Live Football : Czech Republic

2nd league live scores, league table, football fixtures


 

19:25 (GMT+1)

4 December 2016

League Table

Czech Republic – 2nd league

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Sigma Olomouc161141339+2437
2Banik Ostrava169612513+1233
3Opava169433317+1631
4SK Dynamo Ceske Budejovice169432211+1131
5FC Vlasim168442921+828
6Znojmo167452924+525
7Zizkov166552621+523
8Usti nad Labem167271922–323
9Frydek-Mistek165653027+321
10FK Varnsdorf165471922–319
11Sokolov164661925–618
12FK MAS Taborsko164661826–818
13Trinec164482333–1016
14Pardubice163581223–1114
15Vitkovice1621131431–177
16SK Prostejov1613121137–266

Fixtures

Czech Republic – 2nd league

Saturday, 4 March 2017
17:00
Banik Ostrava
v
Usti nad Labem
17:00
FC Vlasim
v
Frydek-Mistek
17:00
FK MAS Taborsko
v
Vitkovice
17:00
Opava
v
Znojmo
17:00
Pardubice
v
Sigma Olomouc
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
FK Varnsdorf
17:00
SK Prostejov
v
Sokolov
17:00
Zizkov
v
Trinec
Saturday, 11 March 2017
17:00
FK Varnsdorf
v
SK Prostejov
17:00
Frydek-Mistek
v
Banik Ostrava
17:00
Sigma Olomouc
v
FC Vlasim
17:00
Sokolov
v
Pardubice
17:00
Trinec
v
FK MAS Taborsko
17:00
Usti nad Labem
v
Opava
17:00
Vitkovice
v
Zizkov
17:00
Znojmo
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
Saturday, 18 March 2017
17:00
FC Vlasim
v
Usti nad Labem
17:00
FK MAS Taborsko
v
Sigma Olomouc
17:00
Opava
v
Banik Ostrava
17:00
Pardubice
v
Znojmo
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
Sokolov
17:00
SK Prostejov
v
Frydek-Mistek
17:00
Vitkovice
v
Trinec
17:00
Zizkov
v
FK Varnsdorf
Saturday, 25 March 2017
17:00
Banik Ostrava
v
FC Vlasim
17:00
FK Varnsdorf
v
Vitkovice
17:00
Frydek-Mistek
v
FK MAS Taborsko
17:00
Opava
v
Pardubice
17:00
Sigma Olomouc
v
Trinec
17:00
Sokolov
v
Zizkov
17:00
Usti nad Labem
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
17:00
Znojmo
v
SK Prostejov
Saturday, 1 April 2017
17:00
FC Vlasim
v
Opava
17:00
FK MAS Taborsko
v
Sokolov
17:00
Pardubice
v
Usti nad Labem
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
Sigma Olomouc
17:00
SK Prostejov
v
Banik Ostrava
17:00
Trinec
v
FK Varnsdorf
17:00
Vitkovice
v
Znojmo
17:00
Zizkov
v
Frydek-Mistek
Saturday, 8 April 2017
17:00
Banik Ostrava
v
Pardubice
17:00
FC Vlasim
v
SK Prostejov
17:00
Frydek-Mistek
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
17:00
Opava
v
Zizkov
17:00
Sigma Olomouc
v
FK Varnsdorf
17:00
Sokolov
v
Vitkovice
17:00
Usti nad Labem
v
Trinec
17:00
Znojmo
v
FK MAS Taborsko
Saturday, 15 April 2017
17:00
FK MAS Taborsko
v
Usti nad Labem
17:00
FK Varnsdorf
v
Sokolov
17:00
Pardubice
v
FC Vlasim
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
Banik Ostrava
17:00
SK Prostejov
v
Opava
17:00
Trinec
v
Znojmo
17:00
Vitkovice
v
Frydek-Mistek
17:00
Zizkov
v
Sigma Olomouc
Saturday, 22 April 2017
17:00
Banik Ostrava
v
FK MAS Taborsko
17:00
FC Vlasim
v
FK Varnsdorf
17:00
Frydek-Mistek
v
Pardubice
17:00
Opava
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
17:00
Sigma Olomouc
v
Vitkovice
17:00
Sokolov
v
Trinec
17:00
Usti nad Labem
v
SK Prostejov
17:00
Znojmo
v
Zizkov
Saturday, 29 April 2017
17:00
FK MAS Taborsko
v
Opava
17:00
FK Varnsdorf
v
Znojmo
17:00
Pardubice
v
SK Prostejov
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
FC Vlasim
17:00
Sigma Olomouc
v
Sokolov
17:00
Trinec
v
Frydek-Mistek
17:00
Vitkovice
v
Usti nad Labem
17:00
Zizkov
v
Banik Ostrava
Saturday, 6 May 2017
17:00
Banik Ostrava
v
FK Varnsdorf
17:00
FC Vlasim
v
Trinec
17:00
Frydek-Mistek
v
Sokolov
17:00
Opava
v
Vitkovice
17:00
Pardubice
v
FK MAS Taborsko
17:00
SK Prostejov
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
17:00
Usti nad Labem
v
Zizkov
17:00
Znojmo
v
Sigma Olomouc
Wednesday, 10 May 2017
17:00
FK MAS Taborsko
v
SK Prostejov
17:00
FK Varnsdorf
v
Usti nad Labem
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
Pardubice
17:00
Sigma Olomouc
v
Frydek-Mistek
17:00
Sokolov
v
Znojmo
17:00
Trinec
v
Opava
17:00
Vitkovice
v
Banik Ostrava
17:00
Zizkov
v
FC Vlasim
Saturday, 13 May 2017
17:00
Banik Ostrava
v
Sokolov
17:00
FC Vlasim
v
Vitkovice
17:00
Frydek-Mistek
v
Znojmo
17:00
Opava
v
FK Varnsdorf
17:00
Pardubice
v
Trinec
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
FK MAS Taborsko
17:00
SK Prostejov
v
Zizkov
17:00
Usti nad Labem
v
Sigma Olomouc
Saturday, 20 May 2017
17:00
FK MAS Taborsko
v
FC Vlasim
17:00
FK Varnsdorf
v
Frydek-Mistek
17:00
Sigma Olomouc
v
Banik Ostrava
17:00
Sokolov
v
Opava
17:00
Trinec
v
SK Prostejov
17:00
Vitkovice
v
Pardubice
17:00
Zizkov
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
17:00
Znojmo
v
Usti nad Labem
Saturday, 27 May 2017
17:00
Banik Ostrava
v
Znojmo
17:00
FC Vlasim
v
Sokolov
17:00
FK MAS Taborsko
v
Zizkov
17:00
Opava
v
Sigma Olomouc
17:00
Pardubice
v
FK Varnsdorf
17:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
v
Trinec
17:00
SK Prostejov
v
Vitkovice
17:00
Usti nad Labem
v
Frydek-Mistek

Results

Czech Republic – 2nd league

Wednesday, 23 November 2016
F
T
Banik Ostrava
1 - 0
Sigma Olomouc
Sunday, 20 November 2016
F
T
Zizkov
2 - 1
Pardubice
F
T
FK Varnsdorf
2 - 3
FK MAS Taborsko
Saturday, 19 November 2016
F
T
Sokolov
0 - 2
Usti nad Labem
F
T
Trinec
4 - 1
Banik Ostrava
F
T
Frydek-Mistek
1 - 1
Opava
F
T
Vitkovice
1 - 1
SK Dynamo Ceske Budejovice
Friday, 18 November 2016
F
T
Sigma Olomouc
7 - 0
SK Prostejov
Wednesday, 16 November 2016
F
T
Znojmo
4 - 4
FC Vlasim
Saturday, 12 November 2016
F
T
Pardubice
3 - 1
Vitkovice
F
T
FC Vlasim
1 - 1
FK MAS Taborsko
F
T
Frydek-Mistek
2 - 3
FK Varnsdorf
F
T
SK Prostejov
0 - 0
Trinec
F
T
Opava
2 - 1
Sokolov
F
T
Usti nad Labem
0 - 1
Znojmo
Thursday, 10 November 2016
F
T
SK Dynamo Ceske Budejovice
2 - 0
Zizkov
Sunday, 6 November 2016
F
T
Zizkov
5 - 1
SK Prostejov
F
T
FK Varnsdorf
1 - 0
Opava
Saturday, 5 November 2016
F
T
Sokolov
0 - 0
Banik Ostrava
F
T
Trinec
1 - 0
Pardubice
F
T
FK MAS Taborsko
0 - 1
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Vitkovice
0 - 2
FC Vlasim
Friday, 4 November 2016
F
T
Znojmo
0 - 2
Frydek-Mistek