Live Football : Brazil

Live football scores, Live league tables


 

22:22 (GMT+2)

22 October 2020

Brazil – Serie A

Thursday, 22 October 2020
F
T
Vasco da Gama
1 - 2
Corinthians
Saturday, 24 October 2020
22:00
Bragantino
v
Goias
Sunday, 25 October 2020
0:00
Ceara
v
Coritiba
2:00
Atletico MG
v
Sport Recife
P
o
s
t
Bahia
v
Fortaleza
20:00
Atletico GO
v
Palmeiras
20:00
Fluminense
v
Santos FC
P
o
s
t
Sao Paulo
v
Botafogo RJ
22:15
Athletico Paranaense
v
Gremio
22:15
Internacional
v
Flamengo

Brazil – Serie B

Tuesday, 20 October 2020
F
T
America MG
3 - 1
Brasil de Pelotas
Wednesday, 21 October 2020
F
T
CS Alagoano
1 - 0
Botafogo SP
F
T
Juventude
3 - 0
Avai FC
F
T
Oeste FC
0 - 1
Nautico
F
T
Operario Ferroviario
0 - 1
Cruzeiro
F
T
Ponte Preta
0 - 5
Chapecoense AF
F
T
Figueirense
2 - 0
CRB
Thursday, 22 October 2020
F
T
Cuiaba
3 - 3
Parana Clube
F
T
Sampaio Correa
1 - 3
Confianca
Friday, 23 October 2020
2:30
Vitoria
v
Guarani
Saturday, 24 October 2020
0:15
Brasil de Pelotas
v
CS Alagoano
2:30
Chapecoense AF
v
Operario Ferroviario
21:00
CRB
v
Ponte Preta
23:30
Sampaio Correa
v
Cuiaba
Sunday, 25 October 2020
2:00
America MG
v
Confianca
20:00
Nautico
v
Cruzeiro
22:15
Figueirense
v
Juventude
22:15
Guarani
v
Avai FC
Monday, 26 October 2020
0:30
Botafogo SP
v
Vitoria
Tuesday, 27 October 2020
0:00
Parana Clube
v
Oeste FC

Brazil – Serie C:: group A

Saturday, 24 October 2020
22:00
Manaus FC
v
EC Jacuipense
22:00
Treze
v
Paysandu
Sunday, 25 October 2020
0:00
Remo
v
Imperatriz
22:00
Santa Cruz
v
Botafogo PB
Tuesday, 27 October 2020
0:00
Vila Nova
v
Ferroviario

Brazil – Serie C:: group B

Sunday, 25 October 2020
19:30
Ypiranga RS
v
Boa Esporte Clube
20:00
Brusque
v
EC Sao Jose
20:00
Londrina EC
v
Ituano FC
21:00
Tombense FC
v
Volta Redonda
Monday, 26 October 2020
22:00
Sao Bento
v
Criciuma

Brazil – Serie D:: group A1

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Independente PA
2 - 1
Vilhenense
F
T
Galvez EC
3 - 1
Ji-Parana FC
Thursday, 22 October 2020
F
T
Fast Clube
1 - 0
Atletico Acreano
23:00
Rio Branco
v
Bragantino PA
Sunday, 25 October 2020
19:00
Bragantino PA
v
Galvez EC
20:00
Ji-Parana FC
v
Rio Branco
20:00
Vilhenense
v
Fast Clube
22:00
Atletico Acreano
v
Independente PA

Brazil – Serie D:: group A2

Wednesday, 21 October 2020
F
T
River AC
1 - 0
Sao Raimundo RR
F
T
Sinop
1 - 2
Altos
C
a
n
c
Luverdense
v
Altos
Thursday, 22 October 2020
F
T
Bare
0 - 1
SE Juventude
20:30
Moto Club MA
v
Santos AP
Sunday, 25 October 2020
19:30
SE Juventude
v
Sinop
19:45
Altos
v
Bare
21:00
Santos AP
v
River AC
21:00
Sao Raimundo RR
v
Moto Club MA
C
a
n
c
SE Juventude
v
Luverdense

Brazil – Serie D:: group A3

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Floresta
2 - 2
Salgueiro
Thursday, 22 October 2020
F
T
America RN
4 - 1
Atletico Cajazeirense
F
T
Campinense
4 - 1
Globo FC
20:30
Afogados da Ingazeira
v
Guarany de Sobral
Saturday, 24 October 2020
20:00
Globo FC
v
Floresta
Sunday, 25 October 2020
0:00
Salgueiro
v
Campinense
20:00
Atletico Cajazeirense
v
Afogados da Ingazeira

Brazil – Serie D:: group A4

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Coruripe
0 - 2
Central SC
F
T
Freipaulistano
0 - 1
ABC
Thursday, 22 October 2020
F
T
ACD Potiguar
2 - 2
AO Itabaiana
Friday, 23 October 2020
1:30
Vitoria da Conquista
v
Jacyoba AC
Sunday, 25 October 2020
19:00
Central SC
v
Freipaulistano
20:30
Jacyoba AC
v
ACD Potiguar
Monday, 26 October 2020
19:00
ABC
v
Coruripe
Tuesday, 27 October 2020
0:00
AO Itabaiana
v
Vitoria da Conquista

Brazil – Serie D:: group A5

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Aparecidense
4 - 0
Uniao Rondonopolis
C
a
n
c
CRAC
v
Uniao Rondonopolis
Thursday, 22 October 2020
F
T
Vitoria ES
1 - 2
Goiania
n
i
Operario VG
v
Aguia Negra
23:00
Goianesia
v
Real Noroeste
Sunday, 25 October 2020
19:00
Real Noroeste
v
Aparecidense
20:00
Uniao Rondonopolis
v
Goianesia
23:00
Aguia Negra
v
Vitoria ES

Brazil – Serie D:: group A6

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Palmas
1 - 2
Caldense
F
T
Tupynambas
1 - 2
Atletico Alagoinhas
Thursday, 22 October 2020
F
T
Bahia de Feira
0 - 1
Gama
Friday, 23 October 2020
0:00
Villa Nova AC
v
Brasiliense
Saturday, 24 October 2020
22:00
Gama
v
Palmas
Sunday, 25 October 2020
0:30
Caldense
v
Bahia de Feira
19:00
Brasiliense
v
Tupynambas
C
a
n
c
Atletico Alagoinhas
v
Patrocinense
Monday, 26 October 2020
20:00
Atletico Alagoinhas
v
Villa Nova AC

Brazil – Serie D:: group A7

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Toledo CW
0 - 2
AD Cabofriense
F
T
Ferroviaria
3 - 0
Bangu
Thursday, 22 October 2020
F
T
Portuguesa RJ
2 - 1
FC Cascavel
n
i
Nacional PR
v
Mirassol
Saturday, 24 October 2020
20:00
Bangu
v
Toledo CW
Sunday, 25 October 2020
19:00
AD Cabofriense
v
Ferroviaria
20:00
FC Cascavel
v
Nacional PR
23:00
Mirassol
v
Portuguesa RJ

Brazil – Serie D:: group A8

Wednesday, 21 October 2020
F
T
Pelotas
1 - 1
Atletico Tubarao
Thursday, 22 October 2020
F
T
Joinville
2 - 1
Sao Caetano
F
T
Novorizontino
1 - 1
Caxias
n
i
Marcilio Dias
v
Sao Luiz
Saturday, 24 October 2020
21:00
Atletico Tubarao
v
Joinville
23:00
Sao Caetano
v
Pelotas
Sunday, 25 October 2020
19:00
Caxias
v
Marcilio Dias
21:00
Sao Luiz
v
Novorizontino

Brazil – Cup

Monday, 26 October 2020
0:30
Sao Paulo
v
Fortaleza

Brazil – Serie D:: play-off

Sunday, 18 August 2019
A
P
Manaus FC
562 - 2
Brusque
Sunday, 13 September 2020
F
T
Brasiliense
4 - 0
Tocantinopolis
F
T
Aquidauanense
1 - 3
Real Noroeste
F
T
Nacional AM
1 - 2
Ji-Parana FC
F
T
Ypiranga AP
0 - 1
Bare
Saturday, 1 August 2020
F
T
Inter de Limeira
1 - 2
Guarani
Sunday, 2 August 2020
A
P
Bragantino
431 - 1
Botafogo SP
Wednesday, 5 August 2020
F
T
Bragantino
1 - 0
Guarani
Thursday, 6 August 2020
F
T
Corinthians
0 - 0
Palmeiras
Saturday, 8 August 2020
A
P
Palmeiras
431 - 1
Corinthians

Brazil – Paulista A1

Sunday, 26 July 2020
F
T
Bragantino
2 - 0
Botafogo SP
F
T
Ferroviaria
2 - 0
Inter de Limeira
F
T
Guarani
1 - 3
Sao Paulo
F
T
Mirassol
0 - 1
Ponte Preta
F
T
Novorizontino
3 - 2
Santos FC
F
T
Oeste FC
0 - 2
Corinthians
F
T
Palmeiras
2 - 1
Agua Santa
F
T
Santo Andre
1 - 3
Ituano FC
Friday, 9 October 2020
F
T
Sao Bento
2 - 3
Sao Caetano
Monday, 12 October 2020
A
P
Sao Caetano
430 - 1
Sao Bento

Brazil – Paulista A2

Sunday, 30 August 2020
F
T
Juventus SP
1 - 1
Atibaia
F
T
Portuguesa Santista
0 - 2
Votuporanguense
F
T
Red Bull Brasil
0 - 1
Portuguesa
F
T
Rio Claro
1 - 0
Sertaozinho
F
T
Sao Bento
1 - 0
Monte Azul
F
T
Sao Caetano
2 - 1
Audax Sao Paulo
F
T
Taubate
0 - 1
Sao Bernardo
F
T
XV de Piracicaba
2 - 1
CA Penapolense

Brazil – Super Cup

Sunday, 16 February 2020
F
T
Flamengo
3 - 0
Athletico Paranaense

Brazil – Cearense: play-off

Thursday, 22 October 2020
F
T
Fortaleza
1 - 0
Ceara
Saturday, 1 August 2020
F
T
Ceara
3 - 1
Bahia
Wednesday, 5 August 2020
F
T
Bahia
0 - 1
Ceara
Wednesday, 22 July 2020
F
T
Fortaleza
3 - 1
America RN
Thursday, 23 July 2020
F
T
ABC
0 - 2
CS Alagoano
F
T
Bahia
4 - 1
Nautico
F
T
Botafogo PB
1 - 1
Vitoria
F
T
CRB
1 - 2
Ceara
F
T
River AC
0 - 1
Santa Cruz
F
T
Sport Recife
1 - 1
Confianca

Brazil – Alagoano: Play-off

Wednesday, 5 August 2020
F
T
Murici
2 - 0
ASA
Thursday, 6 August 2020
F
T
CS Alagoano
0 - 1
CRB

Brazil – Baiano: play-off

Thursday, 6 August 2020
F
T
Atletico Alagoinhas
0 - 0
Bahia
Saturday, 8 August 2020
A
P
Bahia
761 - 1
Atletico Alagoinhas
Wednesday, 26 August 2020
F
T
Brasiliense
3 - 1
Gama
Saturday, 29 August 2020
A
P
Gama
432 - 0
Brasiliense
Saturday, 22 February 2020
F
T
Boavista
1 - 2
Flamengo
Saturday, 8 February 2020
F
T
Bangu
1 - 0
Macae
F
T
Boavista
2 - 1
Volta Redonda
F
T
Flamengo
2 - 0
Madureira RJ
Sunday, 9 February 2020
F
T
AD Cabofriense
2 - 3
Resende
F
T
Fluminense
3 - 0
Botafogo RJ
F
T
Portuguesa RJ
2 - 3
Vasco da Gama
Sunday, 5 July 2020
F
T
Flamengo
2 - 0
Volta Redonda
F
T
Fluminense
0 - 0
Botafogo RJ
Thursday, 9 July 2020
A
P
Fluminense
321 - 1
Flamengo
Wednesday, 1 July 2020
F
T
Bangu
1 - 0
AD Cabofriense
Thursday, 2 July 2020
F
T
Flamengo
2 - 0
Boavista
F
T
Portuguesa RJ
0 - 0
Botafogo RJ
Thursday, 2 July 2020
F
T
Macae
0 - 0
Fluminense
Friday, 3 July 2020
F
T
Vasco da Gama
1 - 0
Madureira RJ
F
T
Volta Redonda
2 - 1
Resende
Sunday, 12 July 2020
F
T
Fluminense
1 - 2
Flamengo
Thursday, 16 July 2020
F
T
Flamengo
1 - 0
Fluminense
Saturday, 4 July 2020
F
T
America RJ
1 - 1
Nova Iguacu
Wednesday, 19 February 2020
F
T
Americano RJ
1 - 2
Friburguense
F
T
Nova Iguacu
2 - 2
America RJ
Saturday, 11 January 2020
F
T
Friburguense
1 - 0
Americano RJ
F
T
Macae
2 - 2
Portuguesa RJ
F
T
Nova Iguacu
4 - 0
America RJ
Thursday, 10 September 2020
F
T
Chapecoense AF
2 - 0
Brusque
Sunday, 13 September 2020
F
T
Brusque
0 - 1
Chapecoense AF
Saturday, 1 August 2020
F
T
Atletico Tubarao
0 - 2
Concordia Atletico
Wednesday, 5 August 2020
F
T
Concordia Atletico
2 - 1
Atletico Tubarao
Thursday, 27 August 2020
F
T
Caxias
0 - 2
Gremio
Sunday, 30 August 2020
F
T
Gremio
1 - 2
Caxias
Sunday, 2 August 2020
F
T
Internacional
4 - 0
Bento Goncalves
Monday, 3 August 2020
F
T
Gremio
4 - 3
Novo Hamburgo
Thursday, 6 August 2020
F
T
Gremio
2 - 0
Internacional

Brazil – Gaucho:: 2nd stage

Wednesday, 29 July 2020
F
T
EC Pelotas
0 - 1
EC Sao Jose RS
F
T
Internacional
2 - 0
CE Aimore
F
T
Juventude RS
2 - 3
Esportivo Bento Goncalves
F
T
Novo Hamburgo RS
0 - 0
Gremio RS
F
T
Sao Luiz RS
0 - 1
Brasil de Pelotas
F
T
Ypiranga Erechim
0 - 0
Caxias RS
Saturday, 1 August 2020
F
T
EC Pelotas
2 - 1
Brasil de Pelotas
Saturday, 22 February 2020
F
T
Caxias
1 - 0
Gremio
Thursday, 24 September 2020
F
T
Sampaio Correa
0 - 0
Moto Club MA
Sunday, 27 September 2020
F
T
Moto Club MA
0 - 2
Sampaio Correa
Saturday, 1 August 2020
F
T
Cruzeiro
3 - 0
Patrocinense
Monday, 3 August 2020
A
P
Uberlandia
542 - 2
Boa Esporte Clube
Thursday, 6 August 2020
A
A
W
Cruzeiro
0 - 3
Uberlandia

Brazil – Mineiro:: Play-off

Thursday, 27 August 2020
F
T
Atletico MG
2 - 1
Tombense FC
Sunday, 30 August 2020
F
T
Tombense FC
0 - 1
Atletico MG

Brazil – Mineiro

Thursday, 30 July 2020
F
T
Atletico MG
4 - 0
Patrocinense
F
T
Boa Esporte Clube
1 - 0
Tupynambas
F
T
Caldense
0 - 1
Cruzeiro
F
T
Tombense FC
1 - 0
Uberlandia
F
T
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
0 - 3
America MG
F
T
Villa Nova AC
1 - 2
Coimbra
Thursday, 3 September 2020
F
T
Paysandu
2 - 1
Remo
Sunday, 6 September 2020
F
T
Remo
0 - 1
Paysandu
Sunday, 2 August 2020
F
T
Athletico Paranaense
1 - 0
Coritiba
Thursday, 6 August 2020
F
T
Coritiba
1 - 2
Athletico Paranaense

Brazil – Paraibano: play-off

Wednesday, 12 August 2020
F
T
Campinense
0 - 2
Treze
Saturday, 15 August 2020
F
T
Treze
0 - 1
Campinense

Brazil – Paraibano

Wednesday, 29 July 2020
F
T
Botafogo PB
1 - 0
Centro Sportivo Paraibano
F
T
Perilima
0 - 1
Nacional de Patos
F
T
Sousa
1 - 1
Atletico Cajazeirense
F
T
Sport Club Lagoa Seca
0 - 5
Sao Paulo Crystal
F
T
Treze
1 - 0
Campinense
Sunday, 2 August 2020
F
T
Salgueiro
1 - 1
Santa Cruz
Thursday, 6 August 2020
A
P
Santa Cruz
340 - 0
Salgueiro

Brazil – Pernambucano

Sunday, 19 July 2020
F
T
Afogados da Ingazeira
1 - 0
Vitoria das Tabocas
F
T
Decisao
0 - 5
Central SC
F
T
Retro FC
5 - 0
Petrolina SFC
F
T
Salgueiro
1 - 2
Nautico
F
T
Sport Recife
1 - 2
Santa Cruz
Wednesday, 5 August 2020
F
T
Decisao
1 - 2
Vitoria das Tabocas
F
T
Sport Recife
5 - 0
Petrolina SFC
Monday, 7 September 2020
F
T
ABC
1 - 1
America RN

Brazil – Potiguar: 2nd stage

Tuesday, 25 August 2020
F
T
Palmeira de Goianinha
2 - 2
ACD Potiguar
Tuesday, 1 September 2020
F
T
ABC
2 - 1
America RN
Friday, 21 August 2020
F
T
Confianca
1 - 1
AO Itabaiana

Brazil – Sergipano

Sunday, 1 March 2020
F
T
AO Itabaiana
1 - 0
Lagarto AC
F
T
America EC
0 - 2
Dorense
F
T
Confianca
3 - 2
Sociedade Boca Junior
F
T
Freipaulistano
1 - 2
Sergipe

Brazil – Recopa Gaucha

Sunday, 19 January 2020
A
P
Pelotas
541 - 1
Gremio