Live Football : England

FA Cup:: qualification live scores, league table, football fixtures


 

10:20 (GMT+2)

26 July 2016

Fixtures

England – FA Cup:: qualification

Saturday, 6 August 2016
16:00
AFC Blackpool
v
Ashton Athletic
16:00
AFC Bridgnorth
v
Boldmere St. Michaels
16:00
AFC Darwen
v
Cammell Laird
16:00
Abbey Hey
v
Bootle
16:00
Abingdon United
v
Hayes AFC
16:00
Alsager Town
v
Barton Town Old Boys
16:00
Andover Town
v
Wootton Bassett Town
16:00
Anstey Nomads
v
Harborough Town
16:00
Ardley United
v
Tuffley Rovers
16:00
Armthorpe Welfare
v
Handsworth Parramore
16:00
Arundel FC
v
Chichester City
16:00
Ascot United
v
Milton United
16:00
Ashby Ivanhoe
v
Quorn
16:00
Ashford United
v
Corinthian
16:00
Ashington
v
Nelson FC
16:00
Atherton Collieries
v
Bacup Borough
16:00
Bardon Hill Sports
v
Kirby Muxloe
16:00
Barking
v
Takeley
16:00
Barkingside
v
Hadleigh United
16:00
Barnoldswick Town
v
Dunston
16:00
Bashley
v
Horndean
16:00
Beckenham Town
v
Lancing
16:00
Bedfont Sports
v
Windsor
16:00
Bedford FC
v
Welwyn Garden City
16:00
Bemerton Heath Harlequins
v
Keynsham Town
16:00
Binfield
v
North Greenford United
16:00
Blaby Whetstone Athletic
v
St Andrews
16:00
Blackfield Langley
v
Hallen
16:00
Bodmin Town
v
Cheddar FC
16:00
Boston Town
v
Wisbech Town
16:00
Bottesford Town
v
Radford
16:00
Bradford Town
v
Fareham Town
16:00
Brantham Athletic
v
Hadley
16:00
Bridlington Town
v
Silsden
16:00
Bridon Ropes
v
Canterbury City
16:00
Bridport FC
v
Alresford Town
16:00
Brigg Town
v
Clipstone
16:00
Brimscombe Thrupp
v
Henley Town
16:00
Bristol Manor Farm
v
Gillingham Town
16:00
Brockenhurst
v
Laverstock & Ford FC
16:00
Brocton
v
Walsall Wood
16:00
Broxbourne Borough
v
Felixstowe Walton United
16:00
Buckland Athletic
v
Plymouth Parkway
16:00
Burnham
v
Oxhey Jets
16:00
Cadbury Heath
v
Folland Sports
16:00
Camberley Town
v
Cove
16:00
Carterton
v
Highmoor Ibis
16:00
Chertsey Town
v
Hook Norton
16:00
Chessington Hook United
v
Wick FC
16:00
Chester-le-Street Town FC
v
Garforth Town
16:00
Clacton
v
Eton Manor
16:00
Clevedon Town
v
Ashton & Backwell United FC
16:00
Cockfosters
v
Harpenden Town
16:00
Cogenhoe United
v
Berkhamsted Town
16:00
Coleshill Town
v
Cradley Town
16:00
Colliers Wood United
v
Croydon Athletic
16:00
Congleton Town
v
New Mills
16:00
Coventry Sphinx
v
Highgate United
16:00
Coventry United
v
Shawbury United
16:00
Cowes Sports FC
v
Brislington
16:00
Crawley Green
v
Rothwell Corin
16:00
Crowborough Athletic
v
Farnham Town
16:00
Croydon
v
AFC Uckfield
16:00
Deal Town
v
Banstead Athletic
16:00
Dudley Sports
v
Nuneaton Griff
16:00
Durham City
v
Billingham Synthonia
16:00
Easington Colliery
v
Northallerton Town
16:00
East Preston
v
Horley Town
16:00
Edgware Town
v
Holmer Green
16:00
Ely City
v
Deeping Rangers
16:00
Emley AFC
v
Athersley Recreation
16:00
Enfield 1893
v
Tower Hamlets
16:00
Epsom Ewell
v
Gravesham Borough
16:00
Erith Town
v
Sutton Common
16:00
Erith and Belvedere
v
Loxwood
16:00
Eynesbury Rovers
v
Peterborough Northern Star
16:00
Fairford Town FC
v
CB Hounslow United
16:00
Fakenham Town
v
Sleaford Town
16:00
Fawley
v
Portchester AFC
16:00
Flackwell Heath
v
Baldock Town
16:00
Godmanchester Rovers
v
Great Yarmouth Town
16:00
Hailsham Town
v
Crawley Down Gatwick
16:00
Halstead Town
v
Newmarket Town
16:00
Hanworth Villa
v
Knaphill
16:00
Harefield United
v
Northampton ON Chenecks F.C
16:00
Harrogate Railway Athletic
v
Albion Sports
16:00
Harrowby United
v
Thetford Town
16:00
Haughmond
v
Alvechurch
16:00
Haverhill Rovers
v
Hertford Town
16:00
Heath Hayes
v
Bromsgrove Sporting
16:00
Heaton Stannington
v
West Auckland Town
16:00
Hemsworth MW
v
Runcorn Linnets
16:00
Hengrove Athletic
v
Verwood Town
16:00
Highworth Town
v
Tadley Calleva
16:00
Hinckley AFC
v
Heanor Town
16:00
Hoddesdon Town
v
Stansted
16:00
Holbeach United
v
Swaffham Town
16:00
Holmesdale
v
Haywards Heat
16:00
Horsham YMCA
v
Hollands & Blair
16:00
Ilford
v
Burnham Ramblers
16:00
Kirkley Pakefield
v
Walsham Le Willows
16:00
Leicester Nirvana
v
Dunkirk
16:00
Leighton
v
Sileby Rangers
16:00
Leverstock Green
v
London Colney
16:00
Lichfield City
v
Wolverhampton Casuals
16:00
Littlehampton Town
v
Pagham
16:00
Liversedge
v
Guisborough Town
16:00
London Bari
v
Clapton
16:00
London Tigers
v
Sun Postal Sports
16:00
Longlevens
v
Bedfont and Feltham
16:00
Loughborough University
v
Shirebrook Town
16:00
Lydney Town
v
Team Solent
16:00
Lye Town
v
Wulfrunians
16:00
Lymington Town
v
Hamworthy United
16:00
Maine Road
v
Nostell MW
16:00
Maltby Main
v
Squires Gate
16:00
Malvern Town
v
Rocester
16:00
Marske United
v
South Shields
16:00
Mile Oak
v
Guildford City
16:00
Moneyfields
v
Christchurch
16:00
Newcastle Benfield FC
v
Thackley
16:00
Newhaven
v
Rochester United
16:00
Newport Pagnell Town
v
Biggleswade United
16:00
North Shields
v
Jarrow Roofing Boldon
16:00
Northwich 1874
v
Barnton FC
16:00
Oadby Town
v
Long Eaton United
16:00
Odd Down
v
Longwell Green Sports
16:00
Oldland Abbotonians
v
Newport Isle of Wight
16:00
Padiham
v
Team Northumbria
16:00
Parkgate
v
Irlam
16:00
Peacehaven & Telscombe
v
Lordswood
16:00
Penistone Church
v
Cheadle Town
16:00
Penrith AFC
v
Sunderland RCA
16:00
Peterborough Sports
v
Gorleston
16:00
Pontefract Collieries
v
Runcorn Town
16:00
Rainworth Miners Welfare
v
Cleethorpes Town
16:00
Raynes Park Vale
v
Eastbourne Town
16:00
Redbridge
v
Waltham Forest
16:00
Redhill
v
St Francis Rangers
16:00
Retford United
v
Leicester Road
16:00
Saffron Walden Town FC
v
Mildenhall Town FC
16:00
Sawbridgeworth Town
v
Southend Manor
16:00
Seaham Red Star
v
Morpeth Town
16:00
Sevenoaks Town
v
Sporting Club
16:00
Sheppey United
v
Badshot Lea
16:00
Shepshed Dynamo
v
AFC Mansfield
16:00
Shepton Mallet
v
Willand Rovers
16:00
Sherborne Town
v
Amesbury Town
16:00
Shildon
v
Bedlington Terriers
16:00
Sholing
v
Bournemouth FC
16:00
South Normanto
v
Aylestone Park
16:00
Southwick
v
Cray Valley
16:00
Spelthorne Sports
v
Hartley Wintney
16:00
Sporting Bengal United
v
Ipswich Wanderers
16:00
Sporting Khalsa
v
Hanley Town
16:00
St Austell
v
Street
16:00
St Margaretsbury
v
Long Melford
16:00
Stanway Rovers FC
v
Romania FC
16:00
Staveley MW
v
Winsford United
16:00
Stourport Swifts
v
Westfields
16:00
Sunderland Ryhope Colliery Welfare
v
Pickering Town CFC
16:00
Thame Utd
v
Abbey Rangers
16:00
Thatcham Town
v
Bracknell Town
16:00
Thornaby
v
Bishop Auckland
16:00
Tividale
v
Wolves Sporting
16:00
Tring Athletic
v
Desborough Town
16:00
Tunbridge Wells
v
Eastbourne United
16:00
United Services
v
Melksham Town
16:00
Washington
v
Newton Aycliffe
16:00
Wellingborough Town
v
Stotfold FC
16:00
Wells City
v
Portishead Town
16:00
Welton Rovers
v
Bitton
16:00
Wembley
v
Daventry Town
16:00
West Allotment Celtic
v
Consett
16:00
West Didsbury and Chorlton
v
Affordable Football Club Liverpool
16:00
Westfield Surrey
v
Walton and Hersham
16:00
Whitchurch United
v
Cribbs
16:00
Whitley Bay
v
Norton & Stockton Ancients
16:00
Whitstable Town
v
Oakwood FC
16:00
Whitton United
v
Basildon United
16:00
Wivenhoe Town
v
Hullbridge Sports
16:00
Worksop Town
v
Hallam
16:00
Worthing United
v
Shoreham
16:00
Yaxley
v
Huntingdon Town