Live Football : Denmark

Live football scores, Live league tables


 

18:27 (GMT+2)

2 October 2014

Denmark – Superligaen

Friday, 3 October 2014
18:30
Hobro
v
FC Midtjylland
Saturday, 4 October 2014
17:00
OB
v
Silkeborg
Sunday, 5 October 2014
13:00
FC Vestsjaelland
v
SoenderjyskE
15:00
Randers FC
v
FC Nordsjaelland
17:00
FC Koebenhavn
v
Esbjerg fB
19:00
Broendby IF
v
AaB

Denmark – NordicBet Ligaen

Friday, 3 October 2014
18:30
Lyngby
v
FC Roskilde
Saturday, 4 October 2014
15:00
Broenshoej
v
AB
Sunday, 5 October 2014
15:00
AC Horsens
v
Fredericia
15:00
HB Koge
v
Vendsyssel FF
15:30
AGF
v
Skive
Monday, 6 October 2014
19:00
Viborg
v
Vejle Boldklub

Denmark – 2nd Division:: east

Wednesday, 1 October 2014
F
T
Hvidovre IF
2 - 3
HIK
Saturday, 4 October 2014
13:00
Avedore
v
GVI
13:00
B 1908
v
Nykobing FC
13:00
HIK
v
Svebolle
13:00
Herlev
v
Holbaek
15:00
B 93
v
Frem BK
15:00
Sollerod-Vedbaek
v
Hvidovre IF
Sunday, 5 October 2014
13:00
Avarta
v
Fremad Amager
13:00
Helsingor FC
v
Rishoj

Denmark – 2nd Division:: west

Saturday, 4 October 2014
13:00
Kolding IF
v
Varde IF
13:00
Skovbakken
v
Kolding B
14:00
Brabrand IF
v
Naesby BK
14:00
FC Sydvest
v
Marienlyst
14:00
Middelfart
v
Thisted FC
15:00
Blokhus FC
v
Ringkobing
15:00
Odder
v
Naestved
Sunday, 5 October 2014
13:00
FC Svendborg
v
Kjellerup

Denmark – DBU Pokalen

Tuesday, 30 September 2014
F
T
Marienlyst
1 - 2
Skive
F
T
Vejgaard
1 - 2
Vejle Boldklub
Saturday, 4 October 2014
13:00
B 1903
v
KFUM Roskilde
13:00
Ballerup-Skovlunde
v
Jaegersborg
13:00
Fremad Valby
v
AB Taarnby
13:00
Greve
v
Vanloese
13:00
Kastrup B.
v
Fredensborg BI
13:30
SC Egedal
v
Taastrup FC
15:00
Birkeroed
v
NB Bornholm
Saturday, 4 October 2014
12:00
Slagelse
v
Dalum
13:00
Naestved II
v
Ringsted
15:00
B 1909
v
Naesby 2
15:00
Doellefjelde-Musse
v
Ledoeje-Smoerum Fodbold
15:00
FC Skanderborg
v
FA 2000
15:00
FC Soenderborg
v
Marstal/Rise
Sunday, 5 October 2014
13:00
Kalundborg
v
Otterup
Friday, 3 October 2014
20:00
Vorup
v
Viby IF
Saturday, 4 October 2014
13:00
AaB II
v
Lystrup IF
13:00
Randers Freja
v
VRI
13:30
Lindholm
v
FC Djursland
14:00
IF Lyseng
v
Hobro II
15:00
Holstebro
v
Aarhus Fremad
16:15
Brabrand IF II
v
Hjoerring IF