Live Football : International

Live football scores, Live league tables


 

05:38 (GMT+1)

3 March 2015

International – Club Friendlies

Friday, 27 February 2015
P
o
s
t
Sandnes
v
Mjoendalen
F
T
Odd Ballklubb
2 - 0
Vaalerenga
Saturday, 28 February 2015
F
T
FK Rostov
1 - 0
BATE Borisov
F
T
Viking
2 - 0
FK Haugesund
F
T
IFK Vaernamo
0 - 2
Aatvidaberg
F
T
Lillestroem
1 - 3
Sarpsborg 08
F
T
Spartak Moscow
1 - 0
Anzhi Makhachkala
F
T
Molde
2 - 1
Kristiansund BK
F
T
Ural S.R
1 - 2
Torpedo Moscow
F
T
Rosenborg
8 - 0
Oestersunds FK
F
T
GIF Sundsvall
3 - 1
IK Brage
Sunday, 1 March 2015
F
T
Portland Timbers
1 - 0
Stabaek
F
T
FC Krasnodar
3 - 1
Aktobe
F
T
FC Ufa
1 - 0
Torpedo Zhodino
F
T
Molde
2 - 1
Sandefjord
Monday, 2 March 2015
F
T
Mjoendalen
1 - 2
Tromsoe
Tuesday, 3 March 2015
16:30
BATE Borisov
v
Torpedo Moscow
17:30
Degerfors
v
Aatvidaberg
Thursday, 5 March 2015
15:00
Bodoe/Glimt
v
Aalesund
18:00
Bryne
v
Viking
18:00
Rosenborg
v
Ranheim

International – Friendly

Saturday, 14 February 2015
F
T
Romania
2 - 1
Moldova
Wednesday, 18 February 2015
F
T
Moldova
1 - 1
Kazakhstan

International – Friendly (Under 21)

Friday, 23 January 2015
F
T
Russia U21
3 - 0
Kazakhstan U21
F
T
Tajikistan U21
1 - 3
Kyrgyzstan U21
A
E
T
Belarus U21
341 - 1
South Africa U21
F
T
Albania U21
0 - 2
Ukraine U21
F
T
Turkmenistan U21
0 - 4
Finland U21
Saturday, 24 January 2015
F
T
Estonia U21
2 - 1
Lithuania U21
A
E
T
Moldova U21
651 - 1
Latvia U21

International – Club World Cup

Saturday, 20 December 2014
A
E
T
Cruz Azul
241 - 1
Auckland City FC
F
T
Real Madrid
2 - 0
San Lorenzo

International – Champions Cup:: play-off

Tuesday, 5 August 2014
F
T
Manchester United
3 - 1
Liverpool

International – Champions Cup:: group A

Saturday, 2 August 2014
F
T
Inter
2 - 0
Roma
F
T
Manchester United
3 - 1
Real Madrid

International – Champions Cup:: group B

Saturday, 2 August 2014
A
E
T
Olympiakos
542 - 2
Manchester City
Sunday, 3 August 2014
F
T
AC Milan
0 - 2
Liverpool

International – Baltic Cup

Saturday, 31 May 2014
F
T
Estonia
0 - 2
Finland
F
T
Latvia
1 - 0
Lithuania

International – Setanta Sports Cup

Tuesday, 15 April 2014
F
T
Dundalk
1 - 0
Shamrock Rovers
Saturday, 10 May 2014
F
T
Sligo Rovers
1 - 0
Dundalk

International – Gulf Cup Play-Off

Tuesday, 25 November 2014
F
T
U.A.E.
1 - 0
Oman
Wednesday, 26 November 2014
F
T
Saudi Arabia
1 - 2
Qatar

International – Gulf Cup Group A

Wednesday, 19 November 2014
F
T
Bahrain
0 - 0
Qatar
F
T
Saudi Arabia
1 - 0
Yemen

International – Gulf Cup Group B

Thursday, 20 November 2014
F
T
Kuwait
0 - 5
Oman
F
T
U.A.E.
2 - 0
Iraq

International – Toulon:: play-off

Sunday, 1 June 2014
F
T
Portugal U20
1 - 0
England U20
F
T
France U20
2 - 5
Brazil U20

International – Toulon:: group A

Tuesday, 27 May 2014
F
T
Chile U20
2 - 2
Mexico U20
F
T
China U20
1 - 4
Portugal U20
Thursday, 29 May 2014
F
T
China U20
0 - 1
Mexico U20
F
T
France U20
2 - 1
Portugal U20

International – Toulon:: group B

Friday, 30 May 2014
F
T
England U20
1 - 1
Colombia U20
F
T
Brazil U20
7 - 0
Qatar U20

International – Atlantic Cup:: play-off

Saturday, 7 February 2015
F
T
FC Koebenhavn
4 - 2
Mlada Boleslav
F
T
Dinamo Moscow
1 - 0
Oerebro
F
T
Jablonec
1 - 1
FC Midtjylland
F
T
IFK Gothenburg
0 - 1
Broendby IF

International – Atlantic Cup:: group A

Wednesday, 4 February 2015
F
T
Dinamo Moscow
2 - 0
IFK Gothenburg
F
T
Jablonec
2 - 0
FC Koebenhavn

International – Atlantic Cup:: group B

Tuesday, 3 February 2015
F
T
Oerebro
2 - 1
Broendby IF
F
T
Mlada Boleslav
1 - 0
FC Midtjylland
Friday, 6 June 2014
F
T
County of Nice
3 - 0
South Ossetia
F
T
Arameans Suryoye
1 - 4
Isle of Man
Saturday, 7 June 2014
F
T
Tamil Eelam
10 - 0
Darfur
F
T
Sapmi
1 - 5
Nagorno-Karabakh
F
T
Abkhazia
0 - 1
Occitania
A
E
T
Padania
431 - 1
Kurdistan
Sunday, 8 June 2014
F
T
South Ossetia
1 - 4
Arameans Suryoye
A
E
T
County of Nice
530 - 0
Isle of Man
Sunday, 1 June 2014
F
T
Kurdistan
1 - 2
Arameans Suryoye
Monday, 2 June 2014
F
T
Tamil Eelam
0 - 2
Arameans Suryoye
Tuesday, 3 June 2014
F
T
Tamil Eelam
0 - 9
Kurdistan
Sunday, 1 June 2014
F
T
Abkhazia
1 - 1
Occitania
Monday, 2 June 2014
F
T
Abkhazia
2 - 1
Sapmi
Tuesday, 3 June 2014
F
T
Occitania
1 - 0
Sapmi
Sunday, 1 June 2014
F
T
Darfur
0 - 20
Padania
Monday, 2 June 2014
F
T
Darfur
0 - 19
South Ossetia
Tuesday, 3 June 2014
F
T
South Ossetia
1 - 3
Padania
Sunday, 1 June 2014
F
T
Isle of Man
3 - 2
Nagorno-Karabakh
Monday, 2 June 2014
F
T
Isle of Man
4 - 2
County of Nice
Tuesday, 3 June 2014
F
T
Nagorno-Karabakh
0 - 1
County of Nice

International – Suruga Bank Championship

Tuesday, 11 August 2015
12:00
Gamba Osaka
v
River Plate