Live Football : England

Live football scores, Live league tables


 

17:20 (GMT+2)

28 July 2015

Sunday, 22 March 2015
F
T
Bristol City
2 - 0
Walsall

England – Premier League

Saturday, 8 August 2015
13:45
Manchester United
v
Tottenham Hotspur
16:00
AFC Bournemouth
v
Aston Villa
16:00
Everton
v
Watford
16:00
Leicester City
v
Sunderland
16:00
Norwich City
v
Crystal Palace
18:30
Chelsea
v
Swansea City
Sunday, 9 August 2015
14:30
Arsenal
v
West Ham United
14:30
Newcastle United
v
Southampton
17:00
Stoke City
v
Liverpool
Monday, 10 August 2015
21:00
West Bromwich Albion
v
Manchester City

England – Championship

Friday, 7 August 2015
20:45
Brighton & Hove Albion
v
Nottingham Forest
Saturday, 8 August 2015
13:00
Cardiff City
v
Fulham
13:30
Leeds United
v
Burnley
16:00
Birmingham City
v
Reading
16:00
Blackburn Rovers
v
Wolverhampton Wanderers
16:00
Bolton Wanderers
v
Derby County
16:00
Brentford
v
Ipswich Town
16:00
Charlton Athletic
v
Queens Park Rangers
16:00
Hull City
v
Huddersfield Town
16:00
Rotherham United
v
Milton Keynes Dons
16:00
Sheffield Wednesday
v
Bristol City
Sunday, 9 August 2015
13:00
Preston North End
v
Middlesbrough

England – League 1

Saturday, 8 August 2015
16:00
Burton Albion
v
Scunthorpe United
16:00
Chesterfield
v
Barnsley
16:00
Colchester United
v
Blackpool
16:00
Coventry City
v
Wigan Athletic
16:00
Crewe Alexandra
v
Port Vale
16:00
Doncaster Rovers
v
Bury
16:00
Fleetwood Town
v
Southend United
16:00
Gillingham
v
Sheffield United
16:00
Rochdale
v
Peterborough United
16:00
Shrewsbury Town
v
Millwall
16:00
Swindon Town
v
Bradford City
16:00
Walsall
v
Oldham Athletic

England – League 2

Saturday, 8 August 2015
16:00
AFC Wimbledon
v
Plymouth Argyle
16:00
Accrington Stanley
v
Luton Town
16:00
Bristol Rovers
v
Northampton Town
16:00
Cambridge United
v
Newport County
16:00
Exeter City
v
Yeovil Town
16:00
Hartlepool United
v
Morecambe
16:00
Leyton Orient
v
Barnet
16:00
Mansfield Town
v
Carlisle United
16:00
Oxford United
v
Crawley Town
16:00
Portsmouth
v
Dagenham & Redbridge
16:00
Stevenage
v
Notts County
16:00
Wycombe Wanderers
v
York City

England – National League

Saturday, 8 August 2015
16:00
Aldershot Town
v
Gateshead FC
16:00
Altrincham
v
Forest Green Rovers
16:00
Barrow
v
Dover
16:00
Boreham Wood
v
Halifax Town
16:00
Bromley
v
Wrexham
16:00
Chester FC
v
Braintree Town
16:00
Kidderminster Harriers
v
Grimsby Town
16:00
Lincoln
v
Cheltenham Town
16:00
Southport
v
Eastleigh
16:00
Torquay United
v
Macclesfield Town
16:00
Tranmere Rovers
v
Woking
16:00
Welling United
v
Guiseley

England – National League North

Saturday, 8 August 2015
16:00
Brackley Town
v
Harrogate
16:00
Bradford PA
v
Alfreton Town
16:00
Chorley
v
Nuneaton Town
16:00
Curzon
v
Corby Town
16:00
Gainsborough
v
Worcester
16:00
Gloucester City
v
FC United of Manchester
16:00
Hednesford
v
Stalybridge
16:00
Lowestoft Town
v
Telford
16:00
Solihull Moors
v
AFC Fylde
16:00
Stockport
v
Boston United
16:00
Tamworth
v
North Ferriby United

England – National League South

Saturday, 8 August 2015
16:00
Bath City
v
Wealdstone
16:00
Bishop's Stortford
v
Havant and Waterlooville
16:00
Concord Rangers
v
Weston Super Mare
16:00
Eastbourne Borough
v
Maidenhead United
16:00
Ebbsfleet United
v
Basingstoke
16:00
Gosport Borough
v
St.Albans
16:00
Hayes & Yeading United
v
Whitehawk
16:00
Hemel Hempstead
v
Dartford
16:00
Margate
v
Truro City
16:00
Oxford City
v
Chelmsford
16:00
Sutton United
v
Maidstone
Monday, 10 August 2015
20:45
Chelmsford
v
Hemel Hempstead
20:45
St.Albans
v
Oxford City
20:45
Wealdstone
v
Concord Rangers

England – FA Cup

Friday, 14 August 2015
20:45
Northwich 1874
v
West Didsbury and Chorlton
21:00
Coleshill Town
v
Ellesmere Rangers
Saturday, 15 August 2015
16:00
Abbey Hey
v
Worksop Town
16:00
Abingdon United
v
Brimscombe andThrupp
16:00
Almondsbury UWE
v
Fawley
16:00
Alresford Town
v
Bridport FC
16:00
Alsager Town
v
Athersley Recreation
16:00
Alvechurch
v
Heath Hayes
16:00
Amesbury Town
v
Bemerton Heath Harlequins
16:00
Ampthill Town
v
Risborough Rangers
16:00
Andover Town
v
Gillingham Town
16:00
Ardley United
v
Tuffley Rovers
16:00
Arundel FC
v
Raynes Park Vale
16:00
Ascot United
v
Kidlington
16:00
Ashington
v
Albion Sports
16:00
Ashton Athletic
v
Maltby Main
16:00
Badshot Lea
v
Camberley Town
16:00
Banstead Athletic
v
Rochester United
16:00
Bardon Hill Sports
v
Dunkirk
16:00
Barnoldswick Town
v
Colne
16:00
Barnstaple Town
v
Willand Rovers
16:00
Barton Town Old Boys
v
Squires Gate
16:00
Basildon United
v
Sporting Bengal United
16:00
Bedford
v
Cogenhoe United
16:00
Bedlington Terriers
v
West Auckland Town
16:00
Berkhamsted
v
Hanworth Villa
16:00
Bexhill United
v
Loxwood
16:00
Biggleswade United
v
Desborough Town
16:00
Billingham Synthonia
v
Consett
16:00
Binfield
v
Westfield Surrey
16:00
Bishop Auckland
v
Shildon
16:00
Bishop Sutton
v
Street
16:00
Blaby Whetstone Athletic
v
Thurnby Nirvana
16:00
Bodmin Town
v
Brislington
16:00
Boldmere St. Michaels
v
Rocester
16:00
Bootle
v
Atherton Collieries
16:00
Bottesford Town
v
Rainworth Miners Welfare
16:00
Bournemouth FC
v
Portchester AFC
16:00
Bowers and Pitsea
v
Ilford
16:00
Bradford Town
v
United Services
16:00
Bridgnorth AFC
v
Wolverhampton Casuals
16:00
Bridlington Town
v
North Shields
16:00
Brockenhurst
v
Fareham Town
16:00
Brocton
v
Stourport Swifts
16:00
Broxbourne Borough
v
Brantham Athletic
16:00
Buckland Athletic
v
Clevedon Town
16:00
Chadderton
v
Liverpool AFC
16:00
Cheltenham Saracens
v
Winterbourne United
16:00
Chessington Hook United
v
Crowborough Athletic
16:00
Chinnor
v
Hartley Wintney
16:00
Christchurch
v
Cadbury Heath
16:00
Clacton
v
Eton Manor
16:00
Clapton
v
Stanway Rovers FC
16:00
Cleethorpes Town
v
Brigg Town
16:00
Cockfosters
v
Burnham Ramblers
16:00
Colliers Wood United
v
Eastbourne Town
16:00
Congleton Town
v
Nostell MW
16:00
Continental Star
v
Bolehall Swifts
16:00
Cove
v
Shrivenham
16:00
Crawley Down Gatwick
v
Chichester City
16:00
Cray Valley
v
Ashford United
16:00
Cribbs
v
Bristol Manor Farm
16:00
Crook Town AFC
v
Dunston
16:00
Croydon
v
Mole Valley SCR
16:00
Darwen AFC
v
Washington
16:00
Debenham LC
v
Ipswich Wanderers
16:00
Deeping Rangers
v
Boston Town
16:00
Durham City
v
Thackley
16:00
Ellistown and Ibstock United
v
Holwell Sports
16:00
Enfield 1893
v
London Colney
16:00
Epsom Ewell
v
Erith and Belvedere
16:00
Eynesbury Rovers
v
Peterborough Sports
16:00
Fakenham Town
v
Huntingdon Town
16:00
Felixstowe Walton United
v
Barking
16:00
Fisher
v
Corinthian
16:00
Garforth Town
v
Morpeth Town
16:00
Glasshoughton Welfare
v
Runcorn Linnets
16:00
Gornal Athletic
v
Bromsgrove Sporting
16:00
Great Yarmouth Town
v
Norwich United
16:00
Greenwich Borough
v
Lordswood
16:00
Hadley
v
Saffron Walden Town FC
16:00
Hailsham Town
v
Eastbourne United
16:00
Hamworthy United
v
Hallen
16:00
Hanley Town
v
Shawbury United
16:00
Harborough Town
v
Shirebrook Town
16:00
Harefield United
v
Long Buckby
16:00
Haverhill Rovers
v
Mildenhall Town FC
16:00
Hayes AFC
v
Flackwell Heath
16:00
Heaton Stannington
v
Norton Stockton Ancients
16:00
Hebburn Town
v
Tadcaster Albion
16:00
Hemsworth MW
v
Armthorpe Welfare
16:00
Hertford Town
v
Kirkley Pakefield
16:00
Highmoor Ibis
v
Thatcham Town
16:00
Hillingdon Borough
v
Wembley
16:00
Hinckley AFC
v
Walsall Wood
16:00
Hoddesdon Town
v
Sawbridgeworth Town
16:00
Holbeach United
v
Ely City
16:00
Holker Old Boys
v
Liversedge
16:00
Holmesdale
v
Mile Oak
16:00
Holyport
v
Milton United
16:00
Hook Norton
v
Frimley Green
16:00
Horley Town
v
Wick and Barnham United
16:00
Horndean
v
Sholing
16:00
Horsham YMCA
v
Croydon Athletic AFC
16:00
Hullbridge Sports
v
Hadleigh United
16:00
Hythe and Dibden
v
Moneyfields
16:00
Kirby Muxloe
v
Heanor Town
16:00
Knaphill
v
Highworth Town
16:00
Lingfield
v
Canterbury City
16:00
London Tigers
v
Bedfont and Feltham
16:00
Long Eaton United
v
Harrowby United
16:00
Long Melford
v
London Bari
16:00
Longwell Green Sports
v
Folland Sports
16:00
Loughborough University
v
Barrow Town
16:00
Lye Town
v
Coventry Sphinx
16:00
Lymington Town
v
Bitton
16:00
Maine Road
v
St Helens Town
16:00
Malvern Town
v
Sporting Khalsa
16:00
Melksham Town
v
Cowes Sports FC
16:00
Nelson
v
Newton Aycliffe
16:00
Newcastle Benfield FC
v
Yorkshire Amateur
16:00
Newport Pagnell Town
v
Holmer Green
16:00
Odd Down
v
Ashton and Backwell United
16:00
Oxhey Jets
v
Kempston Rovers
16:00
Penistone Church
v
Pontefract Collieries
16:00
Penrith AFC
v
Jarrow Roofing Boldon
16:00
Peterborough Northern Star
v
Newmarket Town
16:00
Pickering Town CFC
v
Thornaby
16:00
Potton United
v
Bedfont Sports
16:00
Quorn
v
Oadby Town
16:00
Radford
v
Sleaford Town
16:00
Raunds Town
v
Crawley Green
16:00
Reading Town
v
Chertsey Town
16:00
Redhill
v
Pagham
16:00
Ringmer
v
Beckenham Town
16:00
Romania FC
v
Whitton United
16:00
Rothwell Corinthians
v
Thrapston Town
16:00
Runcorn Town
v
Bacup Borough
16:00
Saltash United
v
St Austell
16:00
Seaham Red Star
v
Marske United
16:00
Selsey
v
Erith Town
16:00
Sevenoaks Town
v
Seven Acre and Sidcup
16:00
Shepshed Dynamo
v
Retford United
16:00
Shepton Mallet
v
Plymouth Parkway
16:00
Sherborne Town
v
New Milton Town
16:00
Shoreham
v
St Francis Rangers
16:00
Sileby Rangers
v
Sun Postal Sports
16:00
Silsden
v
West Allotment Celtic
16:00
South Normanton Athletic
v
Mansfield AFC
16:00
Southam United FC
v
Wulfrunians
16:00
Southend Manor
v
Codicote
16:00
Spelthorne Sports
v
Stotfold FC
16:00
St Andrews
v
Clipstone
16:00
Stansted
v
Takeley
16:00
Sunderland RCA
v
Guisborough Town
16:00
Swaffham Town
v
Thetford Town
16:00
Tadley Calleva
v
Guildford City
16:00
Team Solent
v
Blackfield Langley
16:00
Thame Utd
v
Farnham Town
16:00
Tipton Town
v
Cadbury Athletic
16:00
Tring Athletic
v
Leverstock Green
16:00
Tunbridge Wells
v
Glebe
16:00
Verwood Town
v
Newport Isle of Wight
16:00
Walsham Le Willows
v
Godmanchester Rovers
16:00
Waltham Forest
v
St Margaretsbury
16:00
Wellingborough Town
v
Ashford Town
16:00
Welwyn Garden City
v
Haverhill Borough
16:00
Westfields
v
Pegasus Juniors
16:00
Whitchurch United
v
Wincanton Town
16:00
Whitley Bay
v
Sunderland Ryhope CW
16:00
Whitworths
v
Northampton Spencer
16:00
Windsor
v
Dunstable Town
16:00
Winsford United
v
Blackpool AFC
16:00
Wisbech Town
v
Diss Town
16:00
Witheridge
v
Welton Rovers
16:00
Wivenhoe Town
v
Tower Hamlets
16:00
Wootton Bassett Town
v
Bracknell Town
16:00
Worksop Parramore
v
Staveley MW
16:00
Worthing United
v
Deal Town
16:00
Yaxley
v
Gorleston
Sunday, 16 August 2015
16:00
East Preston
v
Littlehampton Town
16:00
Emley AFC
v
Parkgate
16:00
Horsham
v
Lancing
16:00
Whickham
v
Padiham

England – Capital One Cup

Tuesday, 11 August 2015
20:45
Accrington Stanley
v
Hull City
20:45
Blackburn Rovers
v
Shrewsbury Town
20:45
Bolton Wanderers
v
Burton Albion
20:45
Brentford
v
Oxford United
20:45
Bristol Rovers
v
Birmingham City
20:45
Cardiff City
v
AFC Wimbledon
20:45
Carlisle United
v
Chesterfield
20:45
Charlton Athletic
v
Dagenham & Redbridge
20:45
Colchester United
v
Reading
20:45
Crewe Alexandra
v
Preston North End
20:45
Fleetwood Town
v
Hartlepool United
20:45
Huddersfield Town
v
Notts County
20:45
Ipswich Town
v
Stevenage
20:45
Luton Town
v
Bristol City
20:45
Millwall
v
Barnet
20:45
Milton Keynes Dons
v
Leyton Orient
20:45
Morecambe
v
Sheffield United
20:45
Northampton Town
v
Blackpool
20:45
Nottingham Forest
v
Walsall
20:45
Oldham Athletic
v
Middlesbrough
20:45
Peterborough United
v
Crawley Town
20:45
Plymouth Argyle
v
Gillingham
20:45
Port Vale
v
Burnley
20:45
Rochdale
v
Coventry City
20:45
Rotherham United
v
Cambridge United
20:45
Scunthorpe United
v
Barnsley
20:45
Sheffield Wednesday
v
Mansfield Town
20:45
Southend United
v
Brighton & Hove Albion
20:45
Swindon Town
v
Exeter City
20:45
Wigan Athletic
v
Bury
20:45
Wolverhampton Wanderers
v
Newport County
20:45
Wycombe Wanderers
v
Fulham
20:45
Yeovil Town
v
Queens Park Rangers
20:45
York City
v
Bradford City
Wednesday, 12 August 2015
20:45
Portsmouth
v
Derby County
Thursday, 13 August 2015
20:45
Doncaster Rovers
v
Leeds United

England – Community Shield

Sunday, 2 August 2015
16:00
Arsenal
v
Chelsea
Saturday, 15 August 2015
16:00
Ashton United
v
Mickleover Sports
16:00
Barwell FC
v
Blyth Spartans
16:00
Buxton
v
Darlington 1883
16:00
Frickley Athletic
v
Matlock Town
16:00
Halesowen
v
Colwyn Bay
16:00
Hyde United
v
Grantham Town
16:00
Ilkeston FC
v
Skelmersdale United
16:00
Nantwich Town
v
Stamford AFC
16:00
Rushall Olympic
v
Ramsbottom United
16:00
Salford City
v
Marine
16:00
Whitby
v
Stourbridge
16:00
Workington
v
Sutton Coldfield Town
Monday, 17 August 2015
20:45
Stourbridge
v
Nantwich Town
Saturday, 8 August 2015
16:00
Bedworth United
v
Biggleswade Town
16:00
Bideford AFC
v
St Neots Town
16:00
Cambridge City
v
Weymouth
16:00
Dorchester Town
v
Histon
16:00
Dunstable Town FC
v
Chippenham Town
16:00
Hitchin Town
v
Stratford Town
16:00
Leamington
v
Chesham United
16:00
Merthyr Town
v
King's Lynn Town
16:00
Paulton Rovers
v
Hungerford Town
16:00
Poole Town FC
v
Kettering Town FC
16:00
Redditch United
v
Cirencester Town
16:00
Slough Town
v
Frome Town
Monday, 10 August 2015
20:45
Hungerford Town
v
Poole Town FC

England – Isthmian League

Saturday, 8 August 2015
16:00
Bognor Regis Town
v
Merstham
16:00
Dulwich Hamlet
v
Canvey
16:00
East Thurrock United
v
Billericay
16:00
Enfield Town
v
Tonbridge Angels
16:00
Grays Athletic
v
Hendon
16:00
Harrow Borough
v
Hampton & Richmond
16:00
Leatherhead
v
Lewes
16:00
Leiston
v
Kingstonian
16:00
Metropolitan Police FC
v
Staines Town
16:00
Needham Market
v
Burgess Hill Town
16:00
VCD Athletic FC
v
Farnborough
16:00
Wingate & Finchley
v
Brentwood Town
Monday, 10 August 2015
20:45
Farnborough
v
Harrow Borough
20:45
Hendon
v
Enfield Town
20:45
Kingstonian
v
Leatherhead
Sunday, 9 August 2015
15:00
Liverpool U21
v
Chelsea U21
15:00
Sunderland U21
v
Norwich U21
Monday, 10 August 2015
13:00
Tottenham U21
v
Everton U21
20:00
Leicester U21
v
Manchester United U21
20:00
Middlesbrough U21
v
Reading U21
20:00
Southampton U21
v
Manchester City U21
Friday, 7 August 2015
16:00
Fulham U21
v
Brighton & Hove Albion U21
Saturday, 8 August 2015
16:00
Wolverhampton U21
v
Newcastle U21
Monday, 10 August 2015
19:30
Swansea U21
v
West Bromwich Albion U21
20:00
Aston Villa U21
v
Stoke City U21
20:00
Blackburn U21
v
Derby U21

England – FA Trophy

Saturday, 3 October 2015
16:00
Aquaforce SL
v
New Mills
16:00
Arlesey Town
v
Redbridge
16:00
Aveley
v
South Park
16:00
Aylesbury FC
v
Hythe Town
16:00
Aylesbury United
v
Heybridge Swifts
16:00
Barton Rovers
v
Sudbury AFC
16:00
Bashley
v
Cinderford Town
16:00
Belper Town
v
Market Drayton Town
16:00
Bishop's Cleeve
v
North Leigh
16:00
Burnham
v
Dorking Wanderers
16:00
Burscough
v
Bamber Bridge
16:00
Carshalton Athletic
v
Leighton
16:00
Chalfont St Peter
v
Beaconsfield Sycob
16:00
Chasetown
v
Evesham
16:00
Chipstead
v
Uxbridge
16:00
Clitheroe
v
Stocksbridge Park Steels
16:00
Coalville
v
Daventry Town
16:00
Corinthian-Casuals
v
Three Bridges
16:00
Cray
v
East Grinstead Town
16:00
Dereham Town
v
Waltham Abbey
16:00
Didcot Town
v
Bridgwater Town
16:00
Farsley AFC
v
Prescot Cables
16:00
Faversham Town
v
Bury Town
16:00
Folkestone Invicta
v
Haringey Borough
16:00
Glossop North End
v
Spennymoor Town
16:00
Hanwell Town
v
Cheshunt
16:00
Harlow Town
v
Ware
16:00
Kendal Town
v
Scarborough Athletic
16:00
Lancaster
v
Northwich Victoria
16:00
Larkhall Athletic
v
Wimborne Town
16:00
Leek Town
v
Lincoln Utd.
16:00
Loughborough Dynamo
v
Kidsgrove Athletic
16:00
Maldon and Tiptree
v
Ramsgate
16:00
Mangotsfield Utd.
v
Shortwood United
16:00
Marlow
v
Wantage Town
16:00
Molesey FC
v
Fleet Town
16:00
Moosley AFC
v
Harrogate Railway Athletic
16:00
Newcastle Town
v
Spalding United
16:00
Northwood
v
Potters Bar Town
16:00
Ossett Town
v
Warrington Town
16:00
Petersfield Town
v
Winchester City
16:00
Radcliffe Borough
v
Droylsden
16:00
Romford
v
North Greenford United
16:00
Romulus
v
Gresley
16:00
Royston Town
v
Great Wakering Rovers
16:00
Rushden and Diamonds AFC
v
Basford United
16:00
Sheffield FC
v
Trafford
16:00
Slimbridge
v
Egham Town
16:00
Soham Town Rangers
v
Carlton Town
16:00
St Ives Town
v
Rugby Town
16:00
Stafford Rangers
v
Tividale
16:00
Taunton Town
v
Godalming Town
16:00
Thamesmead Town
v
Brightlingsea Regent
16:00
Thurrock
v
Guernsey
16:00
Tilbury
v
Barkingside
16:00
Tiverton
v
Totton
16:00
Tooting and Mitcham
v
Walton and Hersham
16:00
Walton Casuals
v
Sittingbourne
16:00
Whitstable Town
v
Worthing
16:00
Whyteleafe
v
Phoenix Sports
16:00
Witham Town
v
Herne Bay
16:00
Witton Albion
v
Ossett Albion
16:00
Wroxham
v
Hastings Utd.
16:00
Yate Town
v
Banbury United