Live Football : Europa League

Qualification live scores, league table, football fixtures


 

05:21 (GMT+2)

31 July 2014

Fixtures

Europa League – Qualification

Thursday, 31 July 2014
14:30
Shakhter Karagandy
v
Hajduk Split
16:00
FC Astana
v
AIK
17:00
FK Neftchi
v
Chikhura
18:00
Astra Giurgiu
v
Liberec
18:00
Dinamo Moscow
v
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Elfsborg
v
FH Hafnarfjordur
18:00
Omonia Nicosia
v
Fk Metalurg Skopje
18:00
Ruch Chorzow
v
Esbjerg fB
19:00
Brommapojkarna
v
Torino
19:00
Dinamo Minsk
v
CFR Cluj
19:00
IFK Gothenburg
v
Rio Ave
19:00
Karabukspor
v
Rosenborg
19:00
M Boleslav
v
Lyon
19:00
PSV Eindhoven
v
SKN St. Polten
19:00
Trencin
v
Hull City
19:30
Young Boys
v
Ermis Aradippou
19:30
Zorya
v
Molde
20:00
Petrolul Ploiesti
v
Viktoria Plzen
20:00
RNK Split
v
Chornomorets O.
20:00
Vikingur
v
Rijeka
20:00
Zulte-Waregem
v
Shakhtyor Soligorsk
20:30
Club Brugge
v
Broendby IF
20:30
Diosgyor
v
FC Krasnodar
20:30
FK Sarajevo
v
Atromitos
20:30
Mainz 05
v
Asteras Tripolis
20:30
Real Sociedad
v
Aberdeen
20:30
Stjarnan
v
Lech Poznan
20:45
St.Johnstone
v
Trnava
21:05
SV Groedig
v
Zimbru

Results

Europa League – Qualification

Thursday, 24 July 2014
F
T
Shakhter Karagandy
3 - 0
Klaipedos Atlantas
F
T
Hapoel Beer Sheva
0 - 0
RNK Split
F
T
MYPA
0 - 0
Dinamo Minsk
F
T
FC Krasnodar
5 - 0
JK Sillamae Kalev
F
T
FK Haugesund
1 - 3
FK Sarajevo
A
E
T
Inter Baku
340 - 1
Elfsborg
F
T
Omonia Nicosia
0 - 0
Buducnost P
F
T
AIK
2 - 0
Linfield
A
E
T
Chikhura
410 - 0
Bursaspor
F
T
Esbjerg fB
1 - 0
Kairat Almaty
F
T
FC Vaduz
0 - 0
Ruch Chorzow
F
T
Flamurtari
1 - 3
Petrolul Ploiesti
F
T
IFK Gothenburg
0 - 1
Gyori ETO
F
T
Lech Poznan
3 - 0
Nomme JK Kalju
F
T
Liberec
3 - 0
Kosice
F
T
SV Groedig
1 - 2
Cukaricki
F
T
Shakhtyor Soligorsk
5 - 1
Derry City
F
T
Tromsoe
1 - 2
Vikingur
F
T
Zimbru
0 - 0
CSKA Sofia
F
T
FC Groningen
1 - 2
Aberdeen
F
T
Hapoel Tel Aviv
1 - 0
FC Astana
F
T
Trnava
3 - 0
Zestafoni
F
T
Zorya
2 - 1
Laci
F
T
Asteras Tripolis
4 - 2
RoPS
F
T
Sligo Rovers
1 - 3
Rosenborg
F
T
Vojvodina
3 - 0
Trencin
F
T
Zawisza Bydgoszcz
1 - 3
Zulte-Waregem
F
T
Hajduk Split
1 - 2
Dundalk
F
T
Diosgyor
1 - 2
Litex Lovech
F
T
Ferencvaros
1 - 2
Rijeka
F
T
Gorica
1 - 1
Molde
F
T
Jagodina
0 - 1
CFR Cluj
F
T
Koper
0 - 2
FK Neftchi
F
T
Siroki Brijeg
0 - 4
M Boleslav
F
T
Crusaders
1 - 1
Brommapojkarna
A
E
T
St.Johnstone
541 - 1
Luzern
F
T
SKN St. Polten
2 - 0
Botev Plovdiv
F
T
FH Hafnarfjordur
2 - 0
Neman Grodno
A
E
T
Stjarnan
3 - 2
Motherwell