Live Football : France

Cup live scores, league table, football fixtures


 

07:31 (GMT+2)

19 October 2017

Fixtures

France – Cup

Saturday, 21 October 2017
14:30
FCO Firminy
v
Lyon la Duchere
15:00
AS Gemenosienne
v
SC Toulon
15:00
Avallon CO
v
Jura Sud
15:00
Plaintel
v
Stade Briochin
15:30
Albert Sport
v
Dunkerque
15:30
Mareuil SC
v
Cholet
15:30
Saint Marcel
v
AF Vire
17:00
Sarreguemines FC
v
ASC Biesheim
17:30
AS Huningue
v
FCSR Haguenau
18:00
Annecy FC
v
Vaulx-en-Velin
18:00
Bayeux
v
US Granvillaise
18:00
Bron Grand Lyon
v
Rumilly Albanai
18:00
Chamalieres
v
Espaly
18:00
Cluses Scionzier
v
St. Priest
18:00
Echirolles FC
v
Villefranche Beaujolais
18:00
Feurs
v
Aurillac Arpajon
18:00
Hyeres
v
Martigues
18:00
La Montagne
v
Concarneau
18:00
Montauban
v
Pradines St Vincent
18:00
Mulhouse
v
Luneville
18:00
Pays Uzes
v
Fabregues
18:00
Saint-Alban Aucamville
v
Tarbes
18:00
St. Georges
v
Avoine Chinon
18:00
Sud Ardeche
v
AS Chavanay
18:00
Tarentaise
v
Bords de Saone
18:00
Thaon
v
Prix-les-Mezieres
18:00
Tournefeuille
v
Luzenac
18:00
Trelissac
v
Bergerac Perigord
18:00
Voltigeurs de Chateaubriant
v
Les Herbiers
18:30
AGIIR Florival
v
Schiltigheim
18:30
Balma
v
Fleurance
18:30
Cambrai
v
Grande Synthe
18:30
FC Still
v
Fegersheim CS
19:00
Auch Football
v
Troyes
19:00
Beaune
v
ASM Belfort
19:00
CA St Savin St Germain
v
Langon FC
19:00
Champonnay Marennes
v
Feytiat
19:00
Des Cheminots St Germanois
v
Moulins Yzeure
19:00
FC Metzing
v
Raon L Etape
19:00
Furiani Agliani
v
SC Bastia
19:00
Geispolsheim
v
US Reipertswiller
19:00
Pouzauges Reaumur AC
v
Le Mans
19:00
Thouars Foot 79
v
Angouleme
19:30
CA Pontarlier
v
UF Maconnais
19:30
Morteau Montlebon
v
Charitoise US
19:30
Toulouse Rodeo F.C
v
Rodez
20:00
Aixe Sur Vienne
v
Bressuire
20:00
Aviron Bayonnais FC
v
Lege Cap Ferret
20:00
Chatellerault
v
Limoges
20:00
Forbach
v
AS Illzach-Modenheim
20:00
Pau
v
Stade Bordelais
20:00
Ruelle OFC
v
Merignac Arlac
20:00
Seyssinet Pariset
v
SA Thiers
20:00
Ygossais
v
Chauray
20:30
Romorantin
v
Ouest Tourangeau
Sunday, 22 October 2017
14:30
Ceyratoise
v
Andrezieux
14:30
Corte
v
Gallia CL
14:30
Divonne
v
Vallee Gresse
14:30
FC Du Foron
v
La Tour Saint-Clair
14:30
FC de la Valdaine
v
ES Vallieres
14:30
Garges
v
Houilles AC
14:30
Hauts Lyonnais
v
Ytrac
14:30
La Courneuve
v
Grigny US
14:30
MDA Chasselay
v
Grenoble
14:30
Mantes
v
Blanc Mesnil
14:30
Marly La Ville ES
v
Entente SSG
14:30
Mont Pilat
v
Algerienne
14:30
Paray
v
CM Aubervilliers
14:30
Persan 03 US
v
Racing Club de France Colombes 92
14:30
Red Star
v
Fleury Merogis U.S
14:30
Rungis
v
Plessis Robinson Fc
14:30
St Brice
v
St Denis US
14:30
St Maur Lusitanos
v
Creteil
14:30
US Ivry
v
Les Ulis
14:30
Velay
v
Le Puy
15:00
4 Rivieres 70 FC
v
AS Quetigny
15:00
APM Metz
v
Saint Louis Neuweg
15:00
AS Panazol
v
La Brede
15:00
AS St Apollinaire
v
Grandvillars FC
15:00
AS Vagney
v
Epernay
15:00
Agglo Troyenne
v
Chalons FCO
15:00
Alberes Argeles
v
ES Paulhan Pezenas
15:00
Alizay
v
Caen PTT
15:00
Anduzien
v
St Clement Montferrier
15:00
Angers NDC
v
Laval
15:00
Argentre du Plessis
v
Vannes
15:00
Avion
v
US Choisy au Bac
15:00
Bagnols-Pont-Saint-Esprit
v
Olympique Ales
15:00
Bodilis Plougar FC
v
Pledran
15:00
Bogny
v
St Avold
15:00
Bretteville Odon
v
CMS Oissel
15:00
Cavaillon ARC
v
Marseille Consolat
15:00
Challans
v
JSC Bellevue Nantes
15:00
Chapelain AC
v
Saint Nazaire
15:00
Chateau Porcien
v
Chaumont
15:00
Chenove
v
Gueugnon
15:00
Coquellois SC
v
Chantilly US
15:00
Douarnenez
v
Pleudihen FC
15:00
ES de Caudry
v
Feignies Aulnoye
15:00
Essartais FC
v
Orvault Sports
15:00
Glisy AS
v
Amiens Portugais
15:00
Grenay
v
Noeux-les-Mines
15:00
Haroue Benney
v
Epinal
15:00
Iris La Sentinelle
v
Arras
15:00
Kembs Reunis
v
Hegenheim
15:00
Landerneau
v
Vitre
15:00
Le Portel
v
Beauvais
15:00
Liffre
v
Quimper
15:00
Lille Oms Fives
v
Tourcoing US
15:00
Loudeac
v
St Pontivyen
15:00
Marck
v
Chambly
15:00
Mulsanne Teloche
v
Chateau-Gontier
15:00
Noyal Brece
v
St. Malo
15:00
OC Cesson
v
La Plancoetine
15:00
Olympique Saumur
v
Du Maine
15:00
Pays Argentonnais
v
Marmande
15:00
Perpignan Mediterranee
v
Canet Roussillon
15:00
Plomelin
v
Penmarch
15:00
Quarouble
v
Tergnier
15:00
Rennes CPB Brequigny
v
La Saint Colomban Locmine
15:00
Ribemont US
v
SC Hazebrouck
15:00
Roubaix Hommelet
v
Marcquois
15:00
Rouen
v
Gonfreville
15:00
Roye
v
AFC Compiegne
15:00
SMUC
v
AS Cagnes le Cros
15:00
Saint Sebastien
v
Les Sables TVEC
15:00
Saint-Renan
v
Quimperle
15:00
Sene FC
v
Cleder US
15:00
St Die
v
Amneville
15:00
St Nicolas d'Aliermont
v
Evreux
15:00
St-Pryve St-Hilaire
v
Vierzon FC
15:00
Stade Auxerre
v
Imphy-Decize
15:00
Tremery
v
Amanvillers
15:00
Troarn ES
v
ST Lo Manche
15:00
UL Rombas
v
Cormontreuil
15:00
US Marseille Endoume Catalans
v
Marseille Ardziv
15:00
US Noyelles
v
USM Senlis
15:00
US Saint Andre
v
Itancourt Neuville
15:00
US Vimy
v
Amiens AC
15:00
USM Saran
v
FC Chartres
15:00
USSM Loos en Gohelle
v
Boulogne
15:00
Vendee Fontenay Foot
v
US Change
15:00
Vernon
v
Avranches
15:00
Wattrelos
v
St Amand FC
18:00
US Ittenheim
v
Bantzenheim

Results

France – Cup

Saturday, 14 October 2017
F
T
CSC de Cayenne
1 - 4
Le Geldar de Kourou
Friday, 13 October 2017
A
E
T
US Matoury
451 - 1
AS ET Matoury