Live Football : Austria

Regionalliga East live scores, league table, football fixtures


 

04:35 (GMT+1)

29 January 2020

League Table

Austria – Regionalliga East

#Team NamePWDLFAGDPTS
1FC Marchfeld Mannsdorf1612223013+1738
2Rapid Wien (A)1610513011+1935
3ASK Ebreichsdorf168622610+1630
4Wiener SK169253625+1129
5SV Stripfing168352314+927
6SC Team Wiener Linien166552020023
7Wiener Neustadt167182933–422
8ASV Drassburg166462328–522
9SC Neusiedl am See 1919167182330–722
10SC Wiener Viktoria166372629–321
11Mattersburg (A)166192524+119
12ASK-BSC Bruck/Leitha165382331–818
13FC Mauerwerk164572228–617
14FCM Traiskirchen164392431–715
15Admira Moedling (A)163491825–713
16SV Leobendorf162212935–268

Fixtures

Austria – Regionalliga East

Friday, 28 February 2020
19:00
Rapid Wien (A)
v
FCM Traiskirchen
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
SC Team Wiener Linien
19:30
ASV Drassburg
v
Mattersburg (A)
19:30
FC Mauerwerk
v
SV Stripfing
19:30
Wiener Neustadt
v
Wiener SK
Saturday, 29 February 2020
15:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
SV Leobendorf
15:00
FC Marchfeld Mannsdorf
v
Admira Moedling (A)
15:00
SC Wiener Viktoria
v
SC Neusiedl am See 1919
Friday, 6 March 2020
19:00
Mattersburg (A)
v
FC Mauerwerk
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
Rapid Wien (A)
19:30
FCM Traiskirchen
v
FC Marchfeld Mannsdorf
19:30
Wiener SK
v
ASK Ebreichsdorf
Saturday, 7 March 2020
15:30
SC Wiener Viktoria
v
SV Leobendorf
15:30
SV Stripfing
v
Wiener Neustadt
16:00
SC Team Wiener Linien
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
Sunday, 8 March 2020
15:30
Admira Moedling (A)
v
ASV Drassburg
Friday, 13 March 2020
19:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
Wiener SK
19:00
SC Wiener Viktoria
v
Rapid Wien (A)
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
SV Stripfing
19:30
ASV Drassburg
v
FCM Traiskirchen
19:30
FC Marchfeld Mannsdorf
v
SC Neusiedl am See 1919
19:30
FC Mauerwerk
v
Admira Moedling (A)
19:30
Wiener Neustadt
v
Mattersburg (A)
Saturday, 14 March 2020
16:00
SC Team Wiener Linien
v
SV Leobendorf
Friday, 20 March 2020
19:00
Mattersburg (A)
v
ASK Ebreichsdorf
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
ASV Drassburg
19:30
FCM Traiskirchen
v
FC Mauerwerk
19:30
Wiener SK
v
SC Team Wiener Linien
Saturday, 21 March 2020
16:00
SC Wiener Viktoria
v
FC Marchfeld Mannsdorf
16:00
SV Leobendorf
v
Rapid Wien (A)
16:00
SV Stripfing
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
Sunday, 22 March 2020
16:00
Admira Moedling (A)
v
Wiener Neustadt
Friday, 27 March 2020
18:45
ASK Ebreichsdorf
v
Admira Moedling (A)
18:45
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
Mattersburg (A)
18:45
FC Marchfeld Mannsdorf
v
Rapid Wien (A)
18:45
Wiener Neustadt
v
FCM Traiskirchen
19:30
ASV Drassburg
v
SC Wiener Viktoria
19:30
FC Mauerwerk
v
SC Neusiedl am See 1919
19:30
Wiener SK
v
SV Leobendorf
Saturday, 28 March 2020
16:00
SC Team Wiener Linien
v
SV Stripfing
Friday, 3 April 2020
19:00
Mattersburg (A)
v
SC Team Wiener Linien
19:00
Rapid Wien (A)
v
ASV Drassburg
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
Wiener Neustadt
19:30
FCM Traiskirchen
v
ASK Ebreichsdorf
Saturday, 4 April 2020
16:30
SC Wiener Viktoria
v
FC Mauerwerk
16:30
SV Leobendorf
v
FC Marchfeld Mannsdorf
16:30
SV Stripfing
v
Wiener SK
Sunday, 5 April 2020
16:30
Admira Moedling (A)
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
Friday, 10 April 2020
19:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
FCM Traiskirchen
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
SC Neusiedl am See 1919
19:30
ASV Drassburg
v
FC Marchfeld Mannsdorf
19:30
FC Mauerwerk
v
Rapid Wien (A)
19:30
Wiener Neustadt
v
SC Wiener Viktoria
19:30
Wiener SK
v
Mattersburg (A)
Saturday, 11 April 2020
16:30
SC Team Wiener Linien
v
Admira Moedling (A)
16:30
SV Stripfing
v
SV Leobendorf
Friday, 17 April 2020
19:00
Mattersburg (A)
v
SV Stripfing
19:00
Rapid Wien (A)
v
Wiener Neustadt
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
19:30
FC Marchfeld Mannsdorf
v
FC Mauerwerk
19:30
FCM Traiskirchen
v
SC Team Wiener Linien
Saturday, 18 April 2020
16:30
SC Wiener Viktoria
v
ASK Ebreichsdorf
16:30
SV Leobendorf
v
ASV Drassburg
Sunday, 19 April 2020
16:30
Admira Moedling (A)
v
Wiener SK
Friday, 24 April 2020
19:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
SC Wiener Viktoria
19:00
Mattersburg (A)
v
SV Leobendorf
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
Rapid Wien (A)
19:30
FC Mauerwerk
v
ASV Drassburg
19:30
Wiener Neustadt
v
FC Marchfeld Mannsdorf
19:30
Wiener SK
v
FCM Traiskirchen
Saturday, 25 April 2020
16:30
SC Team Wiener Linien
v
SC Neusiedl am See 1919
16:30
SV Stripfing
v
Admira Moedling (A)
Friday, 1 May 2020
19:00
Rapid Wien (A)
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
Wiener SK
19:30
ASV Drassburg
v
Wiener Neustadt
19:30
FC Marchfeld Mannsdorf
v
ASK Ebreichsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
v
SV Stripfing
Saturday, 2 May 2020
16:30
SC Wiener Viktoria
v
SC Team Wiener Linien
16:30
SV Leobendorf
v
FC Mauerwerk
Sunday, 3 May 2020
16:30
Admira Moedling (A)
v
Mattersburg (A)
Friday, 8 May 2020
19:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
FC Marchfeld Mannsdorf
19:00
Mattersburg (A)
v
FCM Traiskirchen
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
ASV Drassburg
19:30
Wiener Neustadt
v
FC Mauerwerk
19:30
Wiener SK
v
SC Wiener Viktoria
Saturday, 9 May 2020
16:30
SC Team Wiener Linien
v
Rapid Wien (A)
16:30
SV Stripfing
v
SC Neusiedl am See 1919
Sunday, 10 May 2020
16:30
Admira Moedling (A)
v
SV Leobendorf
Friday, 15 May 2020
19:00
Rapid Wien (A)
v
Wiener SK
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
Mattersburg (A)
19:30
ASV Drassburg
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
19:30
FC Marchfeld Mannsdorf
v
SC Team Wiener Linien
19:30
FC Mauerwerk
v
ASK Ebreichsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
v
Admira Moedling (A)
Saturday, 16 May 2020
16:30
SC Wiener Viktoria
v
SV Stripfing
16:30
SV Leobendorf
v
Wiener Neustadt
Friday, 22 May 2020
19:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
v
FC Mauerwerk
19:00
Mattersburg (A)
v
SC Wiener Viktoria
19:30
ASK Ebreichsdorf
v
Wiener Neustadt
19:30
FCM Traiskirchen
v
SV Leobendorf
19:30
Wiener SK
v
FC Marchfeld Mannsdorf
Saturday, 23 May 2020
16:30
SC Team Wiener Linien
v
ASV Drassburg
16:30
SV Stripfing
v
Rapid Wien (A)
Sunday, 24 May 2020
16:30
Admira Moedling (A)
v
SC Neusiedl am See 1919
Friday, 29 May 2020
19:00
Rapid Wien (A)
v
Mattersburg (A)
19:00
SC Neusiedl am See 1919
v
FCM Traiskirchen
19:30
ASV Drassburg
v
Wiener SK
19:30
FC Marchfeld Mannsdorf
v
SV Stripfing
19:30
FC Mauerwerk
v
SC Team Wiener Linien
19:30
Wiener Neustadt
v
ASK-BSC Bruck/Leitha
Saturday, 30 May 2020
16:30
SC Wiener Viktoria
v
Admira Moedling (A)
16:30
SV Leobendorf
v
ASK Ebreichsdorf

Results

Austria – Regionalliga East

Saturday, 16 November 2019
F
T
SV Stripfing
1 - 0
ASV Drassburg
F
T
SC Wiener Viktoria
3 - 3
FCM Traiskirchen
F
T
SV Leobendorf
0 - 0
SC Neusiedl am See 1919
F
T
SC Team Wiener Linien
2 - 1
Wiener Neustadt
Friday, 15 November 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 0
ASK Ebreichsdorf
F
T
Mattersburg (A)
3 - 1
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
Admira Moedling (A)
1 - 1
Rapid Wien (A)
F
T
Wiener SK
2 - 2
FC Mauerwerk
Sunday, 10 November 2019
F
T
Admira Moedling (A)
1 - 3
SC Wiener Viktoria
Saturday, 9 November 2019
F
T
SV Stripfing
2 - 1
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
SC Team Wiener Linien
0 - 1
FC Mauerwerk
Friday, 8 November 2019
F
T
FCM Traiskirchen
5 - 1
SC Neusiedl am See 1919
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
2 - 5
Wiener Neustadt
F
T
Mattersburg (A)
0 - 1
Rapid Wien (A)
F
T
ASK Ebreichsdorf
1 - 0
SV Leobendorf
F
T
Wiener SK
0 - 0
ASV Drassburg
Saturday, 2 November 2019
F
T
FC Mauerwerk
2 - 2
ASK-BSC Bruck/Leitha
F
T
SC Wiener Viktoria
3 - 1
Mattersburg (A)
F
T
SV Leobendorf
0 - 0
FCM Traiskirchen
F
T
Wiener Neustadt
1 - 0
ASK Ebreichsdorf
Friday, 1 November 2019
F
T
SC Neusiedl am See 1919
1 - 5
Admira Moedling (A)
F
T
Rapid Wien (A)
1 - 0
SV Stripfing
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
2 - 0
Wiener SK
Thursday, 31 October 2019
F
T
ASV Drassburg
2 - 2
SC Team Wiener Linien
Sunday, 27 October 2019
F
T
Admira Moedling (A)
0 - 1
FCM Traiskirchen
Saturday, 26 October 2019
F
T
SV Stripfing
0 - 1
SC Wiener Viktoria
F
T
SC Team Wiener Linien
1 - 1
FC Marchfeld Mannsdorf
Friday, 25 October 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
0 - 0
ASV Drassburg
F
T
Mattersburg (A)
3 - 0
SC Neusiedl am See 1919
F
T
ASK Ebreichsdorf
1 - 1
FC Mauerwerk
F
T
Wiener Neustadt
6 - 1
SV Leobendorf
F
T
Wiener SK
0 - 4
Rapid Wien (A)
Tuesday, 22 October 2019
F
T
Rapid Wien (A)
2 - 3
FC Marchfeld Mannsdorf
Saturday, 19 October 2019
F
T
SC Wiener Viktoria
3 - 2
Wiener SK
F
T
SV Leobendorf
0 - 1
Admira Moedling (A)
Friday, 18 October 2019
F
T
Rapid Wien (A)
1 - 1
SC Team Wiener Linien
F
T
SC Neusiedl am See 1919
2 - 0
SV Stripfing
F
T
ASV Drassburg
0 - 0
ASK Ebreichsdorf
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
1 - 0
ASK-BSC Bruck/Leitha
F
T
FCM Traiskirchen
2 - 4
Mattersburg (A)
Thursday, 17 October 2019
F
T
FC Mauerwerk
0 - 2
Wiener Neustadt
Saturday, 12 October 2019
F
T
SV Stripfing
2 - 1
FCM Traiskirchen
F
T
SC Team Wiener Linien
0 - 0
SC Wiener Viktoria
Friday, 11 October 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 2
Rapid Wien (A)
F
T
Mattersburg (A)
2 - 1
Admira Moedling (A)
F
T
ASK Ebreichsdorf
0 - 0
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
FC Mauerwerk
2 - 0
SV Leobendorf
F
T
Wiener Neustadt
2 - 6
ASV Drassburg
F
T
Wiener SK
2 - 1
SC Neusiedl am See 1919
Sunday, 6 October 2019
F
T
Admira Moedling (A)
0 - 0
SV Stripfing
F
T
SV Leobendorf
0 - 3
Mattersburg (A)
Saturday, 5 October 2019
F
T
SC Wiener Viktoria
2 - 2
ASK-BSC Bruck/Leitha
Friday, 4 October 2019
F
T
FCM Traiskirchen
1 - 3
Wiener SK
F
T
Rapid Wien (A)
0 - 0
ASK Ebreichsdorf
F
T
SC Neusiedl am See 1919
0 - 4
SC Team Wiener Linien
F
T
ASV Drassburg
5 - 2
FC Mauerwerk
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
3 - 2
Wiener Neustadt
Saturday, 28 September 2019
F
T
SV Stripfing
1 - 0
Mattersburg (A)
F
T
ASK Ebreichsdorf
6 - 1
SC Wiener Viktoria
F
T
SC Team Wiener Linien
1 - 0
FCM Traiskirchen
F
T
Wiener Neustadt
0 - 1
Rapid Wien (A)
Friday, 27 September 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 4
SC Neusiedl am See 1919
F
T
ASV Drassburg
1 - 0
SV Leobendorf
F
T
FC Mauerwerk
0 - 4
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
Wiener SK
3 - 0
Admira Moedling (A)
Saturday, 21 September 2019
F
T
SC Wiener Viktoria
5 - 0
Wiener Neustadt
F
T
SV Leobendorf
2 - 3
SV Stripfing
Friday, 20 September 2019
F
T
FCM Traiskirchen
0 - 1
ASK-BSC Bruck/Leitha
F
T
Mattersburg (A)
2 - 4
Wiener SK
F
T
Rapid Wien (A)
1 - 1
FC Mauerwerk
F
T
SC Neusiedl am See 1919
0 - 3
ASK Ebreichsdorf
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
4 - 1
ASV Drassburg
F
T
Admira Moedling (A)
1 - 1
SC Team Wiener Linien
Tuesday, 17 September 2019
F
T
FC Mauerwerk
2 - 0
SC Wiener Viktoria
Saturday, 14 September 2019
F
T
Wiener Neustadt
1 - 2
SC Neusiedl am See 1919
F
T
SC Team Wiener Linien
2 - 1
Mattersburg (A)
Friday, 13 September 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
4 - 2
Admira Moedling (A)
F
T
ASK Ebreichsdorf
3 - 1
FCM Traiskirchen
F
T
ASV Drassburg
1 - 5
Rapid Wien (A)
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
2 - 0
SV Leobendorf
F
T
Wiener SK
2 - 1
SV Stripfing
Sunday, 8 September 2019
F
T
Admira Moedling (A)
2 - 2
ASK Ebreichsdorf
Saturday, 7 September 2019
F
T
SC Wiener Viktoria
0 - 1
ASV Drassburg
F
T
SV Stripfing
3 - 0
SC Team Wiener Linien
Friday, 6 September 2019
F
T
FCM Traiskirchen
3 - 0
Wiener Neustadt
F
T
Mattersburg (A)
1 - 2
ASK-BSC Bruck/Leitha
F
T
SC Neusiedl am See 1919
2 - 1
FC Mauerwerk
F
T
SV Leobendorf
1 - 6
Wiener SK
Saturday, 31 August 2019
F
T
Wiener Neustadt
2 - 1
Admira Moedling (A)
F
T
ASV Drassburg
1 - 4
SC Neusiedl am See 1919
F
T
SC Team Wiener Linien
2 - 1
Wiener SK
Friday, 30 August 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 3
SV Stripfing
F
T
Rapid Wien (A)
3 - 0
SV Leobendorf
F
T
ASK Ebreichsdorf
2 - 2
Mattersburg (A)
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
2 - 1
SC Wiener Viktoria
F
T
FC Mauerwerk
5 - 1
FCM Traiskirchen
Tuesday, 27 August 2019
F
T
Rapid Wien (A)
2 - 1
Admira Moedling (A)
Saturday, 24 August 2019
F
T
SV Stripfing
0 - 1
ASK Ebreichsdorf
F
T
SV Leobendorf
1 - 0
SC Team Wiener Linien
Friday, 23 August 2019
F
T
FCM Traiskirchen
3 - 2
ASV Drassburg
F
T
Mattersburg (A)
1 - 2
Wiener Neustadt
F
T
Rapid Wien (A)
3 - 0
SC Wiener Viktoria
F
T
SC Neusiedl am See 1919
1 - 3
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
Admira Moedling (A)
2 - 1
FC Mauerwerk
F
T
Wiener SK
3 - 1
ASK-BSC Bruck/Leitha
Saturday, 17 August 2019
F
T
Wiener Neustadt
1 - 1
SV Stripfing
F
T
SV Leobendorf
3 - 1
SC Wiener Viktoria
Friday, 16 August 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
2 - 3
SC Team Wiener Linien
F
T
Rapid Wien (A)
1 - 0
SC Neusiedl am See 1919
F
T
ASK Ebreichsdorf
3 - 1
Wiener SK
F
T
ASV Drassburg
1 - 0
Admira Moedling (A)
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
1 - 0
FCM Traiskirchen
F
T
FC Mauerwerk
0 - 2
Mattersburg (A)
Sunday, 11 August 2019
F
T
Admira Moedling (A)
0 - 1
FC Marchfeld Mannsdorf
Saturday, 10 August 2019
F
T
SV Stripfing
1 - 1
FC Mauerwerk
F
T
SV Leobendorf
1 - 3
ASK-BSC Bruck/Leitha
Friday, 9 August 2019
F
T
SC Team Wiener Linien
0 - 2
ASK Ebreichsdorf
F
T
Mattersburg (A)
0 - 2
ASV Drassburg
F
T
SC Neusiedl am See 1919
2 - 0
SC Wiener Viktoria
F
T
FCM Traiskirchen
2 - 2
Rapid Wien (A)
F
T
Wiener SK
4 - 1
Wiener Neustadt
Saturday, 3 August 2019
F
T
Wiener Neustadt
3 - 1
SC Team Wiener Linien
Friday, 2 August 2019
F
T
ASK Ebreichsdorf
2 - 0
ASK-BSC Bruck/Leitha
F
T
ASV Drassburg
0 - 5
SV Stripfing
F
T
FC Marchfeld Mannsdorf
1 - 0
Mattersburg (A)
F
T
FC Mauerwerk
1 - 3
Wiener SK
F
T
FCM Traiskirchen
1 - 3
SC Wiener Viktoria
F
T
SC Neusiedl am See 1919
3 - 0
SV Leobendorf