Live Football : France

Live football scores, Live league tables


 

01:34 (GMT+2)

26 October 2014

France – Ligue 1

Friday, 24 October 2014
F
T
Toulouse
0 - 2
Lens
Saturday, 25 October 2014
F
T
Paris Saint Germain
3 - 0
Bordeaux
F
T
Bastia
1 - 3
Monaco
F
T
Caen
2 - 1
Lorient
F
T
Evian Thonon Gaillard
0 - 2
Nantes
F
T
Reims
1 - 0
Montpellier
Sunday, 26 October 2014
14:00
Rennes
v
Lille
17:00
Guingamp
v
Nice
17:00
Saint Etienne
v
Metz
21:00
Lyon
v
Marseille

France – Ligue 2

Friday, 24 October 2014
F
T
Ajaccio
2 - 1
Valenciennes
F
T
Angers
3 - 0
Clermont Foot
F
T
Arles-Avignon
1 - 0
Niort
F
T
Brest
3 - 0
GFCO Ajaccio
F
T
Chateauroux
2 - 1
Tours
F
T
Nimes
0 - 1
Auxerre
F
T
Orleans
1 - 1
Creteil
F
T
Sochaux
1 - 1
Laval
Saturday, 25 October 2014
F
T
Troyes
1 - 0
Dijon
Monday, 27 October 2014
20:30
Nancy
v
Le Havre

France – Cup

Saturday, 25 October 2014
F
T
Epernay
0 - 1
Sedan
A
E
T
AS Graces
2 - 1
Plouzane
A
E
T
AS Polignac
0 - 1
Yzeure
F
T
Argentre du Plessis
4 - 2
Servon CS
F
T
Beaumont St Cyr
0 - 4
Chauray
F
T
RC Amiens
0 - 5
Chambly
F
T
Paris CA
2 - 5
Paris FC
F
T
Vallee Gresse
1 - 4
Aix FC
F
T
CM Aubervilliers
2 - 1
Entente SSG
A
E
T
La Roche
242 - 2
Lucon
A
E
T
Libourne St.Seurin
3 - 1
Pau
A
E
T
US Reispertswiller
1 - 2
Strasbourg
F
T
AS Gemenosienne
0 - 2
Martigues
F
T
Drancy
1 - 3
Fleury Merogis U.S
F
T
FA Illkirch Graffenstaden
1 - 0
ASC Biesheim
F
T
Illhaeusern
0 - 3
Colmar
17:00
Maubeuge
v
US Biachoise
F
T
OC Cesson
0 - 3
Vitre
A
E
T
St Maur Lusitanos
651 - 1
Villemomble Sports
F
T
AS Trouville Deauville
2 - 0
Tourlaville
F
T
Amneville
1 - 2
Epinal
F
T
Beauvais
1 - 0
Roye
F
T
CA Pontarlier
2 - 1
Besancon ASPTT
A
E
T
Cournon d'Auvergne
0 - 2
Aurillac Arpajon
F
T
FC de Limonest
2 - 0
AS Minguettes Venissieux
F
T
Flers FC
1 - 4
ST Lo Manche
F
T
Jura Sud
4 - 0
Racing Besancon
F
T
La Fleche RC
0 - 2
Le Mans
F
T
La Valette
0 - 3
Marseille Consolat
F
T
Lannion
0 - 1
Concarneau
A
E
T
Le Puy
2 - 0
St. Georges
18:00
Marssac RS
v
Lourdes FC
F
T
Pouzauges Reaumur AC
1 - 4
Le Poire Sur Vie
F
T
Sarreguemines FC
3 - 2
Raon L Etape
F
T
Selongey
1 - 2
Montceau
F
T
St. Malo
3 - 1
La Saint Colomban Locmine
A
E
T
US Granvillaise
561 - 1
Avranches
F
T
Vaulx-en-Velin
7 - 1
Feurs
F
T
AFC Compiegne
0 - 2
Amiens
18:30
AS Portet
v
Balma
18:30
Bayard Saumur
v
Carquefou
19:00
Ain Sud Foot
v
ES Bressane Marboz
F
T
Bergerac Perigord
0 - 1
Anglet
F
T
Mont-de-Marsan
1 - 2
Trelissac
F
T
Poitiers
0 - 1
Bressuire
19:00
Sainte Geneviève
v
Issy les Moulineaux
19:00
Seyssinet Pariset
v
Bourgoin Jallieu
F
T
Trelaze
0 - 3
Cholet
19:00
US Chauvigny
v
Cognac
F
T
Vallee Bleue
0 - 4
St. Priest
19:00
Vichy
v
Perignat-les-Sarlieve
20:00
CS Neuvillois
v
Mos 3 Rivieres
20:00
Golfech St Paul d Espy
v
Tarbes
20:00
Meymac
v
Thouars Foot 79
20:00
Pays Mazametain
v
Auch Football
F
T
Pont du Chateau
0 - 4
Moulins
A
E
T
Rilhac Rancon
1 - 2
La Rochelle
20:00
Saint Marcellin
v
US Millery Vourles
F
T
Saint-Chamond
0 - 2
Lyon la Duchere
20:00
US De Cazeres
v
Semeac
20:30
Eglantine Vierzon
v
SMOC St Jean de Brayes
Sunday, 26 October 2014
14:00
AS Girancourt
v
Uckange
14:00
AS Morhange
v
Verdun Belleville
14:00
CS Blenod
v
ES Villerupt
14:00
Grand Couronne
v
Forbach
14:00
La Chapelle Saint Luc
v
Esperance St. Dizier
14:00
Pagny sur Moselle
v
Luneville
14:00
Reims Sainte-Anne
v
Eclaron Valcourt
14:00
Sainte Savine Riviere de Corps
v
Charleville
14:00
St Mihiel
v
SG Marienau
14:00
Triangle d'Or
v
Clemenceau Besancon
14:30
AC St Romain de Colbosc
v
Gonfreville
14:30
AS St Apollinaire
v
Louhans Cuiseaux
14:30
AS Sundhoffen
v
Sarre-Union
14:30
Aulnay CSL
v
Red Star
14:30
Avallon CO
v
Nevers Football
14:30
Blois
v
Vineuil SP
14:30
Bobigny
v
US Ivry
14:30
Bonchamp
v
La Suze
14:30
Borgo FC
v
CA Bastia
14:30
CA Pont Audemer
v
US Lillebonnaise
14:30
CMS Oissel
v
US Gasny
14:30
CS Amiens Montieres
v
RC Clermontois
14:30
Chambotte FC
v
Monts Or Azergues
14:30
Chatou
v
Champigny F.C. 94
14:30
Conflans
v
Noisy le Sec
14:30
Cote Bleue
v
Istres
14:30
Deville Maromme
v
Quevilly
14:30
Dijon USC
v
FC Chalon
14:30
ES Cheminots Longueau
v
Laon
14:30
ES Labeuvriere
v
Dunkerque
14:30
ES Paulhan Pezenas
v
AS Beziers
14:30
ES Vallieres
v
Andrezieux
14:30
ES de Caudry
v
Calais
14:30
Esman
v
Stade Bordelais
14:30
FC Salaise
v
Echirolles FC
14:30
FC Saverne
v
AS Illzach-Modenheim
14:30
L'Eclair Neufchatel
v
Croix
14:30
Lille Sud
v
Tourcoing US
14:30
Marck
v
St Amand FC
14:30
Meaux Academy Cs
v
Antony Sports
14:30
Neuvilloise 96
v
St Bethunois
14:30
Orthez
v
FC des Graves
14:30
Orvault Sports
v
Vertou
14:30
Pont Ste Maxence
v
Amiens AC
14:30
RC Ancenis 44
v
Vendee Fontenay Foot
14:30
Rive de Gier AC
v
Rhone Vallee FC
14:30
SC Bocognano
v
EF Bastia
14:30
SC Hazebrouck
v
Noeux-les-Mines
C
a
n
c
SS Zillisheim
v
AS Menora
14:30
SS Zillisheim
v
SC Dinsheim
14:30
Saint Berthevin
v
St Mayenne FC
14:30
Saint-Andre-des-Eaux
v
JSC Bellevue Nantes
14:30
Seltz FC
v
FC Obermodern
14:30
St Jean Beaulieu
v
Frejus Saint Raphael
14:30
St Medard EJ
v
US Lormont
14:30
Steinseltz
v
Saint Louis Neuweg
14:30
Sud Lyonnais F2013
v
Grenoble
14:30
US Choisy au Bac
v
Ailly-sur-Somme
14:30
US Portugaise Roubaix Tourcoing
v
Arras
14:30
US Saint Andre
v
Loon Plage
14:30
US St Pol sur Ternoise
v
Boulogne
14:30
US Thouareenne
v
Voltigeurs de Chateaubriant
14:30
US Vimy
v
Cambrai
14:30
USM Saran
v
Avoine Chinon
14:30
Val Durance
v
US Marseille Endoume Catalans
14:30
Vierzon Foot 18
v
ES du Moulon Bourges
14:30
Villebois Haute Boheme
v
Brive
14:30
Yerres-Crosne
v
Saint Ouen I Aumone
15:00
AS Brecey
v
SC Herouvillais
15:00
AS Chantepie
v
Guichen
15:00
CA Poussan
v
Avenir Foot Lozere
15:00
Chartres De Bretagne
v
Pontivy
15:00
ES Uzes Pont du Gard
v
Ales
15:00
Elven
v
St Pontivyen
15:00
Frontignan AC
v
Agde
15:00
La Gacilly
v
Plabennec
15:00
Petit-Bard Montpellier
v
St Clement Montferrier
15:00
Plobannalec AS
v
COBSP St Brieuc
15:00
Plouvorn
v
Pluvigner
15:00
Quimperle
v
AGL Drapeau Fougeres
15:00
Saint Brieuc Ginglin
v
Quimper Kerfeunteun
15:00
Toulouse Rodeo F.C
v
US Colomiers
15:00
US Larmor Plage
v
Dinan-Lehon
15:30
Haguenau
v
Mulhouse
17:00
St. Omer
v
FC Dunkerque Malo Plage

France – National

Friday, 17 October 2014
F
T
Amiens
1 - 1
Boulogne
F
T
Avranches
1 - 0
Le Poire Sur Vie
F
T
Dunkerque
0 - 2
Bourg-Peronnas
F
T
Frejus Saint Raphael
1 - 3
Colmar
F
T
Istres
1 - 1
Marseille Consolat
F
T
Lucon
1 - 0
Paris FC
F
T
Red Star
2 - 0
CA Bastia
F
T
US Colomiers
1 - 0
Epinal
Saturday, 18 October 2014
F
T
Chambly
2 - 1
Strasbourg

France – CFA:: group A

Friday, 17 October 2014
F
T
Beauvais
1 - 1
Lens B
Saturday, 18 October 2014
F
T
Amiens AC
1 - 1
Calais
F
T
Arras
1 - 1
Entente SSG
F
T
Croix
0 - 1
Quevilly
F
T
Dieppe
2 - 2
Paris Saint Germain B
F
T
Mantes
2 - 2
Lille B
F
T
Roye
1 - 1
US Ivry
F
T
Romorantin
0 - 1
Sedan

France – CFA:: group B

Saturday, 18 October 2014
F
T
Troyes B
1 - 1
Montceau
F
T
ASM Belfort
1 - 0
Sochaux B
F
T
CM Aubervilliers
2 - 1
Yzeure
F
T
Jura Sud
2 - 0
Viry Chatillon
F
T
Raon L Etape
3 - 0
Saint Etienne B
F
T
Sarre-Union
0 - 2
Mulhouse
F
T
Moulins
2 - 0
Fleury Merogis U.S
Sunday, 19 October 2014
F
T
Metz B
0 - 2
Drancy

France – CFA:: group C

Saturday, 18 October 2014
F
T
Nice B
1 - 1
Hyeres
F
T
Marignane
1 - 0
Montpellier B
F
T
Martigues
3 - 0
Rodez
F
T
Monaco B
0 - 1
Grenoble
F
T
Sete
3 - 0
US Le Pontet
F
T
Villefranche sur Saone
3 - 0
St. Priest
Sunday, 19 October 2014
F
T
Monts Or Azergues
0 - 1
Lyon B

France – CFA:: group D

Friday, 17 October 2014
F
T
Pau
1 - 1
Mont-de-Marsan
Saturday, 18 October 2014
F
T
Nantes B
2 - 0
Vitre
F
T
Pontivy
1 - 1
St. Malo
F
T
Stade Bordelais
1 - 1
Plabennec
F
T
Concarneau
1 - 1
Vendee Fontenay Foot
F
T
Les Herbiers
0 - 1
Trelissac
F
T
Limoges
3 - 1
Tarbes
Sunday, 19 October 2014
F
T
Lorient B
2 - 0
Bordeaux B

France – League Cup

Tuesday, 26 August 2014
F
T
Auxerre
3 - 0
Nancy
F
T
Angers
1 - 2
Arles-Avignon
F
T
Chateauroux
1 - 3
Clermont Foot
F
T
Creteil
2 - 1
GFCO Ajaccio
F
T
Laval
1 - 0
Dijon
F
T
Troyes
1 - 4
Ajaccio

France – Super Cup

Saturday, 2 August 2014
F
T
Paris Saint Germain
2 - 0
Guingamp