Live Football : Denmark

Live football scores, Live league tables


 

14:32 (GMT+2)

17 April 2014

Denmark – Superligaen

Wednesday, 16 April 2014
F
T
Viborg
0 - 2
AaB
Thursday, 17 April 2014
15:00
OB
v
FC Nordsjaelland
17:00
Esbjerg fB
v
Randers FC
19:00
FC Vestsjaelland
v
FC Koebenhavn
Friday, 18 April 2014
17:00
Broendby IF
v
SoenderjyskE
19:00
AGF
v
FC Midtjylland
Sunday, 20 April 2014
15:00
FC Vestsjaelland
v
OB
17:00
AaB
v
Randers FC
Monday, 21 April 2014
13:00
SoenderjyskE
v
FC Nordsjaelland
15:00
FC Midtjylland
v
Viborg
17:00
AGF
v
Broendby IF
19:00
FC Koebenhavn
v
Esbjerg fB

Denmark – NordicBet Ligaen

Thursday, 17 April 2014
77'
Broenshoej
2 - 1
Vejle Boldklub
77'
Hvidovre
2 - 1
Fredericia
77'
Marienlyst
0 - 1
Lyngby
2'
HB Koge
0 - 0
AC Horsens
15:00
AB
v
Silkeborg
Friday, 18 April 2014
16:00
Vendsyssel FF
v
Hobro
Sunday, 20 April 2014
14:30
AC Horsens
v
AB
Monday, 21 April 2014
13:00
Lyngby
v
Broenshoej
13:45
Silkeborg
v
Marienlyst
15:00
Fredericia
v
Vendsyssel FF
15:00
Hobro
v
HB Koge
15:00
Vejle Boldklub
v
Hvidovre

Denmark – 2. Division East

Thursday, 17 April 2014
77'
FC Roskilde
1 - 0
B 93
77'
Fremad Amager
3 - 1
B 1908
77'
Sveboelle
0 - 1
Avarta
47'
Nordvest FC
2 - 2
Soelleroed-Vedbaek
33'
Naestved
0 - 0
Nykoebing FC
15:00
Birkeroed
v
GVI
15:00
Frem
v
FC Helsingoer
15:00
SC Egedal
v
Vanloese
Monday, 21 April 2014
13:00
Avarta
v
Fremad Amager
13:00
B 1908
v
FC Egedal
13:00
FC Helsingoer
v
Nordvest FC
15:00
B 93
v
Sveboelle
15:00
Birkeroed
v
Naestved
15:00
GVI
v
FC Roskilde
15:00
Soelleroed-Vedbaek
v
Nykoebing FC
15:00
Vanloese
v
Frem

Denmark – 2. Division West

Thursday, 17 April 2014
77'
Skovbakken
0 - 0
Odder IGF
77'
Svendborg
1 - 1
Skive
77'
Thisted
3 - 1
FC Djursland
47'
FC Skanderborg
1 - 0
HIK
33'
FC Sydvest 05
1 - 1
Ringkoebing
15:00
Aarhus Fremad
v
Jammerbugt FC
15:00
Naesby
v
Middelfart G og BK
15:00
Rishoej
v
Brabrand
Monday, 21 April 2014
13:30
Ringkoebing
v
Skovbakken
14:00
Brabrand
v
Thisted
15:00
FC Djursland
v
Aarhus Fremad
15:00
HIK
v
Skive
15:00
Jammerbugt FC
v
Naesby
15:00
Middelfart G og BK
v
FC Sydvest
15:00
Odder IGF
v
FC Skanderborg
15:00
Rishoej
v
Svendborg
Thursday, 17 April 2014
11:00
Ballerup-Skovlunde
v
FA 2000
14:00
AB Taarnby
v
B 1903
15:00
FC Oresund
v
Virum S.
15:00
Frederikssund IK
v
Herlev
15:00
Ledoeje-Smoerum Fodbold
v
Jaegersborg
15:00
NB Bornholm
v
Avedoere
15:30
Fredensborg BI
v
Glostrup-Albertslund
Monday, 21 April 2014
13:00
Herlev
v
Ledoeje-Smoerum Fodbold
13:00
Virum S.
v
Glostrup-Albertslund
14:00
AB Taarnby
v
Frederikssund IK
15:00
Avedoere
v
Ballerup-Skovlunde
15:00
FA 2000
v
B 1903
15:00
Fredensborg BI
v
NB Bornholm
15:00
Jaegersborg
v
FC Oresund
Thursday, 17 April 2014
11:00
Naesby 2
v
Otterup
15:00
Frem Sakskoebing
v
Krarup/Espe SG & I
15:00
KFUM Roskilde
v
Aarup
15:00
Kolding IF
v
Kolding B
15:00
Ringsted
v
Sydalliancen
15:00
Slagelse
v
Greve
15:00
Taastrup FC
v
Marstal/Rise
Monday, 21 April 2014
15:00
Aarup
v
Slagelse
15:00
Greve
v
Naesby 2
15:00
Krarup/Espe SG & I
v
KFUM Roskilde
15:00
Marstal/Rise
v
Kolding B
15:00
Otterup
v
Ringsted
15:00
Sydalliancen
v
Kolding IF
15:00
Taastrup FC
v
Frem Sakskoebing
Thursday, 17 April 2014
13:00
Aabyhoej IF
v
Vejgaard
13:00
Randers Freja
v
IF Lyseng
13:00
Viby IF
v
Kjellerup
14:00
Hedensted
v
Lindholm
15:00
AaB II
v
VRI
15:00
Hobro II
v
Varde
Friday, 18 April 2014
14:00
Aarhus Fremad II
v
Hjoerring IF
Monday, 21 April 2014
13:00
Hjoerring IF
v
Hedensted
13:00
IF Lyseng
v
Hobro II
13:00
Viby IF
v
Randers Freja
13:30
Kjellerup
v
Vejgaard
13:30
Lindholm
v
AaB II
15:00
VRI
v
Aabyhoej IF
15:00
Varde
v
Aarhus Fremad II

Denmark – DBU Pokalen

Wednesday, 9 April 2014
F
T
AaB
2 - 1
AC Horsens
Thursday, 10 April 2014
F
T
FC Nordsjaelland
1 - 1
FC Koebenhavn