Live Football : Denmark

DBU Pokalen live scores, league table, football fixtures


 

02:13 (GMT+2)

29 August 2016

Fixtures

Denmark – DBU Pokalen

Tuesday, 30 August 2016
16:15
NB Bornholm
v
Frem
17:30
Aabyhoej IF
v
Silkeborg
17:30
Birkeroed
v
HIK
17:30
Dalum
v
Holbaek
17:30
KFUM Roskilde
v
B 93
17:30
Kjellerup
v
Odder IGF
17:30
Ledoeje-Smoerum Fodbold
v
AB
17:30
Otterup
v
Hvidovre
17:30
Taarnby FF
v
FC Nordsjaelland
17:30
VSK Aarhus
v
Kolding IF
17:30
Varde
v
Jammerbugt FC
Wednesday, 31 August 2016
17:00
IF Lyseng
v
AC Horsens
17:30
B 1908
v
Marienlyst
17:30
B 1909
v
Skive
17:30
Fredensborg BI
v
FC Helsingoer
17:30
Frederiksvaerk
v
Lyngby
17:30
Haarby/Flemloese
v
Esbjerg fB
17:30
Lystrup IF
v
Randers FC
17:30
OKS
v
Viborg
17:30
VB 1968
v
Fremad Amager
18:00
Aalborg Freja
v
AGF

Results

Denmark – DBU Pokalen

Tuesday, 16 August 2016
F
T
CSC
2 - 6
FC Helsingoer
F
T
Herlufsholm GF
0 - 4
Nykoebing FC
F
T
Tjaereborg IF
1 - 3
Vejle Boldklub
Thursday, 11 August 2016
F
T
Middelfart G og BK
0 - 1
Esbjerg fB
Wednesday, 10 August 2016
F
T
Aabyhoej IF
2 - 0
FC Skanderborg
F
T
Avedoere
1 - 3
B 1908
F
T
B 1909
1 - 0
FC Soenderborg
F
T
B 93
3 - 1
AB Taarnby
F
T
Ballerup-Skovlunde
1 - 4
Skovshoved
F
T
Birkelse IF
0 - 9
Vendsyssel FF
F
T
Braedstrup IF
0 - 3
Lystrup IF
F
T
Christiansbjerg IF
0 - 9
Kjellerup
F
T
Fremad Amager
2 - 1
Avarta
A
E
T
GVI
342 - 2
HIK
A
E
T
Haarby/Flemloese
2 - 1
Saedding/G IF
A
E
T
Herlev
2 - 3
Hvidovre
F
T
Karlslunde IF
0 - 2
HB Koege
F
T
Loegstoer IF
0 - 4
Skive
F
T
Maribo
0 - 4
FC Roskilde
F
T
Svendborg
1 - 4
Fredericia
F
T
Tarm IF
1 - 3
AC Horsens
F
T
Varde
1 - 0
Marstal/Rise
F
T
FC Graesroedderne
1 - 2
AB
Tuesday, 9 August 2016
F
T
NB Bornholm
2 - 1
Taastrup FC
A
E
T
Aalborg Freja
431 - 1
Thisted
A
E
T
Aarhus Fremad
451 - 1
VSK Aarhus
F
T
Aarslev Boldklub
0 - 2
Marienlyst
F
T
B 1913
0 - 4
Kolding IF
F
T
Birkeroed
2 - 0
Jaegersborg
F
T
Frederiksvaerk
1 - 0
Broenshoej
F
T
Horslunde BK
2 - 3
Doellefjelde-Musse
A
E
T
IF Foeroyar
1 - 2
VB 1968
F
T
Jyderup BK
1 - 7
KFUM Roskilde
F
T
Maaloev
0 - 6
Fredensborg BI
A
E
T
Morud IF
3 - 5
Otterup
A
E
T
NUBI
4 - 5
Jammerbugt FC
F
T
Nakskov
0 - 5
Holbaek
F
T
Noerre Aaby Idraetsklub
1 - 6
Dalum
F
T
OKS
2 - 1
Naesby
F
T
Ringkoebing
0 - 2
Hobro
F
T
Rosenhoej BK
1 - 3
Ledoeje-Smoerum Fodbold
F
T
Saeby IF Skjold
0 - 3
Noerresundby
F
T
Silkeborg KFUM
2 - 6
Brabrand
F
T
Taarnby FF
3 - 2
Fremad Valby
F
T
Vanloese
3 - 4
Frem
F
T
Vatanspor
1 - 5
Odder IGF
A
E
T
Holstebro
3 - 5
IF Lyseng