Live Football : Netherlands

Topklasse Saturday live scores, league table, football fixtures


 

00:28 (GMT+2)

5 July 2015

League Table

Netherlands – Topklasse Saturday

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Kozakken Boys3019297041+2959
2Spakenburg3016866537+2856
3HHC3015875731+2653
4Barendrecht3014974431+1351
5IJsselmeervogels30146104840+848
6GVVV Veenendaal30144125646+1046
7Rijnsburgse Boys30137104141046
8Capelle30128104137+444
9SVV Scheveningen30109115451+339
10Excelsior Maassluis30116133748–1139
11Lisse30106143647–1136
12ONS Sneek3097144464–2034
13Hoek3088143951–1232
14Ajax (A)30610143857–1928
15Sparta Nijkerk30610144164–2328
16Genemuiden3066185176–2524

Results

Netherlands – Topklasse Saturday

Saturday, 9 May 2015
F
T
Ajax (A)
4 - 2
SVV Scheveningen
F
T
Barendrecht
2 - 0
Kozakken Boys
F
T
Excelsior Maassluis
2 - 0
Capelle
F
T
GVVV Veenendaal
3 - 0
Spakenburg
F
T
HHC
3 - 0
Sparta Nijkerk
F
T
IJsselmeervogels
1 - 0
Hoek
F
T
ONS Sneek
5 - 2
Genemuiden
F
T
Rijnsburgse Boys
4 - 3
Lisse
Saturday, 2 May 2015
F
T
Capelle
0 - 1
IJsselmeervogels
F
T
Genemuiden
1 - 7
GVVV Veenendaal
F
T
Hoek
0 - 1
HHC
F
T
Kozakken Boys
2 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
Lisse
3 - 0
ONS Sneek
F
T
SVV Scheveningen
2 - 1
Rijnsburgse Boys
F
T
Spakenburg
2 - 1
Barendrecht
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 1
Ajax (A)
Saturday, 25 April 2015
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 1
Spakenburg
Saturday, 18 April 2015
F
T
Capelle
3 - 1
Hoek
F
T
Excelsior Maassluis
3 - 0
Lisse
F
T
GVVV Veenendaal
2 - 2
SVV Scheveningen
F
T
HHC
1 - 0
Genemuiden
F
T
Ajax (A)
0 - 3
Barendrecht
F
T
IJsselmeervogels
4 - 1
Kozakken Boys
F
T
ONS Sneek
3 - 0
Sparta Nijkerk
Saturday, 11 April 2015
F
T
Barendrecht
0 - 0
Rijnsburgse Boys
F
T
Genemuiden
2 - 3
Excelsior Maassluis
F
T
Hoek
1 - 1
Kozakken Boys
F
T
Lisse
1 - 0
Capelle
F
T
SVV Scheveningen
5 - 0
ONS Sneek
F
T
Ajax (A)
3 - 3
GVVV Veenendaal
F
T
Spakenburg
5 - 1
HHC
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 2
IJsselmeervogels
Monday, 6 April 2015
F
T
Capelle
2 - 2
HHC
F
T
Lisse
1 - 1
Spakenburg
F
T
Kozakken Boys
4 - 0
GVVV Veenendaal
Saturday, 4 April 2015
F
T
Capelle
4 - 2
Sparta Nijkerk
F
T
Excelsior Maassluis
1 - 0
SVV Scheveningen
F
T
HHC
2 - 1
Barendrecht
F
T
Hoek
3 - 0
Lisse
F
T
Kozakken Boys
3 - 2
Genemuiden
F
T
Rijnsburgse Boys
0 - 1
GVVV Veenendaal
F
T
IJsselmeervogels
0 - 0
Spakenburg
F
T
ONS Sneek
2 - 2
Ajax (A)
Saturday, 28 March 2015
F
T
Barendrecht
0 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
GVVV Veenendaal
0 - 4
HHC
F
T
Genemuiden
3 - 4
IJsselmeervogels
F
T
Lisse
2 - 1
Kozakken Boys
F
T
SVV Scheveningen
1 - 0
Capelle
F
T
Ajax (A)
0 - 2
Rijnsburgse Boys
F
T
Spakenburg
3 - 1
ONS Sneek
F
T
Sparta Nijkerk
0 - 2
Hoek
Saturday, 21 March 2015
F
T
Capelle
0 - 2
Barendrecht
F
T
Excelsior Maassluis
3 - 1
Ajax (A)
F
T
HHC
2 - 0
Rijnsburgse Boys
F
T
Hoek
1 - 1
Spakenburg
F
T
Kozakken Boys
4 - 0
Sparta Nijkerk
F
T
Lisse
2 - 3
Genemuiden
F
T
IJsselmeervogels
2 - 0
SVV Scheveningen
F
T
ONS Sneek
0 - 2
GVVV Veenendaal
Saturday, 14 March 2015
F
T
GVVV Veenendaal
3 - 0
Lisse
F
T
HHC
0 - 0
Excelsior Maassluis
F
T
Hoek
1 - 2
Ajax (A)
F
T
Spakenburg
3 - 1
Kozakken Boys
Tuesday, 10 March 2015
F
T
Ajax (A)
0 - 4
Kozakken Boys
F
T
GVVV Veenendaal
2 - 2
IJsselmeervogels
Saturday, 7 March 2015
F
T
Barendrecht
3 - 1
IJsselmeervogels
F
T
GVVV Veenendaal
0 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
Genemuiden
1 - 2
Hoek
F
T
Rijnsburgse Boys
2 - 0
ONS Sneek
F
T
SVV Scheveningen
0 - 2
Kozakken Boys
F
T
Ajax (A)
0 - 3
HHC
F
T
Spakenburg
0 - 1
Capelle
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 3
Lisse
Saturday, 28 February 2015
F
T
Capelle
1 - 0
GVVV Veenendaal
F
T
Excelsior Maassluis
1 - 3
Spakenburg
F
T
Hoek
2 - 2
Rijnsburgse Boys
F
T
Kozakken Boys
0 - 2
HHC
F
T
Lisse
0 - 0
SVV Scheveningen
F
T
IJsselmeervogels
2 - 2
Ajax (A)
F
T
ONS Sneek
3 - 1
Barendrecht
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 0
Genemuiden
Saturday, 21 February 2015
F
T
Barendrecht
1 - 0
Lisse
F
T
Genemuiden
3 - 1
Capelle
F
T
HHC
1 - 2
ONS Sneek
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
SVV Scheveningen
4 - 3
Hoek
F
T
Spakenburg
0 - 1
Sparta Nijkerk
Saturday, 14 February 2015
F
T
Capelle
0 - 2
ONS Sneek
F
T
Genemuiden
4 - 3
Ajax (A)
F
T
IJsselmeervogels
2 - 0
Excelsior Maassluis
F
T
Kozakken Boys
0 - 3
Rijnsburgse Boys
F
T
Lisse
2 - 0
HHC
F
T
SVV Scheveningen
2 - 3
Spakenburg
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 2
Barendrecht
Saturday, 7 February 2015
F
T
Genemuiden
3 - 3
Barendrecht
F
T
IJsselmeervogels
0 - 3
Rijnsburgse Boys
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 1
SVV Scheveningen
F
T
Excelsior Maassluis
3 - 1
ONS Sneek
Saturday, 31 January 2015
F
T
Barendrecht
3 - 1
Hoek
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 0
Sparta Nijkerk
F
T
SVV Scheveningen
6 - 1
Genemuiden
F
T
Ajax (A)
1 - 2
Capelle
F
T
ONS Sneek
0 - 3
IJsselmeervogels
Saturday, 24 January 2015
F
T
Hoek
0 - 0
GVVV Veenendaal
Saturday, 17 January 2015
F
T
Barendrecht
1 - 1
SVV Scheveningen
F
T
Excelsior Maassluis
1 - 4
Hoek
F
T
GVVV Veenendaal
2 - 4
Sparta Nijkerk
F
T
HHC
2 - 0
IJsselmeervogels
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 1
Capelle
F
T
Ajax (A)
1 - 0
Lisse
F
T
ONS Sneek
0 - 4
Kozakken Boys
F
T
Spakenburg
0 - 0
Genemuiden
Saturday, 20 December 2014
F
T
Rijnsburgse Boys
0 - 4
HHC
F
T
SVV Scheveningen
1 - 5
IJsselmeervogels
Saturday, 13 December 2014
F
T
Barendrecht
1 - 2
GVVV Veenendaal
F
T
Genemuiden
2 - 3
Rijnsburgse Boys
F
T
Hoek
2 - 1
ONS Sneek
F
T
Kozakken Boys
1 - 3
Capelle
F
T
Lisse
2 - 1
IJsselmeervogels
F
T
SVV Scheveningen
1 - 2
HHC
F
T
Spakenburg
4 - 1
Ajax (A)
F
T
Sparta Nijkerk
2 - 2
Excelsior Maassluis
Saturday, 6 December 2014
F
T
Capelle
0 - 0
Lisse
F
T
Excelsior Maassluis
1 - 1
Genemuiden
F
T
GVVV Veenendaal
1 - 0
Ajax (A)
F
T
HHC
2 - 3
Spakenburg
F
T
Kozakken Boys
2 - 0
Hoek
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 1
Barendrecht
F
T
IJsselmeervogels
0 - 2
Sparta Nijkerk
F
T
ONS Sneek
0 - 3
SVV Scheveningen
Saturday, 29 November 2014
F
T
Barendrecht
2 - 1
HHC
F
T
GVVV Veenendaal
0 - 1
Rijnsburgse Boys
F
T
Genemuiden
1 - 3
Kozakken Boys
F
T
Lisse
2 - 0
Hoek
F
T
SVV Scheveningen
1 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
Ajax (A)
3 - 3
ONS Sneek
F
T
Spakenburg
4 - 2
IJsselmeervogels
F
T
Sparta Nijkerk
2 - 2
Capelle
Saturday, 22 November 2014
F
T
Capelle
1 - 0
SVV Scheveningen
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 1
Barendrecht
F
T
HHC
5 - 1
GVVV Veenendaal
F
T
Hoek
0 - 0
Sparta Nijkerk
F
T
Kozakken Boys
2 - 1
Lisse
F
T
Rijnsburgse Boys
3 - 1
Ajax (A)
F
T
IJsselmeervogels
1 - 2
Genemuiden
F
T
ONS Sneek
1 - 3
Spakenburg
Saturday, 15 November 2014
F
T
Barendrecht
2 - 2
Capelle
F
T
GVVV Veenendaal
0 - 2
ONS Sneek
F
T
Genemuiden
2 - 2
Lisse
F
T
Ajax (A)
1 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
Spakenburg
4 - 0
Hoek
F
T
Sparta Nijkerk
0 - 8
Kozakken Boys
Saturday, 8 November 2014
F
T
Capelle
1 - 3
Spakenburg
F
T
Excelsior Maassluis
1 - 0
GVVV Veenendaal
F
T
HHC
1 - 1
Ajax (A)
F
T
Hoek
2 - 1
Genemuiden
F
T
Kozakken Boys
3 - 1
SVV Scheveningen
F
T
Lisse
1 - 2
Sparta Nijkerk
F
T
IJsselmeervogels
2 - 2
Barendrecht
F
T
ONS Sneek
1 - 0
Rijnsburgse Boys
Saturday, 1 November 2014
F
T
Barendrecht
2 - 2
ONS Sneek
F
T
GVVV Veenendaal
2 - 1
Capelle
F
T
Genemuiden
4 - 4
Sparta Nijkerk
F
T
HHC
1 - 2
Kozakken Boys
F
T
Rijnsburgse Boys
0 - 2
Hoek
F
T
SVV Scheveningen
0 - 1
Lisse
F
T
Ajax (A)
1 - 2
IJsselmeervogels
F
T
Spakenburg
1 - 2
Excelsior Maassluis
Saturday, 25 October 2014
F
T
Capelle
4 - 1
Genemuiden
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 2
Rijnsburgse Boys
F
T
Hoek
2 - 2
SVV Scheveningen
F
T
Kozakken Boys
2 - 0
Ajax (A)
F
T
Lisse
1 - 2
Barendrecht
F
T
IJsselmeervogels
2 - 0
GVVV Veenendaal
F
T
ONS Sneek
2 - 2
HHC
F
T
Sparta Nijkerk
0 - 3
Spakenburg
Saturday, 11 October 2014
F
T
Barendrecht
1 - 0
Genemuiden
F
T
GVVV Veenendaal
5 - 0
Kozakken Boys
F
T
HHC
3 - 3
Capelle
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 2
IJsselmeervogels
F
T
SVV Scheveningen
3 - 3
Sparta Nijkerk
F
T
Ajax (A)
1 - 1
Hoek
F
T
ONS Sneek
3 - 2
Excelsior Maassluis
F
T
Spakenburg
5 - 1
Lisse
Saturday, 4 October 2014
F
T
Capelle
0 - 0
Ajax (A)
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 2
HHC
F
T
Genemuiden
3 - 4
SVV Scheveningen
F
T
Hoek
0 - 2
Barendrecht
F
T
Kozakken Boys
3 - 3
Spakenburg
F
T
Lisse
0 - 4
GVVV Veenendaal
F
T
IJsselmeervogels
0 - 0
ONS Sneek
F
T
Sparta Nijkerk
0 - 1
Rijnsburgse Boys
Saturday, 27 September 2014
F
T
Barendrecht
1 - 1
Sparta Nijkerk
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 2
IJsselmeervogels
F
T
GVVV Veenendaal
4 - 1
Hoek
F
T
HHC
0 - 0
Lisse
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 5
Kozakken Boys
F
T
Ajax (A)
1 - 0
Genemuiden
F
T
ONS Sneek
0 - 2
Capelle
F
T
Spakenburg
3 - 3
SVV Scheveningen
Saturday, 20 September 2014
F
T
Capelle
2 - 2
Rijnsburgse Boys
F
T
Genemuiden
3 - 1
Spakenburg
F
T
Hoek
2 - 3
Excelsior Maassluis
F
T
Kozakken Boys
3 - 1
ONS Sneek
F
T
Lisse
1 - 4
Ajax (A)
F
T
SVV Scheveningen
0 - 2
Barendrecht
F
T
IJsselmeervogels
1 - 3
HHC
F
T
Sparta Nijkerk
3 - 5
GVVV Veenendaal
Saturday, 13 September 2014
F
T
Barendrecht
0 - 0
Spakenburg
F
T
Excelsior Maassluis
2 - 4
Kozakken Boys
F
T
GVVV Veenendaal
2 - 3
Genemuiden
F
T
HHC
5 - 0
Hoek
F
T
Rijnsburgse Boys
1 - 3
SVV Scheveningen
F
T
Ajax (A)
2 - 1
Sparta Nijkerk
F
T
IJsselmeervogels
1 - 0
Capelle
F
T
ONS Sneek
2 - 2
Lisse
Saturday, 6 September 2014
F
T
Capelle
3 - 1
Excelsior Maassluis
F
T
Genemuiden
2 - 3
ONS Sneek
F
T
Hoek
2 - 2
IJsselmeervogels
F
T
Kozakken Boys
3 - 0
Barendrecht
F
T
Lisse
1 - 2
Rijnsburgse Boys
F
T
SVV Scheveningen
1 - 1
Ajax (A)
F
T
Spakenburg
0 - 2
GVVV Veenendaal
F
T
Sparta Nijkerk
1 - 1
HHC
Saturday, 30 August 2014
F
T
Capelle
1 - 0
Kozakken Boys
F
T
Excelsior Maassluis
0 - 4
Sparta Nijkerk
F
T
GVVV Veenendaal
1 - 0
Barendrecht
F
T
HHC
0 - 1
SVV Scheveningen
F
T
Rijnsburgse Boys
2 - 0
Genemuiden
F
T
Ajax (A)
1 - 2
Spakenburg
F
T
IJsselmeervogels
0 - 1
Lisse
F
T
ONS Sneek
1 - 4
Hoek
Saturday, 23 August 2014
F
T
Barendrecht
2 - 0
Ajax (A)
F
T
Genemuiden
1 - 1
HHC
F
T
Hoek
0 - 1
Capelle
F
T
Kozakken Boys
2 - 1
IJsselmeervogels
F
T
Lisse
3 - 0
Excelsior Maassluis
F
T
SVV Scheveningen
4 - 2
GVVV Veenendaal
F
T
Spakenburg
4 - 0
Rijnsburgse Boys
F
T
Sparta Nijkerk
3 - 3
ONS Sneek