Live Football : Denmark

Danmarksserien:: group 3 live scores, league table, football fixtures


 

03:29 (GMT+1)

17 December 2017

League Table

Denmark – Danmarksserien:: group 3

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Tarup/Paarup1410224720+2732
2Oure FA1410224721+2632
3B 1909146352520+521
4Kolding B146352122–121
5FC Soenderborg146172431–719
6B 1913145363030018
7Varde144461923–416
8Aarhus Fremad II143472631–513
9VSK Aarhus II143471741–2413
10Esbjerg fB II142481633–1710

Fixtures

Denmark – Danmarksserien:: group 3

Saturday, 24 March 2018
13:00
Kolding B
v
VSK Aarhus II
13:00
Oure FA
v
Esbjerg fB II
13:30
Aarhus Fremad II
v
B 1909
15:00
Varde
v
Tarup/Paarup
15:30
B 1913
v
FC Soenderborg
Saturday, 31 March 2018
14:00
Esbjerg fB II
v
Kolding B
14:00
FC Soenderborg
v
Oure FA
15:00
B 1909
v
Tarup/Paarup
15:30
B 1913
v
Varde
15:30
VSK Aarhus II
v
Aarhus Fremad II
Friday, 6 April 2018
17:45
Oure FA
v
B 1913
18:00
Kolding B
v
FC Soenderborg
Saturday, 7 April 2018
13:00
Tarup/Paarup
v
VSK Aarhus II
13:30
Aarhus Fremad II
v
Esbjerg fB II
15:00
B 1909
v
Varde
Friday, 13 April 2018
18:00
B 1913
v
Kolding B
Saturday, 14 April 2018
14:00
Esbjerg fB II
v
Tarup/Paarup
14:00
FC Soenderborg
v
Aarhus Fremad II
15:00
Varde
v
Oure FA
15:30
VSK Aarhus II
v
B 1909
Friday, 20 April 2018
18:15
Oure FA
v
Kolding B
Saturday, 21 April 2018
14:00
Esbjerg fB II
v
B 1909
14:00
FC Soenderborg
v
Tarup/Paarup
15:00
Varde
v
VSK Aarhus II
15:30
B 1913
v
Aarhus Fremad II
Friday, 27 April 2018
18:30
Kolding B
v
Varde
Saturday, 28 April 2018
13:00
Tarup/Paarup
v
B 1913
13:30
Aarhus Fremad II
v
Oure FA
15:00
B 1909
v
FC Soenderborg
15:30
VSK Aarhus II
v
Esbjerg fB II
Friday, 4 May 2018
18:30
Oure FA
v
Tarup/Paarup
18:45
B 1913
v
B 1909
19:00
Kolding B
v
Aarhus Fremad II
Saturday, 5 May 2018
14:00
FC Soenderborg
v
VSK Aarhus II
15:00
Varde
v
Esbjerg fB II
Saturday, 12 May 2018
13:00
Esbjerg fB II
v
FC Soenderborg
13:00
Tarup/Paarup
v
Kolding B
13:30
Aarhus Fremad II
v
Varde
15:00
B 1909
v
Oure FA
15:30
VSK Aarhus II
v
B 1913
Friday, 18 May 2018
19:00
Kolding B
v
B 1909
Saturday, 19 May 2018
13:00
Oure FA
v
VSK Aarhus II
13:30
Aarhus Fremad II
v
Tarup/Paarup
15:00
Varde
v
FC Soenderborg
15:30
B 1913
v
Esbjerg fB II
Saturday, 26 May 2018
13:00
Tarup/Paarup
v
Varde
14:00
Esbjerg fB II
v
Oure FA
14:00
FC Soenderborg
v
B 1913
15:00
B 1909
v
Aarhus Fremad II
15:30
VSK Aarhus II
v
Kolding B
Friday, 1 June 2018
19:00
Kolding B
v
Esbjerg fB II
Saturday, 2 June 2018
13:00
Oure FA
v
FC Soenderborg
13:00
Tarup/Paarup
v
B 1909
13:30
Aarhus Fremad II
v
VSK Aarhus II
15:00
Varde
v
B 1913
Saturday, 9 June 2018
14:00
Esbjerg fB II
v
Aarhus Fremad II
14:00
FC Soenderborg
v
Kolding B
15:00
Varde
v
B 1909
15:30
B 1913
v
Oure FA
15:30
VSK Aarhus II
v
Tarup/Paarup
Saturday, 16 June 2018
15:30
Aarhus Fremad II
v
FC Soenderborg
15:30
B 1909
v
VSK Aarhus II
15:30
Kolding B
v
B 1913
15:30
Oure FA
v
Varde
15:30
Tarup/Paarup
v
Esbjerg fB II

Results

Denmark – Danmarksserien:: group 3

Saturday, 4 November 2017
F
T
Tarup/Paarup
3 - 2
Aarhus Fremad II
F
T
FC Soenderborg
2 - 1
Varde
F
T
B 1909
0 - 0
Kolding B
F
T
Esbjerg fB II
0 - 2
B 1913
Friday, 3 November 2017
F
T
VSK Aarhus II
2 - 6
Oure FA
Saturday, 28 October 2017
F
T
B 1913
5 - 1
VSK Aarhus II
F
T
Oure FA
5 - 1
B 1909
F
T
FC Soenderborg
3 - 2
Esbjerg fB II
F
T
Varde
5 - 3
Aarhus Fremad II
F
T
Kolding B
0 - 5
Tarup/Paarup
Sunday, 22 October 2017
F
T
Aarhus Fremad II
0 - 1
Kolding B
Saturday, 21 October 2017
F
T
B 1913
3 - 1
B 1909
F
T
Tarup/Paarup
1 - 1
Oure FA
F
T
Esbjerg fB II
1 - 0
Varde
F
T
VSK Aarhus II
2 - 1
FC Soenderborg
Saturday, 14 October 2017
F
T
B 1909
4 - 0
FC Soenderborg
F
T
Oure FA
5 - 2
Aarhus Fremad II
F
T
Varde
3 - 2
Kolding B
F
T
B 1913
1 - 2
Tarup/Paarup
F
T
Esbjerg fB II
0 - 0
VSK Aarhus II
Sunday, 8 October 2017
F
T
Aarhus Fremad II
2 - 2
B 1913
Saturday, 7 October 2017
F
T
Tarup/Paarup
3 - 1
FC Soenderborg
F
T
B 1909
4 - 0
Esbjerg fB II
F
T
Kolding B
0 - 4
Oure FA
F
T
VSK Aarhus II
3 - 1
Varde
Saturday, 30 September 2017
F
T
Oure FA
3 - 2
Varde
F
T
Tarup/Paarup
5 - 1
Esbjerg fB II
F
T
Aarhus Fremad II
1 - 2
FC Soenderborg
F
T
B 1909
1 - 2
VSK Aarhus II
Sunday, 24 September 2017
F
T
Esbjerg fB II
1 - 4
Aarhus Fremad II
Saturday, 23 September 2017
F
T
FC Soenderborg
0 - 1
Kolding B
F
T
Varde
1 - 2
B 1909
F
T
VSK Aarhus II
0 - 7
Tarup/Paarup
Friday, 22 September 2017
F
T
B 1913
4 - 6
Oure FA
Saturday, 16 September 2017
F
T
Kolding B
2 - 4
Esbjerg fB II
F
T
Tarup/Paarup
2 - 1
B 1909
F
T
Aarhus Fremad II
3 - 3
VSK Aarhus II
F
T
Varde
1 - 1
B 1913
Friday, 15 September 2017
F
T
Oure FA
4 - 0
FC Soenderborg
Saturday, 9 September 2017
F
T
Tarup/Paarup
1 - 1
Varde
F
T
Esbjerg fB II
1 - 4
Oure FA
F
T
FC Soenderborg
3 - 2
B 1913
F
T
B 1909
3 - 2
Aarhus Fremad II
F
T
VSK Aarhus II
0 - 5
Kolding B
Tuesday, 5 September 2017
F
T
Oure FA
1 - 2
Kolding B
Saturday, 2 September 2017
F
T
Aarhus Fremad II
1 - 4
Tarup/Paarup
F
T
Varde
2 - 1
FC Soenderborg
F
T
B 1913
4 - 2
Esbjerg fB II
Friday, 1 September 2017
F
T
Kolding B
2 - 1
B 1909
F
T
Oure FA
3 - 1
VSK Aarhus II
Saturday, 26 August 2017
F
T
Tarup/Paarup
4 - 2
Kolding B
F
T
Aarhus Fremad II
3 - 0
Varde
F
T
Esbjerg fB II
2 - 2
FC Soenderborg
F
T
VSK Aarhus II
0 - 2
B 1913
Friday, 25 August 2017
F
T
B 1909
1 - 0
Oure FA
Wednesday, 23 August 2017
F
T
Kolding B
4 - 0
B 1913
Saturday, 19 August 2017
F
T
FC Soenderborg
4 - 0
VSK Aarhus II
F
T
Varde
1 - 0
Esbjerg fB II
Friday, 18 August 2017
F
T
Oure FA
4 - 3
Tarup/Paarup
F
T
B 1909
2 - 2
B 1913
F
T
Kolding B
0 - 0
Aarhus Fremad II
Sunday, 13 August 2017
F
T
Aarhus Fremad II
1 - 1
Oure FA
Saturday, 12 August 2017
F
T
Tarup/Paarup
4 - 1
B 1913
F
T
FC Soenderborg
1 - 4
B 1909
F
T
VSK Aarhus II
2 - 2
Esbjerg fB II
Friday, 11 August 2017
F
T
Kolding B
0 - 0
Varde
Sunday, 6 August 2017
F
T
FC Soenderborg
4 - 3
Tarup/Paarup
Saturday, 5 August 2017
F
T
B 1913
1 - 2
Aarhus Fremad II
F
T
Esbjerg fB II
0 - 0
B 1909
F
T
Varde
1 - 1
VSK Aarhus II