Live Football : England

FA Trophy:: qualification live scores, league table, football fixtures


 

01:11 (GMT+2)

22 October 2017

Fixtures

England – FA Trophy:: qualification

Friday, 27 October 2017
20:45
Kingstonian
v
Thurrock
Saturday, 28 October 2017
16:00
Altrincham
v
Clitheroe
16:00
Ashton United
v
Frickley Athletic
16:00
Aylesbury
v
Harlow Town
16:00
Barking
v
Beaconsfield Town
16:00
Barwell FC
v
Carlton Town
16:00
Biggleswade Town
v
Wingate & Finchley
16:00
Billericay
v
Tooting & Mitcham
16:00
Bishop's Stortford
v
Hanwell Town
16:00
Bowers & Pitsea
v
Egham Town FC
16:00
Brentwood Town
v
Bedford
16:00
Burgess Hill Town
v
Aveley
16:00
Bury Town
v
Chalfont St Peter
16:00
Buxton
v
Cleethorpes Town
16:00
Cambridge City
v
Alvechurch
16:00
Chasetown
v
Spalding United
16:00
Corinthian Casuals
v
Hertford Town
16:00
Cray Wanderers
v
Grays Athletic
16:00
Dorchester Town
v
Basingstoke
16:00
Dorking Wanderers
v
Ware
16:00
Dunstable Town FC
v
Lewes
16:00
Farsley Celtic AFC
v
South Shields
16:00
Glossop North End
v
Matlock Town
16:00
Gosport Borough
v
Bristol Manor Farm
16:00
Grantham Town
v
Halesowen
16:00
Harrow Borough
v
Haringey Borough
16:00
Hastings
v
Ashford Town
16:00
Hayes & Yeading United
v
Chesham United
16:00
Hednesford
v
Mickleover Sports
16:00
Hendon
v
Kings Langley FC
16:00
Hereford
v
Weymouth
16:00
Hitchin Town
v
Cheshunt
16:00
Kendal Town
v
Atherton Colleries
16:00
Kidlington
v
Slough Town
16:00
King's Lynn Town
v
Mildenhall Town
16:00
Larkhall Athletic
v
Farnborough
16:00
Leatherhead
v
Hythe Town
16:00
Leek Town
v
Kettering Town FC
16:00
Leiston
v
Folkestone Invicta
16:00
Maldon & Tiptree
v
Walton Casuals
16:00
Metropolitan Police FC
v
AFC Sudbury
16:00
Mossley AFC
v
Lancaster City
16:00
Needham Market
v
Arlesey Town
16:00
Newcastle Town
v
Kidsgrove Athletic
16:00
Ossett Town
v
Droylsden
16:00
Paulton Rovers
v
Cirencester Town
16:00
Potters Bar Town
v
Witham Town
16:00
Prescot Cables
v
Stalybridge
16:00
Redditch United
v
Coalville Town
16:00
Royston Town
v
Enfield Town
16:00
Rushall Olympic
v
Nantwich Town
16:00
Shaw Lane AFC
v
Ramsbottom United
16:00
Shortwood United
v
Frome Town
16:00
Sittingbourne
v
Merstham
16:00
St Neots Town
v
Corby Town
16:00
Stafford Rangers
v
St. Ives Town FC
16:00
Staines Town
v
Margate
16:00
Stamford AFC
v
Sutton Coldfield Town
16:00
Stourbridge
v
Basford United
16:00
Stratford Town
v
Bedworth United
16:00
Swindon Supermarine
v
Hartley Wintney
16:00
Taunton Town
v
Merthyr Town
16:00
Thame United
v
Wimborne Town
16:00
Thamesmead Town
v
Brightlingsea Regent
16:00
Tiverton
v
Banbury United
16:00
Tonbridge Angels
v
Heybridge Swifts
16:00
Waltham Abbey
v
Dulwich Hamlet
16:00
Warrington Town
v
Bamber Bridge
16:00
Whitby
v
Marine
16:00
Workington
v
Witton Albion
16:00
Worthing
v
Lowestoft Town
16:00
Yate Town
v
Moneyfields FC

Results

England – FA Trophy:: qualification

Wednesday, 11 October 2017
F
T
Aylesbury United
1 - 2
AFC Sudbury
Tuesday, 10 October 2017
A
E
T
AFC Totton
1 - 2
Taunton Town
F
T
Barking
2 - 1
Chipstead
F
T
Dereham Town
1 - 4
Bowers & Pitsea
A
E
T
Droylsden
421 - 1
Ossett Albion
F
T
Hornchurch
1 - 2
Thamesmead Town
F
T
South Park
2 - 7
Brentwood Town
F
T
Yate Town
2 - 1
Fleet Town
Monday, 9 October 2017
A
E
T
Aveley
5 - 3
Marlow
Sunday, 8 October 2017
F
T
Romford
0 - 1
Hastings
F
T
Romulus
0 - 2
Corby Town
F
T
Thamesmead Town
1 - 1
Hornchurch
F
T
Evesham United
2 - 3
Cirencester Town
Saturday, 7 October 2017
F
T
AFC Kempston Rovers
0 - 1
Hythe Town
F
T
AFC Rushden & Diamonds
1 - 3
Kidsgrove Athletic
F
T
AFC Sudbury
2 - 2
Aylesbury United
F
T
Ashford Town
4 - 1
Uxbridge
F
T
Ashford United
0 - 3
Sittingbourne
F
T
Aylesbury
4 - 3
Molesey
F
T
Bamber Bridge
4 - 2
Brighouse Town
F
T
Basford United
3 - 0
Peterborough Sports
F
T
Belper Town
1 - 2
Alvechurch
F
T
Bishop's Cleeve
0 - 1
Larkhall Athletic
F
T
Bowers & Pitsea
2 - 2
Dereham Town
F
T
Brentwood Town
3 - 3
South Park
F
T
Bristol Manor Farm
4 - 1
Cinderford Town
F
T
Chasetown
2 - 0
Market Drayton Town
F
T
Cheshunt
3 - 0
Herne Bay
F
T
Chipstead
1 - 1
Barking
F
T
Cleethorpes Town
2 - 1
Hyde United
F
T
Clitheroe
3 - 0
Colne
F
T
Corinthian Casuals
2 - 0
AFC Dunstable
F
T
Cray Wanderers
8 - 0
Horsham
F
T
East Grinstead Town
2 - 4
Lewes
F
T
Egham Town FC
7 - 1
Shoreham FC
F
T
Fleet Town
1 - 1
Yate Town
F
T
Grays Athletic
4 - 3
Norwich United
F
T
Greenwich Borough
0 - 1
Hanwell Town
F
T
Gresley
0 - 1
Bedworth United
F
T
Haringey Borough
3 - 0
Whyteleafe
F
T
Hayes & Yeading United
3 - 1
Barton Rovers
A
A
W
Hertford Town
0 - 0
Guernsey FC
F
T
Heybridge Swifts
2 - 0
Carshalton Athletic
F
T
Kendal Town
2 - 1
Radcliffe Borough
F
T
Kidlington
3 - 1
Winchester City
F
T
Leek Town
4 - 1
Lincoln United
F
T
Mangotsfield United
0 - 1
Thame United
F
T
Marlow
0 - 0
Aveley
F
T
Moneyfields FC
4 - 2
Bideford AFC
F
T
Mossley AFC
3 - 1
Skelmersdale United
F
T
Newcastle Town
3 - 0
Soham Town Rangers
F
T
North Leigh
1 - 3
Wimborne Town
F
T
Northwood
2 - 5
Maldon & Tiptree
F
T
Ossett Albion
1 - 1
Droylsden
F
T
Ossett Town
3 - 0
Goole AFC
F
T
Phoenix Sports
0 - 3
Chalfont St Peter
F
T
Potters Bar Town
4 - 0
Tilbury
F
T
Prescot Cables
3 - 1
Trafford
F
T
Ramsbottom United
3 - 0
Colwyn Bay
F
T
Ramsgate
3 - 5
Bury Town
F
T
Salisbury City
2 - 3
Paulton Rovers
F
T
Scarborough Athletic
2 - 5
South Shields
F
T
Sheffield FC
0 - 3
Frickley Athletic
F
T
Shortwood United
1 - 0
Didcot Town
F
T
Slimbridge AFC
0 - 1
Hartley Wintney
F
T
Stamford AFC
3 - 0
Loughborough Dynamo
F
T
Stocksbridge Park Steels
1 - 4
Atherton Colleries
F
T
Swindon Supermarine
1 - 0
Barnstaple Town
F
T
Tadcaster Albion
0 - 2
Glossop North End
F
T
Taunton Town
1 - 1
AFC Totton
F
T
VCD Athletic FC
0 - 1
Bedford
F
T
Waltham Abbey
2 - 1
Faversham Town
F
T
Walton Casuals
3 - 0
Canvey