017
F
T
Juventus
3 - 0
Cagliari
F
T
Hellas Verona
1 - 3
SSC Napoli
Sunday, 20 August 2017
F
T
Atalanta
0 - 1
Roma
F
T
Bologna
1 - 1
Torino
F
T
Crotone
0 - 3
AC Milan
F
T
Inter
3 - 0
Fiorentina
F
T
Lazio
0 - 0
SPAL 2013
F
T
Sampdoria
2 - 1
Benevento
F
T
Sassuolo
0 - 0
Genoa
F
T
Udinese
1 - 2
ChievoVerona
Sunday, 20 August 2017
F
T
Carrarese
2 - 2
Cuneo
Sunday, 20 August 2017
F
T
Sudtirol
1 - 0
Triestina
Wednesday, 23 August 2017
17:00
Triestina
v
Mestre
Sunday, 20 August 2017
F
T
Alma Juventus Fano 1906
0 - 0
Ravenna
Sunday, 20 August 2017
F
T
Pistoiese
0 - 1
Pontedera
Sunday, 20 August 2017
F
T
Gavorrano
0 - 1
Prato
Sunday, 20 August 2017
F
T
Fondi Calcio
3 - 1
Fermana
Sunday, 20 August 2017
F
T
SS Monopoli
1 - 0
Fidelis Andria
Sunday, 20 August 2017
F
T
Reggina
1 - 0
Catanzaro
Sunday, 20 August 2017
F
T
Sicula Leonzio
3 - 1
Akragas

Italy – Coppa Italia

Friday, 11 August 2017
F
T
Torino
7 - 1
Trapani
Saturday, 12 August 2017
F
T
Bologna
0 - 3
Cittadella
F
T
Benevento
0 - 4
Perugia
F
T
Brescia
1 - 3
Pescara
A
E
T
Carpi
433 - 3
Salernitana
F
T
Pordenone Calcio
3 - 2
Lecce
F
T
SPAL 2013
1 - 0
Renate
F
T
ChievoVerona
2 - 1
Ascoli Picchio FC 1898
F
T
Crotone
2 - 1
Piacenza
F
T
Sampdoria
3 - 0
Foggia
F
T
Sassuolo
2 - 0
Spezia
F
T
Udinese
3 - 2
Frosinone
F
T
Bari
2 - 1
Cremonese
A
E
T
Cagliari
421 - 1
Palermo
Sunday, 13 August 2017
A
E
T
Genoa
2 - 1
Cesena
F
T
Hellas Verona
3 - 1
Avellino
Sunday, 4 June 2017
F
T
Carpi
0 - 0
Benevento
Thursday, 8 June 2017
F
T
Benevento
1 - 0
Carpi
Saturday, 27 May 2017
F
T
Venezia
2 - 4
Foggia
Tuesday, 13 June 2017
A
E
T
Parma Calcio 1913
541 - 1
Pordenone Calcio
Wednesday, 14 June 2017
F
T
Alessandria
2 - 1
Reggiana
Saturday, 17 June 2017
F
T
Parma Calcio 1913
2 - 0
Alessandria
Saturday, 13 May 2017
F
T
Arezzo
1 - 2
Lucchese
Sunday, 14 May 2017
F
T
Giana Erminio
2 - 2
Viterbese
F
T
Livorno
2 - 1
Renate
F
T
Piacenza
2 - 1
Como
Saturday, 13 May 2017
F
T
Gubbio
2 - 3
Sambenedettese
Sunday, 14 May 2017
F
T
Calcio Padova
1 - 3
AlbinoLeffe
F
T
Reggiana
2 - 2
FeralpiSalo
F
T
Pordenone Calcio
2 - 0
Bassano Virtus
Sunday, 14 May 2017
F
T
Juve Stabia
0 - 0
Catania
F
T
Virtus Francavilla
0 - 0
Fondi
F
T
Cosenza
2 - 0
Paganese
F
T
Siracusa Calcio
0 - 2
Casertana
Sunday, 28 May 2017
F
T
Carrarese
1 - 0
Lupa Roma
F
T
Prato
0 - 0
Tuttocuoio
Sunday, 28 May 2017
F
T
Alma Juventus Fano
2 - 0
Forli
F
T
Teramo
0 - 0
Lumezzane
Sunday, 28 May 2017
F
T
Akragas
1 - 1
Melfi
F
T
Vibonese
1 - 1
Catanzaro
Sunday, 6 August 2017
F
T
Olbia Calcio
2 - 1
Arzachena

Italy – Super Cup

Sunday, 13 August 2017
F
T
Juventus
2 - 3
Lazio

Italy – Serie B

Friday, 25 August 2017
20:30
Parma Calcio 1913
v
Cremonese
Saturday, 26 August 2017
20:30
Avellino
v
Brescia
20:30
Carpi
v
Novara
20:30
Cittadella
v
Ascoli Picchio FC 1898
20:30
Entella
v
Perugia
20:30
Palermo
v
Spezia
20:30
Pro Vercelli
v
Frosinone
20:30
Ternana
v
Empoli
20:30
Venezia
v
Salernitana
Sunday, 27 August 2017
17:30
Pescara
v
Foggia
Monday, 28 August 2017
20:30
Bari
v
Cesena

Italy – Lega Pro:: group A

Sunday, 27 August 2017
14:30
Arezzo
v
Arzachena
14:30
Cuneo
v
Carrarese
14:30
Livorno
v
US Gavorrano
14:30
Monza
v
Piacenza
14:30
Pontedera
v
Alessandria
14:30
Pro Piacenza
v
Giana Erminio
14:30
Robur Siena
v
Lucchese
14:30
Viterbese
v
Prato
Monday, 28 August 2017
20:30
Olbia
v
Pisa

Italy – Lega Pro:: group B

Sunday, 27 August 2017
14:30
Alma Juventus Fano
v
Bassano Virtus
14:30
Mestre
v
Teramo
14:30
Ravenna
v
Fermana
14:30
Reggiana
v
FeralpiSalo
14:30
Renate
v
Calcio Padova
14:30
Sambenedettese
v
Modena
14:30
Santarcangelo
v
Pordenone Calcio
14:30
Sudtirol
v
AlbinoLeffe
14:30
Vicenza
v
Gubbio

Italy – Lega Pro:: group C

Sunday, 27 August 2017
14:30
Catania
v
Fondi
14:30
Catanzaro
v
Casertana
14:30
Fidelis Andria
v
Juve Stabia
14:30
Matera
v
Akragas
14:30
Monopoli
v
Cosenza
14:30
Paganese
v
Bisceglie
14:30
Rende
v
Reggina
14:30
Trapani
v
Siracusa Calcio
14:30
Virtus Francavilla
v
Lecce

Italy – Serie D:: group A

Sunday, 3 September 2017
15:00
AS Casale
v
ASD Calcio Chieri 1955
15:00
ASD Varesina
v
Derthona
15:00
ASDC Gozzano
v
Borgosesia
15:00
Borgaro Torinese
v
Varese
15:00
Bra
v
Pavia
15:00
Como
v
Pro Sesto
15:00
Folgore Caratese
v
Arconatese
15:00
Inveruno
v
USD Castellazzo
15:00
Olginatese
v
Caronnese
15:00
OltrepoVoghera
v
Seregno

Italy – Serie D:: group B

Sunday, 3 September 2017
15:00
Caravaggio
v
Pergolettese
15:00
Ciserano
v
Scanzorosciate
15:00
Crema
v
Darfo Boario
15:00
Dro
v
Ciliverghe Mazzano
15:00
Grumellese
v
Rezzato
15:00
Lumezzane
v
US Bustese
15:00
Pontisola
v
Levico Terme
15:00
Pro Patria
v
Lecco
15:00
Virtus Bergamo Alzanoseriate
v
Trento

Italy – Serie D:: group C

Sunday, 3 September 2017
15:00
ASD Liventina
v
Abano
15:00
ArzignanoChiampo
v
Cjarlins Muzane
15:00
Calvi Noale
v
Montebelluna
15:00
Campodarsego
v
Ambrosiana
15:00
Delta Calcio Rovigo
v
Belluno
15:00
Este
v
Clodiense
15:00
Legnago Salus
v
Tamai
15:00
Mantova
v
Virtus Verona
15:00
Union Feltre
v
Adriese

Italy – Serie D:: group D

Sunday, 3 September 2017
15:00
Aquila Montevarchi
v
Sasso Marconi
15:00
Colligiana
v
Vigor Carpaneto
15:00
Correggese
v
Pianese
15:00
Imolese Calcio
v
Sanmaurese
15:00
Lentigione
v
Tuttocuoio
15:00
Mezzolara
v
Sangiovannese
15:00
Rimini
v
Fiorenzuola
15:00
Romagna Centro
v
Villabiagio
15:00
Trestina
v
Forli
15:00
Vivi Altotevere Sansepolcro
v
Castelvetro

Italy – Serie D:: group E

Sunday, 3 September 2017
15:00
Finale
v
Real Forte Querceta
15:00
Ghivizzano Borgoamozzano
v
Scandicci
15:00
Lavagnese
v
Montecatini
15:00
Massese
v
SCD Ligorna
15:00
Ponsacco
v
Argentina
15:00
San Donato
v
Albissola
15:00
Savona
v
Rignanese
15:00
Seravezza
v
Sestri Levante
15:00
Unione Sanremo
v
Viareggio

Italy – Serie D:: group F

Sunday, 3 September 2017
15:00
Avezzano
v
Jesina
15:00
Campobasso
v
Sangiustese
15:00
Castelfidardo
v
USD Nerostellati
15:00
Francavilla Calcio 1927
v
Fabriano Cerreto
15:00
L'Aquila
v
ASD Monticelli
15:00
Matelica
v
ASD Pineto
15:00
Olympia Agnonese
v
San Nicolo
15:00
Recanatese
v
Vis Pesaro
15:00
San Marino
v
Vastese

Italy – Serie D:: group G

Sunday, 3 September 2017
15:00
ASD Lanusei
v
San Teodoro
15:00
ASD Trastevere
v
SSD Albalonga
15:00
Anziolavinio
v
Atletico SFF
15:00
Aprilia
v
Lupa Roma
15:00
Budoni
v
Tortoli
15:00
Monterosi
v
Flaminia
15:00
Nuorese
v
Latte Dolce
15:00
Ostia Mare
v
Cassino
15:00
Rieti
v
Latina

Italy – Serie D:: group H

Sunday, 3 September 2017
15:00
ACD Nardo
v
Sarnese 1926
15:00
AZ Picerno ASD
v
San Severo
15:00
Cavese
v
Potenza
15:00
Francavilla
v
Nerostellati Frattese
15:00
Gragnano
v
Team Altamura
15:00
Gravina
v
Pomigliano
15:00
Manfredonia
v
AP Turris
15:00
Sporting Fulgor
v
Audace Cerignola
15:00
Taranto
v
Aversa Normanna

Italy – Serie D:: group I

Sunday, 3 September 2017
15:00
Acireale
v
Gelbison Cilento
15:00
Cittanovese
v
Troina
15:00
Ebolitana
v
Palazzolo
15:00
Gela
v
Roccella
15:00
Isola Caporizzuto
v
Igea Virtus
15:00
Nocerina
v
Vibonese
15:00
Paceco
v
Ercolanese
15:00
Portici
v
Messina
15:00
Sancataldese
v
US Palmese