Live Football : England

FA Cup live scores, league table, football fixtures


 

05:48 (GMT+2)

4 September 2015

Fixtures

England – FA Cup

Friday, 11 September 2015
20:45
Frome Town
v
Chippenham Town
Saturday, 12 September 2015
16:00
Alsager Town
v
Burscough
16:00
Ashton Utd.
v
Guisborough Town
16:00
Barwell
v
Westfields
16:00
Basford United
v
Long Eaton United
16:00
Basildon United
v
Hullbridge Sports
16:00
Beaconsfield Sycob
v
Kirkley Pakefield
16:00
Bedfont and Feltham
v
Rushden and Diamonds AFC
16:00
Belper Town
v
Dunkirk
16:00
Bideford
v
Hamworthy United
16:00
Billericay Town
v
Enfield Town
16:00
Bodmin Town
v
Almondsbury UWE
16:00
Bognor Regis Town
v
Merstham
16:00
Brantham Athletic
v
Biggleswade Town
16:00
Brentwood Town
v
Arlesey Town
16:00
Bridport FC
v
Larkhall Athletic
16:00
Brighouse Town
v
Newton Aycliffe
16:00
Bristol Manor Farm
v
Portchester AFC
16:00
Brockenhurst
v
Mangotsfield Utd.
16:00
Bury Town
v
Cockfosters
16:00
Buxton
v
Ramsbottom United
16:00
Chasetown
v
Grantham
16:00
Chatham Town
v
Cray
16:00
Cheltenham Saracens
v
Blackfield Langley
16:00
Chesham Utd.
v
Aylesbury FC
16:00
Chessington Hook United
v
North Leigh
16:00
Cinderford Town
v
Paulton
16:00
Clipstone
v
Lincoln Utd.
16:00
Cogenhoe United
v
Leighton
16:00
Coleshill Town
v
Newcastle Town
16:00
Consett
v
Colne
16:00
Croydon
v
Molesey FC
16:00
Darlington 1883
v
Hyde FC
16:00
Dorchester Town
v
Cirencester Town
16:00
Dorking Wanderers
v
Slough
16:00
Droylsden
v
Ossett Albion
16:00
Dunstable Town
v
Barton Rovers
16:00
Eastbourne United
v
Hook Norton
16:00
Glossop North End
v
Skelmersdale
16:00
Godalming Town
v
Kidlington
16:00
Goole
v
Bamber Bridge
16:00
Grays Athletic
v
Biggleswade United
16:00
Greenwich Borough
v
Slimbridge
16:00
Halesowen
v
Mickleover Sports
16:00
Hampton and Richmond
v
Dulwich Hamlet
16:00
Hanwell Town
v
Saffron Walden Town FC
16:00
Harlow Town
v
Bedford Town
16:00
Hartley Wintney
v
Fleet Town
16:00
Hastings Utd.
v
Thatcham Town
16:00
Heybridge Swifts
v
Uxbridge
16:00
Hinckley AFC
v
Redditch United
16:00
Histon
v
Aveley
16:00
Hoddesdon Town
v
Ashford Town
16:00
Holbeach United
v
Stourport Swifts
16:00
Holwell Sports
v
Bedworth United
16:00
Hornchurch AFC
v
Cambridge City
16:00
Horsham YMCA
v
Burgess Hill
16:00
Hungerford Town
v
Bradford Town
16:00
Ilkeston Town
v
Rugby Town
16:00
Ipswich Wanderers
v
Canvey Island
16:00
Jarrow Roofing Boldon
v
Congleton Town
16:00
Kendal Town
v
Dunston
16:00
Kings Lynn
v
Wroxham
16:00
Kingstonian
v
Farnborough
16:00
Leamington
v
Stamford
16:00
Leek Town
v
Deeping Rangers
16:00
Leiston
v
Dunstable Town
16:00
Liverpool AFC
v
Armthorpe Welfare
16:00
Long Buckby
v
Wingate and Finchley
16:00
Maltby Main
v
Frickley
16:00
Marine
v
Clitheroe
16:00
Market Drayton Town
v
Kettering Town
16:00
Matlock Town
v
Whitley Bay
16:00
Metropolitan Police
v
Sittingbourne
16:00
Needham Market
v
Stanway Rovers FC
16:00
North Greenford United
v
Mildenhall Town FC
16:00
Northwich Victoria
v
Blackpool AFC
16:00
Northwood
v
Harrow Borough
16:00
Padiham
v
Lancaster
16:00
Pagham
v
Carshalton Athletic
16:00
Peterborough Sports
v
Hitchin Town
16:00
Petersfield Town
v
Weymouth
16:00
Phoenix Sports
v
Lewes
16:00
Plymouth Parkway
v
Merthyr Town
16:00
Poole Town
v
Barnstaple Town
16:00
Potters Bar Town
v
Haringey Borough
16:00
Rochester United
v
Herne Bay
16:00
Salford City
v
Whitby Town
16:00
Shepshed Dynamo
v
Rushall Olympic
16:00
Shoreham
v
Eastbourne Town
16:00
Shortwood United
v
Bracknell Town
16:00
South Park
v
Leatherhead
16:00
Spalding United
v
Nantwich Town
16:00
Spennymoor Town
v
Blyth Spartans
16:00
Sporting Khalsa
v
Wulfrunians
16:00
Staines Town
v
Faversham Town
16:00
Stratford Town
v
Coalville
16:00
Sudbury AFC
v
Hendon
16:00
Sutton Coldfield Town
v
Oadby Town
16:00
Swindon Supermarine
v
Winchester City
16:00
Taunton Town
v
Tuffley Rovers
16:00
Thackley
v
Abbey Hey
16:00
Thurrock
v
Witham Town
16:00
Tilbury
v
St. Neots Town
16:00
Tividale
v
Stourbridge
16:00
Tonbridge Angels
v
Folkestone Invicta
16:00
Tooting and Mitcham
v
Farnham Town
16:00
VCD Athletic
v
Didcot Town
16:00
Washington
v
Runcorn Linnets
16:00
Welwyn Garden City
v
St Ives Town
16:00
Whitstable Town
v
Deal Town
16:00
Wimborne Town
v
Witheridge
16:00
Witton Albion
v
Farsley AFC
16:00
Workington
v
Colwyn Bay
16:00
Worthing
v
Thamesmead Town
16:00
Yaxley
v
East Thurrock

Results

England – FA Cup

Wednesday, 2 September 2015
F
T
Sherborne Town
0 - 0
Bridport FC
F
T
Croydon
2 - 1
Tunbridge Wells
F
T
Guernsey
1 - 2
Phoenix Sports
N
S
Kidsgrove Athletic
v
Westfields
F
T
Norwich United
2 - 6
St Ives Town
N
S
Romford
v
Hoddesdon Town
Tuesday, 1 September 2015
F
T
Arundel FC
1 - 4
Eastbourne United
F
T
Bamber Bridge
3 - 1
Moosley AFC
F
T
Bracknell Town
1 - 0
Brimscombe andThrupp
F
T
Brightlingsea Regent
2 - 3
Witham Town
A
E
T
Burnham
2 - 4
Hook Norton
F
T
Coalville
5 - 0
Gresley
F
T
Dunstable Town
2 - 1
Newport Pagnell Town
F
T
Farsley AFC
3 - 0
Stocksbridge Park Steels
A
E
T
Godalming Town
2 - 1
Marlow
F
T
Haringey Borough
2 - 1
Barking
F
T
Hayes AFC
1 - 3
Bedfont and Feltham
F
T
Holwell Sports
1 - 0
Kirby Muxloe
F
T
Horley Town
3 - 2
Shoreham
F
T
Kendal Town
2 - 0
North Shields
F
T
Lancaster
1 - 0
Marske United
F
T
Lincoln Utd.
2 - 1
South Normanton Athletic
F
T
North Greenford United
5 - 1
Wembley
F
T
Rocester
1 - 2
Leek Town
F
T
Royston Town
1 - 3
Thurrock
F
T
Sheffield FC
3 - 0
Goole
A
E
T
Slimbridge
3 - 2
Egham Town
F
T
Spennymoor Town
2 - 0
Harrogate Railway Athletic
F
T
Tilbury
3 - 0
Stansted
F
T
Whyteleafe
2 - 3
Eastbourne Town
Monday, 31 August 2015
F
T
Atherton Collieries
1 - 2
Brighouse Town
F
T
Horsham
1 - 2
Deal Town
F
T
Tower Hamlets
1 - 5
Cockfosters
Sunday, 30 August 2015
F
T
Barkingside
1 - 2
Ipswich Wanderers
F
T
Beaconsfield Sycob
3 - 0
Raunds Town
F
T
Erith Town
2 - 4
Horsham YMCA
F
T
Erith and Belvedere
1 - 2
Carshalton Athletic
F
T
Pickering Town CFC
1 - 5
Clitheroe
F
T
Stansted
0 - 0
Tilbury
F
T
Thetford Town
3 - 5
Bury Town
Saturday, 29 August 2015
F
T
Phoenix Sports
2 - 2
Guernsey
F
T
Abbey Hey
3 - 2
Warrington Town
F
T
Almondsbury UWE
3 - 1
Verwood Town
F
T
Alsager Town
2 - 1
Aquaforce SL
F
T
Armthorpe Welfare
1 - 0
New Mills
F
T
Ashford Town
1 - 0
Kempston Rovers
F
T
Ashington
1 - 2
Thackley
F
T
Aylesbury United
1 - 2
Northwood
F
T
Badshot Lea
2 - 4
Fleet Town
F
T
Barking
0 - 0
Haringey Borough
F
T
Barnstaple Town
2 - 0
Bridgwater Town
F
T
Barton Rovers
3 - 1
Berkhamsted
F
T
Barton Town Old Boys
1 - 2
Droylsden
F
T
Bashley
0 - 4
Mangotsfield Utd.
F
T
Basildon United
1 - 0
Long Melford
F
T
Beckenham Town
0 - 4
Greenwich Borough
F
T
Bedfont Sports
1 - 2
Hanwell Town
F
T
Bedfont and Feltham
1 - 1
Hayes AFC
F
T
Bedford Town
2 - 1
Thrapston Town
F
T
Bexhill United
0 - 5
Faversham Town
F
T
Biggleswade United
5 - 3
Chalfont St Peter
F
T
Binfield
1 - 2
Shortwood United
F
T
Bishop Auckland
1 - 2
Jarrow Roofing Boldon
F
T
Blackfield Langley
1 - 0
Bemerton Heath Harlequins
F
T
Blackpool AFC
1 - 0
Ossett Town
F
T
Bradford Town
6 - 3
Christchurch
F
T
Bridport FC
3 - 3
Sherborne Town
F
T
Brighouse Town
1 - 1
Atherton Collieries
F
T
Brimscombe andThrupp
2 - 2
Bracknell Town
F
T
Bristol Manor Farm
2 - 0
Bitton
F
T
Brockenhurst
2 - 1
Yate Town
F
T
Bromsgrove Sporting
2 - 6
Hinckley AFC
F
T
Burscough
3 - 1
Emley AFC
F
T
Carlton Town
1 - 2
Shepshed Dynamo
F
T
Chasetown
2 - 0
Evesham
F
T
Cheltenham Saracens
1 - 0
Milton United
F
T
Chertsey Town
1 - 4
Kidlington
F
T
Chichester City
0 - 4
Chatham Town
F
T
Chipstead
0 - 1
Rochester United
F
T
Clacton
2 - 6
Aveley
F
T
Clipstone
1 - 0
Cleethorpes Town
F
T
Cockfosters
3 - 3
Tower Hamlets
F
T
Cogenhoe United
3 - 0
Spelthorne Sports
F
T
Coleshill Town
2 - 1
Stafford Rangers
F
T
Congleton Town
4 - 3
Worksop Parramore
F
T
Consett
2 - 0
Scarborough Athletic
F
T
Cove
0 - 7
North Leigh
F
T
Cowes Sports FC
0 - 5
Wimborne Town
F
T
Cray Valley
0 - 3
Hastings Utd.
F
T
Deal Town
1 - 1
Horsham
F
T
Deeping Rangers
1 - 0
Dereham Town
F
T
Dorking Wanderers
6 - 2
Canterbury City
F
T
Dunkirk
4 - 1
Bottesford Town
F
T
Eastbourne Town
1 - 1
Whyteleafe
F
T
Eastbourne United
1 - 1
Arundel FC
F
T
Egham Town
2 - 2
Slimbridge
F
T
Folkestone Invicta
3 - 1
Corinthian
F
T
Glossop North End
2 - 1
Prescot Cables
F
T
Goole
1 - 1
Sheffield FC
F
T
Great Wakering Rovers
0 - 2
Brantham Athletic
F
T
Gresley
2 - 2
Coalville
F
T
Guisborough Town
4 - 2
Newcastle Benfield FC
F
T
Hamworthy United
4 - 1
Andover Town
F
T
Harborough Town
0 - 2
Oadby Town
F
T
Harlow Town
5 - 1
Southend Manor
F
T
Harrogate Railway Athletic
0 - 0
Spennymoor Town
F
T
Hartley Wintney
5 - 2
Banbury United
F
T
Herne Bay
3 - 0
Peacehaven Telscombe
F
T
Hoddesdon Town
0 - 0
Romford
F
T
Holker Old Boys
0 - 2
Dunston
F
T
Holmesdale
1 - 10
South Park
F
T
Hook Norton
1 - 1
Burnham
F
T
Hullbridge Sports
2 - 0
Maldon and Tiptree
F
T
Hythe Town
0 - 2
Chessington Hook United
F
T
Ilford
0 - 2
Stanway Rovers FC
F
T
Kings Langley
0 - 1
Rushden and Diamonds AFC
F
T
Kirby Muxloe
0 - 0
Holwell Sports
F
T
Larkhall Athletic
3 - 2
Buckland Athletic
F
T
Leek Town
1 - 1
Rocester
F
T
Littlehampton Town
0 - 1
Thamesmead Town
F
T
London Colney
1 - 3
Potters Bar Town
F
T
Long Buckby
2 - 1
Daventry Town
F
T
Longwell Green Sports
0 - 1
Cinderford Town
F
T
Loughborough Dynamo
1 - 3
Basford United
F
T
Loughborough University
1 - 2
Long Eaton United
F
T
Market Drayton Town
2 - 0
Bridgnorth AFC
F
T
Marlow
1 - 1
Godalming Town
F
T
Marske United
1 - 1
Lancaster
F
T
Mildenhall Town FC
5 - 2
Soham Town Rangers
F
T
Molesey FC
7 - 1
East Grinstead Town
F
T
Moneyfields
1 - 2
Petersfield Town
F
T
Moosley AFC
1 - 1
Bamber Bridge
F
T
Newcastle Town
4 - 0
Continental Star
F
T
Newmarket Town
0 - 0
Peterborough Sports
F
T
Newport Pagnell Town
1 - 1
Dunstable Town
F
T
Newton Aycliffe
2 - 0
Morpeth Town
F
T
North Shields
1 - 1
Kendal Town
F
T
Northwich 1874
1 - 2
Maltby Main
N
S
Ossett Town
v
Maine Road
F
T
Pagham
3 - 1
Corinthian-Casuals
F
T
Plymouth Parkway
4 - 1
Tiverton
F
T
Portchester AFC
3 - 1
Totton
F
T
Radford
1 - 2
Spalding United
F
T
Ramsgate
0 - 1
Tooting and Mitcham
F
T
Redbridge
1 - 2
Heybridge Swifts
F
T
Risborough Rangers
0 - 3
Aylesbury FC
F
T
Rugby Town
1 - 0
Coventry Sphinx
F
T
Runcorn Linnets
6 - 0
Pontefract Collieries
F
T
Runcorn Town
2 - 3
Northwich Victoria
F
T
Saffron Walden Town FC
2 - 0
Cheshunt
F
T
Shoreham
1 - 1
Horley Town
F
T
Sileby Rangers
2 - 1
Leighton
F
T
Silsden
0 - 2
Padiham
F
T
South Normanton Athletic
1 - 1
Lincoln Utd.
F
T
Sporting Khalsa
4 - 0
Cadbury Athletic
F
T
St Austell
0 - 1
Bodmin Town
F
T
St Margaretsbury
1 - 5
Hornchurch AFC
F
T
Stocksbridge Park Steels
1 - 1
Farsley AFC
F
T
Stourport Swifts
1 - 0
Alvechurch
F
T
Street
1 - 2
Witheridge
F
T
Sudbury AFC
4 - 0
Ware
F
T
Tadcaster Albion
2 - 5
Colne
F
T
Taunton Town
5 - 1
Odd Down
N
S
Thame Utd
v
Highworth Town
F
T
Thatcham Town
3 - 2
Guildford City
F
T
Three Bridges
0 - 1
Cray
F
T
Thurnby Nirvana
2 - 4
Belper Town
F
T
Thurrock
2 - 2
Royston Town
F
T
Tividale
1 - 0
Hanley Town
F
T
Trafford
1 - 2
Witton Albion
F
T
Tring Athletic
0 - 2
Arlesey Town
F
T
Tuffley Rovers
1 - 0
Bishop's Cleeve
F
T
Tunbridge Wells
1 - 1
Croydon
F
T
Uxbridge
1 - 0
Northampton Spencer
F
T
Welwyn Garden City
1 - 0
Waltham Abbey
F
T
Wembley
1 - 1
North Greenford United
F
T
West Auckland Town
2 - 3
Washington
F
T
Westfields
1 - 1
Kidsgrove Athletic
F
T
Whitley Bay
2 - 1
Heaton Stannington
F
T
Whitstable Town
3 - 0
Walton Casuals
F
T
Whitton United
0 - 3
Kirkley Pakefield
F
T
Winchester City
5 - 1
Wincanton Town
F
T
Wisbech Town
0 - 1
Holbeach United
F
T
Witham Town
1 - 1
Brightlingsea Regent
F
T
Worthing
4 - 2
Walton and Hersham
F
T
Wroxham
3 - 2
Fakenham Town
F
T
Wulfrunians
2 - 0
Romulus
F
T
Yaxley
4 - 1
Godmanchester Rovers
Friday, 28 August 2015
F
T
Liverpool AFC
3 - 2
Radcliffe Borough
F
T
Seven Acre and Sidcup
1 - 2
Sittingbourne
F
T
Sholing
2 - 4
Swindon Supermarine
F
T
St Ives Town
1 - 1
Norwich United
F
T
Wantage Town
3 - 4
Didcot Town