Live Football : Czech Republic

Live football scores, Live league tables


 

10:57 (GMT+2)

19 September 2020

Czech Republic – 1st League

Friday, 18 September 2020
F
T
Slavia Prague
5 - 1
Teplice
Saturday, 19 September 2020
16:30
Banik Ostrava
v
Pardubice
16:30
Opava
v
SK Dynamo Ceske Budejovice
P
o
s
t
Slovacko
v
Pribram
19:00
Bohemians 1905
v
Viktoria Plzen
Sunday, 20 September 2020
15:30
FC Zbrojovka Brno
v
Sigma Olomouc
15:30
Slovan Liberec
v
Karvina
18:00
Sparta Prague
v
FC Fastav Zlin
Monday, 21 September 2020
18:00
Mlada Boleslav
v
Jablonec

Czech Republic – 2nd league

Friday, 18 September 2020
F
T
Vysocina Jihlava
1 - 1
SK Lisen
Saturday, 19 September 2020
16:30
Dukla Praha
v
Trinec
16:30
Zizkov
v
Hradec Kralove
Sunday, 20 September 2020
P
o
s
t
FC Vlasim
v
SK Prostejov
16:30
FK MAS Taborsko
v
Usti nad Labem
16:30
FK Varnsdorf
v
Blansko

Czech Republic – CFL:: group A

Friday, 18 September 2020
F
T
Kraluv Dvur
2 - 1
SK Rakovnik
Saturday, 19 September 2020
P
o
s
t
Banik Sokolov
v
FC Pisek
43'
Loko Vltavin
0 - 0
Viktoria Plzen II
43'
Motorlet Praha
2 - 0
Sokol Hostoun
43'
SK Benesov
0 - 2
Slavia Praha B
16:00
Jiskra Domazlice
v
Admira Praha
Sunday, 20 September 2020
10:00
Pribram B
v
Povltava FA
10:30
Karlovy Vary
v
Sparta Praha B

Czech Republic – CFL:: group B

Friday, 18 September 2020
F
T
Slovan Liberec II
3 - 4
Mlada Boleslav II
Saturday, 19 September 2020
16:00
Slovan Velvary
v
Teplice II
16:00
Usti nad Orlici
v
Fk Prepere
Sunday, 20 September 2020
10:15
Bohemians 1905 II
v
Jablonec II
10:15
Chlumec nad Cidlinou
v
Dukla Praha II
10:15
Hradec Kralove II
v
Sokol Zivanice
10:15
Pardubice II
v
FK Zbuzany
16:00
Sokol Brozany
v
Sokol Zapy

Czech Republic – 3rd league MSFL

Friday, 18 September 2020
F
T
Hlucin
1 - 4
Viktoria Otrokovice
Saturday, 19 September 2020
43'
Vyskov
1 - 0
Velke Mezirici
15:30
Dolni Benesov
v
Hanacka Slavia Kromeriz
15:30
Slovan Rosice
v
Odra Petrkovice
15:30
Uhersky Brod
v
Frydek-Mistek
15:30
Vrchovina
v
Sigma Olomouc II
Sunday, 20 September 2020
10:15
SK Unicov
v
Znojmo
10:15
Slovacko B
v
Vysocina Jihlava II
10:30
FC Fastav Zlin B
v
Baník Ostrava II

Czech Republic – 4th league:: Division A

Saturday, 19 September 2020
10:15
SK Petrin Plzen
v
Sokol Lom
10:30
Marianske Lazne
v
Ceske Budejovice II
16:00
Cesky lev
v
Klatovy
16:00
Doubravka
v
Tatran Sedlcany
16:00
Rokycany
v
Slavoj Myto
16:00
Spartak Sobeslav
v
Otava Katovice
17:00
Hvezda Cheb
v
Jindrichuv Hradec
Sunday, 20 September 2020
16:00
Horovicko
v
TJ Prestice

Czech Republic – 4th league:: Division B

Wednesday, 16 September 2020
F
T
Banik Sous
4 - 0
Steti
Saturday, 19 September 2020
43'
Kladno
1 - 0
Arsenal Ceska Lipa
43'
TJ Tatran Rakovnik
0 - 0
Aritma Praha
16:00
Banik Sous
v
FK Brandys nad Labem
16:00
Cesky Brod
v
Neratovice
16:00
FK Ostrov
v
Olympie Brezova
16:00
MFK Dobris
v
Chomutov
Sunday, 20 September 2020
10:15
Meteor Praha
v
Steti
16:00
FK Louny
v
SK Slany

Czech Republic – 4th league:: Division C

Saturday, 19 September 2020
43'
Sokol Libis
2 - 2
Kolin
43'
Sparta Kutna Hora
1 - 1
SK Polaban Nymburk
n
i
Kosmonosy
v
FK Caslav
13:00
Horky nad Jizerou
v
Hlinsko
16:00
FK Nachod
v
Letohrad
16:00
Vysoke Myto
v
Benatky nad Jizerou
Sunday, 20 September 2020
16:00
Dvur Kralove
v
Sokol Velke Hamry
16:00
SK Poricany
v
Trutnov

Czech Republic – 4th league:: Division D

Wednesday, 16 September 2020
F
T
FC Spartak Velka Bites
1 - 0
Zdirec Nad Doubravou
Saturday, 19 September 2020
10:30
Breclav
v
Slavoj Polna
15:30
Bystrice nad Pernstejnem
v
Havlickuv Brod
15:30
Hodonin-Sardice
v
Zbrojovka Brno II
15:30
TJ Start Brno
v
FC Spartak Velka Bites
Sunday, 20 September 2020
10:30
Sokol Lanzho
v
Zdirec Nad Doubravou
15:30
FC ZDAS Zdar nad Sazavou
v
AFC Humpolec
15:30
Tasovice
v
Stara Rise

Czech Republic – 4th league:: Division E

Saturday, 19 September 2020
15:30
HFK Olomouc
v
Hranice
15:30
Slovan Bzenec
v
Brumov
15:30
TJ Skastice
v
Sumperk
15:30
Valasske Mezirici
v
FC Strani
16:00
FC Viktorie Prerov
v
Nove Sady Olomouc
Sunday, 20 September 2020
10:15
Slavicin
v
TJ Tatran Vsechovice
15:30
Kozlovice
v
FC Vsetin

Czech Republic – 4th league:: Division F

Saturday, 19 September 2020
43'
Novy Jicin
1 - 0
Bospor Bohumin
15:30
Hermanice
v
Karviná II
15:30
SK Detmarovice
v
Jiskra Rymarov
15:30
Vitkovice
v
Frydlant
Sunday, 20 September 2020
10:30
Trinec II
v
SK Beskyd Frenstat
15:30
FK SK Polanka nad Odrou
v
MFK Havirov
15:30
Slavoj Olympia Bruntal
v
Opava B

Czech Republic – U19 league

Wednesday, 16 September 2020
F
T
Mlada Boleslav U19
2 - 2
Banik Ostrava U19
Friday, 18 September 2020
F
T
Opava U19
1 - 2
Zbrojovka Brno U19
F
T
Pribram U19
3 - 3
Sparta Praha U19
Saturday, 19 September 2020
H
T
Hradec Kralove U19
1 - 1
Pardubice U19
11:00
Karvina U19
v
Viktoria Plzen U19
P
o
s
t
Sigma Olomouc U19
v
Slovacko U19
12:00
Zlin U19
v
Meteor Praha U19
13:00
Ceske Budejovice U19
v
Mlada Boleslav U19
P
o
s
t
Banik Ostrava U19
v
Slavia Praha U19

Czech Republic – Cup

Tuesday, 15 September 2020
A
A
W
Benesov
0 - 3
Teplice
F
T
Frydek-Mistek
1 - 2
Blansko
A
A
W
Olympie Brezova
0 - 3
Hradec Kralove
A
A
W
Hanacka Slavia Kromeriz
0 - 3
Opava
Wednesday, 16 September 2020
A
A
W
Aritma Prague
0 - 3
Dukla Praha
A
A
W
FC Slovan Rosice
0 - 3
FC Zbrojovka Brno
F
T
Frenstat
0 - 4
Banik Ostrava
A
A
W
Hlucin
0 - 3
Trinec
F
T
Jiskra Domazlice
2 - 0
Usti nad Labem
A
A
W
Loko Vltavin
0 - 3
Pribram
A
A
W
Motorlet Prague
0 - 3
MFK Chrudim
A
A
W
Odra Petrkovice
0 - 3
Sigma Olomouc
A
A
W
Povltavska FA
0 - 3
FK MAS Taborsko
A
A
W
SK Cesky Brod
0 - 3
FK Chlumec nad Cidlinou
F
T
Slovan Velvary
0 - 2
Bohemians 1905
F
T
Sokol Hostoun
0 - 1
Mlada Boleslav
A
A
W
Sokol Srbice
0 - 3
FC Vlasim
F
T
Unie Hlubina
0 - 6
Karvina
F
T
Usti nad Orlici
1 - 0
FC Fastav Zlin
A
A
W
Velke Mezirici
0 - 3
SK Prostejov
A
A
W
Vyskov
0 - 3
Slovacko
F
T
Vysoke Myto
1 - 2
FK Prepere
A
A
W
Znojmo
0 - 3
SK Lisen

Czech Republic – 1st League:: championship

Wednesday, 8 July 2020
F
T
Jablonec
1 - 1
Banik Ostrava
F
T
Slavia Prague
0 - 0
Sparta Prague
F
T
Viktoria Plzen
4 - 0
Slovan Liberec
Tuesday, 7 July 2020
F
T
Bohemians 1905
2 - 1
Mlada Boleslav
Sunday, 12 July 2020
F
T
Slovan Liberec
2 - 0
Mlada Boleslav

Czech Republic – 1st League:: relegation

Sunday, 26 July 2020
C
a
n
c
Karvina
v
Pribram
C
a
n
c
Sigma Olomouc
v
FC Fastav Zlin
C
a
n
c
Teplice
v
Opava

Czech Republic – 1st League :: Women

Saturday, 12 September 2020
F
T
Horni Herspice (w)
2 - 1
Pardubice (w)
F
T
Viktoria Plzen (w)
0 - 2
Slovan Liberec (w)
F
T
Slavia Praha (w)
7 - 0
Dukla Praha (w)
F
T
Sparta Praha (w)
3 - 1
Slovacko (w)

Czech Republic – Winter League: play-off

Saturday, 25 January 2020
F
T
FC Zbrojovka Brno
3 - 2
Banik Ostrava
F
T
Mlada Boleslav
5 - 0
DAC Dunajska Streda
Monday, 27 January 2020
F
T
Banik Ostrava
1 - 1
DAC Dunajska Streda
F
T
FC Zbrojovka Brno
1 - 1
Mlada Boleslav

Czech Republic – Winter League: group A

Saturday, 18 January 2020
F
T
Bohemians 1905
4 - 0
Pribram
F
T
Dukla Praha
2 - 3
Jablonec
Wednesday, 22 January 2020
F
T
Dukla Praha
6 - 0
Pribram

Czech Republic – Winter League: group B

Saturday, 18 January 2020
F
T
Mlada Boleslav
3 - 1
Varnsdorf
Tuesday, 21 January 2020
F
T
Sparta Praha B
0 - 0
Hradec Kralove

Czech Republic – Winter League: group C

Wednesday, 22 January 2020
F
T
DAC Dunajska Streda
2 - 1
Nitra
F
T
FC Zbrojovka Brno
3 - 1
Skalica

Czech Republic – Winter League: group D

Saturday, 18 January 2020
F
T
Prostejov
2 - 3
MFK Karvina
F
T
Banik Ostrava
4 - 1
FK Pohronie
Tuesday, 21 January 2020
F
T
FK Pohronie
3 - 1
Prostejov