Live Football : Denmark

Danmarksserien:: group 1 live scores, league table, football fixtures


 

13:13 (GMT+1)

24 November 2014

League Table

Denmark – Danmarksserien:: group 1

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Greve139223517+1829
2AB Taarnby138412312+1128
3KFUM Roskilde138323618+1827
4Jaegersborg136342817+1121
5Vanloese134451820–216
6Ballerup-Skovlunde133731618–216
7Fredensborg BI134362221+115
8Kastrup B.134362025–515
9SC Egedal133641422–815
10B 1903134361829–1115
11Taastrup FC133552527–214
12Birkeroed133461524–913
13NB Bornholm123361721–412
14Fremad Valby121471733–167

Fixtures

Denmark – Danmarksserien:: group 1

Saturday, 21 March 2015
15:00
Fremad Valby
v
NB Bornholm
Saturday, 28 March 2015
13:00
B 1903
v
Greve
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
SC Egedal
13:00
Fremad Valby
v
Vanloese
13:00
Kastrup B.
v
Birkeroed
13:30
KFUM Roskilde
v
Taastrup FC
15:00
Fredensborg BI
v
AB Taarnby
15:00
Jaegersborg
v
NB Bornholm
Thursday, 2 April 2015
12:30
NB Bornholm
v
Fredensborg BI
Monday, 6 April 2015
13:00
Greve
v
Fremad Valby
14:00
AB Taarnby
v
Kastrup B.
14:00
Birkeroed
v
Ballerup-Skovlunde
14:00
Taastrup FC
v
Jaegersborg
15:00
SC Egedal
v
B 1903
15:00
Vanloese
v
KFUM Roskilde
Saturday, 11 April 2015
13:00
B 1903
v
Birkeroed
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
AB Taarnby
13:00
Fremad Valby
v
KFUM Roskilde
13:00
Greve
v
SC Egedal
13:00
Jaegersborg
v
Vanloese
15:00
Fredensborg BI
v
Taastrup FC
15:30
Kastrup B.
v
NB Bornholm
Saturday, 18 April 2015
13:00
B 1903
v
AB Taarnby
13:30
KFUM Roskilde
v
Jaegersborg
14:00
Birkeroed
v
Greve
14:00
Taastrup FC
v
Kastrup B.
15:00
SC Egedal
v
Fremad Valby
15:00
Vanloese
v
Fredensborg BI
Sunday, 19 April 2015
13:30
NB Bornholm
v
Ballerup-Skovlunde
Thursday, 23 April 2015
18:30
Fremad Valby
v
Jaegersborg
Saturday, 25 April 2015
13:00
B 1903
v
NB Bornholm
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
Taastrup FC
13:00
Greve
v
AB Taarnby
13:00
Kastrup B.
v
Vanloese
15:00
Fredensborg BI
v
KFUM Roskilde
15:00
SC Egedal
v
Birkeroed
Friday, 1 May 2015
18:30
Birkeroed
v
Fremad Valby
Saturday, 2 May 2015
13:00
Jaegersborg
v
Fredensborg BI
13:30
KFUM Roskilde
v
Kastrup B.
14:00
AB Taarnby
v
SC Egedal
14:00
Taastrup FC
v
B 1903
15:00
Vanloese
v
Ballerup-Skovlunde
Sunday, 3 May 2015
13:30
NB Bornholm
v
Greve
Friday, 8 May 2015
19:00
Birkeroed
v
AB Taarnby
Saturday, 9 May 2015
13:00
B 1903
v
Vanloese
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
KFUM Roskilde
13:00
Fremad Valby
v
Fredensborg BI
13:00
Greve
v
Taastrup FC
13:00
Kastrup B.
v
Jaegersborg
15:00
SC Egedal
v
NB Bornholm
Saturday, 16 May 2015
13:00
Jaegersborg
v
Ballerup-Skovlunde
13:30
KFUM Roskilde
v
B 1903
13:30
NB Bornholm
v
Birkeroed
14:00
AB Taarnby
v
Fremad Valby
14:00
Taastrup FC
v
SC Egedal
15:00
Fredensborg BI
v
Kastrup B.
15:00
Vanloese
v
Greve
Friday, 22 May 2015
19:00
Birkeroed
v
Taastrup FC
Saturday, 23 May 2015
13:00
B 1903
v
Jaegersborg
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
Fredensborg BI
13:00
Fremad Valby
v
Kastrup B.
13:00
Greve
v
KFUM Roskilde
14:00
AB Taarnby
v
NB Bornholm
15:00
SC Egedal
v
Vanloese
Saturday, 30 May 2015
13:00
B 1903
v
Fredensborg BI
13:00
Jaegersborg
v
Greve
13:00
Kastrup B.
v
Ballerup-Skovlunde
13:30
KFUM Roskilde
v
SC Egedal
14:00
Taastrup FC
v
AB Taarnby
15:00
Vanloese
v
Birkeroed
Sunday, 31 May 2015
13:30
NB Bornholm
v
Fremad Valby
Thursday, 4 June 2015
19:00
Fremad Valby
v
Ballerup-Skovlunde
Friday, 5 June 2015
19:00
Birkeroed
v
KFUM Roskilde
Saturday, 6 June 2015
13:00
B 1903
v
Kastrup B.
13:00
Greve
v
Fredensborg BI
14:00
AB Taarnby
v
Vanloese
15:00
SC Egedal
v
Jaegersborg
Sunday, 7 June 2015
13:30
NB Bornholm
v
Taastrup FC
Saturday, 13 June 2015
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
B 1903
13:00
Fremad Valby
v
Taastrup FC
13:00
Jaegersborg
v
Birkeroed
13:00
Kastrup B.
v
Greve
13:30
KFUM Roskilde
v
AB Taarnby
15:00
Fredensborg BI
v
SC Egedal
15:00
Vanloese
v
NB Bornholm
Saturday, 20 June 2015
15:00
AB Taarnby
v
Jaegersborg
15:00
B 1903
v
Fremad Valby
15:00
Birkeroed
v
Fredensborg BI
15:00
Greve
v
Ballerup-Skovlunde
15:00
Kastrup B.
v
SC Egedal
15:00
NB Bornholm
v
KFUM Roskilde
15:00
Taastrup FC
v
Vanloese

Results

Denmark – Danmarksserien:: group 1

Saturday, 8 November 2014
F
T
Ballerup-Skovlunde
3 - 3
Greve
F
T
Jaegersborg
3 - 1
AB Taarnby
F
T
SC Egedal
2 - 0
Kastrup B.
F
T
Fredensborg BI
4 - 1
Birkeroed
F
T
KFUM Roskilde
3 - 2
NB Bornholm
F
T
Vanloese
0 - 4
Taastrup FC
Wednesday, 5 November 2014
F
T
AB Taarnby
1 - 0
KFUM Roskilde
Tuesday, 4 November 2014
F
T
Fremad Valby
2 - 3
B 1903
Sunday, 2 November 2014
F
T
NB Bornholm
2 - 1
Vanloese
Saturday, 1 November 2014
F
T
B 1903
0 - 2
Ballerup-Skovlunde
F
T
Greve
4 - 0
Kastrup B.
F
T
SC Egedal
2 - 1
Fredensborg BI
F
T
Birkeroed
2 - 0
Jaegersborg
F
T
Taastrup FC
2 - 2
Fremad Valby
Saturday, 25 October 2014
F
T
Ballerup-Skovlunde
1 - 1
Fremad Valby
F
T
Jaegersborg
0 - 0
SC Egedal
F
T
Kastrup B.
2 - 3
B 1903
F
T
KFUM Roskilde
5 - 1
Birkeroed
F
T
Taastrup FC
5 - 2
NB Bornholm
F
T
Vanloese
1 - 1
AB Taarnby
F
T
Fredensborg BI
1 - 3
Greve