Live Football : Germany

Live football scores, Live league tables


 

23:19 (GMT+2)

22 October 2020

Germany – Bundesliga

Friday, 23 October 2020
20:30
VfB Stuttgart
v
FC Koeln
Saturday, 24 October 2020
15:30
Bayern Munich
v
Eintracht Frankfurt
15:30
Mainz 05
v
Borussia Moenchengladbach
15:30
RasenBallsport Leipzig
v
Hertha Berlin
15:30
Union Berlin
v
Freiburg
18:30
Borussia Dortmund
v
Schalke 04
Sunday, 25 October 2020
15:30
Wolfsburg
v
Arminia Bielefeld
18:00
Werder Bremen
v
Hoffenheim
Monday, 26 October 2020
20:30
Bayer Leverkusen
v
Augsburg

Germany – 2nd Bundesliga

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Hamburger SV
3 - 0
Erzgebirge Aue
Friday, 23 October 2020
18:30
Jahn Regensburg
v
Eintracht Braunschweig
18:30
Nuernberg
v
Karlsruher SC
Saturday, 24 October 2020
13:00
Darmstadt
v
St. Pauli
13:00
Hamburger SV
v
Wuerzburger Kickers
13:00
Hannover 96
v
Fortuna Duesseldorf
13:00
Holstein Kiel
v
Greuther Fuerth
Sunday, 25 October 2020
13:30
Bochum
v
Erzgebirge Aue
13:30
FC Heidenheim
v
Osnabrueck
13:30
Sandhausen
v
Paderborn

Germany – 3rd Liga

Tuesday, 20 October 2020
F
T
Dynamo Dresden
1 - 2
FSV Zwickau
F
T
KFC Uerdingen
0 - 4
Wehen
F
T
SC Verl
3 - 1
Magdeburg
F
T
Tuerkguecue Muenchen
4 - 3
Luebeck
F
T
Waldhof Mannheim
1 - 2
Hansa Rostock
Wednesday, 21 October 2020
F
T
1860 Muenchen
1 - 2
Saarbruecken
F
T
Hallescher FC
4 - 1
Meppen
F
T
Kaiserslautern
1 - 1
Ingolstadt
F
T
Unterhaching
0 - 1
Duisburg
F
T
Viktoria Koeln 1904
3 - 2
Bayern Munich II
Friday, 23 October 2020
19:00
FSV Zwickau
v
Tuerkguecue Muenchen
Saturday, 24 October 2020
14:00
Duisburg
v
KFC Uerdingen
14:00
Hansa Rostock
v
Viktoria Koeln 1904
14:00
Ingolstadt
v
Dynamo Dresden
14:00
Luebeck
v
Hallescher FC
14:00
Magdeburg
v
Wehen
14:00
Meppen
v
Kaiserslautern
Sunday, 25 October 2020
13:00
Saarbruecken
v
SC Verl
14:00
Bayern Munich II
v
Waldhof Mannheim
Monday, 26 October 2020
19:00
Unterhaching
v
1860 Muenchen

Germany – Regionalliga Bayern

Saturday, 24 October 2020
14:00
Burghausen
v
VfR Garching
14:00
FC Schweinfurt
v
SV Schalding-Heining
14:00
Greuther Fuerth II
v
FC Memmingen
14:00
SV Heimstetten
v
1860 Rosenheim
14:00
SpVgg Bayreuth
v
Nuernberg II
14:00
TSV Aubstadt
v
TSV Buchbach
14:00
TSV Rain/Lech
v
Viktoria Aschaffenburg
C
a
n
c
Tuerkguecue Muenchen
v
FV Illertissen
14:00
VfB Eichstaett
v
Augsburg II
Friday, 23 October 2020
19:30
SV Drochtersen/Assel
v
FC Hansa Lueneburg
Saturday, 24 October 2020
13:00
1. FC Phoenix Luebeck
v
Holstein Kiel II
P
o
s
t
SC Weiche Flensburg
v
Altonaer FC 93
14:00
Heider SV
v
Teutonia Ottensen
Sunday, 25 October 2020
14:00
St. Pauli II
v
Eintracht Norderstedt
Wednesday, 21 October 2020
F
T
Werder Bremen II
4 - 1
Oberneuland
F
T
Wolfsburg II
1 - 3
BSV Rehden
Friday, 23 October 2020
P
o
s
t
SSV Jeddeloh
v
SV Atlas Delmenhorst
Saturday, 24 October 2020
13:00
Wolfsburg II
v
Werder Bremen II
Sunday, 25 October 2020
14:00
Oldenburg
v
BSV Rehden
14:00
TSV Havelse
v
HSC Hannover
15:00
Oberneuland
v
VfV Hildesheim

Germany – Regionalliga Nordost

Friday, 23 October 2020
19:00
FC Viktoria 1889 Berlin
v
Babelsberg
19:00
Tennis Borussia
v
BFC Dynamo
19:00
VSG Altglienicke
v
Hertha Berlin II
Saturday, 24 October 2020
13:30
BSG Chemie Leipzig
v
Bischofswerdaer FV
13:30
Energie Cottbus
v
Berliner AK 07
13:30
VfB Auerbach
v
Germania Halberstadt
Sunday, 25 October 2020
13:30
Chemnitzer FC
v
FSV Luckenwalde
13:30
Optik Rathenow
v
Carl Zeiss Jena
13:30
SV Lichtenberg 47
v
Lokomotive Leipzig
13:30
ZFC Meuselwitz
v
FSV Union Fuerstenwalde

Germany – Regionalliga Südwest

Tuesday, 20 October 2020
F
T
Bahlinger SC
4 - 3
TSV Schott Mainz
F
T
Aalen
1 - 1
Hessen Kassel
F
T
FCA Walldorf
2 - 3
Homburg
F
T
FSV Frankfurt
1 - 5
Elversberg
F
T
Hoffenheim II
2 - 1
Ulm
F
T
Kickers Offenbach
1 - 0
FC Giessen
Wednesday, 21 October 2020
P
o
s
t
Sonnenhof Grossaspach
v
VfB Stuttgart II
F
T
Mainz 05 II
2 - 0
Eintracht Stadtallendorf
F
T
TSG Balingen
2 - 1
Bayern Alzenau
F
T
TSV Steinbach
2 - 4
Freiburg II
F
T
TuS RW Koblenz
0 - 2
Pirmasens
Saturday, 24 October 2020
14:00
Bayern Alzenau
v
TSV Steinbach
14:00
Eintracht Stadtallendorf
v
Bahlinger SC
14:00
Elversberg
v
FCA Walldorf
14:00
FC Giessen
v
Hoffenheim II
14:00
Hessen Kassel
v
Mainz 05 II
14:00
Homburg
v
Aalen
P
o
s
t
TSV Schott Mainz
v
Sonnenhof Grossaspach
14:00
Ulm
v
TSG Balingen
14:30
VfB Stuttgart II
v
Kickers Offenbach
Sunday, 25 October 2020
14:00
Pirmasens
v
Freiburg II
14:00
TuS RW Koblenz
v
FSV Frankfurt

Germany – Regionalliga West

Wednesday, 21 October 2020
P
o
s
t
Lippstadt
v
Borussia Dortmund II
F
T
Fortuna Koeln
4 - 1
Bonner SC
F
T
Oberhausen
3 - 1
Sportfreunde Lotte
F
T
Preussen Muenster
2 - 1
SC Wiedenbrueck
F
T
RW Ahlen
2 - 2
FC Wegberg-Beeck
P
o
s
t
SV Roedinghausen
v
Alemannia Aachen
F
T
Schalke 04 II
3 - 0
FC Koeln II
Saturday, 24 October 2020
14:00
Alemannia Aachen
v
Bergisch Gladbach
14:00
Bonner SC
v
Preussen Muenster
14:00
RW Ahlen
v
Lippstadt
14:00
Sportfreunde Lotte
v
Schalke 04 II
14:00
Wuppertal
v
SV Straelen
15:30
RW Essen
v
Oberhausen
16:00
FC Koeln II
v
SV Roedinghausen
Sunday, 25 October 2020
14:00
Borussia Dortmund II
v
Fortuna Duesseldorf II
14:00
FC Wegberg-Beeck
v
VfB Homberg

Germany – DFB Cup

Thursday, 15 October 2020
F
T
Dueren
0 - 3
Bayern Munich

Germany – Bundesliga :: Women

Friday, 16 October 2020
F
T
Eintracht Frankfurt
0 - 1
SC Freiburg
Sunday, 18 October 2020
F
T
Bayern Munich
3 - 0
Turbine Potsdam
F
T
SGS Essen
0 - 0
Bayer Leverkusen
F
T
TSG 1899 Hoffenheim
1 - 0
Meppen
F
T
VfL Wolfsburg
5 - 2
MSV Duisburg
F
T
Werder Bremen
1 - 0
SC Sand

Germany – DFB Cup :: Women

Saturday, 26 September 2020
F
T
Weinberg (w)
7 - 1
Holzbach (w)
F
T
Holstein Kiel (w)
1 - 2
Berghofen (w)
F
T
Ingolstadt (w)
3 - 2
Wurzburger Kickers (w)
F
T
Gottenheim (w)
3 - 6
Saarbrucken (w)
F
T
Alberweiler (w)
0 - 2
SG Andernach (w)
F
T
Gutersloh (w)
5 - 1
Arminia Bielefeld (w)
F
T
Rhade (w)
0 - 1
Borussia Bocholt (w)
Sunday, 27 September 2020
F
T
Budberg (w)
0 - 3
Henstedt Ulzburg (w)
A
E
T
Fortuna Koln (w)
3 - 0
FSV Babelsberg (w)
F
T
RB Leipzig (w)
2 - 0
FFC Niederkirchen (w)
A
E
T
Opel Russelsheim (w)
540 - 0
Nurnberg (w)
A
E
T
Riegelsberg (w)
341 - 1
Karlsruher SC (w)
F
T
Bochum (w)
3 - 0
Viktoria Berlin (w)
F
T
FFV Erfurt (w)
3 - 1
Phoenix Leipzig (w)
F
T
Jahn Delmenhorst (w)
8 - 1
Buntentor (w)
P
o
s
t
Magdeburger FFC (w)
v
Cloppenburg (w)
F
T
Rostocker FC (w)
0 - 2
Walddorfer SV (w)
F
T
Worrstadt (w)
0 - 5
Gottelborn (w)

Germany – Telekom Cup

Sunday, 13 January 2019
A
P
Fortuna Duesseldorf
780 - 0
Bayern Munich
F
T
Hertha Berlin
0 - 1
Borussia Moenchengladbach
F
T
Fortuna Duesseldorf
3 - 1
Hertha Berlin
A
P
Bayern Munich
420 - 0
Borussia Moenchengladbach

Germany – Super Cup

Wednesday, 30 September 2020
F
T
Bayern Munich
3 - 2
Borussia Dortmund
Tuesday, 20 October 2020
F
T
SV Oberachern
2 - 1
1. CfR Pforzheim
Friday, 23 October 2020
19:00
FSV 08 Bissingen
v
1. CfR Pforzheim
Saturday, 24 October 2020
14:00
Goeppinger SV
v
FV Ravensburg
14:00
SV Sandhausen ll
v
FV Loerrach-Brombach
14:00
TSV Ilshofen
v
Freiberg
15:00
FC Bruchsal
v
SV Oberachern
15:30
FCA Walldorf II
v
TSG Backnang
15:30
Neckarsulmer Sport Union
v
FC Rielasingen-Arlen
15:30
Noettingen
v
Freiburger FC
15:30
Reutlingen
v
Stuttgarter Kickers
15:30
SV Linx
v
Dorfmerkingen

Germany – Oberliga Bremen

Saturday, 24 October 2020
13:00
BTS Neustadt
v
Leher
13:00
Werder Bremen III
v
SV Hemelingen
13:15
Blumenthaler SV
v
TuS Schwachhausen
14:00
Brinkumer SV
v
BSC Hastedt
14:00
SG Aumund-Vegesack
v
TuS Komet Arsten
15:00
Geestemuende
v
Habenhauser FV
Sunday, 25 October 2020
14:30
Vatan Sport Bremen
v
Bremer SV
15:00
FC Union 60
v
SC Borgfeld
15:30
SFL Bremerhaven
v
OSC Bremerhaven

Germany – Oberliga Flens: Nord

Saturday, 24 October 2020
14:00
Husumer SV
v
SC Weiche Flensburg II
14:00
TSB Flensburg
v
Inter Tuerkspor Kiel
14:00
TSV Bordesholm
v
TSV Kronshagen
Sunday, 25 October 2020
14:00
Eckernfoerder SV
v
TSV Altenholz

Germany – Oberliga Flens: Sud

Saturday, 24 October 2020
14:00
Pansdorf
v
Luebeck II
14:00
Union Neumuenster
v
SV Preussen 09 Reinfeld
Sunday, 25 October 2020
14:00
SV Eichede
v
Eutin 08
14:00
SV Todesfelde
v
Oldenburger SV

Germany – Oberliga Hamburg

Tuesday, 20 October 2020
F
T
HSV Barmbek-Uhlenhorst
1 - 0
TSV Concordia
Friday, 23 October 2020
20:00
Hamburger SV III
v
HSV Barmbek-Uhlenhorst
Saturday, 24 October 2020
13:00
TuS Dassendorf
v
TSV Concordia
15:30
SV Curslack-Neuengamme
v
TSV Sasel
Sunday, 25 October 2020
10:45
HEBC Hamburg
v
Hamm United
14:00
Niendorfer TSV
v
Uhlenhorster SC Paloma
14:00
SV Rugenbergen
v
Bramfelder SV
14:00
TSV Buchholz
v
FC Suederelbe
15:00
Union Tornesch
v
Victoria Hamburg

Germany – Oberliga Hessen

Tuesday, 20 October 2020
F
T
Huenfelder SV
0 - 1
KSV Baunatal
Wednesday, 21 October 2020
F
T
FSV Fernwald
5 - 2
SC Waldgirmes
F
T
RW Walldorf
4 - 2
VFB Ginsheim
F
T
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
3 - 0
Buchonia Flieden
F
T
SV Neuhof
0 - 4
FC Hanau 93
F
T
Turk Gucu Friedberg
6 - 0
TUS Dietkirchen
F
T
FV Bad Vilbel
2 - 0
FC 1906 Erlensee
F
T
SC Viktoria 06 Griesheim
1 - 1
SV Steinbach 1920
F
T
SV Rot-Weiss Hadamar
2 - 0
FC 1931 Eddersheim
F
T
SV Zeilsheim
1 - 3
SC Hessen Dreieich
Saturday, 24 October 2020
15:00
Buchonia Flieden
v
Huenfelder SV
15:00
SC Hessen Dreieich
v
FC 1906 Erlensee
15:00
SC Viktoria 06 Griesheim
v
FV Bad Vilbel
15:00
SC Waldgirmes
v
TUS Dietkirchen
15:00
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
v
SV Neuhof
15:00
SV Rot-Weiss Hadamar
v
Turk Gucu Friedberg
Sunday, 25 October 2020
15:00
FC 1931 Eddersheim
v
VFB Ginsheim
15:00
FSV Fernwald
v
KSV Baunatal
15:00
SV Steinbach 1920
v
FC Hanau 93
15:00
SV Zeilsheim
v
RW Walldorf

Germany – Oberliga Mittelrhein

Sunday, 25 October 2020
15:00
Borussia Freialdenhoven
v
VfL Vichttal
15:00
SV Breinig
v
Dueren
15:00
Viktoria Arnoldsweiler
v
FC Hennef 05
15:15
Siegburger SV 04
v
Glesch-Paffendorf
15:15
Spvg Wesseling Urfeld
v
SV Deutz 05
15:30
DJK BW Friesdorf
v
Fortuna Koeln II
15:30
Pesch
v
FC Huerth
15:30
SpVg Frechen 20
v
VfL Alfter

Germany – Oberliga Niederrhein

Wednesday, 21 October 2020
F
T
FC Kleve
3 - 0
TVD Velbert
F
T
Ratinger SV
3 - 0
Velbert
F
T
SC Velbert
4 - 0
TV Jahn Hiesfeld
F
T
Sportfreunde Baumberg
2 - 3
SpVgg Sterkrade-Nord
F
T
TSV Meerbusch
0 - 3
SW Essen
F
T
TuRU Duesseldorf
1 - 0
1. FC Moenchengladbach
F
T
Niederwenigern
5 - 1
Cronenberger SC
Thursday, 22 October 2020
F
T
FC Kray
0 - 2
FC Bocholt
P
o
s
t
DJK Teutonia St. Toenis
v
FC Monheim
F
T
Union Nettetal
1 - 0
SpVg Schonnebeck
P
o
s
t
FSV Duisburg
v
SC Duesseldorf West
Saturday, 24 October 2020
16:00
Velbert
v
TuRU Duesseldorf
Sunday, 25 October 2020
15:00
1. FC Moenchengladbach
v
TSV Meerbusch
15:00
Cronenberger SC
v
FSV Duisburg
15:00
FC Monheim
v
Ratinger SV
15:00
SW Essen
v
FC Kray
15:00
SpVg Schonnebeck
v
Niederwenigern
15:00
TV Jahn Hiesfeld
v
Sportfreunde Baumberg
15:00
TVD Velbert
v
DJK Teutonia St. Toenis
15:15
SpVgg Sterkrade-Nord
v
FC Kleve
15:30
SC Duesseldorf West
v
SC Velbert
15:30
VfB Hilden
v
Union Nettetal
Saturday, 24 October 2020
15:00
MTV Wolfenbuettel
v
SVG Goettingen
16:00
BW Schwalbe Tuendern
v
SV Ramlingen-Ehlershausen
Sunday, 25 October 2020
14:00
Eintracht Northeim
v
FC Germania Egestorf-Langreder
15:00
Arminia Hannover
v
FT Braunschweig
15:00
MTV Gifhorn
v
Lupo-Martini Wolfsburg
Wednesday, 21 October 2020
F
T
Heeslinger SC
2 - 0
Spelle-Venhaus
Friday, 23 October 2020
20:00
FC Hagen/Uthlede
v
TB Uphusen
Sunday, 25 October 2020
15:00
Blau-Weiss Lohne
v
Kickers Emden
15:00
Heeslinger SC
v
VfL Oldenburg
15:00
MTV Eintracht Celle
v
TuS Bersenbrueck
15:00
Spelle-Venhaus
v
Rotenburger SV

Germany – Oberliga NOFV-Nord

Wednesday, 21 October 2020
F
T
FC Strausberg
3 - 1
Hertha Zehlendorf
Saturday, 24 October 2020
14:00
FC Strausberg
v
Greifswalder SV
14:00
RSV Eintracht 1949
v
MSV Pampow
Sunday, 25 October 2020
14:00
1. FC Lok Stendal
v
SpVg BW 90 Berlin
14:00
CFC Hertha 06
v
Staaken
14:00
Hansa Rostock II
v
Brandenburger SC Sued
14:00
TSG Neustrelitz
v
Hertha Zehlendorf
14:00
Tasmania Berlin
v
Rostocker FC 1895
14:00
Torgelower SV Greif
v
SFC Stern 1900

Germany – Oberliga NOFV-Sud

Saturday, 24 October 2020
12:30
FC Eilenburg
v
FSV Wacker Nordhausen
13:00
Plauen
v
BW Zorbau
14:00
Einheit Rudolstadt
v
Union Sandersdorf
14:00
FC An der Fahner Hoehe
v
FC International Leipzig
14:00
FC Oberlausitz Neugersdorf
v
FC Grimma
14:00
FSV Martinroda
v
VfB Krieschow
14:00
VfL Halle 96
v
1. FC Merseburg
Sunday, 25 October 2020
13:30
Ludwigsfelder FC
v
Carl Zeiss Jena II
Friday, 23 October 2020
19:30
FV Engers
v
FSV Salmrohr
Saturday, 24 October 2020
15:30
Eisbachtaler Sportfreunde
v
Hassia Bingen
15:30
Kaiserslautern II
v
Koblenz
17:30
TSV Emmelshausen
v
FC Karbach
Sunday, 25 October 2020
15:00
SV Gonsenheim
v
Alemannia Waldalgesheim
Saturday, 24 October 2020
15:00
SV Roechling
v
Pfeddersheim
15:30
FSV Jaegersburg
v
FV Diefflen
16:00
FC Speyer 09
v
FV Eppelborn
Sunday, 25 October 2020
15:00
Wormatia Worms
v
FV Dudenhofen
15:30
Elversberg II
v
Hertha Wiesbach
Monday, 26 October 2020
19:30
TuS Mechtersheim
v
Arminia Ludwigshafen

Germany – Oberliga Westfalen

Wednesday, 21 October 2020
P
o
s
t
SV Schermbeck 2020
v
TSG Sprockhoevel
Friday, 23 October 2020
P
o
s
t
RSV Meinerzhagen
v
TuS Ennepetal
Sunday, 25 October 2020
15:00
ASC Dortmund
v
SC Westfalia Herne
15:00
Hammer SpVg
v
Preussen Muenster II
15:00
Holzwickeder
v
TSG Sprockhoevel
15:00
SC Paderborn 07 II
v
Eintracht Rheine
15:00
SV Schermbeck 2020
v
Wattenscheid
15:00
Sportfreunde Siegen
v
SG Finnentrop/Bamenohl
15:00
TuS Erndtebrueck
v
SpVgg Vreden
15:00
TuS Haltern
v
FC Guetersloh
15:00
Victoria Clarholz
v
FC Kaan-Marienborn 07