Live Football : England

FA Cup:: preliminary rounds live scores, league table, football fixtures


 

08:24 (GMT+1)

4 December 2020

Results

England – FA Cup:: preliminary rounds

Monday, 14 September 2020
F
T
Basingstoke Town
2 - 2
Chichester City
Sunday, 13 September 2020
F
T
Fawley
0 - 1
Tadley Calleva
F
T
Hashtag United FC
1 - 1
Felixstowe Walton United
Saturday, 12 September 2020
F
T
Langney Wanderers
1 - 1
Harrow Borough
F
T
Stocksbridge Park Steels
1 - 3
Stalybridge Celtic
F
T
AFC Stoneham
3 - 0
Pagham
F
T
Anstey Nomads
1 - 2
Worksop Town
F
T
Ashford United
2 - 0
Whitehawk
F
T
Ashton United FC
2 - 0
Squires Gate
F
T
Aylesbury United
3 - 0
Long Crendon FC
F
T
Badshot Lea
0 - 2
Bracknell Town
F
T
Barking
2 - 0
Heybridge Swifts
F
T
Barnstaple Town
2 - 0
Helston Athletic FC
F
T
Bashley
0 - 2
Christchurch
F
T
Bedfont Sports
3 - 1
Hassocks
F
T
Bemerton Heath Harlequins
0 - 1
Sholing
F
T
Bideford
3 - 0
Wells City
F
T
Biggleswade FC
1 - 0
Histon
F
T
Billingham Town
1 - 2
Stockton Town
F
T
Binfield
5 - 1
Totton
F
T
Boston Town
0 - 3
Coalville
F
T
Bowers and Pitsea
5 - 1
Barton Rovers
F
T
Bridgwater Town
2 - 3
Bitton
F
T
Brimscombe Thrupp
1 - 2
Cinderford Town
A
A
W
Broadbridge Heath
0 - 3
Haywards Heat
A
A
W
Burgess Hill Town
3 - 0
Hollands & Blair
F
T
Cadbury Heath
1 - 5
Bristol Manor Farm
F
T
Cambridge City
4 - 0
Biggleswade United
F
T
Canvey Island
2 - 0
Ware
F
T
Carshalton Athletic
5 - 1
Whitstable Town
F
T
Chertsey Town
2 - 0
Abbey Rangers
F
T
Clacton
1 - 1
Hadley
F
T
Cleethorpes Town
0 - 1
AFC Mansfield
F
T
Cobham FC
1 - 1
Three Bridges
F
T
Cogenhoe United
0 - 1
Bury Town
F
T
Coggeshall Town
2 - 0
Tilbury
F
T
Colne
0 - 2
Prescot Cables
F
T
Congleton Town
1 - 2
Skelmersdale United
F
T
Consett
2 - 2
Ossett United
F
T
Coventry Sphinx
0 - 0
Coleshill Town
F
T
Cowes Sports FC
1 - 0
Hamble Club
F
T
Cray Valley
6 - 0
VCD Athletic
F
T
Cribbs
2 - 0
Berkhamsted Town
F
T
Crook Town AFC
0 - 2
Marske United
F
T
Daventry Town
1 - 0
Bedford Town
F
T
Deal Town
4 - 1
Sittingbourne
F
T
Dereham Town
3 - 2
Whitton United
F
T
Didcot Town
1 - 2
Wootton Bassett Town
F
T
Dunstable Town
1 - 1
Easington Sports
F
T
East Grinstead Town
3 - 2
Phoenix Sports
F
T
Egham Town
1 - 3
Crawley Down Gatwick
F
T
Ely City
3 - 1
Eynesbury Rovers
F
T
Erith and Belvedere
1 - 1
Alfold FC
A
A
W
Evesham
3 - 0
Coventry United
F
T
Exmouth Town FC
0 - 2
Melksham Town
F
T
FC Romania
1 - 0
Brentwood Town
F
T
Fairford Town FC
2 - 2
Edgware Town
F
T
Farnborough
0 - 0
Lymington Town
F
T
Faversham Town
1 - 1
Eastbourne Town
F
T
Flackwell Heath
0 - 3
Cirencester Town
F
T
Frickley Athletic
3 - 1
Newcastle Benfield FC
F
T
Frome Town
3 - 0
Bodmin Town
F
T
Glossop North End
0 - 3
City of Liverpool
F
T
Grays Athletic
1 - 0
Witham Town
F
T
Great Wakering Rovers
0 - 1
Brantham Athletic
F
T
Guisborough Town
1 - 2
Tadcaster Albion
F
T
Hanley Town
5 - 1
Gresley
F
T
Hanwell Town
4 - 1
Spelthorne Sports
F
T
Harefield United
1 - 2
Leighton
F
T
Harlow Town
3 - 0
Sporting Bengal United
F
T
Harpenden Town
0 - 3
Aveley
F
T
Hartley Wintney
1 - 0
Hamworthy United
F
T
Hastings United
1 - 0
Herne Bay
F
T
Haverhill Rovers
4 - 3
Wisbech Town
F
T
Hebburn Town
2 - 2
Pontefract Collieries
F
T
Hertford Town
0 - 1
Maldon and Tiptree
F
T
Holbeach United
0 - 3
Sheffield FC
F
T
Holmer Green
0 - 2
Highworth Town
F
T
Hythe Town
1 - 2
South Park
F
T
Ilkeston Town
3 - 0
Shepshed Dynamo
F
T
Kendal Town
0 - 5
Bishop Auckland
F
T
Kidlington
1 - 0
Thame Utd
F
T
Kidsgrove Athletic
0 - 1
Chasetown
F
T
Kingstonian
4 - 1
Horley Town
F
T
Knaresborough Town
1 - 3
Workington
F
T
Leek Town
2 - 1
Sporting Khalsa
F
T
Leiston
5 - 0
Halstead Town
F
T
Leverstock Green
1 - 4
Burnham
F
T
Long Eaton United
1 - 1
Bottesford Town
F
T
Long Melford
0 - 0
Kempston Rovers
F
T
Lutterworth Town
0 - 6
Loughborough Dynamo
F
T
Maltby Main
0 - 4
Newark Flowserve
F
T
Marine
2 - 1
Barnoldswick Town
F
T
Market Drayton Town
0 - 1
Tividale
F
T
Marlow
2 - 0
North Leigh
F
T
Mildenhall Town FC
1 - 1
Corby Town
F
T
Moneyfields
4 - 2
Camberley Town
F
T
Moosley AFC
3 - 0
St Helens Town
F
T
Newcastle Town
1 - 2
Halesowen Town
F
T
Newhaven
3 - 2
Corinthian
F
T
Newton Abbot Spurs AFC
0 - 4
Larkhall Athletic
F
T
Northwich Victoria
2 - 2
Charnock Richard
F
T
Northwood
1 - 1
Slimbridge
F
T
OJM Black Country FC
0 - 1
Matlock Town
A
A
W
Oadby Town
0 - 3
Carlton Town
F
T
Oxhey Jets
0 - 1
Chalfont St Peter
F
T
Penrith AFC
1 - 3
West Allotment Celtic
F
T
Quorn
2 - 0
Barton Town Old Boys
F
T
Racing Club Warwick FC
1 - 1
Bedworth United
F
T
Ramsbottom United
4 - 1
Irlam
F
T
Ramsgate
0 - 3
Chipstead
F
T
Risborough Rangers
2 - 1
Winslow United
F
T
Royston Town
6 - 0
Newmarket Town
F
T
Runcorn Linnets
2 - 0
Albion Sports
F
T
Runcorn Town
0 - 0
Brighouse Town
F
T
Rylands
1 - 0
Clitheroe
F
T
Saltash United
1 - 0
Paulton
F
T
Sawbridgeworth Town
1 - 3
St Margaretsbury
P
o
s
t
Sevenoaks Town
v
CB Hounslow United
F
T
Sheppey United
4 - 1
Uxbridge
F
T
Shepton Mallet
1 - 0
Willand Rovers
F
T
Sherborne Town
1 - 2
Clevedon Town
F
T
Shifnal Town FC
4 - 1
AFC Bridgnorth
F
T
Silsden
2 - 5
Bootle
F
T
Soham Town Rangers
3 - 2
St. Neots Town
F
T
Southall FC
2 - 1
Ashford Town
F
T
Staines Town
2 - 1
Guildford City
F
T
Stamford
4 - 0
Diss Town
F
T
Stansfeld FC
2 - 3
Little Common
F
T
Stansted
2 - 0
Basildon United
F
T
Steyning Town
2 - 1
Hanworth Villa
F
T
Sudbury AFC
4 - 2
Harborough Town
F
T
Sutton Coldfield Town
0 - 1
Belper Town
F
T
Sutton Common
4 - 0
Broadfields United
F
T
Tavistock
2 - 1
Mangotsfield Utd.
F
T
Thatcham Town
1 - 5
AFC Dunstable
F
T
Thetford Town
0 - 2
Potton United
F
T
Thornaby
0 - 2
Sunderland RCA
F
T
Tooting and Mitcham
2 - 2
Fisher
F
T
Tunbridge Wells
1 - 1
Beckenham Town
F
T
Waltham Abbey
1 - 0
Woodford Town
F
T
Waltham Forest
1 - 1
Cockfosters
F
T
Wantage Town
3 - 2
Windsor
F
T
Welwyn Garden City
2 - 0
Saffron Walden Town FC
F
T
West Auckland Town
3 - 3
Ashington
A
A
W
West Bridgford
3 - 0
Lincoln United
F
T
Westfield Surrey
2 - 2
Frimley Green
F
T
Westfields
2 - 0
Whitchurch Alport
F
T
Westside
0 - 2
Chatham Town
A
A
W
Whitley Bay
3 - 0
Dunston
F
T
Whyteleafe
4 - 0
Peacehaven & Telscombe
F
T
Widnes FC
2 - 3
Longridge Town
F
T
Wimborne Town
3 - 0
Portchester AFC
F
T
Winchester City
2 - 0
Corsham Town
F
T
Worcester City
2 - 1
Walsall Wood
F
T
Wroxham
3 - 1
Gorleston
F
T
Wythenshawe Amateurs
1 - 4
Trafford
F
T
Yaxley
1 - 2
Stowmarket Town
Friday, 11 September 2020
F
T
New Salamis
5 - 1
West Essex
Thursday, 3 September 2020
A
P
St Helens Town
541 - 1
Cammell Laird
Wednesday, 2 September 2020
F
T
Heaton Stannington
2 - 3
West Auckland Town
F
T
Mile Oak
0 - 4
Beckenham Town
F
T
Tavistock
2 - 0
Bradford Town
F
T
Willand Rovers
2 - 1
Bridport FC
F
T
Baffins Milton Rovers
1 - 2
AFC Stoneham
A
P
Baldock Town
242 - 2
St Margaretsbury
A
P
Balham FC
352 - 2
Hassocks
F
T
Bishop Auckland
1 - 0
Hall Road Rangers
F
T
Blackstones
2 - 3
Boston Town
F
T
Bottesford Town
2 - 1
Selston
F
T
Campion
0 - 1
Albion Sports
F
T
Carlton Town
1 - 1
Loughborough University
F
T
Colliers Wood United
0 - 1
Hollands & Blair
A
P
Crook Town AFC
541 - 1
Yorkshire Amateur FC
A
P
Dunstable Town
431 - 1
Thame Rangers
A
E
T
Godmanchester Rovers
243 - 3
Ely City
F
T
Guildford City
3 - 2
Canterbury City
F
T
Guisborough Town
1 - 0
Newton Aycliffe
F
T
Ilford
1 - 3
Halstead Town
F
T
Litherland Remyca
3 - 0
Ashton Athletic
F
T
Park View
1 - 2
Hashtag United FC
F
T
Pinchbeck United
0 - 4
St. Neots Town
F
T
Roman Glass St George
1 - 2
Flackwell Heath
F
T
Sherborne Town
2 - 1
Street FC
A
P
Stansfeld FC
433 - 3
Punjab United
F
T
West Essex
6 - 3
Crawley Green
F
T
Avro
1 - 2
Bootle
F
T
Holbeach United
1 - 0
Kirby Muxloe
Tuesday, 1 September 2020
F
T
AFC Uckfield
0 - 1
Little Common
A
E
T
Ardley United
560 - 0
Edgware Town
F
T
Brislington
0 - 2
Cadbury Heath
A
P
Buckland Athletic
531 - 1
Bitton
F
T
Crowborough Athletic
3 - 4
Crawley Down Gatwick
F
T
Easington Sports
2 - 0
Tring Athletic
F
T
East Preston
0 - 2
Chatham Town
A
P
Lancing
10113 - 3
Phoenix Sports
F
T
Leighton
3 - 0
Abingdon United
A
P
Newcastle Benfield FC
431 - 1
Seaham Red Star
F
T
Pagham
2 - 1
Fleet Town
F
T
Shepton Mallet
3 - 0
Torrington FC
F
T
Wells City
2 - 0
Bovey Tracey AFC
A
E
T
AFC Darwen
2 - 4
Barnoldswick Town
F
T
AFC Dunstable
4 - 0
Hallen AFC
F
T
AFC Mansfield
2 - 1
Sherwood Colliery
F
T
Abbey Rangers
3 - 1
Welling Town
F
T
Alfold FC
9 - 1
Shoreham
F
T
Anstey Nomads
3 - 0
Sleaford Town
F
T
Ashington
2 - 1
Goole
F
T
Athersley Recreation
1 - 4
Charnock Richard
F
T
Aylesbury FC
1 - 2
Windsor
F
T
Badshot Lea
4 - 0
Amesbury Town
F
T
Bashley
8 - 2
Whitchurch United
A
P
Basingstoke Town
541 - 1
Bournemouth FC
F
T
Bearsted FC
3 - 5
Peacehaven & Telscombe
F
T
Bemerton Heath Harlequins
2 - 1
Horndean
F
T
Bewdley Town
1 - 5
OJM Black Country FC
F
T
Billingshurst FC
0 - 2
Westside
A
P
Brantham Athletic
321 - 1
Benfleet
F
T
Broadbridge Heath
3 - 1
Raynes Park Vale
F
T
Broadfields United
3 - 0
Loxwood
F
T
Brockenhurst
0 - 1
Lymington Town
A
E
T
Burnham
530 - 0
Cheltenham Saracens
A
A
W
Burton Park Wanderers
0 - 3
Sudbury AFC
F
T
CB Hounslow United
6 - 1
Banstead Athletic
A
E
T
Camberley Town
540 - 0
Blackfield Langley
F
T
Chelmsley Town
0 - 3
Shifnal Town FC
A
P
Christchurch
761 - 1
Ascot United
F
T
Clanfield 85
0 - 1
Long Crendon FC
A
E
T
Clapton
5 - 6
Sporting Bengal United
F
T
Cockfosters
4 - 2
Stanway Rovers FC
A
P
Congleton Town
321 - 1
Burscough
F
T
Consett
3 - 2
Sunderland Ryhope Colliery Welfare
F
T
Corinthian
2 - 1
Sheerwater
A
P
Corsham Town
432 - 2
Farnham Town
F
T
Cowes Sports FC
1 - 0
Totton & Eling FC
F
T
Cribbs
3 - 1
Newent Town FC
F
T
Croydon Athletic
0 - 3
Sutton Common
F
T
Daisy Hill
0 - 2
Colne
F
T
Diss Town
1 - 0
Framlingham Town
F
T
Eastbourne United
0 - 1
Horley Town
F
T
Eccleshill United
0 - 3
Silsden
F
T
Eynesbury Rovers
7 - 3
Desborough Town
F
T
Fisher
2 - 0
Horsham YMCA FC
F
T
Frimley Green
1 - 0
Fareham Town
F
T
Garforth Town
0 - 3
Whitley Bay
A
P
Glasshoughton Welfare
241 - 1
Knaresborough Town
F
T
Glebe
1 - 3
Whyteleafe
F
T
Gorleston
5 - 0
Swaffham Town
F
T
Gresley
2 - 0
Wellington
F
T
Hadleigh United
3 - 4
Mildenhall Town FC
F
T
Hamble Club
2 - 1
Reading City FC
F
T
Hamworthy United
3 - 0
Calne Town FC
F
T
Hanley Town
3 - 1
Lye Town
F
T
Harlow Town
5 - 1
Enfield 1893
F
T
Haverhill Rovers
2 - 1
Norwich United
F
T
Heather St Johns
0 - 1
Walsall Wood
F
T
Hebburn Town
4 - 1
Hemsworth MW
F
T
Highgate United
0 - 3
AFC Bridgnorth
F
T
Hoddesdon Town
1 - 2
Clacton
F
T
Holmer Green
3 - 2
Shrivenham
F
T
Hullbridge Sports
0 - 2
Hadley
F
T
Irlam
2 - 1
Liversedge
F
T
K Sports FC
0 - 2
Steyning Town
F
T
Kennington FC
0 - 0
Erith and Belvedere
F
T
Keynsham Town
1 - 3
Exmouth Town FC
F
T
Knaphill
0 - 4
Deal Town
F
T
Langney Wanderers
3 - 1
Tower Hamlets
F
T
Leicester Nirvana
1 - 3
Oadby Town
F
T
Leverstock Green
3 - 1
Wembley
F
T
Long Eaton United
3 - 1
Grimsby Borough
F
T
Long Melford
3 - 2
Northampton ON Chenecks F.C
F
T
Longridge Town
2 - 1
Winsford United
F
T
Lordswood
2 - 3
Hanworth Villa
F
T
Lutterworth Town
2 - 0
Staveley MW
F
T
Lydney Town
0 - 1
Fairford Town FC
F
T
Maine Road
0 - 5
Squires Gate
A
E
T
Maltby Main
20 - 2
Handsworth Parramore
F
T
Marske United
3 - 0
North Shields
F
T
Millbrook AFC
0 - 1
Bridgwater Town
F
T
Molesey FC
0 - 7
Southall FC
F
T
New Salamis
1 - 0
Colney Heath
F
T
Newark Flowserve
4 - 0
Deeping Rangers
A
P
Newhaven
531 - 1
Lingfield
A
A
W
Newmarket Town
3 - 0
Walsham Le Willows
F
T
Newton Abbot Spurs AFC
3 - 0
St Austell
F
T
North Greenford United
1 - 2
Brimscombe Thrupp
F
T
Northallerton Town
1 - 4
Billingham Town
F
T
Northwich 1874
1 - 6
Rylands
F
T
Northwich Victoria
1 - 0
Padiham
F
T
Oakwood FC
2 - 0
Cobham FC
F
T
Odd Down
1 - 4
Helston Athletic FC
F
T
Oxhey Jets
1 - 0
Bishop's Cleeve
F
T
Penrith AFC
3 - 2
Pickering Town CFC
F
T
Peterborough Northern Star
0 - 1
Potton United
F
T
Plymouth Parkway
1 - 1
Saltash United
F
T
Portchester AFC
4 - 0
Sandhurst Town
F
T
Quorn
2 - 0
Melton Town
F
T
Racing Club Warwick FC
3 - 0
Wulfrunians
A
P
Radford
341 - 1
Shepshed Dynamo
F
T
Redbridge
0 - 2
Harpenden Town
A
A
W
Redhill
0 - 3
Egham Town
F
T
Risborough Rangers
4 - 1
Longlevens
A
E
T
Romulus
340 - 0
Coventry Sphinx
F
T
Rugby Town
0 - 2
Worcester City
F
T
Runcorn Town
1 - 1
Thackley
F
T
Saffron Walden Town FC
4 - 2
Little Oakley
F
T
Saltdean United
1 - 3
Eastbourne Town
F
T
Sawbridgeworth Town
2 - 1
Romford
A
P
Shaftesbury Town
562 - 2
Fawley
F
T
Sheppey United
1 - 0
Sutton Athletic
F
T
Southend Manor
0 - 5
Ware
F
T
Spalding United
1 - 3
Barton Town Old Boys
F
T
Spelthorne Sports
1 - 0
Virginia Water
F
T
Sporting Khalsa
2 - 1
Boldmere St. Michaels
F
T
Stansted
3 - 2
Takeley
F
T
Stockton Town
3 - 0
Shildon
F
T
Stone Old Alleynians
0 - 0
Tividale
F
T
Stourport Swifts
1 - 3
Coventry United
F
T
Stowmarket Town
2 - 1
Rothwell Corin
F
T
Sunderland RCA
3 - 1
Durham City
F
T
Tadley Calleva
1 - 0
Alresford Town
F
T
Thetford Town
2 - 0
Wellingborough Town
F
T
Tuffley Rovers
2 - 5
Harefield United
F
T
Tunbridge Wells
1 - 0
Erith Town
F
T
Waltham Forest
3 - 2
London Lions
F
T
Wellington AFC
2 - 2
Bodmin Town
A
P
West Bridgford
531 - 1
Dunkirk
F
T
Westbury United
0 - 2
Binfield
F
T
Westfields
2 - 0
Brocton
A
E
T
Whickham
240 - 0
West Allotment Celtic
F
T
Whitchurch Alport
3 - 1
Haughmond
F
T
Whitton United
4 - 3
Ipswich Wanderers
F
T
Whitworths
1 - 6
Harborough Town
F
T
Winslow United
2 - 1
Newport Pagnell Town
A
P
Woodbridge Town
672 - 2
Biggleswade United
F
T
Wootton Bassett Town
2 - 2
Chipping Sodbury Town
F
T
Wroxham
5 - 0
Arlesey Town
A
P
Wythenshawe Amateurs
421 - 1
Shelley
F
T
Kirkley Pakefield
1 - 2
Cogenhoe United
F
T
Portland United
0 - 1
Clevedon Town
F
T
Skelmersdale United
3 - 2
Penistone Church
F
T
Thornaby
2 - 0
Bridlington Town
Monday, 31 August 2020
F
T
Woodford Town
3 - 1
London Colney