Live Football : Bosnia and Herzegovina

1st League FBiH live scores, league table, football fixtures


 

19:28 (GMT+1)

6 February 2016

League Table

Bosnia and Herzegovina – 1st League FBiH

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Metalleghe BSI158522014+629
2Buducnost158252211+1126
3Orasje157531810+826
4FK Zvijezda157442014+625
5Capljina157352117+424
6Bosna Visoko157171812+622
7GOSK Gabela156451512+322
8NK Bratstvo157171615+122
9Gorazde157171415–122
10Rudar Kakanj156361817+121
11FK Radnicki155461723–619
12Jedinstvo Bihac155281216–417
13NK Podgrmec155281130–1917
14HNK Branitelj154471321–816
15NK Novi Travnik153572123–214
16Sloga Ljubuski152671117–612

Fixtures

Bosnia and Herzegovina – 1st League FBiH

Monday, 14 March 2016
18:00
Bosna Visoko
v
Capljina
18:00
FK Radnicki
v
GOSK Gabela
18:00
FK Zvijezda
v
Gorazde
18:00
HNK Branitelj
v
Sloga Ljubuski
18:00
Jedinstvo Bihac
v
NK Bratstvo
18:00
Metalleghe BSI
v
NK Novi Travnik
18:00
NK Podgrmec
v
Orasje
18:00
Rudar Kakanj
v
Buducnost
Monday, 21 March 2016
18:00
Buducnost
v
Jedinstvo Bihac
18:00
Capljina
v
FK Radnicki
18:00
GOSK Gabela
v
Rudar Kakanj
18:00
Gorazde
v
Bosna Visoko
18:00
Metalleghe BSI
v
HNK Branitelj
18:00
NK Bratstvo
v
NK Podgrmec
18:00
NK Novi Travnik
v
FK Zvijezda
18:00
Orasje
v
Sloga Ljubuski
Monday, 28 March 2016
18:00
Bosna Visoko
v
NK Novi Travnik
18:00
FK Radnicki
v
Gorazde
18:00
FK Zvijezda
v
Metalleghe BSI
18:00
HNK Branitelj
v
Orasje
18:00
Jedinstvo Bihac
v
GOSK Gabela
18:00
NK Podgrmec
v
Buducnost
18:00
Rudar Kakanj
v
Capljina
18:00
Sloga Ljubuski
v
NK Bratstvo
Tuesday, 5 April 2016
18:00
Buducnost
v
Sloga Ljubuski
18:00
Capljina
v
Jedinstvo Bihac
18:00
FK Zvijezda
v
HNK Branitelj
18:00
GOSK Gabela
v
NK Podgrmec
18:00
Gorazde
v
Rudar Kakanj
18:00
Metalleghe BSI
v
Bosna Visoko
18:00
NK Bratstvo
v
Orasje
18:00
NK Novi Travnik
v
FK Radnicki
Tuesday, 12 April 2016
18:00
Bosna Visoko
v
FK Zvijezda
18:00
FK Radnicki
v
Metalleghe BSI
18:00
HNK Branitelj
v
NK Bratstvo
18:00
Jedinstvo Bihac
v
Gorazde
18:00
NK Podgrmec
v
Capljina
18:00
Orasje
v
Buducnost
18:00
Rudar Kakanj
v
NK Novi Travnik
18:00
Sloga Ljubuski
v
GOSK Gabela
Tuesday, 19 April 2016
18:00
Bosna Visoko
v
HNK Branitelj
18:00
Buducnost
v
NK Bratstvo
18:00
Capljina
v
Sloga Ljubuski
18:00
FK Zvijezda
v
FK Radnicki
18:00
GOSK Gabela
v
Orasje
18:00
Gorazde
v
NK Podgrmec
18:00
Metalleghe BSI
v
Rudar Kakanj
18:00
NK Novi Travnik
v
Jedinstvo Bihac
Tuesday, 26 April 2016
18:00
FK Radnicki
v
Bosna Visoko
18:00
HNK Branitelj
v
Buducnost
18:00
Jedinstvo Bihac
v
Metalleghe BSI
18:00
NK Bratstvo
v
GOSK Gabela
18:00
NK Podgrmec
v
NK Novi Travnik
18:00
Orasje
v
Capljina
18:00
Rudar Kakanj
v
FK Zvijezda
18:00
Sloga Ljubuski
v
Gorazde
Saturday, 30 April 2016
18:00
Bosna Visoko
v
Rudar Kakanj
18:00
Capljina
v
NK Bratstvo
18:00
FK Radnicki
v
HNK Branitelj
18:00
FK Zvijezda
v
Jedinstvo Bihac
18:00
GOSK Gabela
v
Buducnost
18:00
Gorazde
v
Orasje
18:00
Metalleghe BSI
v
NK Podgrmec
18:00
NK Novi Travnik
v
Sloga Ljubuski
Friday, 6 May 2016
18:00
Buducnost
v
Capljina
18:00
HNK Branitelj
v
GOSK Gabela
18:00
Jedinstvo Bihac
v
Bosna Visoko
18:00
NK Bratstvo
v
Gorazde
18:00
NK Podgrmec
v
FK Zvijezda
18:00
Orasje
v
NK Novi Travnik
18:00
Rudar Kakanj
v
FK Radnicki
18:00
Sloga Ljubuski
v
Metalleghe BSI
Friday, 13 May 2016
18:00
Bosna Visoko
v
NK Podgrmec
18:00
Capljina
v
GOSK Gabela
18:00
FK Radnicki
v
Jedinstvo Bihac
18:00
FK Zvijezda
v
Sloga Ljubuski
18:00
Gorazde
v
Buducnost
18:00
Metalleghe BSI
v
Orasje
18:00
NK Novi Travnik
v
NK Bratstvo
18:00
Rudar Kakanj
v
HNK Branitelj
Tuesday, 17 May 2016
18:00
Buducnost
v
NK Novi Travnik
18:00
GOSK Gabela
v
Gorazde
18:00
HNK Branitelj
v
Capljina
18:00
Jedinstvo Bihac
v
Rudar Kakanj
18:00
NK Bratstvo
v
Metalleghe BSI
18:00
NK Podgrmec
v
FK Radnicki
18:00
Orasje
v
FK Zvijezda
18:00
Sloga Ljubuski
v
Bosna Visoko
Friday, 20 May 2016
18:00
Bosna Visoko
v
Orasje
18:00
FK Radnicki
v
Sloga Ljubuski
18:00
FK Zvijezda
v
NK Bratstvo
18:00
Gorazde
v
Capljina
18:00
Jedinstvo Bihac
v
HNK Branitelj
18:00
Metalleghe BSI
v
Buducnost
18:00
NK Novi Travnik
v
GOSK Gabela
18:00
Rudar Kakanj
v
NK Podgrmec
Friday, 27 May 2016
18:00
Buducnost
v
FK Zvijezda
18:00
Capljina
v
NK Novi Travnik
18:00
GOSK Gabela
v
Metalleghe BSI
18:00
HNK Branitelj
v
Gorazde
18:00
NK Bratstvo
v
Bosna Visoko
18:00
NK Podgrmec
v
Jedinstvo Bihac
18:00
Orasje
v
FK Radnicki
18:00
Sloga Ljubuski
v
Rudar Kakanj
Wednesday, 1 June 2016
18:00
Bosna Visoko
v
Buducnost
18:00
FK Radnicki
v
NK Bratstvo
18:00
FK Zvijezda
v
GOSK Gabela
18:00
Jedinstvo Bihac
v
Sloga Ljubuski
18:00
Metalleghe BSI
v
Capljina
18:00
NK Novi Travnik
v
Gorazde
18:00
NK Podgrmec
v
HNK Branitelj
18:00
Rudar Kakanj
v
Orasje
Monday, 6 June 2016
18:00
Buducnost
v
FK Radnicki
18:00
Capljina
v
FK Zvijezda
18:00
GOSK Gabela
v
Bosna Visoko
18:00
Gorazde
v
Metalleghe BSI
18:00
HNK Branitelj
v
NK Novi Travnik
18:00
NK Bratstvo
v
Rudar Kakanj
18:00
Orasje
v
Jedinstvo Bihac
18:00
Sloga Ljubuski
v
NK Podgrmec

Results

Bosnia and Herzegovina – 1st League FBiH

Sunday, 15 November 2015
F
T
FK Radnicki
1 - 0
Buducnost
F
T
Metalleghe BSI
2 - 1
Gorazde
F
T
NK Novi Travnik
0 - 0
HNK Branitelj
Saturday, 14 November 2015
F
T
Bosna Visoko
0 - 1
GOSK Gabela
F
T
FK Zvijezda
2 - 1
Capljina
F
T
Jedinstvo Bihac
0 - 0
Orasje
F
T
NK Podgrmec
2 - 0
Sloga Ljubuski
F
T
Rudar Kakanj
2 - 0
NK Bratstvo
Sunday, 8 November 2015
F
T
GOSK Gabela
1 - 0
FK Zvijezda
F
T
HNK Branitelj
2 - 0
NK Podgrmec
Saturday, 7 November 2015
F
T
Buducnost
1 - 0
Bosna Visoko
F
T
Capljina
2 - 2
Metalleghe BSI
F
T
Gorazde
1 - 0
NK Novi Travnik
F
T
NK Bratstvo
3 - 0
FK Radnicki
F
T
Orasje
1 - 0
Rudar Kakanj
F
T
Sloga Ljubuski
0 - 0
Jedinstvo Bihac
Saturday, 31 October 2015
F
T
Bosna Visoko
2 - 1
NK Bratstvo
F
T
FK Zvijezda
2 - 0
Buducnost
F
T
Gorazde
0 - 1
HNK Branitelj
F
T
Jedinstvo Bihac
1 - 0
NK Podgrmec
F
T
Metalleghe BSI
2 - 1
GOSK Gabela
F
T
NK Novi Travnik
2 - 0
Capljina
F
T
Rudar Kakanj
2 - 0
Sloga Ljubuski
Friday, 30 October 2015
F
T
FK Radnicki
1 - 1
Orasje
Sunday, 25 October 2015
F
T
GOSK Gabela
2 - 0
NK Novi Travnik
F
T
HNK Branitelj
0 - 2
Jedinstvo Bihac
Saturday, 24 October 2015
F
T
Buducnost
2 - 0
Metalleghe BSI
F
T
Capljina
3 - 1
Gorazde
F
T
NK Bratstvo
0 - 1
FK Zvijezda
F
T
NK Podgrmec
1 - 0
Rudar Kakanj
F
T
Orasje
0 - 2
Bosna Visoko
F
T
Sloga Ljubuski
1 - 0
FK Radnicki
Sunday, 18 October 2015
F
T
FK Radnicki
4 - 0
NK Podgrmec
F
T
Metalleghe BSI
1 - 0
NK Bratstvo
F
T
NK Novi Travnik
0 - 2
Buducnost
Saturday, 17 October 2015
F
T
Bosna Visoko
0 - 0
Sloga Ljubuski
F
T
Capljina
2 - 2
HNK Branitelj
F
T
FK Zvijezda
0 - 0
Orasje
F
T
Gorazde
1 - 0
GOSK Gabela
F
T
Rudar Kakanj
3 - 1
Jedinstvo Bihac
Sunday, 11 October 2015
F
T
Buducnost
4 - 1
Gorazde
F
T
GOSK Gabela
1 - 2
Capljina
F
T
HNK Branitelj
0 - 2
Rudar Kakanj
F
T
Jedinstvo Bihac
2 - 0
FK Radnicki
F
T
NK Bratstvo
3 - 2
NK Novi Travnik
F
T
NK Podgrmec
1 - 0
Bosna Visoko
F
T
Orasje
2 - 3
Metalleghe BSI
F
T
Sloga Ljubuski
2 - 2
FK Zvijezda
Sunday, 4 October 2015
F
T
FK Radnicki
0 - 0
Rudar Kakanj
F
T
GOSK Gabela
3 - 0
HNK Branitelj
F
T
Metalleghe BSI
0 - 0
Sloga Ljubuski
F
T
NK Novi Travnik
1 - 1
Orasje
Saturday, 3 October 2015
F
T
Bosna Visoko
2 - 1
Jedinstvo Bihac
F
T
Capljina
2 - 0
Buducnost
F
T
FK Zvijezda
5 - 2
NK Podgrmec
F
T
Gorazde
1 - 0
NK Bratstvo
Sunday, 27 September 2015
F
T
HNK Branitelj
4 - 1
FK Radnicki
Saturday, 26 September 2015
F
T
Buducnost
0 - 0
GOSK Gabela
F
T
Jedinstvo Bihac
1 - 0
FK Zvijezda
F
T
NK Bratstvo
2 - 1
Capljina
F
T
NK Podgrmec
1 - 1
Metalleghe BSI
F
T
Orasje
0 - 1
Gorazde
F
T
Rudar Kakanj
2 - 1
Bosna Visoko
F
T
Sloga Ljubuski
2 - 2
NK Novi Travnik
Sunday, 20 September 2015
F
T
GOSK Gabela
0 - 0
NK Bratstvo
F
T
Metalleghe BSI
2 - 1
Jedinstvo Bihac
F
T
NK Novi Travnik
5 - 1
NK Podgrmec
Saturday, 19 September 2015
F
T
Bosna Visoko
4 - 0
FK Radnicki
F
T
Buducnost
3 - 0
HNK Branitelj
F
T
Capljina
0 - 0
Orasje
F
T
FK Zvijezda
3 - 1
Rudar Kakanj
F
T
Gorazde
2 - 1
Sloga Ljubuski
Sunday, 13 September 2015
F
T
FK Radnicki
2 - 1
FK Zvijezda
F
T
HNK Branitelj
2 - 1
Bosna Visoko
Saturday, 12 September 2015
F
T
Jedinstvo Bihac
2 - 1
NK Novi Travnik
F
T
NK Bratstvo
1 - 0
Buducnost
F
T
NK Podgrmec
1 - 0
Gorazde
F
T
Orasje
2 - 0
GOSK Gabela
F
T
Rudar Kakanj
0 - 2
Metalleghe BSI
F
T
Sloga Ljubuski
0 - 1
Capljina
Saturday, 5 September 2015
F
T
Buducnost
1 - 2
Orasje
F
T
Capljina
2 - 0
NK Podgrmec
F
T
FK Zvijezda
1 - 0
Bosna Visoko
F
T
GOSK Gabela
1 - 0
Sloga Ljubuski
F
T
Gorazde
2 - 0
Jedinstvo Bihac
F
T
Metalleghe BSI
2 - 1
FK Radnicki
F
T
NK Bratstvo
3 - 1
HNK Branitelj
F
T
NK Novi Travnik
2 - 2
Rudar Kakanj
Sunday, 30 August 2015
F
T
FK Radnicki
2 - 2
NK Novi Travnik
F
T
HNK Branitelj
0 - 0
FK Zvijezda
Saturday, 29 August 2015
F
T
Bosna Visoko
2 - 1
Metalleghe BSI
F
T
Jedinstvo Bihac
0 - 2
Capljina
F
T
NK Podgrmec
0 - 0
GOSK Gabela
F
T
Orasje
2 - 0
NK Bratstvo
F
T
Rudar Kakanj
1 - 0
Gorazde
F
T
Sloga Ljubuski
1 - 1
Buducnost
Sunday, 23 August 2015
F
T
GOSK Gabela
1 - 0
Jedinstvo Bihac
F
T
Metalleghe BSI
0 - 0
FK Zvijezda
F
T
NK Novi Travnik
1 - 0
Bosna Visoko
Saturday, 22 August 2015
F
T
Buducnost
5 - 0
NK Podgrmec
F
T
Capljina
3 - 1
Rudar Kakanj
F
T
Gorazde
1 - 1
FK Radnicki
F
T
NK Bratstvo
1 - 0
Sloga Ljubuski
F
T
Orasje
1 - 0
HNK Branitelj
Sunday, 16 August 2015
F
T
Bosna Visoko
1 - 0
Gorazde
F
T
FK Radnicki
1 - 0
Capljina
F
T
FK Zvijezda
3 - 2
NK Novi Travnik
F
T
HNK Branitelj
0 - 0
Metalleghe BSI
F
T
Jedinstvo Bihac
1 - 2
Buducnost
F
T
NK Podgrmec
2 - 1
NK Bratstvo
F
T
Rudar Kakanj
2 - 2
GOSK Gabela
F
T
Sloga Ljubuski
1 - 2
Orasje
Sunday, 9 August 2015
F
T
GOSK Gabela
2 - 3
FK Radnicki
Saturday, 8 August 2015
F
T
Buducnost
1 - 0
Rudar Kakanj
F
T
Capljina
0 - 3
Bosna Visoko
F
T
Gorazde
2 - 0
FK Zvijezda
F
T
NK Bratstvo
1 - 0
Jedinstvo Bihac
F
T
NK Novi Travnik
1 - 2
Metalleghe BSI
F
T
Orasje
4 - 0
NK Podgrmec
F
T
Sloga Ljubuski
3 - 1
HNK Branitelj