Live Football : Belarus

1st League live scores, league table, football fixtures


 

22:00 (GMT+1)

23 February 2017

League Table

Belarus – 1st League

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Gomel2619614811+3763
2Dnepr Mogilev2620426119+4263
3Gomelzheldortrans2612863324+944
4FC Luch Minsk2612593828+1041
5FC Smorgon2610884039+138
6Lida26115102633–738
7FK Orsha2691074334+937
8Smolevichy2697103829+934
9FC Torpedo Minsk2696113536–133
10Zvezda-BGU2696113341–833
11FC Slonim2666143649–1324
12Khimik Svetlogorsk2665152649–2323
13Baranovichi2657143551–1622
14FC Oshmyany2621231564–497

Results

Belarus – 1st League

Saturday, 5 November 2016
F
T
Baranovichi
0 - 0
Smolevichy
F
T
FC Luch Minsk
1 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
FC Slonim
2 - 2
FC Smorgon
F
T
Gomel
1 - 0
FC Oshmyany
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 2
FK Orsha
F
T
Lida
1 - 0
Gomelzheldortrans
F
T
Zvezda-BGU
0 - 1
FC Torpedo Minsk
Saturday, 29 October 2016
F
T
Dnepr Mogilev
2 - 0
Baranovichi
F
T
FC Oshmyany
2 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
FC Smorgon
1 - 0
Lida
F
T
FC Torpedo Minsk
4 - 1
FC Slonim
F
T
FK Orsha
0 - 1
FC Luch Minsk
F
T
Gomelzheldortrans
0 - 0
Gomel
F
T
Smolevichy
1 - 0
Zvezda-BGU
Sunday, 23 October 2016
F
T
Baranovichi
1 - 2
Zvezda-BGU
F
T
Gomel
0 - 0
FC Smorgon
Saturday, 22 October 2016
F
T
FC Slonim
1 - 6
Smolevichy
F
T
Lida
2 - 1
FC Torpedo Minsk
F
T
FC Luch Minsk
5 - 2
FC Oshmyany
F
T
Khimik Svetlogorsk
3 - 1
Gomelzheldortrans
Sunday, 16 October 2016
F
T
FC Oshmyany
0 - 3
Dnepr Mogilev
F
T
FC Smorgon
3 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
FC Torpedo Minsk
0 - 1
Gomel
F
T
Gomelzheldortrans
0 - 0
FC Luch Minsk
Saturday, 15 October 2016
F
T
Smolevichy
1 - 1
Lida
F
T
Zvezda-BGU
0 - 3
FC Slonim
F
T
FK Orsha
3 - 1
Baranovichi
Wednesday, 12 October 2016
F
T
Dnepr Mogilev
4 - 0
FK Orsha
Sunday, 9 October 2016
F
T
Gomel
2 - 1
Smolevichy
F
T
Baranovichi
7 - 2
FC Slonim
Saturday, 8 October 2016
F
T
Dnepr Mogilev
4 - 0
Gomelzheldortrans
F
T
FK Orsha
7 - 0
FC Oshmyany
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 1
FC Torpedo Minsk
F
T
Lida
2 - 0
Zvezda-BGU
F
T
FC Luch Minsk
2 - 1
FC Smorgon
Sunday, 2 October 2016
F
T
FC Smorgon
2 - 3
Dnepr Mogilev
F
T
FC Torpedo Minsk
4 - 2
FC Luch Minsk
F
T
Gomelzheldortrans
2 - 1
FK Orsha
Saturday, 1 October 2016
F
T
FC Slonim
0 - 1
Lida
F
T
Zvezda-BGU
1 - 1
Gomel
A
A
W
FC Oshmyany
0 - 3
Baranovichi
F
T
Smolevichy
3 - 0
Khimik Svetlogorsk
Sunday, 25 September 2016
F
T
Baranovichi
0 - 1
Lida
F
T
FK Orsha
5 - 1
FC Smorgon
F
T
Gomel
2 - 0
FC Slonim
Saturday, 24 September 2016
F
T
FC Oshmyany
0 - 2
Gomelzheldortrans
F
T
Dnepr Mogilev
0 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 2
Zvezda-BGU
F
T
FC Luch Minsk
1 - 0
Smolevichy
Sunday, 18 September 2016
F
T
FC Torpedo Minsk
1 - 1
FK Orsha
Saturday, 17 September 2016
F
T
Smolevichy
0 - 1
Dnepr Mogilev
F
T
FC Slonim
1 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
Lida
0 - 0
Gomel
F
T
FC Smorgon
0 - 0
FC Oshmyany
F
T
Gomelzheldortrans
1 - 1
Baranovichi
F
T
Zvezda-BGU
3 - 2
FC Luch Minsk
Saturday, 10 September 2016
F
T
Baranovichi
0 - 6
Gomel
F
T
Dnepr Mogilev
4 - 0
Zvezda-BGU
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 0
Lida
F
T
FC Torpedo Minsk
3 - 2
FC Oshmyany
F
T
FC Luch Minsk
0 - 0
FC Slonim
F
T
FK Orsha
0 - 0
Smolevichy
F
T
Gomelzheldortrans
0 - 2
FC Smorgon
Sunday, 4 September 2016
F
T
FC Smorgon
4 - 2
Baranovichi
F
T
FC Torpedo Minsk
0 - 1
Gomelzheldortrans
F
T
Gomel
2 - 1
Khimik Svetlogorsk
Saturday, 3 September 2016
F
T
FC Slonim
0 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
Smolevichy
4 - 0
FC Oshmyany
F
T
Zvezda-BGU
0 - 3
FK Orsha
Friday, 2 September 2016
F
T
Lida
1 - 0
FC Luch Minsk
Sunday, 28 August 2016
F
T
Baranovichi
5 - 0
Khimik Svetlogorsk
F
T
Gomelzheldortrans
0 - 0
Smolevichy
F
T
FC Torpedo Minsk
0 - 1
FC Smorgon
Saturday, 27 August 2016
F
T
Dnepr Mogilev
2 - 2
Lida
F
T
FC Oshmyany
1 - 3
Zvezda-BGU
F
T
FK Orsha
2 - 0
FC Slonim
F
T
FC Luch Minsk
2 - 1
Gomel
Sunday, 21 August 2016
F
T
Gomel
3 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
FC Torpedo Minsk
3 - 2
Baranovichi
Saturday, 20 August 2016
F
T
FC Slonim
4 - 0
FC Oshmyany
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 3
FC Luch Minsk
F
T
Lida
2 - 2
FK Orsha
F
T
Smolevichy
0 - 1
FC Smorgon
F
T
Zvezda-BGU
2 - 1
Gomelzheldortrans
Sunday, 14 August 2016
F
T
FC Smorgon
4 - 4
Zvezda-BGU
F
T
Gomelzheldortrans
3 - 1
FC Slonim
F
T
Baranovichi
0 - 1
FC Luch Minsk
F
T
FC Torpedo Minsk
2 - 2
Smolevichy
Saturday, 13 August 2016
F
T
FC Oshmyany
0 - 1
Lida
F
T
Dnepr Mogilev
1 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
FK Orsha
2 - 3
Gomel
Sunday, 24 July 2016
F
T
FC Smorgon
2 - 1
FC Slonim
F
T
FC Torpedo Minsk
4 - 1
Zvezda-BGU
F
T
Gomelzheldortrans
2 - 1
Lida
Saturday, 23 July 2016
F
T
Dnepr Mogilev
1 - 0
FC Luch Minsk
F
T
FC Oshmyany
0 - 5
Gomel
F
T
FK Orsha
1 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
Smolevichy
2 - 2
Baranovichi
Sunday, 17 July 2016
F
T
Baranovichi
0 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
Gomel
0 - 0
Gomelzheldortrans
Saturday, 16 July 2016
F
T
FC Slonim
3 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
Lida
0 - 3
FC Smorgon
F
T
Zvezda-BGU
1 - 0
Smolevichy
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 1
FC Oshmyany
F
T
FC Luch Minsk
5 - 1
FK Orsha
Sunday, 3 July 2016
F
T
FC Smorgon
0 - 2
Gomel
F
T
Gomelzheldortrans
4 - 0
Khimik Svetlogorsk
Saturday, 2 July 2016
F
T
Zvezda-BGU
4 - 0
Baranovichi
F
T
FC Oshmyany
3 - 3
FC Luch Minsk
F
T
FC Torpedo Minsk
1 - 2
Lida
F
T
FK Orsha
0 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
Smolevichy
2 - 1
FC Slonim
Sunday, 26 June 2016
F
T
Baranovichi
0 - 1
FK Orsha
F
T
Gomel
2 - 0
FC Torpedo Minsk
Saturday, 25 June 2016
F
T
Dnepr Mogilev
5 - 4
FC Oshmyany
F
T
FC Slonim
2 - 2
Zvezda-BGU
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 0
FC Smorgon
F
T
Lida
1 - 5
Smolevichy
A
A
W
FC Luch Minsk
0 - 3
Gomelzheldortrans
Sunday, 19 June 2016
F
T
FC Smorgon
2 - 2
FC Luch Minsk
F
T
Gomelzheldortrans
1 - 4
Dnepr Mogilev
Saturday, 18 June 2016
F
T
FC Oshmyany
1 - 4
FK Orsha
F
T
FC Slonim
4 - 1
Baranovichi
F
T
Zvezda-BGU
2 - 0
Lida
F
T
FC Torpedo Minsk
1 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
Smolevichy
0 - 4
Gomel
Sunday, 5 June 2016
F
T
Gomel
1 - 0
Zvezda-BGU
F
T
Baranovichi
1 - 0
FC Oshmyany
Saturday, 4 June 2016
F
T
Dnepr Mogilev
4 - 0
FC Smorgon
F
T
FK Orsha
1 - 1
Gomelzheldortrans
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 3
Smolevichy
F
T
Lida
2 - 4
FC Slonim
F
T
FC Luch Minsk
3 - 1
FC Torpedo Minsk
Sunday, 29 May 2016
F
T
FC Smorgon
3 - 0
FK Orsha
F
T
FC Torpedo Minsk
1 - 1
Dnepr Mogilev
F
T
Gomelzheldortrans
2 - 0
FC Oshmyany
Saturday, 28 May 2016
F
T
Smolevichy
0 - 2
FC Luch Minsk
F
T
Zvezda-BGU
2 - 3
Khimik Svetlogorsk
F
T
FC Slonim
0 - 2
Gomel
F
T
Lida
1 - 1
Baranovichi
Sunday, 22 May 2016
F
T
FC Oshmyany
1 - 0
FC Smorgon
F
T
Baranovichi
0 - 0
Gomelzheldortrans
F
T
Gomel
2 - 0
Lida
Saturday, 21 May 2016
F
T
FK Orsha
2 - 2
FC Torpedo Minsk
F
T
Dnepr Mogilev
4 - 2
Smolevichy
F
T
FC Luch Minsk
0 - 0
Zvezda-BGU
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 1
FC Slonim
Sunday, 15 May 2016
F
T
FC Smorgon
2 - 2
Gomelzheldortrans
F
T
Gomel
4 - 1
Baranovichi
Saturday, 14 May 2016
F
T
Smolevichy
2 - 2
FK Orsha
F
T
Zvezda-BGU
0 - 2
Dnepr Mogilev
F
T
Lida
2 - 1
Khimik Svetlogorsk
F
T
FC Oshmyany
0 - 1
FC Torpedo Minsk
F
T
FC Slonim
2 - 2
FC Luch Minsk
Sunday, 8 May 2016
F
T
Baranovichi
3 - 3
FC Smorgon
F
T
Gomelzheldortrans
1 - 0
FC Torpedo Minsk
Saturday, 7 May 2016
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 1
Gomel
F
T
FC Luch Minsk
0 - 1
Lida
F
T
FC Oshmyany
0 - 2
Smolevichy
F
T
FK Orsha
0 - 0
Zvezda-BGU
F
T
Dnepr Mogilev
2 - 1
FC Slonim
Saturday, 30 April 2016
F
T
Gomel
1 - 0
FC Luch Minsk
F
T
Smolevichy
0 - 1
Gomelzheldortrans
F
T
Zvezda-BGU
3 - 1
FC Oshmyany
F
T
FC Slonim
0 - 0
FK Orsha
F
T
FC Smorgon
1 - 2
FC Torpedo Minsk
F
T
Lida
0 - 1
Dnepr Mogilev
F
T
Khimik Svetlogorsk
2 - 2
Baranovichi
Sunday, 24 April 2016
F
T
Baranovichi
2 - 1
FC Torpedo Minsk
F
T
FC Smorgon
1 - 0
Smolevichy
F
T
Gomelzheldortrans
3 - 0
Zvezda-BGU
Saturday, 23 April 2016
F
T
FC Luch Minsk
2 - 0
Khimik Svetlogorsk
F
T
FC Oshmyany
0 - 1
FC Slonim
F
T
FK Orsha
2 - 1
Lida
F
T
Dnepr Mogilev
0 - 1
Gomel
Sunday, 17 April 2016
F
T
Gomel
1 - 1
FK Orsha
Saturday, 16 April 2016
F
T
Smolevichy
2 - 1
FC Torpedo Minsk
F
T
Zvezda-BGU
1 - 1
FC Smorgon
F
T
FC Luch Minsk
2 - 0
Baranovichi
F
T
Khimik Svetlogorsk
0 - 3
Dnepr Mogilev
F
T
Lida
1 - 0
FC Oshmyany
F
T
FC Slonim
1 - 2
Gomelzheldortrans