Live Football : Netherlands

Live football scores, Live league tables


 

07:14 (GMT+2)

29 August 2014

Netherlands – Eredivisie

Friday, 29 August 2014
20:00
Go Ahead Eagles
v
Willem II
Saturday, 30 August 2014
18:30
Cambuur
v
ADO Den Haag
19:45
Excelsior
v
Heracles
19:45
FC Dordrecht
v
AZ Alkmaar
20:45
SC Heerenveen
v
FC Utrecht
Sunday, 31 August 2014
12:30
PSV Eindhoven
v
Vitesse
14:30
FC Groningen
v
Ajax
14:30
NAC Breda
v
PEC Zwolle
16:45
FC Twente
v
Feyenoord

Netherlands – Jupiler League

Tuesday, 26 August 2014
F
T
Jong PSV
1 - 0
NEC Nijmegen
Friday, 29 August 2014
20:00
Achilles 29
v
Fort.Sittard
20:00
FC Den Bosch
v
Jong Ajax
20:00
Helmond Sport
v
NEC Nijmegen
20:00
Jong PSV
v
FC Eindhoven
20:00
RKC Waalwijk
v
Jong FC Twente
20:00
Sparta Rotterdam
v
FC Volendam
20:00
Telstar
v
Almere City FC
20:00
VVV-Venlo
v
FC Emmen
Saturday, 30 August 2014
16:30
FC Oss
v
De Graafschap
Sunday, 31 August 2014
14:30
Roda JC Kerkrade
v
MVV Maastricht

Netherlands – Topklasse Saturday

Saturday, 30 August 2014
14:30
Capelle
v
Kozakken Boys
14:30
Excelsior Maassluis
v
Sparta Nijkerk
14:30
GVVV Veenendaal
v
Barendrecht
14:30
HHC
v
SVV Scheveningen
14:30
Rijnsburgse Boys
v
Genemuiden
15:00
Ajax (A)
v
Spakenburg
15:00
IJsselmeervogels
v
Lisse
15:00
ONS Sneek
v
Hoek

Netherlands – Topklasse Sunday

Saturday, 30 August 2014
19:00
UNA
v
WKE Emmen
Sunday, 31 August 2014
14:00
Koninklijke HFC
v
ADO '20
14:00
VVSB
v
JVC Cuijk
14:30
AFC
v
OJC Rosmalen
14:30
De Treffers
v
HBS Craeyenhout
14:30
EVV
v
HSC '21
14:30
Lienden
v
HFC EDO
14:30
RKSV Leonidas
v
USV Hercules

Netherlands – Super Cup

Sunday, 3 August 2014
F
T
PEC Zwolle
1 - 0
Ajax

Netherlands – KNVB Beker

Thursday, 25 September 2014
20:00
AFC
v
Excelsior
20:00
ASV de Dijk
v
Fort.Sittard
20:00
ASWH
v
WKE Emmen
20:00
Achilles 29
v
FC Twente
20:00
Ajax (A)
v
NEC Nijmegen
20:00
Almere City FC
v
ADO Den Haag
20:00
Barendrecht
v
FC Groningen
20:00
Capelle
v
FC Volendam
20:00
DOSKO
v
De Graafschap
20:00
De Treffers
v
Telstar
20:00
Deltasport
v
Willem II
20:00
EVV
v
AZ Alkmaar
20:00
Excelsior Maassluis
v
FC Emmen
20:00
FC Den Bosch
v
Cambuur
20:00
Flevo Boys
v
DOS '37
20:00
Go Ahead Eagles
v
Feyenoord
20:00
HBS Craeyenhout
v
Heracles
20:00
HHC
v
RKC Waalwijk
20:00
JOS Watergraafsmeer
v
Ajax
20:00
JVC Cuijk
v
GVVV Veenendaal
20:00
Kozakken Boys
v
Sportlust '46
20:00
MVV Maastricht
v
Helmond Sport
20:00
ONS Sneek
v
FC Dordrecht
20:00
PEC Zwolle
v
FC Oss
20:00
PSV Eindhoven
v
FC Utrecht
20:00
Rijnsburgse Boys
v
Sparta Rotterdam
20:00
Roda JC Kerkrade
v
SC Heerenveen
20:00
SV Urk
v
UNA
20:00
SVV Scheveningen
v
Lisse
20:00
Spakenburg
v
NAC Breda
20:00
VVSB
v
Vitesse
20:00
VVV-Venlo
v
FC Eindhoven